Jump to content
Dogomania

SHIH - TZU (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


Guest maijka

Recommended Posts

  • Replies 7.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='Ania-k']no i jak wasze psiaki w te mrozy sobie radzą???bo z tego co widzę po Jąderku to jemu nic nie przeszkadza :-o [/quote]

Oooo.., a myślałam, że tylko moje sunie mają jakieś dziwne upodobania:evil_lol:.
Na dworzu zachowują się za każdym razem, jakby były pierwszy raz...Skaczą jak zające, ryją w zlodowaciałym śniegu jak dziki.., a ganiają się..:crazyeye: Wyczyniają cuda na kiju a ja stoję i gapię się jak sroka w gnat, bo za każdym razem nie mogę uwierzyć:roll:. A wracają do domu, jakby szły na ścięcie...
O matko! Muszę je wykąpać, już trzeci tydzień idzie. A Wy kąpałyście swoje psiaki w te mrozy? Ja się trochę bałam przy -25:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Amelia no ja kąpałam,obowiązkowo suszarka do włosów i po ostatnim spacerku-tak żeby później już nie wychodził,trwało to dlugo takie czesanie i suszenie,no ale..:lol: też mi się podoba jak skacze po tych zaspach,czasem go niewidać,susy wali jak zające na łące,buszuje po tym śniegu:-o a ja się kulę z zimna i marzę tylko o ciepłych kapciach i herbacie z cytryną:oops: ;)

Link to comment
Share on other sites

ja postanowiłam odczekać te mrozy wolę nie ryzykować przeziębieniem
zresztą jak jest śnieg to się mała nie pobrudzi tylko po każdym spacerze dokładnie ją wycieram ręcznikiem i szczotkuję

jak były lżejsze mrozy i napadało trochę śniegu to robiły się jej kulki na brzuchu i łapach wtedy wstawiałam ją do wanny i spłukiwałam to letnią wodą
żeby nie marzła zadługo no i włos szybciej schnie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='misiaczek'][B]Amelia[/B],to dla Ciebie :loveu:

[IMG]http://img97.imageshack.us/img97/9595/bl6fm.jpg[/IMG][/quote]

MISIACZKU!!:eek::eek::eek::multi:. Ale ślicznie!! Szczęka mi opadła... Wielkie dzięki:bigok: No cóż, pora się trochę dokształcić:oops::thinkerg::comp26:

Link to comment
Share on other sites

Prosze o porady osob dobrze znajacych charakter psiakow rasy Shih.

Mam nastepujacy problem. W moim domu procz Shih Tzu mieszka rozwiniez jamnik miniaturowy (oba samce) miedzy psami dochodi do przepychanek, jednak zdarza sie to sporadycznie i psy raczej sie lubia.
Jednak od czasu do czasu pojawia sie u mnie "przechodni" szczeniak (np. znajda szukajaca domu, na ktora zle wpynalby pobyt w schronisku szczegolnie w ta pogode) lub po prostu pies kogos, kto wyjezdza na jakis czas. I tu zaczynaja sie schody. Jamnik traktuje przybyszy "po ojcowsku", natomiast Shih robi sie potwornie zazdrosny. Nie ma to nic wspolnego z tym, ze nagle zaczynam sie zajmowac bardziej "intruzem" czy tez faworyzuje przybysza.
Moj pies zachowuje sie tak: pierwszego dnia agresja, siusianie po katach (to akurat sobie potrafie wytlumaczyc, choc fajnie nie jest :shake: ), strajk glodowy. Drugi lub trzeci dzien - agresja zamienia sie w cos podobnego do depresji i pies siedzi godzinami smutny, jest na mnie "obrazony", nie przychodzi na wolanie, nie prztula sie, etc.
Obecnie (poniewaz przez 10 dni gosci u mnie mala sunia kolezanki) probowalam spedzac z psem wiecej czasu sam na sam - spacery, zabawy poza domem, itd. Niestety po powrocie do domu pies znow zaczyna sie zachowywac tj. wyzej opisalam. Az przykro na niego patrzec.
Jak myslicie, czy jest jakies rozwiazanie takiej sytuacji? Czy po prostu am unikac przyjmowania do siebie innych psow (jestem tego bliska, ale co bedzie, gdy np. odbiore szczenie za krycie?)? Dodam, ze gdy "intruz" znika, wszystko wraca do normy.

Link to comment
Share on other sites

SuperGosia to co napisalaś o swoim piesku to jest normalnym zachowaniem psiaczka;) To że sika ci to znaczy żę znaczy teren i chce pokazac kto tu rządzi,że potrafi nie jeść to też normalne,że się obraża to też bo shih-tzaczki są zazdrosnikami:lol: Jeżęli się martwisz że twoj piesek nie przyjmie szczeniaka to się nie martw.Na poczatku może róznie się zachowywać ale po jakimś czasie zaakceptuje.Moj Codik jest bardzo przyjazdnym psem i wszyskich lubi ale jak zobaczy że kogoś innego pieścimy to odrazu jest przy mnie;)

Link to comment
Share on other sites

moj Jerry to napewno by "zgwałcił" nowego osobnika tak na "dzieńdobry":mad: ,a potem oddał by się zabawie na całego..już tyle psów,z którymi się spotkał (np.jamnik,cocker spaniel,sznaucer olbrzym:cool3: ,jakiś amstafik i wiele wiele innych) ze wszystkimi obchodził się tak samo:shake: ,nawet jak ktoś do nas przychodzi to cieszy się i skacze jak kangur,poto by zaraz dopaść do jego nogi :p ,nie potrafimy go tego oduczyć,jest tak napalony jak diabeł,ale podejrzewam,że to jego dominacja...:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania-k']moj Jerry to napewno by "zgwałcił" nowego osobnika tak na "dzieńdobry":mad: ,a potem oddał by się zabawie na całego..już tyle psów,z którymi się spotkał (np.jamnik,cocker spaniel,sznaucer olbrzym:cool3: ,jakiś amstafik i wiele wiele innych) ze wszystkimi obchodził się tak samo:shake: ,nawet jak ktoś do nas przychodzi to cieszy się i skacze jak kangur,poto by zaraz dopaść do jego nogi :p ,nie potrafimy go tego oduczyć,jest tak napalony jak diabeł,ale podejrzewam,że to jego dominacja...:p[/quote]

Moj "gwalci" tylko obce psiaki na spacerach ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lonka']Ale mysle że najlepszym ekspertem jest Marynii;) Najlepij opowie jak shih-tzu zachowuje się z innymi pieskami w domku.[/quote]

No coz - tak samo jak moj i wyglda to tak, ze nie znajde zadnego kompromisu w tej sytuacji :shake:
Shih po prostu nie lubi tymczasowych lokatorow... Psa za swojego stada, jak najbardziej, ale te na przychodne najchetniej by :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ale myśle ZE z tym sikaniem to nie tylko shih-tzu tak znaczy teren ale pieski innych ras też:placz: Ale z zazdrością tych pieszczochów nic nie poradzisz.:roll: Muszą miec czas żeby zaakceptować nowego domownika.suczki inaczej się zachowują(tak mysle z obserwacji).Jak przywiozła małego Codika to na początku Lonka była na mnie strasznie obrażona ale pózniej traktowała go jak swojego syna.Stawialam dwie miski to zaqwsze czekała aby on się najadł a pózniej sama zaczynała jeść.Teraz jest wszystko OK.Na spacerach to Codik broni Lośke:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='carotina']Powiekszyła nam się rodzinka:lol: o bliźniaki:loveu: (chłopaki):cool3:[/quote]:crazyeye: Carotinka Deni urodziła szczeniaki?Dwoch?Gratuluje!!!!!!!:drink1: :cunao: :cool3: Wszystkiego dobrego dla maluchów!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='carotina']Powiekszyła nam się rodzinka:lol: o bliźniaki:loveu: (chłopaki):cool3:[/quote]
tak po cichu i bezgłośnie????:eviltong: :multi: :multi: :multi: :multi: gratulki dla Demi:loveu: nareszcie...a kolorki jakie i imiona???:cool3: czekamy na pępkowe;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...