Jump to content
Dogomania

Działania schroniska-żeby tylko pozbyć się psa.


myszol88

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dla tych, którzy czepiają sie tytułu wątku: nie chce wrzucać wszystkich schronisk do jednego worka, chodziło mi konkretnie o to jedno schronisko a miejscowości nie chcę podawać. Poza tym bez przesady żeby burzę o tytuł robić.
Zdarzało mi się dość często bywać na tym forum, chociaż częściej w charakterze czytelnika niż autora tekstów. Niestety chyba zrezygnuję. Proszę, nie obrażajcie się, chcę po prostu wyrazić swoją opinię i zdanie, jak ja to widzę. Często ktoś wpada na forum i zaraz ucieka bo od razu na człowieka naskakujecie. Jako wielcy znawcy tematu wytykacie tylko błędy i to w sposób który sprawia, że nie ma się ochoty prowadzić z wami rozmowy, dyskusji w celu uzyskania informacji a tylko ma sie ochotę więcej tu nie wracać, bo po co, żeby dostać "baty" za to, że popełniło się błąd i chce się porady czy dialogu? Widzicie tylko błąd i "huzia na Józia", od razu zjechać bez względu na motywy autora tekstu i inne okoliczności.
Poza tym, szkoda też, że widzicie prawie zawsze tylko jeden koniec kija, tylko jedną stronę medalu, tę waszą "właściwą". Czasem warto spróbować postawić się na czyimś miejscu, a nie tylko pojeżdżać innym za to, że nie uprawiają psich sportów, nie zatrudniają szkoleniowca, bądź nie jeżdżą na szkolenia, nie sterylizują swoich psów (nie mylić z bezmyslnym rozmnazaniem!) czy nie kupują karmy typu eukanuba czy royal.
Mam nadzieję, że nikt nie poczuł się zbyt urażony moim postem, chociaż spodziewam się, że teraz suchej nitki na mnie nie zostawicie...

Link to comment
Share on other sites

[B]Myszolku[/B] nie obrażaj się od razu ;). Z tym forum trzeba się zgrać :lol:. Nikt ci nie każe uprawiać z psem sportów, jeśli tylko ma dość ruchu [ja uprawiam, żeby zmęczyć cholerę :diabloti:], chodzić na szkolenia pod warunkiem ,że sama umiesz nad nim zapanować ;)... jeśli umiesz upilnować psów to nikt nie narzuca ci sterylizację [mogą tylko namawiać :razz:], tak samo nie musisz karmić psów royalem. Moje jedzą kości z mięsem i też jest dobrze :cool3:...

Link to comment
Share on other sites

Spoko, nie obrażam się i przypominam, że nie chcę też nikogo z Was obrazić.
Bonsai_88 wiem, że nie muszę, ale nieraz wydaje mi się, że dużo użytkowników jakby naciska na pewne rzeczy.
Akurat suczke wysterylizowalam, kilka razy bylam tez DT z happy endem ;)
Może powinnam była na początku zaznaczyć, że nie mam na mysli wszystkich schronisk, ale chcialam w sumie zebyscie podzielili sie, czy w innych schronach jest tez tak, jak w tym, z ktorego kolega wzial suczke.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

btw znamy tylko to co zostało napisane na forum, a przecież każdy kij ma dwa końce...Moim zdaniem to nie jest wina schroniska - pies nie ma jak pokazać wielu zachowań w schronie np. rozrywania mebli, czy wogóle wiele zachowań nie występuje z powodu zbyt wielkiego stresu i kompletnego wygaszenia psa.

Bardziej mnie interesuje dramat psa, który jest przerzucany z miejsca na miejsce niż człowieka który podjął moim zdaniem decyzję nieprzemyślaną.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='myszol88']Dla tych, którzy czepiają sie tytułu wątku: nie chce wrzucać wszystkich schronisk do jednego worka, chodziło mi konkretnie o to jedno schronisko a miejscowości nie chcę podawać. Poza tym bez przesady żeby burzę o tytuł robić.
Zdarzało mi się dość często bywać na tym forum, chociaż częściej w charakterze czytelnika niż autora tekstów. Niestety chyba zrezygnuję. Proszę, nie obrażajcie się, chcę po prostu wyrazić swoją opinię i zdanie, jak ja to widzę. Często ktoś wpada na forum i zaraz ucieka bo od razu na człowieka naskakujecie. Jako wielcy znawcy tematu wytykacie tylko błędy i to w sposób który sprawia, że nie ma się ochoty prowadzić z wami rozmowy, dyskusji w celu uzyskania informacji a tylko ma sie ochotę więcej tu nie wracać, bo po co, żeby dostać "baty" za to, że popełniło się błąd i chce się porady czy dialogu? Widzicie tylko błąd i "huzia na Józia", od razu zjechać bez względu na motywy autora tekstu i inne okoliczności.
Poza tym, szkoda też, że widzicie prawie zawsze tylko jeden koniec kija, tylko jedną stronę medalu, tę waszą "właściwą". Czasem warto spróbować postawić się na czyimś miejscu, a nie tylko pojeżdżać innym za to, że nie uprawiają psich sportów, nie zatrudniają szkoleniowca, bądź nie jeżdżą na szkolenia, nie sterylizują swoich psów (nie mylić z bezmyslnym rozmnazaniem!) czy nie kupują karmy typu eukanuba czy royal.
Mam nadzieję, że nikt nie poczuł się zbyt urażony moim postem, chociaż spodziewam się, że teraz suchej nitki na mnie nie zostawicie...[/quote]

a ja uważam, ze masz rację. zawsze powtarzam, ze po ratownaiu psów, na dogo misją najwazniejszą jest nieść kaganek oświaty.. a naskakiwaniem nie da się, dyplomacja to cudowne narzędzie... widziałam nie raz wyniki tego i tyle. jak nauczyciel w szkole najeżdża na ucznia "ty tępa pało, nie wiesz, co to jest cosinus???nie urodziłeś się z tą wiedzą??" to cos jest nie halo.
ale z drugiej strony widziano tu tyle oszołomstwa, oszustów i drani, ze ludziom nerwy puszczaja i stąd to naskakiwanie sie bierze. zwłaszcza, jak "spec od psów" to, z całym szacunkiem, nawiedzona nastolatka, która nie ma innych "dorosłych" spraw życiowych, tylko psy i nie ma jeszcze świadomości, że życie ma różne apsekty. i nikt nie jest idealny... żeby nie było, ze wrzucam wszystkie nastolatki do jednego wora, ale jest to pewien schemat.....

dlatego nie zrażaj się, bo baardzo warto z podniesiona gardą iść przez dogo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']zwłaszcza, jak "spec od psów" to, z całym szacunkiem, nawiedzona nastolatka, która nie ma innych "dorosłych" spraw życiowych, tylko psy i nie ma jeszcze świadomości, że życie ma różne apsekty. i nikt nie jest idealny... [/quote]

Uuu, SBD - podłożyłaś się :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...