Jump to content
Dogomania

SHIH - TZU (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


Guest maijka

Recommended Posts

Witajcie,
starałam się przeczytac wszystkie wypowiedzi ale, ze jest ich masa zrobiłam to nie dokladnie :oops: z pewnoscia dokladnie obejrzalam zdjecia Waszych pupili sa poprostu wspaniale, te postawy, te fryzury boskie ;) Jak patrze na na swoja mala Shih Tzu to nie wyobrazam sobie, zeby ona choc raz stanela tak dumnie jak Wasze pieski, zeby przez chwile nie miala rozbieganego wzroku i ochoty na zabawe .... Jest taka roztrzepana :roll: moze kiedys jej minie ...
Chcialam tylko powiedziec, ze jesteście wspaniali z Waszych wypowiedzi czerpie sposoby na okielznanie malego diabelka. Moze uda mi sie nauczyc jej choc z 3 komendy :)
Pozdrawiam Was i Waszych pupili

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Małgosia i Robert przysłali troszkę zdjęć z Wilna. Zrzekli się praw autorskich, to nacieszmy oczy ;)
Magnat i Robert :cool3: :
[FONT=Garamond][SIZE=1]A biedna Małgosia siedzi pewnie gdzieś z boczku ze szczotką i robi za szarą eminencję :-) [/SIZE][/FONT]
[IMG]http://img405.imageshack.us/img405/8346/magnatwilnoz6py.jpg[/IMG]
[IMG]http://img369.imageshack.us/img369/3899/magnatwilno2z1lb.jpg[/IMG]
[IMG]http://img369.imageshack.us/img369/3226/magnatwilno3z6wy.jpg[/IMG]
[IMG]http://img458.imageshack.us/img458/4549/magnatwilno4zz2em.jpg[/IMG]

[IMG]http://img369.imageshack.us/img369/2657/magnatwilno5z7zy.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Magnat wygląda przepięknie.Sądzę, że jest wspaniałym kontynuatorem kariery swojego ojca.Challenger może być dumny ze swoich dzieci.
Zdecydowanie bardziej podoba mi się taki pies jak Magnat,Challenger czy też psy oglądane na Westminster niż psy "podane" w angielskim stylu na wystawie Crufta. Shitzak to jednak ozdóbka i powinien wyglądać "ozdobnie" ,a nie tak jakby był nieprzygotowany do wystawy. Ale to tylko moje zdanie. Wiem, że są i gorący zwolennicy przygotowania w stylu angielskim.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=navy]Ja mieszkam w UK i nie podobają mi sie shih-tzu w typie angielskim - dlatego niedługo (ta kwarantanna :() odbieram psa z polskiej hodowli i już nie mogę się doczekać. Często widuję tu w mojej mieścince babeczkę z 5 shih-tzu (wystawowe suki) i w życiu byście patrząc na nie, na to nie wpadli, że są rasowe, a tym bardziej wystawowe :razz: [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że nie wszystkie polskie hodowle chcą sprzedawać psy tam gdzie jest kwarantanna. O jednej z tych hodowli (chyba jest to najbardziej utytułowana polska hodowla tzn. najwięcej w niej urodzonych psów zdobyło tytuły na dużych (w tym europejskich) wystawach w Polsce i za granicą) nie zdecydowała się na sprzedaż psa do Anglii z uwagi właśnie na kwarantannę.
Ale może Tobie się uda wywieźć pisa do UK:)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=navy]Ja już swojego kupiłam i jest mój:loveu::multi: . Odbieram go z Polski przy okazji wystawy światowej w Poznaniu, teraz płacę za jego utrzymanie i pielęgnowanie. Termin odbioru będzie już dłuższy niż kwarantanna, która trwa 6 miesięcy, ale przy okazji pewnie mały wystąpi na ringu. Nie mogę sie już doczekać!!! :-P [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eventing Star'][COLOR=navy]Jakiego shih-tzu Aniu?[/COLOR][/quote]
chodziło mi o psa w typie angielskim :lol: ,ale swoim nowym też możesz się pochwalić :lol: wogóle coś opuszczacie sie z fotkami...:shake: nie ładnie...:mad:

Link to comment
Share on other sites

To fajnie, że go wystawisz w Poznaniu. Ale po wjeździe do UK i tak trafi na kwarantannę? (uda Ci się go umieścić w którejś z hodowli shih tzu mających uprawnienia do trzymania psów w czasie kwarantanny?) Wiem, że tak było jakiś czas temu (też mieszkałam w UK i to moja angielska znajoma chciala shicka z Polski) - może teraz przepisy się zmieniły?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rokitnik']To fajnie, że go wystawisz w Poznaniu. Ale po wjeździe do UK i tak trafi na kwarantannę? (uda Ci się go umieścić w którejś z hodowli shih tzu mających uprawnienia do trzymania psów w czasie kwarantanny?) Wiem, że tak było jakiś czas temu (też mieszkałam w UK i to moja angielska znajoma chciala shicka z Polski) - może teraz przepisy się zmieniły?[/quote]

[COLOR=navy]On teraz już ma wszczepiony chip, krew po badaniach i w Polsce odbywa kwarantannę 6 miesięcy. Potem normalnie go przywożę do UK od razu do mojego domu :multi: [/COLOR]
[COLOR=#000080]Dla zainteresowanych tematem kwarantanny polecam link [URL="http://rozrywka.onet.pl/prasa/6287,1243224,1,druk.html"]http://rozrywka.onet.pl/prasa/6287,1243224,1,druk.html[/URL][/COLOR]
[COLOR=navy]Hodowczyni bedzie wystawiać - ja sobie popatrzę, potem przejmę pałeczkę w UK :)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

no w koncu sie rozkrećiłyscie i jakaś rozmowa sie toczy :lol:
ja narazie czekam na wystawe w NDM a czasu coraz mniej, a do mnie to jakos jeszcze jakos nie dotarło :roll:
ale dzisiaj Olka czeka kąpanie :evil_lol::evil_lol: pomęczy go pańcia troche:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rokitnik']Magnat wygląda przepięknie.Sądzę, że jest wspaniałym kontynuatorem kariery swojego ojca.Challenger może być dumny ze swoich dzieci.
Zdecydowanie bardziej podoba mi się taki pies jak Magnat,Challenger czy też psy oglądane na Westminster niż psy "podane" w angielskim stylu na wystawie Crufta. Shitzak to jednak ozdóbka i powinien wyglądać "ozdobnie" ,a nie tak jakby był nieprzygotowany do wystawy. Ale to tylko moje zdanie. Wiem, że są i gorący zwolennicy przygotowania w stylu angielskim.[/quote]
Rokitnik jeszcze trochę i nasz psy będą na wystawach wyglądać tak jak np . na Crufcie czy w Niemczech .Jak pewnie zauważyłaś duży wpływ na ogólny wyraz psa ma jego fryzura.Z uczesaniem pewnie będzie tak jak z ogonami czy uszami (rotweilery, dobermany ,sznaucery) a jeśli chodzi ogólnie o szatę to odniosłem podobne wrażenie ja Ty
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Myślę, ze już minął ten czas gdy nasze psy wyglądały jak niemieckie lub na Crufcie. Przecież sam wystawiałeś w tym czasie swoją sukę. U nas też nie było kokardek, koczków i pięknie dopracowanego włosa. Mam nadzieję, że czas gdy na wystawę woziło się takie "przaśnie" przygotowane psy już jest za nami i nie wróci:) Wolę patrzeć jednak na Challengera, Magnata, Hoshiego niż na psy na ringach niemieckich (tam można zobaczyć loczki, falki, przebudowane tyły) Ale wiem, że pewnie taki pies będzie promowany na naszej światówce - samce sędziuje przecież sędzia niemiecki - zwolennik tego właśnie typu psa. Miałam okazję oglądać zwycięzców wybieranych przez niego :(

Link to comment
Share on other sites

A ja lubię trochę pośrodku. Te Westminsterowe shih tzu niektóre wyglądają jak plastikowe. Przygotowanie piękne, ale shih tzu musi mieć coś jeszcze oprócz włosów (dla mnie ;) ) Anglikom też nie można odmówić urody. Zwciężczyni Crufta z tego roku ma dopiero rok i 4 mies., nie ma może wąsów do ziemi, ale jeszcze jest młodziutka. Główkę ma śliczną :loveu:
I nie można zapominać, że Anglicy pokazują swoje shih w ich utility group :roll: i zawsze bardzo to podkreślają, ze ich shih tzu to nie toy.

Patrząc jeszcze z punktu widzenia takiego shih tzu, to wolałabym być wystawowym shih tzu w Anglii :cool3: Tam je można na ulicy spotkać, bo raczej takiego, którego wystawia się na Westminster, to obejrzymy tylko w kenelu.
Do loczków jest teraz prostownica i na pierwszy rzut oka widać, że amerykany są pracowicie natarte mleczkiem i wyprasowane. Na nich tyle żelu, że jak trzepną kokiem, to on wraca jak sprężyna na swoje miejsce. :razz:

Link to comment
Share on other sites

Ja też najbardziej lubię środek. Amerykany są troszkę "przesadzone" w usztywnieniu i wylakierowaniu. Ale za to przepięknie wygładzone i to jest miłe dla oka. A chyba najlepiej być takim niewystawowym shickiem, którego się nie wystawia, a tylko kocha i hołubi. I nie trzeba jeździć setki kilometrów na wystawy:)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...