Jump to content
Dogomania

Czy opłaca sie pochylić nad pijakiem ? Można wygrać życie...


Biafra

Recommended Posts

[quote name='Greven']A jakieś "łąki"? Typowe łąki, wiata, człowiek tylko do rzucania siana i dolewania wody, stado? Nie ma tam u Ciebie w okolicy czegoś w tym stylu?[/quote]

Jasne.
Ja mieszkam pod Krakowem.
Tutaj łąki czy raczej ugory mają średnio 15-30 arów.
Gospodarstwa o powierzchni 1,5 hektara można policzyć na palcach.
Mamy za to blisko do ubojni koni i bazy przeładunkowej koni rzeźnych.

Handlarze na każdym kroku.
U nas konie trzyma się pod kluczem, kłódką i alarmem.
O kaukazach nie wspomnę :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zawsze można pomyśleć nad zmianą miejsca na bardziej optymalne dla koni. Dla schroniska, a więc z zasady miejsca spokojnego i bezpiecznego. Niestety obraz, który odmalowałaś, jest bardzo negatywny.

Nie ma łąk, nie ma przestrzeni, a za to jest ciągły stres o zwierzęta, żeby ich ktoś nie ukradł.

Jedyne, co mogę powiedzieć, to po raz kolejny "współczuję" :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biafra']Taaak, szczęście :roll:

Drumla wylatuje z pensjonatu, który zgodził się ją przyjąć.
Bardzo ciężkie życie odcisnęło piętno na psychice.
Nie przepada za ludźmi, mężczyzn nie znosi.
[/quote]


Cholera jasna, ja zupełnie już w koniach nie siedzę i nie mam takich znajomości. Ale może moi znajomi mają... Popytam, tylko, ze z tego co pamiętam to nie wydajesz koni do adopcji, prawda? Czyli w grę wchodzi pensjonat i to blisko Krakowa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonikowa']Cholera jasna, ja zupełnie już w koniach nie siedzę i nie mam takich znajomości. Ale może moi znajomi mają... Popytam, tylko, ze z tego co pamiętam to nie wydajesz koni do adopcji, prawda? Czyli w grę wchodzi pensjonat i to blisko Krakowa?[/quote]

Raczej myślę o czymś w rodzaju "kojca Borysa" dla Drumli.
Przeprowadzka dla konia to potworny stres, bo to zwierzę stadne.
Zanim się odnajdzie w nowym miejscu, kolejni mnie poproszą o przeprowadzkę.
Już jednego podobnego konia mailam :shake:
Facet w nocy dzwonił , żeby go zabrać :cool1:
Teraz już jest normalny. Koń oczywiście :diabloti:

Jeszcze jest jedna zła wiadomość.
Drumla miała w nocy atak kolki :-(
O 2.30 przyjechała wetka, na szczęście udało się opanować kolkę i nie trzeba było wieźć Drumli do Kliniki :shake:

Ona chyba czuje , że jej nie chcą :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonikowa']No i co teraz? Masz możliwość dobudowania boksu dla niej? Tzn techniczną. Bo jesli chodzi o finanse, to pewnie choć trochę uda się tu nazebierać.. Ile by to kosztowało? I kiedy moznaby zacząć?[/quote]

Możliwość techniczną mam.
Muszę zgłosić do Starostwa budynek gospodarski, odczekać przepisowe 30 dni od zgłoszenia i stawiać.
Boks wolnostojący na jednego konia wychodzi około 5 tys :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonikowa']Plus potem utrzymanie Drumli ...

Mysle jednak, ze można by spróbować zbiórki, choć jest to bardzo duzo.. Może allegro też?[/quote]

Postaram się zrobić jakieś bazarki.
Utrzymanie konia we własnym boksie jest dużo tańsze niż w pensjonacie.
To tak jak pies w domu i pies w hotelu ;)

Praktycznie po roku zwraca się boks.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='ninoi']Podziwiam was za to co robicie, mam nadzieję że uda mi się nakłonić parę osób na darowizny, na wsze fundacje.
Z mojej strony to na bazarki rzeczy mogę przekazywać.[/quote]

Dzięki :loveu:
Przyjmujemy rzeczy na bazarki w każdej ilości :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Drogie ciotki ( i być może wujkowie ;-)),
dni i tygodnie mijają, a sytuacja Drumli się nie poprawia. Biafra musi ją zabrać do siebie i potrzebny jest boks. Część z was może zna wątek Borysa, starego, zmaltretowanego kaukaza, który na ostatnie tygodnie życia znalazl u Biafry bezpieczną przystań. Na jego pamiątkę i dla innych starych, wyrzucanych kaukazów zbudowano Kojec Borysa. W tej chwili są w niej stare kaukazki z Boguszyc, Siwa i Dakota.
Zbudujmy boks Drumli :-)Drumla żyję i oby żyła jak najdłużej, ale potrzebuje swojego miejsca. Potem to miejsce zostanei dla innych koni :-)
Potrzebna byłaby wieksza akcja na dogo, może cegiełki, media, nie wiem co jeszcze.
Poproszę Biafrę, żeby napisala ile musielibysmy zebrać, na razie jednak chciałabym znać waszą opinię.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonikowa']
Zbudujmy boks Drumli :-)Drumla żyję i oby żyła jak najdłużej, ale potrzebuje swojego miejsca. Potem to miejsce zostanei dla innych koni :-)
Potrzebna byłaby wieksza akcja na dogo, może cegiełki, media, nie wiem co jeszcze.
Poproszę Biafrę, żeby napisala ile musielibysmy zebrać, na razie jednak chciałabym znać waszą opinię.[/quote]
Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Ja co prawda w tym miesiącu mam kryzys, ale fanty na bazarek mogę przekazać, tak jak pisałam w poprzednim poście.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='donacja']Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Ja co prawda w tym miesiącu mam kryzys, ale fanty na bazarek mogę przekazać, tak jak pisałam w poprzednim poście.[/quote]


Jesli znajdę kogoś, kto wystawi bazarek, to mogłabyś wysłać mailem fotki fantów?
Bardzo dziekuje za pomoc :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Makrela']A jakie to są koszty? zbudowania takiego boksu? Chodziłoby o rozbudowę istniejącej stajni czy zbudowanie nowej?[/quote]


Jak rozumiem chodzi o boks, ale sie jeszcze upewnię. O kosztach juz kiedyś Biafra pisała - ok 5000 :shake: To duzo, ale z drugiej strony, to nie taką kasę udawałao sie uzbierać. A boks słuzyłby kolejnym, starym koniom.. Tylko jak to zrobić?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonikowa']Jak rozumiem chodzi o boks, ale sie jeszcze upewnię. O kosztach juz kiedyś Biafra pisała - ok 5000 :shake: To duzo, ale z drugiej strony, to nie taką kasę udawałao sie uzbierać. A boks słuzyłby kolejnym, starym koniom.. Tylko jak to zrobić?[/quote]

Przydałby się sponsor:roll: chociaż na część....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...