Jump to content
Dogomania

hej sokoły - UKRAINA


dziewcze

Recommended Posts

Mamy zgloszone psiaki ale transport nam wysiadl :-( Szukamy chetnego do wspolnej podrozy- z nieduzym psiakiem, najlepiej suczka. Samochod jest, kierowca tez ale we dwie troche sie obawiamy :shake: :oops: Czy jest ktos chetny? Jesli tak prosze o kontakt 501 242 281 gdyz od popoludnia bede bez netu.
Ew.mam pytanie czy ktos wybiera sie (badz jechal kiedys) do Lwowa pociagiem?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 730
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U nas pojawił sie problem a wyjazdem. Dzwoniłam do Lekarza Powiatowego w Rzeszowie i pan powiedział mi,że muszą byc badania na przeciwciała wścieklizny. Masakra. Ja takich badań niestety nie robiłam swojemu psu i chyba wielka draka wyjdzie z tego wyjazdu.:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jostra']Serio??????????
I co nie wystawi zaświadczenia?[/quote]

Wystawi z tym nie będzie najmniejszego problemu, ale chciał w ten sposób mnie i innych uczulić na to że przy wjeździe spowrotem do Polski mogę mieć kłopot.
Powiedział mi jeszcze że był taki przypadek w tamtym roku na granicy w Medyce, gdzie Polski celnik nie chciał wpuścić psa, który wyjechał na Ukrainę dzień wcześniej właśnie na taką wystawę.CHyba zrezygnuję bo nie chce zoztawić mojej Bladej Twarzyczki u naszych sąsiadów.

Link to comment
Share on other sites

W zeszłym roku byliśmy we Lwowie, przekraczaliśmy granicę w Hrebennem, psi paszport na ostatnich stronach był zalegalizowany świeżo przez powiatowego lekarza, był też wpis z badania klinicznego i to wystarczyło.

Jeżeli czepiał się w opisanym przypadku polski celnik, to powiedzcie, czy Polska wymaga badań przy wwozie psów, bo ja się nigdzie tego nie doczytałam.
pozdr

Link to comment
Share on other sites

W zeszłym roku byliśmy we Lwowie, przekraczaliśmy granicę w Hrebennem, psi paszport na ostatnich stronach był zalegalizowany świeżo przez powiatowego lekarza, był też wpis z badania klinicznego i to wystarczyło.

Jeżeli czepiał się w opisanym przypadku polski celnik, to powiedzcie, czy Polska wymaga badań przy wwozie psów, bo ja się nigdzie tego nie doczytałam.
pozdr[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kingula']Nie, nie mialam na mysli lekarza, lekarz przeciez tylko uprzejmie doniosl ze to celnik wymagal tych badan. Kurcze no znajoma jechala jakis czas temu i przejechali tylko na psi paszport i badz tu czlowieku madry :roll:[/quote]
No ja też myślę, że to próba wyłudzenia pieniążków przez celników, znajoma wracała z Mołdawii w marcu tego roku i na granicy Ukraińsko Polskiej celnik chciał przeciwciała, a ona mu na to, że to tutaj nie obowiązuje, że ona jest wetem i wie coś o tym, Pan grzecznie oddał paszporty i kazał jechać ... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jostra']znalazłam takie coś:

[B]serological tests to monitor the effectiveness of rabies vaccines [/B][/quote]
Dzięki zaraz się postaram się coś dowiedzieć. A jak by co to gdzie się robi takie badania?

Link to comment
Share on other sites

A my nie mamy jak jechac :-( :-( :-( Samochod ktorym mialysmy jechac jest na meza kolezanki, wiec potrzebne by byly rozne zaswiadczenia- a i tak pewnosci nie ma ze sie uda :shake: Do granicy jeszcze jakos sie doczlapiemy ale co dalej? Szkoda, ciagle mamy pod gore :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kingula']A my nie mamy jak jechac :-( :-( :-( Samochod ktorym mialysmy jechac jest na meza kolezanki, wiec potrzebne by byly rozne zaswiadczenia- a i tak pewnosci nie ma ze sie uda :shake: Do granicy jeszcze jakos sie doczlapiemy ale co dalej? Szkoda, ciagle mamy pod gore :shake:[/quote]
Ja myślę, że jak jest to samo nazwisko to nie ma problemu, a zawsze można u notariusza załatwić taką zgodę. A jak nie to dać kilka $ w łapę :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...