Jump to content
Dogomania

Allegro - sunia seter gordon - zobaczcie


kasia_r

Recommended Posts

Nie wiem co mam myśleć. Żal suni. Zobaczcie w jakich warunkach przebywa...:shake:

Może jestem przewrażliwiona, oby...

[url=http://www.allegro.pl/item480305840_seter_gordon_szkocki.html]Seter Gordon Szkocki (480305840) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

teks ogłoszenia:
Witam ,Mam do sprzedania suczke rasy SETER GORDON SZKOCKI. Suczka ma pol roku,jest po rodzicach rodowodowych,aktywnie polujacych. Suczka doskonale pojmuje tajniki polowan.Idealna dla mysliwego:) Ale nie tylko,jest to tez wspanialy pies domowy,dla dzieci,z lagodnym usposobieniem. Najchetniej bym jej nie sprzedawal,lecz z prywatnych powodow jestem do tego zmuszony. Cena nie jest wygorowana 600zl to jest naprawde nie wiele.Suczka znajduje sie w okolicach Staszowa(woj swietokrzyskie) Zdjecia te nie okazuja w pelni klasy i urody tego zwierzecia. No coz nie jestem fotografem i nie mam cierpliwosci i czasu na zrobienie efektownych zdjec> KONTAKT:667423708

[IMG]http://i38.tinypic.com/2a854p4.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bartek1208']tak jakby sie go bała, w tej pozie uległej.. chociaz moze to tylko na zdjęciu tak wtgląda...[/quote]

to samo powiedział mi mój brat. Właściwie zwrócił mi na to uwagę, bo ja czepiałam się tylko "kojca" i otoczenia.
Ta sunia boi się tego człowieka, a sunia jest super kąskiem dla jakiejś pseudohodowli... Pewnie sama z takiej pochodzi (użytkownik allegro bez historii i bez innych rzeczy do sprzedania - pojawi się, zaloguje, sprzeda i zniknie)

Link to comment
Share on other sites

w tej jej pozie coś jest bo nasza przyjmuje taką pozę jak wie, że czeka ją zakraplanie oczu, wyciąganie kleszcza albo inne tortury ;)

niestety ale na allegro pseudohodowle kwitną :shake:
[url=http://www.allegro.pl/item478961276_seter_gordon_krycie.html]Seter Gordon -Krycie (478961276) - Aukcje internetowe Allegro[/url]
[url=http://www.allegro.pl/item485379627_seter_szkodzki_gordon_szczenieta.html]Seter Szkodzki Gordon - szczenięta (485379627) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

ręce opadają...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='helou']w tej jej pozie coś jest bo nasza przyjmuje taką pozę jak wie, że czeka ją zakraplanie oczu, wyciąganie kleszcza albo inne tortury ;)

niestety ale na allegro pseudohodowle kwitną :shake:
[URL="http://www.allegro.pl/item478961276_seter_gordon_krycie.html"]Seter Gordon -Krycie (478961276) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]
[URL="http://www.allegro.pl/item485379627_seter_szkodzki_gordon_szczenieta.html"]Seter Szkodzki Gordon - szczenięta (485379627) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]

ręce opadają...[/quote]

o te psiaki, które przytoczyłaś, to akurat się nie boję. Ale zobaczcie te doskonałe jako prezent na gwiazdkę. Zwróćcie uwagę na warunki!!!

[url=http://www.allegro.pl/item484655678_piekne_szczeniaki_seter_irlandzki.html]!!! PIĘKNE SZCZENIAKI SETER IRLANDZKI !!! (484655678) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaladan']Hmmm z tego co widzę, to ta sunia jest z mojej okolicy. Ja mieszkam 20km od Staszowa. Spróbuje się czegoś dowiedzieć.[/quote]

Super by było :oops: Dziękuję!

mam ogromny sentyment do seterów, bo moim pierwszym w zyciu psem była właśnie seterka irlandka. A jak widzę tą bidę, to mi się serce w talarki kroi, te warunki, wyraz oczu... :shake:

Link to comment
Share on other sites

:shake: Niestety. Tylko domysły. Podejrzewam, że są u osoby, która chciała 4 lata temu ode mnie szczeniaka, ale odmówiłam. Pojechali po szczeniaka chyba do wielkopolski i przywieźli parę. Innych rodowodowych gordonów u nas nie ma.
Za to szukając znalazłam w okolicy miot gordonowo-irlandowy... :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lucky0302']To co się dzieję ostatnimi czasy,( zawsze się działo ale nastąpiło nasilenie, ) doprowadza mnie do :angryy: , po co komu te pseudo , dlaczego ludzie na to idą , dają się nabrać???[/QUOTE]

..bo można kupić za 600 (sic!), a nie za wielokrotność tej sumy. Nie przetłumaczysz.
Jakiś czas temu na allegro wisiało ogłoszenie o kryciu suczek - rodowodowy gordon, ale bez uprawnień. Nie będę wymieniać jaki to pies i skąd, na szczęście już "oferta" zdjęta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nor(a)']..bo można kupić za 600 (sic!), a nie za wielokrotność tej sumy. Nie przetłumaczysz.
Jakiś czas temu na allegro wisiało ogłoszenie o kryciu suczek - rodowodowy gordon, ale bez uprawnień. Nie będę wymieniać jaki to pies i skąd, na szczęście już "oferta" zdjęta.[/quote]

nie wiem co prawda czy mowa o ogłoszeniu które podlinkowałem w moim poście w tym temacie ale jeśli tak to najgorsze jest to, że ani zgłoszenie sprawy do allegro, ani kontakt z hodowcą ani nawet kontakt z osobą oferującą krycie na nic się zdaje. ręce opadają :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='helou']nie wiem co prawda czy mowa o ogłoszeniu które podlinkowałem w moim poście w tym temacie ale jeśli tak to najgorsze jest to, że ani zgłoszenie sprawy do allegro, ani kontakt z hodowcą ani nawet kontakt z osobą oferującą krycie na nic się zdaje. ręce opadają :shake:[/QUOTE]


nie zauwazyłam tych linków..tak, to o to chodziło.
Na allegro zdarzało mi zgłaszać tego typu ogloszenia o kryciu nie rodowodowym seterem i z tego co pamiętam znikały wkrótce potem: Zgłoszenie naruszenia->dotyczące opisu ->ogłoszenie, reklama - to chyba najlepsza kategoria jak mi się wydaje, bo teoretycznie przecież nie ma zakazu rozmnażania czego sie chce. A co może zrobić hodowca? też chyba teoretycznie nic..Ochrzanić, napyskować, odebrać psa? :roll: Jedyny sposób to chyba zawarcie w umowie sprzedaży szczeniaka zdania o konsekwencjach rozmnażania bez uprawnień, czyli "na lewo". To chyba miałoby ma moc prawną? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kinnia']a eraz jest okazja i pojawiają sie teraz oferty tego typu[URL="http://allegro.pl/item495725230_seter_irlandzki_szczeniaki_prezent_na_mikolaja.html"]SETER IRLANDZKI SZCZENIAKI, PREZENT NA MIKOŁAJA! (495725230) - Aukcje internetowe Allegro[/URL][/quote]

a Co Oni sobie myślą , że to rzecz , dziecku się znudzi odstawią w kąt albo wyrzucą, takich ludzi to na :2gunfire: , proszę o wybaczenie ale nie umie tego pojąć

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lucky0302']a Co Oni sobie myślą [/quote]

tacy ludzie nie myślą, tylko chcą zarobić :angryy:

a swoją drogą pomysł, aby w umowie sprzedaży umieszczać klauzule dotyczące zakazu rozmnażania, czy krycia bez uprawnień mógłby pomóc. zawsze jak jest coś na piśmie, to potencjalny "hodofca" może zastanowiłby się nad kupnem szczeniaka, bo podejrzewam, że własnie już w momencie kupna wie doskonale, jakie ma zamiary wobec psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

moderatorzy Allegro są poinformowani o całej sprawie i wiedzą co się u nich dzieje , już od jakiegoś roku piszę do nich maile żeby wprowadzili jakąś poprawkę do swojego regulaminu :/ niestety oni sami nie wyrabiają , ciężko z tym walczyć :mad: a przemówić ludziom do rozumu gdy w grę wchodzą pieniądze jest bardzo ciężko

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kinnia']a eraz jest okazja i pojawiają sie teraz oferty tego typu[URL="http://allegro.pl/item495725230_seter_irlandzki_szczeniaki_prezent_na_mikolaja.html"]SETER IRLANDZKI SZCZENIAKI, PREZENT NA MIKOŁAJA! (495725230) - Aukcje internetowe Allegro[/URL][/quote]


Dokładnie jakiś czas temu widziałam taką aukcję setera irlandzkiego na allegro i byłam wstrząśnięta.

W opisie psa osoba wystawiająca napisała, 'świetny prezent dla dziecka na zbliżającą się gwiazdkę'. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

myślicie ,że nie ma chętnych ?? :shake: najstraszniejsze jest to ,że ktoś kupuje takiego Psa , żywe stworzenie a na drugi dzień przywiązuje go do drzewa w lesie ... bo dziecku się znudziło i w ogóle pies piszczał i chciał chodzić na spacer :/ tragedia !! ... bębni się "nie kupuj psa bez rodowodu" ale widocznie dociera nie do tych ludzi co trzeba :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daveone']myślicie ,że nie ma chętnych ?? :shake: najstraszniejsze jest to ,że ktoś kupuje takiego Psa , żywe stworzenie a na drugi dzień przywiązuje go do drzewa w lesie ... bo dziecku się znudziło i w ogóle pies piszczał i chciał chodzić na spacer :/ tragedia !! ... bębni się "nie kupuj psa bez rodowodu" ale widocznie dociera nie do tych ludzi co trzeba :-([/quote]


Dokładnie. Sama opiekowałam się kilka lat temu dalmatyńczykiem, który mojemu ojcu i jego kolegom wskoczył do samochodu, gdzieś w środku lasu. Był przywiązany gdzieś do drzewa drutami, bo miał ślady na brzuchu i plecach! :-( Tyle się z nim latało po weterynarzach, był odwodniony, wychudzony, itp. :shake: Szczęście, że się jakoś uwolnił z uwięzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A ja mam zapytanie...ogłoszeniem na allegro się zbulwersowałam, ale oświećcie mnie, może nie potrzebnie. Na gordonach aż tak dobrze się nie znam...

[url=http://www.allegro.pl/item556556114_seter_szkocki_gordon_po_polujacych_rodzicach.html]seter szkocki gordon po polujących rodzicach (556556114) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

[B]" *** Gordony bardzo dobrze znoszą pobyt w kojcu - nawet przy mrozach, które mieliśmy tej zimy były szczęśliwe - porządnie ocieplone miejsce do spania załatwia sprawę. całodobowy pobyt na świeżym powietrzu bardzo dobrze wpływa na ich stan zdrowia i szaty. ***[/B] "

:smhair2:

Co to za herezje:WTF:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patisa']A ja mam zapytanie...ogłoszeniem na allegro się zbulwersowałam, ale oświećcie mnie, może nie potrzebnie. Na gordonach aż tak dobrze się nie znam...

[URL="http://www.allegro.pl/item556556114_seter_szkocki_gordon_po_polujacych_rodzicach.html"]seter szkocki gordon po polujących rodzicach (556556114) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]

[B]" *** Gordony bardzo dobrze znoszą pobyt w kojcu - nawet przy mrozach, które mieliśmy tej zimy były szczęśliwe - porządnie ocieplone miejsce do spania załatwia sprawę. całodobowy pobyt na świeżym powietrzu bardzo dobrze wpływa na ich stan zdrowia i szaty. ***[/B] "

:smhair2:
Co to za herezje:WTF:[/quote]

Patisa wydaję mi się, że dobrze ocieplona buda, dobre jedzenie i psu nic się nie stanie. Mój seter był kanapowo salonowy, ale niestety mieszkamy w mieście, w bloku.
Żal mi natomiast wszystkich wiejskich psów, które nawet budy nie mają, o jedzeniu już nie wspomnę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...