Jump to content
Dogomania

SHIH - TZU (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


Guest maijka

Recommended Posts

[quote name='Goja']ja kładę "zlewkę" na oceny i lokaty i wam też radzę bo popadacie na zawał przy kolejnej złej ocenie
czy pies z gorszą oceną będzie przez was mniej kochany nie rozumiem tego[/quote]

To nie jest do końca tak.
Wiadomo, że każda przegrana, obojętnie - na wystawie, czy gdziekolwiek indziej - jest przykrym doświadczeniem, a żal jest zwykłym ludzkim odruchem. I nawet osoby, które mówią sobie "ważny jest udział, nie wygrana", albo "to tylko zabawa" są w głębi duszy zawiedzione.
Czasem mimo ogromnego wysiłku i pracy, jaką wkładamy w przygotowanie naszego psa zostaje on [B]niesprawiedliwie[/B] oceniony.
Ale to bynajmniej nie znaczy, że jest on mniej kochany, po prostu jesteśmy wtedy bardzo zawiedzeni i źli ze względu na naszą bezradność, bo ocena już jest i nic tego nie zmieni.
Ale za to można napisać o tym na forum i w ten sposób się wyżalić ;)
A jeśli chodzi o powyższe posty, to z tego co wiem nikt nie mówił o swoim psie, były tylko [B]obiektywne[/B] uwagi i zastrzeżenia na temat ocen wystawionych [B]cudzym[/B] psom.

[B]MarcinM[/B], gratulacje! :multi:

[B]Pumilo2[/B], gdzie moje obiecane fotki? :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='pumilo']Zdarzyło mi się dostać ocenę bdb i nie mam zamiaru robić z tego wielkiego halo. Zdarzyło mi się też przegrać z psem gorszym wg mnie. Na wystawach jest różnie. I jeśli znasz tak dobrze wystawianą przez siebie suczkę, to wiesz, że byli polscy sędziowie, którym ona nie przypadła do gustu. Jednemu będzie się podobała bardziej, drugiemu mniej- i jest to normalne.
Widzisz, punkt widzenia jest różny. Ty zwracasz uwagę na profesjonalne podejście do wystawiania, a np. dla mnie to wcale takie ważne nie jest, bo w genach raczej pies tego nie przeniesie. Miłe dla oka, ale tylko tyle.
Zauważyłam również, że na koniec każdej klasy sędzina podchodziła i tłumaczyła werdykty /ja nie wnikam czy słuszne czy nie!/. Teraz nikt nic nie wie.[/quote]


sie rozbawilam:):) widocznie swoj punkt widzenia stawiasz tak na piedestale ze nic poza nim nie widzisz. Pentu to przyszły sędzia kynologiczny, ktora mysle ze nie raz bedzie sedziowac twoje yorki. I szczerze watpie zeby dla niej liczyl sie tylko handling...
.. a tak pozatym to radze sie dokształcic bo show temperament rowniez sie przenosi w genach. Pozatym jak mowila wspaniala sedzina świętej pamięci Elke Peper ze większa role pełni doskonaly handling niz anatomia.

Nie kazdy sedzia musi wychwalac psa i jego zalety, bardzo dobrze kiedy widzi jego wady! taki sedzia to dobry sedzia, skoro Nefretete nie miala przez sedziego zauwazonych zadnych wad i sedzina nie wpisala tego w karte oceny badz nie przekazala handlerowi w takim razie ja podziekuje za takiego sedziego. Pozatym pumilo moze twoje psy sa bez wad... ale chyba znowu tylko z twojego punktu widzenia, dobrze ze je Ci polscy sedziowie nie posedziowali na bdb.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/MarcinM,%20gratulacje%21"]MarcinM, gratulacje![/URL]

a ja jednak nie Marcinowi :eviltong: a Karmelowi gratuluje :evil_lol:!!!! fajnie jak pojawiaja sie piekne nowe psiaki , a tego po Karmelo nalezy sie spodziewac :multi:(nie ujmujac ....XX....;) )

Link to comment
Share on other sites

Pozwól Flaszko, że zostanę przy swoim i szczęście wielkie dla hodowli, że nie każdy sędzia uważa, że handling jest ważniejszy od anatomii. Idąc tym tropem, to można sobie kozę nawet na ring wyprowadzić, zrobić teatr i też będzie dosk....
Czy ja napisałam gdzieś słowo o braku wad u moich psów??
I proszę, nie martw się o moje wykształcenie.
Nie wiem, dlaczego czujecie się tak urażone tym, co powiedziałam. Ja stwierdziłam tylko, że sędzina miała swoje zdanie i tyle. Ma do tego prawo i nie zrobiła nic niezgodnego z przepisami.
A z tym sędziowaniem moich yorków, to miało zabrzmieć jak groźba? Więcej głosu w tej sprawie nie zamierzam zabierać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pumilo']Pozwól Flaszko, że zostanę przy swoim i szczęście wielkie dla hodowli, że nie każdy sędzia uważa, że handling jest ważniejszy od anatomii. Idąc tym tropem, to można sobie kozę nawet na ring wyprowadzić, zrobić teatr i też będzie dosk....
Czy ja napisałam gdzieś słowo o braku wad u moich psów??
I proszę, nie martw się o moje wykształcenie.
Nie wiem, dlaczego czujecie się tak urażone tym, co powiedziałam. Ja stwierdziłam tylko, że sędzina miała swoje zdanie i tyle. Ma do tego prawo i nie zrobiła nic niezgodnego z przepisami.
A z tym sędziowaniem moich yorków, to miało zabrzmieć jak groźba? Więcej głosu w tej sprawie nie zamierzam zabierać.[/quote]


Odbieraj sobie jak chcesz. Skoro sedzina nie widzi nic zlego w tym ze sedziuje wedlug finskich zasad mimo ze powinna wedlug polskich zasad to mysle ze dalsza konwersacja z Toba bedzie niepotrzebna skoro nie potrafisz tego pojąc.
Niektorzy sa widac "sto lat za murzynami". Tu jestes w bledzie-nie dobre jest to gdy sedzia woli paskudnie przygotowane psy ( chyba lepiej napisac nawet nie przygotowane) i wystawione, nawet te psy użytkowe powinny byc piekne i sie wspaniale prezentowac a nie jak ostatnia szmata. Dobre jest gdy sedzia potrafi zauwazyc wady psa przy doskonalej prezentacji i groomingu.. nie wiem do jakich Ty sedziow jezdzisz, ale wiekszosc zawsze gdy pies jest dobrze przgotowany i zaprezentowany zaznacza to w opisie.
I nie chodzi tu o to czy ktos dostal bdb czy db czy cos innego, ale o to ze na wystawach w Polsce sedziuje sie wedlug polskiego regulaminu wystaw psów rasowych.
I jezlei Ciebie ucieszyl by opis psa z samymi zaletami, bez wyszczegolnienia wad i ocena bdb czy db to brawo, bo dla mnie to troche niezrozumiale ( rozumiem gdyby chociaz wytlumaczyla to "face to face" ale takiej sytuacji nie bylo) I tak jak ty masz prawo do swojego zdania tak inni maja do swojego, z ktorym nie musisz sie zgadzac.

Link to comment
Share on other sites

To jest taka fotka sprzed miesiąca gdzieś.
Uczymy się ładnie chodzić przy okazji naszych "nałęczowskich spotkań shihtzakowych".
Nowe muszę pozmniejszć i wstawię.
Angel jest naszym najsłodszym tzu i chyba bardziej przypomina czasem kota.

[IMG]http://img161.imageshack.us/img161/3739/angel1xz3.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pumilo']To jest taka fotka sprzed miesiąca gdzieś.
Uczymy się ładnie chodzić przy okazji naszych "nałęczowskich spotkań shihtzakowych".
Nowe muszę pozmniejszć i wstawię.
Angel jest naszym najsłodszym tzu i chyba bardziej przypomina czasem kota.
[/quote]

Oooo, jaka długaśna :loveu:
Czyli oprócz wyglądu charakter też ma podobny do mojego Emusia :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia szczeniąt zaraz po narodzinach. Podczas gdy robiłem zdjęcia było jeszcze 5 klusek a po 30 minutach przyszedł na świat chłopak.
[URL=http://img249.imageshack.us/my.php?image=018qy5.jpg][IMG]http://img249.imageshack.us/img249/7281/018qy5.th.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://img217.imageshack.us/my.php?image=019ap9.jpg][IMG]http://img217.imageshack.us/img217/8359/019ap9.th.jpg[/IMG][/URL]
Jakość zdjęć marna ponieważ robione są telefonem

Link to comment
Share on other sites

To ja się może pochwalę.... ;)
Na dzisiejszej wystawie konkurencja w naszej klasie nie dopisała, więc Emuś automatycznie zdobył Zw.Mł. (i ocenę doskonałą z bardzo ładnym opisem).
Udało mu się również wywalczyć BOB! :multi:
Dostaliśmy się też do ścisłego finału BOG IX, otrzymując (jeśli można to tak nazwać ;) ) miejsce 4.
Wszystko to w wieku 9 miesięcy i 5 dni.

Jestem bardzo zadowolona, bo to nasza pierwsza wystawa w klasie młodzieży. Ale pogoda dla shitków potworna - za gorąco :-(, sama wyszłam z wystawy ze spalonym karczychem :lol:

[B]Gratuluję pozostałym zwycięzcom![/B]
:smilecol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aisa_']To ja się może pochwalę.... ;)
Na dzisiejszej wystawie konkurencja w naszej klasie nie dopisała, więc Emuś automatycznie zdobył Zw.Mł. (i ocenę doskonałą z bardzo ładnym opisem).
Udało mu się również wywalczyć BOB! :multi:
Dostaliśmy się też do ścisłego finału BOG IX, otrzymując (jeśli można to tak nazwać ;) ) miejsce 4.
Wszystko to w wieku 9 miesięcy i 5 dni.

Jestem bardzo zadowolona, bo to nasza pierwsza wystawa w klasie młodzieży. Ale pogoda dla shitków potworna - za gorąco :-(, sama wyszłam z wystawy ze spalonym karczychem :lol:

[B]Gratuluję pozostałym zwycięzcom![/B]
:smilecol:[/quote]

Witam no rzeczywiście pogoda nie dla shitków tragiczna .Ale gratuluje z sukcesów Emusia:loveu: oby tak dalej pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aisa_']To ja się może pochwalę.... ;)
Na dzisiejszej wystawie konkurencja w naszej klasie nie dopisała, więc Emuś automatycznie zdobył Zw.Mł. (i ocenę doskonałą z bardzo ładnym opisem).
Udało mu się również wywalczyć BOB! :multi:
Dostaliśmy się też do ścisłego finału BOG IX, otrzymując (jeśli można to tak nazwać ;) ) miejsce 4.
Wszystko to w wieku 9 miesięcy i 5 dni.

Jestem bardzo zadowolona, bo to nasza pierwsza wystawa w klasie młodzieży. Ale pogoda dla shitków potworna - za gorąco :-(, sama wyszłam z wystawy ze spalonym karczychem :lol:

[B]Gratuluję pozostałym zwycięzcom![/B]
:smilecol:[/quote]Aisa wielkie gratulki!!!!:loveu::loveu::loveu:Emuś kolejny raz sie spisał na medal!!!!Tak trzymać!;)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo!
Z tego wszystkiego zapomniałam, że w tym samym czasie odbywała się wystawa w Nowym Targu :oops:
Jak wyniki? I kto w ogóle był?
W internecie lista wystawców jest jakoś nieczytelna, trudno kogokolwiek znaleźć :shake:

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za gratulacji!!!:loveu::loveu::loveu:
Podaje wyniki z tej wystawy
psy kl.posrednia-Ozzy Ad Acte-CWC,NPwR
suki kl.pośrednia
Amelia z Pszczyńskiej Puszczy-b.db
Arkadia z Pszczyńskiej Puszczy -b.db
Azzura Ne Quidid Nimis-b.db
Na Przykład Nefretete -CWC,NSwR.BOB,BOG9
sunki chyba nie dostali lokat ale jezeli sie myle to sorki i prosze poprawic:oops:
Sędziowała pani Elzbieta Junikiewicz:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']Odbieraj sobie jak chcesz. Skoro sedzina nie widzi nic zlego w tym ze sedziuje wedlug finskich zasad mimo ze powinna wedlug polskich zasad to mysle ze dalsza konwersacja z Toba bedzie niepotrzebna skoro nie potrafisz tego pojąc.
Niektorzy sa widac "sto lat za murzynami". Tu jestes w bledzie-nie dobre jest to gdy sedzia woli paskudnie przygotowane psy ( chyba lepiej napisac nawet nie przygotowane) i wystawione, nawet te psy użytkowe powinny byc piekne i sie wspaniale prezentowac a nie jak ostatnia szmata. Dobre jest gdy sedzia potrafi zauwazyc wady psa przy doskonalej prezentacji i groomingu.. nie wiem do jakich Ty sedziow jezdzisz, ale wiekszosc zawsze gdy pies jest dobrze przgotowany i zaprezentowany zaznacza to w opisie.
I nie chodzi tu o to czy ktos dostal bdb czy db czy cos innego, ale o to ze na wystawach w Polsce sedziuje sie wedlug polskiego regulaminu wystaw psów rasowych.
I jezlei Ciebie ucieszyl by opis psa z samymi zaletami, bez wyszczegolnienia wad i ocena bdb czy db to brawo, bo dla mnie to troche niezrozumiale ( rozumiem gdyby chociaz wytlumaczyla to "face to face" ale takiej sytuacji nie bylo) I tak jak ty masz prawo do swojego zdania tak inni maja do swojego, z ktorym nie musisz sie zgadzac.[/quote]
Sędziowie nie zawsze oceniają zgodnie z regulaminem - często jest to ich zwykłe widzimisie a czasami zwykły wygodny układ - takie są realia i nie tylko na wystawach psów. wystarczy przejrzeć wątek wystawy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shih tzu']Sędziowie nie zawsze oceniają zgodnie z regulaminem - często jest to ich zwykłe widzimisie a czasami zwykły wygodny układ - takie są realia i nie tylko na wystawach psów. wystarczy przejrzeć wątek wystawy[/quote]

musza oceniac wedlug regulaminu takie jest prawo i dlatego nie trudno sie dziwic osobom ze maja odmienne zdanie co do tego sedziowania, co innego ze nie oceniaja psow wedlug wzorca.. o to Ci chyba chodzi- niestety to odbywa sie na kazdej wystawie w niektorych ringach.. ale to juz tylko niewiedza i nie wiem moze głupota sedziow.

gdyby kazdy ocenial sobie jak chcial to np czeski sedzia by w polsce sobie dzielil grzywacze na łyse i owłosione a my mamy odmienny regulamin oceniania tej rasy. Albo sie czegos przestrzega albo hulaj dusza.

Link to comment
Share on other sites

Ja ze spóźnionymi gratulacjami :oops:
Lonka, suńka się super spisała i w pełni zasłużyła na BOG!
[URL]http://img78.imageshack.us/img78/8602/zdjcia0081vx8.jpg[/URL]
Jestem oczarowana, ślicznie wyglądała babeczka! :loveu:
Jeszcze raz wielkie gratulacje!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aisa_']Ja ze spóźnionymi gratulacjami :oops:
Lonka, suńka się super spisała i w pełni zasłużyła na BOG!
[URL]http://img78.imageshack.us/img78/8602/zdjcia0081vx8.jpg[/URL]
Jestem oczarowana, ślicznie wyglądała babeczka! :loveu:
Jeszcze raz wielkie gratulacje![/quote]
Dziekujemy slicznie razem z Necią:loveu:;)Napewno przy okazji Netusia ciebie pokocha:evil_lol:Ona to strasznie lubi;)

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][COLOR=DarkRed]Powstała Galeria Zdjęć Shih Tzu !!!

[IMG]http://www.psyztybetu.pl/shihtzu/albums/userpics/10002/thumb_lg_shih_tzu3.jpg[/IMG] [IMG]http://www.psyztybetu.pl/shihtzu/albums/userpics/10002/thumb_lg_shih_tzu1.jpg[/IMG] [IMG]http://www.psyztybetu.pl/shihtzu/albums/userpics/10002/thumb_lg_shih_tzu2.jpg[/IMG]

Oto link do Galerii;
[/COLOR][/SIZE][URL]http://www.psyztybetu.pl/shihtzu/[/URL]
[COLOR=DarkRed]Możliwość dodawania zdjęć po rejestracji.

Pozdrawiam, Złota Wolność & Spaniele Tybetańskie[/COLOR]
[SIZE=4][COLOR=DarkRed]
[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...