Jump to content
Dogomania

Kto zdawał egzamin PT w tym roku?


tongue

Recommended Posts

Nie rozumiem czegoś... Taki jest wymóg regulaminu?

Pod koniec czerwca zdawałam PT1 i mój pies rzeczywiście był w łańcuszku, ale przez przypadek. Pozostałe psy bardzo różnie, a to obroża, a to kolczatka...

Dokładnie tak mówi regulamin i nie jest to nowość, w starym było to samo.

Adda

szkoliłaś sama czy na zorganizowanym kursie? Instruktor powinien Ci powiedzieć, co regulamin mówi na ten temat (nam ciągle przypominali o tym).

Ale widocznie sędzia nie był ortodoksyjny (podobnie jest z aportami), więc dobrze się skończyło. :wink:

Link to comment
Share on other sites

W sumie zdalam ze swoimi psami 3 egzaminy. Dwa na obroży, jeden na łańcuszku. Sędzia nigdy nie sprawdzał co pies ma na szyi. A treser może i mówił, ale skoro sędzia nie wymagał, to po co zapamiętywać :D

No a egzaminował nas za każdym razem nie byle kto tylko pan Antonii Brzezicha.

Link to comment
Share on other sites

W sumie zdalam ze swoimi psami 3 egzaminy. Dwa na obroży, jeden na łańcuszku. Sędzia nigdy nie sprawdzał co pies ma na szyi. A treser może i mówił, ale skoro sędzia nie wymagał, to po co zapamiętywać :D

No a egzaminował nas za każdym razem nie byle kto tylko pan Antonii Brzezicha.

On już od dawna nie jest ortodoksyjny :wink:

Link to comment
Share on other sites

No, skoro tyle lat już się tym para, to chyba wie najlepiej na co zwracać uwagę na egzaminie.
Na egzaminie w ogóle sędziowie na mało co zwracają uwagę. Taki zwyczaj podobno. Na naszym egzaminie PT na przykład, sędzia nie zwrócił uwagi na to, że jedna z przewodniczek zapomniała psu odpiąć smycz i zrobiła chodzenie przy nodze dwa razy na smyczy, a bez smyczy - zero razy :o . Mnie się ten zwyczaj nie bardzo podoba, ale podobno chodzi o to, żeby nie zniechęcać nowych właścicieli. Ja pozostaję nieprzekonana.

A co do łańcuszka, to należy jeszcze napisać, że na egzamin smycz przypina się do tego kółka, które zapobiegnie zaciskaniu się łańcuszka.

Link to comment
Share on other sites

Mokka i Flaire dzięki za cenne rady.

Mam jeszcze jedno pytanie.

Czy jak odepnę smycz to ten łańcuszek nie spadnie psu z szyi?

Pozdrawiam

Nie powinien, jeżeli obwód będzie odpowiednio dobrany. Teoretycznie może się zdarzyć, że łańcuszek zsuwa się podczas harców i wygłupów, ale pies musi się dobrze napracować - potrząsać głową, aby pozbyć się łańcuszka (no chyba, że przez cały czas chodzi z nosem przy ziemi). Zdarza się to raczej rzadko, a na egzaminie to chyba nigdy (mam nadzieję, że nie pozwolisz mu na takie wygłupy przed obliczem sędziego :wink: ).

Link to comment
Share on other sites

Na naszym egzaminie PT na przykład, sędzia nie zwrócił uwagi na to, że jedna z przewodniczek zapomniała psu odpiąć smycz i zrobiła chodzenie przy nodze dwa razy na smyczy, a bez smyczy - zero razy :o .

To ten sędzia powinien:

:wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...