Jump to content
Dogomania

Allegro - sunia seter gordon - zobaczcie


kasia_r

Recommended Posts

Fizycznie oczywiście nic im się nie stanie. Ale trzeba takiemu psu poświęcać mnóstwo czasu żeby nie cierpiał psychicznie.
Jak dla mnie to, że pies ma kojec i swoją budę sprawia, że jest w jakiś sposób izolowany od nas. Gdy mieszka z nami ,siłą rzeczy może nam towarzyszyć non stop, nawet wtedy gdy nie mamy czasu się nim zajmować. Gordony to psy które nie znoszą samotności. Najchętniej miałyby swojego właściciela zawsze przynajmniej w zasięgu wzroku.

Link to comment
Share on other sites

Ja jednak jestem zdania, że w polskich warunkach klimatycznych seter do kojca i budy się nie nadaje. Nie jest to rasa, która jest w stanie długo wytrzymać na mrozie minus 15 czy minus 20 stopni. Do tego dochodzi jeszcze budowa naszych kojców. Może się mylę, ale wydaje mi się, że w Polsce pod pojęciem kojec występuje psia buda ogrodzona kawałkiem płotu. W budzie jak dobrze pójdzie znajdzie się stary koc. Moim zdaniem w takich warunkach seter nie będzie cieszył się najlepszym zdrowiem ani fizycznym ani tym bardziej psychicznym.
Miałam okazję poznać od wewnątrz hodowle seterów, gdzie psy są trzymane w kojcach. Ale te kojce to pomieszczenia murowane, odpowiednio zabezpieczone przed dostaniem się zimna, a jak temperatura spada poniżej zera stopni to włącza się ogrzewanie. Hodowla o której mówię jest jedną z najlepszych hodowli seterów na świecie. Dużo zależy od tego co to za kojce.
Osobiście jestem jednak przeciwna trzymaniu seterów w kojcach, ze względu na specyficzny charakter tej rasy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...