Jump to content
Dogomania

Czy opłaca sie pochylić nad pijakiem ? Można wygrać życie...


Biafra

Recommended Posts

  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Saphira']Nie było mnie bardzo długo i nie bardzo wiem co się zmienilo. Czy zbieramy na ten boks ? Czy Drumla już przewieziona ? Jak się czuje?[/quote]

Drumla dalej stoi w pensjonacie, bo nie mam gdzie jej dać.
Muszę jakieś bazarki wystawić i jakoś zebrać na jej boks :shake:
Wrzucają jej jedzenie i nie wchodzą bo się rzuca z zębami :-(
Nie mogą już z nią wytrzymać, a ona to czuje i odwzajemnia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biafra']Drumla dalej stoi w pensjonacie, bo nie mam gdzie jej dać.
Muszę jakieś bazarki wystawić i jakoś zebrać na jej boks :shake:
Wrzucają jej jedzenie i nie wchodzą bo się rzuca z zębami :-(
Nie mogą już z nią wytrzymać, a ona to czuje i odwzajemnia[/quote]
Ja długo nie mogłam mieć własnego konia. Jako młoda dziewczyne jeździłam konno w akademickim klubie jeździeckim, ale potem przez ponad 20 lat nie bylo ku temu warunków. Wreszcie w sierpniu spelniły sie moje marzenia i kupilam klaczkę. U gospodarza była miła, grzeczna i miziasta. Po paru tygodniach spędzonych u mnie zaczęła wszystkich rozstawiać . Nie chciała podawac kopytek, gryzła i kopała. wezwałam fachowca do werkowanie i stwierdził krótko : koń został zagłaskany. Nie mozna tylko kochać, miziać, podkarmiać bo jak każde zwierzę stadne koń zaczyna sobie wszystkich podporządkowywać. Za chwile jadę czyścic kopytaka i wiem, że muszę sie postawić bo inaczej moja Rosa znowu wygra.
Może Drumla też została zagłaskana:razz:

Link to comment
Share on other sites

Jestem po przerwie..
Myślę, że suma jest tak wielka, że potrzeba jest równie wielka, choć krótka i intensywna akcja. Jęsli bedziemy zbierac przez 2 miesiace, to nie uda sie. Po prostu ludzie się, wg mnie, na dogo szybko dekoncenytrują. Jest jakis poruszający przypadek, jest zainteresowanie, ktore jednak potem gasnie. To ludzkie, sama tak mam, choć staram sie o wszystkich psach watkowych pamiętać.

Proponowalabym zatem:
-allegro cegiełkowe z podkreśleniem, ze Drumlę trzeba zabrać własciwie już i budowac boks trzeba juz - Biafra, popraw mnie, jeśli sie mylę, ale sądzę, ze w grudniu cięzko byloby z budowaniem.
-apel na dogo - przypomnienie historii Drumli i przedstawienie jej obecnej sytuacji. Podejmuję się napisac, a was będe prosić o rozesłanie wątku.
-uderzenie medialne - kto ma jakieś dojścia do mediow, nie tylko krakowskich? Tekst o sytuacji koni, ktorymi opiekuje się Biafra (nie tylko Drumla,. ale także m.in. Oki) mógłby pomóc znaleźć sponsora np, materiałow potrzebnych do budowy.
- no i bazarki. Donacja możesz przesłac zdjęcia fantów mailem, jesli znajdę osobę wystawiającą bazarki?

Link to comment
Share on other sites

No z tym budowaniem to różnie może być. Chodzi o mróz - nie tyle o dobre warunki dla budowlańców :evil_lol: co o beton i jakieś tam zaprawy murarskie. Jak jest mróz to jest problem ze schnięciem tego ustrojstwa, a potem może popękać i się zniszczyć. Także jak pogoda będzie do kitu i szybko zima przyjdzie to być może i w listopadzie już się nie da. Ale może być i na odwrót - w zeszłą zimę np. pogoda długo dopisywała.

Można by także pomyśleć o jakiś nowoczesnych technologiach - typu te konstrukcje szkieletowe w technologii kanadyjskiej, z drewna. Mogłoby wyjść nawet taniej... Hm...
Biafra, podaj może więcej informacji takich technicznych na temat tego boksu - wymiary, gdzie ma stać, czy ma być tylko na jednego konia... Ja właśnie jestem w trakcie budowy :razz: więc temat przerabiam na bieżąco. Może da się coś fajnego wymyślić.
I rzeczywiście przydałoby się pozyskać jakiegoś sponsora. Może dałoby radę wówczas całą nową stajnię postawić :razz:
Tylko trzeba by było się do tego porządnie zabrać - mam znajomych, którzy siedzą w branży FR (fund raising, zbierania funduszy i pozyskiwania sponsorów), może by coś podpowiedzieli. Można by i ulotki jakieś porządne zrobić (jestem grafikiem, mogę je opracować), zwrócić się do dużych firm budowlanych o sponsoring (a co!), może dałoby się też wystąpić o jakieś dofinansowanie z unii? Czy fundacje mogą?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saphira']
Może Drumla też została zagłaskana:razz:[/quote]

Drumla żyła u handlarza, w stajni przedubojowej.
Ciągle przewijały się konie, wiązane na łańcuchach głównie ogiery - bo mają większą masę mięśni .
Ogiery gryzą się, kopią i walczą ze sobą, więc na dzień dobry wszystkie konie obrywały osikowym palikiem żeby grzecznie stały.
Byłam ją odebrać i widziałam na własne oczy.
Pytałam czemu tłucze te konie- powiedział "żeby mnie nie pokopały jak będę wchodził"
Drumla tez dostała po łbie, żeby przypadkiem nie szalała przy załadunku do przyczepy.

Raz w tygodniu gdy stajnia jest pełna , rzeźnia uruchamia linię ubojową - bo nie opłaca się to robić dla pojedynczych sztuk.
Wtedy stajnia się opróżnia i skupowane są nowe konie.

Drumla była ulubienicą handlarza i na niej jeździł.
Miała szybko pędzić po lesie. Do tego się nadawała. Dlatego przy każdym uboju ona zostawała.

Trudno oczekiwać , że będzie pełna zaufania i wdzięczności.
Ona się boi wychodzić z boksu.
Na pastwisku jest spokojna.
Niestety w pensjonatach konie są po to żeby pracować i jest ciągły ruch.
A ona ruchu i zamieszania ma już dość.

Dlatego potrzebny jej własny boks z wyjściem na pastwisko żeby mogła sobie żyć własnym rytmem.
I dojdzie do siebie . Na pewno.

Mam ogiera pełnej krwi.
Pewien klub oddał go za darmo.
Nie chcieli, żeby trafił na rzeź.
Kiedyś chodził w sporcie, później w rekreacji. Był bardzo ambitny.
Ale też nadwrażliwy, jak każdy folblut stworzony do tego aby pędzić przed siebie i wygrywać gonitwy, a nie stać na ciasnym stanowisku przypiety za łeb, w stajni gdzie co godzinę od 14-stej do 19-stej przewija się 25 uczniów jazdy konnej i co godzinę są to inne osoby.
Ciagle ktoś czyści, siodła, przytnie klamrą, uderzy strzemieniem, niechcący kopnie przy wsiadaniu, uderza tyłkiem po nerkach, bo ćwiczy nieprawidłowy dosiad, szarpie za pysk metalowym wędzidłem bo nie potrafi jeszcze zapanować nad trzęsącymi się rękami...

Sakar ugryzł. Później potrącił kogoś, znowu przy czyszczeniu ugryzł dziewczynkę w brzuch i rzucił nią o złób.
Stał się agresywny, niebezpieczny, nieprzewidywalny.
Wymyślili, że tylko stajenni będą go czyścić i siodłać, bo na jeździe już jest grzeczny.
Ale agresja postępowała coraz bardziej, jakby sam chciał powiedzieć " mam dosyć zabijcie mnie w końcu"

Wymyślili, że mi go dadzą.
Sami przywieźli, z łańcuchem w pysku, żeby go opanować.
Zamknęli mi w boksie i powiedzieli broń Boże nie czyść go, bo kojarzy to z pracą.

Przywiązywałam mu przed nosem w korytarzu konie.
Czyściłam, karmiłam, wyprowadzałam na pastwisko.
Biegały swobodnie, rżały i wygłupiały się.

Koń ma oczy i widzi, słyszy i czuje.
Patrzył na mnie wybałuszonymi oczami.
Weszłam, wyczyściłam, wyprowadziłam. Poszedł i położył się w błocie.
Leżał sobie i przewracał się z boku na bok jak kotlet.
Nigdy mnie nie ugryzł ani nie potrącił mimo że ogiery są trudne i jeszcze po przejściach.

Po prostu koń tez ma określoną wytrzymałość psychiczną :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biafra']Po prostu koń tez ma określoną wytrzymałość psychiczną :-([/quote]
Ale niestety nie wszyscy o tym wiedzą, koń ma zarabiać, a jak się do tego nie nadaje, to trzeba się go pozbyć. tak wygląda rekreacyjno-szkółkowa rzeczywistość. A czasami wystarczyło by po prostu traktować konia jak należy i nie było by problemów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonikowa']Znalazlam w USA kilka organizacji pomagającej koniom, napisze do nich, może coś dorzucą na boks dla Drumli.. Zwłaszxza jedna specjalizuje się w wykupyaniu koni z rzeźni, historia klaczy powinna ich zainteresować..[/quote]

sonikowa, niezła robota :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonikowa']Znalazlam w USA kilka organizacji pomagającej koniom, napisze do nich, może coś dorzucą na boks dla Drumli.. Zwłaszxza jedna specjalizuje się w wykupyaniu koni z rzeźni, historia klaczy powinna ich zainteresować..[/quote]

szok :mdleje:
Dziękuję bardzo :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Saphira']Czy ktos zna tę fundację :

[URL="http://aukcje.nasza-klasa.pl/item798360744.html"]PRAWDZIWA DAMA PROSI O POMOC..chart.dla koni!! (798360744) nasza-klasa.pl - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy[/URL][/QUOTE]

Wiem, że funkcjonuje taka Fundacja, ale nie znam nikogo osobiście .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

[quote name='Saphira']A gdzie Drumla w końcu mieszka ? Czy pytać o pensjonat dla niej ?[/QUOTE]

Drumla dalej mieszka w pensjonacie w Żywcu ale do końca lutego ma go opuścić.
Na jej miejsce jest już podpisana umowa z innym właścicielem konia.

Drumla nie ma gdzie mieszkać :-(

Link to comment
Share on other sites

Ja trzymam w tej chwili swoją klaczkę w pensjonacie pod Toruniem. Warunki są dobre ale najważniejsze ,że kobiety ktore go prowadzą są koniarami z prawdziwego zdarzenia. Dają sobie radę z trudnymi przypadkami. Jedyny problem to regularne opłaty za pensjonat bo raczej im się nie przelewa. Moge zapytać czy mają miejsce i za ile. Czy Drumla zgadza się z innymi końmi ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saphira']Ja trzymam w tej chwili swoją klaczkę w pensjonacie pod Toruniem. Warunki są dobre ale najważniejsze ,że kobiety ktore go prowadzą są koniarami z prawdziwego zdarzenia. Dają sobie radę z trudnymi przypadkami. Jedyny problem to regularne opłaty za pensjonat bo raczej im się nie przelewa. Moge zapytać czy mają miejsce i za ile. Czy Drumla zgadza się z innymi końmi ?[/QUOTE]

Drumla nie zgadza się z innymi końmi. Na pastwisku podobno się kopie i zaczepia.
Toruń to troszkę daleko :-(
Koszty transportu duże , poza tym wolałabym ją mieć gdzieś blisko Krakowa jak zacznie chorować lub kolejny pensjonat mi powie ze mam ją zabierać :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...