Jump to content
Dogomania

problemy z trawieniem


kocur

Recommended Posts

Witajcie, od niedawna mamy psa przygarniętego z ulicy. Weterynarz ocenił go na 1,5 roku, jest z nim jednak pewien problem: po wszystkim co zje ma biegunke (oprócz suchej karmy):shake:. Czy to mozliwe żeby pies i to młody miał takie problemy z trawieniem? Obecnie dostaje purine pro plan lamb&rice jednak nie chciałabym skazywać go wyłacznie na takie jednostajne posiłki. Czy znacie jakies lekkostrawne pokarmy które mogłyby mu samkowac i nie zaszkodzic? Prosze o rade.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kocur']Witajcie, od niedawna mamy psa przygarniętego z ulicy. Weterynarz ocenił go na 1,5 roku, jest z nim jednak pewien problem: po wszystkim co zje ma biegunke (oprócz suchej karmy):shake:. quote]
Ale nie piszesz co mu dokładnie podajesz, co mu szkodzi, po jakich posiłkach "domowych" ma biegunki? Czy po ryżu z marchwią i kurczakiem gotowanym lub indykiem też? Może dostaje karmy zupełnie dla niego nowe , nie zbilansowane , za duże porcje itp. Za mało ifo z Twojej stony, by móc cos konkretnego poradzić.

Link to comment
Share on other sites

Ryż z gotowanym kurczakiem= biegunka; serduszka gotowane= biegunka; o kosciach nie wspomne (wiem, ze niektóre psy maja problemy z nimi, dostal wieć tylko na sprobowanie); pies nie jest podkarmiany "ludzkim jedzeniem", sam dawkuje sobie suchą karmę (lezy w misce), je mało (taki niejadek troche). Czasem dostaje przysmaki (suszone żwacze, ucha wędzone itp), jednak w bardzo umiarkowanych ilosciach. Czy to mozliwe że przeszłe doświadczenia żywieniowe spowodowały u niego problemy? Czy z czasem, przy prawidłowym żywieniu moze mu to przejść?

Link to comment
Share on other sites

Być może pies był bardzo źle odżywiany lub miał kiedyś parwowirozę (czy inne świństwo uszkadzające układ trawienny). Przede wszystkim badania krwi, rentgen może też, albo usg, żeby zobaczyć, czy nie ma czegoś dziwnego w brzuszku. Poza tym testy na alergie pokarmową.
Jak pies ma problemy tego typu, to nie dawaj mu ciągłego dostępu do jedzenia. Z własnego doświadczenia (mam chory żołądek) wiem, że najlepiej dawkować pięć - sześć małych posiłków.
Nie dawałabym żadnych kości, pękają, mogą podrażniać. Poszukaj może jakiejś karmy specjalistycznej dla psów z problemami trawiennymi, one są łatwo strawne, może mu zasmakują.
Co do urozmaiconej diety - to ona może również powodować problemy, psy, które mają gwałtowną zmianę diety, często reagują rozwolnieniem.
Mam jeszcze pytanko: czy kupa jest normalna (w sensie taki "klasyczny" kolor rozwolnienia) czy też jest smolista, albo po prostu dość ciemna? Nie ma w niej krwi? Czy psu się tez odbija, wymiotuje rano żółcią?

Link to comment
Share on other sites

Po 2 tygodniach karmienia jedynie purinką jest super- zero problemów a piesek zaczyna powoli nabierać kształtów (był wcześniej bardzo chudy) :lol:
Odpowiadając na poprzedni post- nigdy nie wymiotował, a w przypadku biegunki była to "typowa" postać- bez krwi itp., barwy żółtej ;) Nie wiem co sie z nim wcześniej działo zanim do nas trafił- myślę że jego problemy biorą się ze "śmieciowego" jedzenia którym kiedyś sie żywił-zostało mu do dzis wywracanie misek i jedzenie z ziemi (pewnie grzebał po śmietnikach); mam tylko nadzieję, że z czasem będzie coraz lepiej tak aby móc mu urozmaicać posiłki lub stosować przysmaki. Dziękuję za rady :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam owczarka niemieckiego ( ok. 3-4 lat, suczka). Od kilku dni ma problemy z z wydalaniem( ta przypadłość dolegała jej wcześniej, ale weterynarz ją "wyleczył"). załatwia się rzadkim kałem, którego potem zlizuje.

Poprzednio miała operacje, podczas której lekarz usunął jej przez odbyt spory "korek" kału, ziemi i słomy. Suczka poczuła się po tym o wiele lepiej, ale znów przypadłość ta nie daje jej spokoju.

Proszę o radę lub polecenie lepszego weterynarza w okolicy warszawy, wawra (obecny lekarz boi się jej dotknąć). dodam jeszcze, że czuje się lepiej po siemieniu i karmie z puszki. gotuję jej też mięso z ryżem.

PS Jeżeli potrzeba jakiś info,by zdiagnozować proplem mojego psa, proszę pisać

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...