Jump to content
Dogomania

SHIH - TZU (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


Guest maijka

Recommended Posts

[quote name='lonka']byla jusz dyskusja na ten temat.przepuklina powinna byc operowana:-(moim zdaniem przepuklinka na 2 cm nie wchloni się.Ale wiesz co poczekaj z zabiegiem az piesek zmieni zabki;)i wtedy mozesz operowac.[/quote]

Lonka za późno bo już została zoperowana tylko teraz się martwię czy nie zrobiłlam źle i czy weterynarz do którego chodzę jest dobry skoro tak wczesnie kazał mi operować :placz: ,ale byłam u dwóch przed zabiegiem i obaj kazali :roll:
Dzisiaj dzwoniliśmy do Pani od której został kupiony piesek i powiedziała ze za wczesnie , i teraz siedzę i się martwię czy to nie zaszkodzi pieskowi ,chodzę i go przytulam cały czas .
Ech z tymi weterynarzami ,znaleźć porządnego strasznie trudno !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='Laleczka']Lonka za późno bo już została zoperowana tylko teraz się martwię czy nie zrobiłlam źle i czy weterynarz do którego chodzę jest dobry skoro tak wczesnie kazał mi operować :placz: ,ale byłam u dwóch przed zabiegiem i obaj kazali :roll:
[/quote]

Naprawdę, co za konowlastwo się teraz rozpleniło, brak słów :mad: :mad: :mad:
Z ostatniej chwili - mój brat pojechał do weta ze swoją suczką, która się dziwnie zachowywała (zataczanie się, brak koordynacji). A "specjalista" zamiast powiedzieć, że po prostu nie wie, co jest psu i żeby jechać gdzie indziej orzekł "może jest pijana; jeśli będzie piła jutro dużo wody, to znaczy, że była pijana" :crazyeye: :angryy: Swoich przejść z wetami nie będę opisywać, bo by miejsca zabrakło :evil_lol:
Oczywiście, po konsultacji u innego weta okazało się, że mała najprawdopodobniej zjadła jakieś trujące zielsko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia']Naprawdę, co za konowlastwo się teraz rozpleniło, brak słów :mad: :mad: :mad:
Z ostatniej chwili - mój brat pojechał do weta ze swoją suczką, która się dziwnie zachowywała (zataczanie się, brak koordynacji). A "specjalista" zamiast powiedzieć, że po prostu nie wie, co jest psu i żeby jechać gdzie indziej orzekł "może jest pijana; jeśli będzie piła jutro dużo wody, to znaczy, że była pijana" :crazyeye: :angryy: Swoich przejść z wetami nie będę opisywać, bo by miejsca zabrakło :evil_lol:
Oczywiście, po konsultacji u innego weta okazało się, że mała najprawdopodobniej zjadła jakieś trujące zielsko.[/quote]

To straszne co piszesz Gosia:crazyeye: , ja też teraz jestem na etapie poszukiwania dobrego weterynarza i zadzwonię jeszcze do związku kynologicznego ,może oni mi coś doradzą,chciałam jak najlepiej a wyszło gorzej.

Link to comment
Share on other sites

laleczko spokojnie nie panikuj:mad::mad::mad:zostala zoperowana to dobrze;)Jak się czuje?jak dobrze to dobrze.Chodzilo mi o to ze mozna bylo jeszcze poczekac na wymiane ząbkow bo się zdarza jak u karolci trzeba piod narkoza usunac zabki i wtedy dwie rzeczy robi sie naraz;)aby pieska nie obciazac.zycze powrotu do zdrowia twojej laluni:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Laleczka']Lonka za późno bo już została zoperowana tylko teraz się martwię czy nie zrobiłlam źle i czy weterynarz do którego chodzę jest dobry skoro tak wczesnie kazał mi operować :placz: ,ale byłam u dwóch przed zabiegiem i obaj kazali :roll:
Dzisiaj dzwoniliśmy do Pani od której został kupiony piesek i powiedziała ze za wczesnie , i teraz siedzę i się martwię czy to nie zaszkodzi pieskowi ,chodzę i go przytulam cały czas .
Ech z tymi weterynarzami ,znaleźć porządnego strasznie trudno !!![/QUOTE]


A dlaczego za wcześnie? Co przeszkadza w tym żeby psa operować w wieku trzech miesięcy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orasek']A dlaczego za wcześnie? Co przeszkadza w tym żeby psa operować w wieku trzech miesięcy?[/quote]

chodzilo o to ze czasami zdarza sie tak ze pieskowi mleczne zęby nie wypadna same i trzeba usuwać, taki zabieg wykonuje sie pod narkozą i mozna wtedy robic obydwa naraz

Link to comment
Share on other sites

Witam
Na prośbę Orasek , wstawiam zdjęcia jej berneńczyka





[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img463.imageshack.us/img463/8936/biutisia29qm.jpg[/IMG][/URL]



[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img463.imageshack.us/img463/6546/p42800234ir.jpg[/IMG][/URL]





[U][URL=http://imageshack.us][IMG]http://img367.imageshack.us/img367/7531/p4280025mae4wy.jpg[/IMG][/URL][/U][URL="http://imageshack.us"][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lonka']chyba nie zle sie usmialam:scream_3:co ty masz za takie super wyniki aby ktos ci zazdroscil:razz:czego?:crazyeye::crazyeye::crazyeye:osiagni takie wyniki jak hodowli merliot,solaris,acte,pumilka to wtedy o zazdrosci mozesz pisac:evil_lol::evil_lol::evil_lol::eviltong::eviltong::eviltong:[/quote]

Lonka, czy możesz mi napisać co to za hodowla "Merliot". Bywam na wystawach jako obserwator ale także i w innej roli, studiuję czesto katalogi i nie trafiłam jak do tej pory na żadne championy z tym przydomkiem. Powiem więcej, nie widuje się psów z tej hodowli na wystawach. Jakie są więc jej osiągnięca?
Osiągnięcia pozostałych wymienionych przez Ciebie są widoczne: w tytułach i w lokatach wystawowych

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rokitnik']Lonka, czy możesz mi napisać co to za hodowla "Merliot". Bywam na wystawach jako obserwator ale także i w innej roli, studiuję czesto katalogi i nie trafiłam jak do tej pory na żadne championy z tym przydomkiem. Powiem więcej, nie widuje się psów z tej hodowli na wystawach. Jakie są więc jej osiągnięca?
Osiągnięcia pozostałych wymienionych przez Ciebie są widoczne: w tytułach i w lokatach wystawowych[/quote]
Widzę że oprócz mnie ktoś tu jeszcze myśli,patrzy i wyciąga wnioski......!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lonka']a ty masz jakies fotki?:cool3:[/quote]

Dopiero teraz odebralam fotki. Mam pieski z mlodziezy, jak ktos chce, poprosze o adres mailowy na PW :lol:
Pumilce i Karolaynie zaraz wysylam ;)

Pare chwil pozniej :evil_lol:
Do Karolayny poszlo, z adresem Pumilki mam problemy, wiec prosze o e-mail na priv, o ile - oczywiscie - chcecie foteczki pieskow :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DARKSTAR_ONE']Widzę że oprócz mnie ktoś tu jeszcze myśli,patrzy i wyciąga wnioski......![/quote]

Trochę nie tak zrozumiałeś. Moje pytanie nie ma na celu zadrażniania sytuacji, nie opowiadam się za żadną ze stron tej dyskusji. Moje pytanie było czyste - bez żadnych podtekstów. Ja naprawdę nie widziałam na wystawie psa z tym przydomkiem, więc nie znam sukcesów tej hodowli (ale przecież ona może je ma - tego właśnie chciałam się dowiedzieć) Jeżeli według Lonki jest czego zazdrościć, to warto poznać tę hodowlę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rokitnik']Trochę nie tak zrozumiałeś. Moje pytanie nie ma na celu zadrażniania sytuacji, nie opowiadam się za żadną ze stron tej dyskusji. Moje pytanie było czyste - bez żadnych podtekstów. Ja naprawdę nie widziałam na wystawie psa z tym przydomkiem, więc nie znam sukcesów tej hodowli (ale przecież ona może je ma - tego właśnie chciałam się dowiedzieć) Jeżeli według Lonki jest czego zazdrościć, to warto poznać tę hodowlę[/quote]
Ja nie potrzebuje aby ktos się opowiadał za moja stroną a mój wniosek również był bez podtekstów.Sytuacja która tu wynikła była czysto prowokatorskim zagraniem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orasek']No wyrosła a pamiętasz jak pomagałaś mi ją wybierać Pumilka?? ;)[/quote]
No pewnie! Z takiej kuleczki, takie wielkie wyrasta.... Wydaje się, że mój synuś dopiero do nas przyszedł a on już ma 7,5 lat.
Gosia dziękujemy za fotki!

Nie ma się co spierać, która hodowla lepsza. Nigdzie się same cuda nie rodzą. Hodowli jest mnóstwo i po cichutku robią dużo dobrego dla shih tzu. Kilka hodowli właściwie przestało działać, powstają nowe. Większość nie ma stron internetowych i o nich po prostu mniej słychać.
Merloty nie mają może wielu psów ze swoim przydomkiem, ale mają Magnata, który jest dziełem innej hodowli ;) ale kto się troszkę zna, będzie wiedział ile wysiłku włożyli właściciele, żeby tak prezentował się na wystawach i miał te tytuły jakie ma.
I co w takim razie z hodowlami, w których są głównie piękne samce? Niby mało widać psów z przydomkiem, ale jakie to wygodne dla nas, właścicieli suczek :razz: , że możemy korzystać z tego, nie jeździć z sunią po całej Europie albo dalej. Popatrzcie ile dzieci ma Tytus, w Solarisie też miotów mało ale są chłopaki. Na ilości championów z danej hodowli nie ma co patrzeć, wszystko zależy od tego ile jest suczek hodowlanych, ile miotów wyszło z hodowli. Nie każde piękne szczenię trafia też na ring.
Mnie zawsze śmieszą rankingi typu powiedzcie jaka jest najlepsza hodowla. Matko, jak to zmierzyć??? Na swiom przykładzie mogę powiedzieć, że fajnie pokazuje się na wystawach mój pierwszy miot, ale czy to do końca mój sukces? Po pierwsze ktoś wyhodował suczkę, która dała te dzieci a ktoś inny dał mi psa do krycia. Jak się będziemy kłócić, to każdy zamknie się w swojej skorupce i będzie to ze szkodą dla naszych psów.
Zamiast się cieszyć, że jest coraz więcej ładnych shih tzu w Polsce, to zaczynają się wojny, bez sensu.... Zaraz będzie tak, że ten będzie krył tylko w hodowli x a drugi tylko w hodowli y. Jeszce tylko brakuje bitew jak przy ringu owczarków.....
W wawie jak wystawiałam ostatnio yorkę, to zauważyłam, że prawie wszyscy mieli pozaklejane papierem opakowania od kosmetyków, żeby konkurencja nie wiedziała czym psy pryskają, hehehe
Cieszmy się tym co mamy!!! Razem łatwiej;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pumilo']
Gosia dziękujemy za fotki![/quote]
Ciesze sie, ze jednak dolecialy :multi:

[quote name='pumilo']Zamiast się cieszyć, że jest coraz więcej ładnych shih tzu w Polsce, to zaczynają się wojny, bez sensu.... Zaraz będzie tak, że ten będzie krył tylko w hodowli x a drugi tylko w hodowli y. Jeszce tylko brakuje bitew jak przy ringu owczarków.....
W wawie jak wystawiałam ostatnio yorkę, to zauważyłam, że prawie wszyscy mieli pozaklejane papierem opakowania od kosmetyków, żeby konkurencja nie wiedziała czym psy pryskają, hehehe[/quote]
Nie tylko owczarkow i YT :shake: Ostatnio sa wieelkie awantury w westach, powarkiwania (oczywiscie wlascicieli ;)) w cavalierach, tylko tego brakuje, zeby sie w Shih zaczelo :p ... A kto mi potem pomoze uczesac mojego [B]jedynego [/B]pieska na wystawie :placz: ;)

Link to comment
Share on other sites

Pumilka zgodze się z toba w 100 procentachMozna mieć piekny kwiat do posadzenia ale trzeba go posadzić,pielegować i kochać aby dalej rósł.Tako samo z pieskami.Rokitnik o takie sukcesy mi tez chodziło.Jezeli ktos jeżdzi na wystawy t bardzo dobrze o tym wie.i nie trzeba tu tej hodowli przedstawiac.Zgodze sie rownież z tym że sie nie da zmierzyc ktora hodowla jest lepszai jakimi kategorijami to mierzyc.Każdy może wejść na forum i pisać o sukcesach pieskow i nie koniecznie swoich.Kazdy ma swoich faworytow i nie koniecznie wszyscy maja tego samego.Wystawy są po to aby sie spotykac i aby byla mozliwosc wymiany poglądow,doswiadczenia i nawet po to aby miło spędzić czas i poznać innych ludzi;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rokitnik']Trochę nie tak zrozumiałeś. Moje pytanie nie ma na celu zadrażniania sytuacji, nie opowiadam się za żadną ze stron tej dyskusji. Moje pytanie było czyste - bez żadnych podtekstów. Ja naprawdę nie widziałam na wystawie psa z tym przydomkiem, więc nie znam sukcesów tej hodowli (ale przecież ona może je ma - tego właśnie chciałam się dowiedzieć) Jeżeli według Lonki jest czego zazdrościć, to warto poznać tę hodowlę[/quote]zadnej hodowli tu nie reklamowalam:roll:a posty wczesniejsze dotyczyli konkretnie jednej osoby i jej zachowania,kto uwaznie czytał to wie.Amen.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lonka']zadnej hodowli tu nie reklamowalam:roll:a posty wczesniejsze dotyczyli konkretnie jednej osoby i jej zachowania,kto uwaznie czytał to wie.Amen.[/quote]

Oczywiście, że czytam uważnie - a Ty Lonka się nie "ładuj" bo nikt nie zarzuca Ci reklamowania jakiejkolwiek hodowli.
Dzięku Pumilka za rozsądną i jasną odpowiedź. Teraz już wiem że Merlot = Patalas, bo chyba wszyscy z tego forum wiedzą, ze Magnata mają Państwo Patalasowie. I chyba nikt o zdrowych zmysłach nie odmówi im sukcesów. Wiadomo, że Magnat jest "dziełem" hodowli Acte, ale z pewnością bez ogromnej pracy i zaangażiowania jego właścicieli nie byłoby sukcesów tego psa. Gdyby trafił w inne ręce, mógłby wcale nie zaistnieć w hodowli shitzaków. I chyba przyznasz, że mogłam nie znać nazwy hodowli, bo przecież nigdzie nie pisze w katalogu że ta hodowla należy do właścicieli Magnata (któremu zresztą życzę wielu sukcesów) :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...