Jump to content
Dogomania

SHIH - TZU (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


Guest maijka

Recommended Posts

No tak, tak.. :(
Ale przeciez takie cos moze zdarzyc się zawsze..
Nawet najbardziej doświadczonemu hodowcy..:(
Miała chore serce i to nie przez geny, bo u niej nikt nie chorował..
Poprostu była najmniejsza z miotu, najslabsza i tak to się potoczyło :(

Swoją drogą straszne jest, ze takie małe, wesołe, bezbronne stworzenie odchodzi tak szybko ;(
Jak oglądam jej niedoszłą Galerię, jak patrzę na jej pyszczek kochany, to az mi serce pęka ;( Mam nadzieje, ze się nie męczyla ;(
To jest takie okropne :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

w Gdański a w szególności we Wrzeszczy zanotowano zwiększoną wielokrotnie zachorowalność na nosówkę w ostatnich tygodniach
w moim sąsiedztwie wiem od właścicieli o 1 zgonie i 3 kolejnych chorych psach
ja swoją regularnie szczepię ale itak mam obawy przed kontaktami z innymi psiakami

Link to comment
Share on other sites

Witam Was ! Ponieważ szukam dla siebie odpowiedniej rasy , chciałabym poprosić was o pomoc w wyboże pieska.Czy shih tzu spełnia te wymagania:

1)pies przyjazny i tolerancyjny w stosunku do małych dzieci
2)tolerancyjny w stusunku do innych psów
3)dość łatwy w prowadzeniu
4)aktywny,ale bez przesady
5)dość tani w utrzymaniu
6)w miare orginalny
7)w pewnym stopniu nieufny
8 )zakup nie przekraczający 2000 zł
9)mocno przywiązany do właściciela(to chyba każda rasa:evil_lol: ),ale swobodnie pozostający w domu sam przez 5-6 godzin dziennie

Pozdrawiam :smile:

Link to comment
Share on other sites

1)pies przyjazny i tolerancyjny w stosunku do małych dzieci
mój np tak, ale znam shih tzu które potrafia dziabnąc zębami jak dzieciak za bardzo dokucza

2)tolerancyjny w stusunku do innych psów
mój chciałby sie bawic ze wszystkim co ma 4 łapy i ogon

3)dość łatwy w prowadzeniu
zalezy o co pytasz

4)aktywny,ale bez przesady
tak

5)dość tani w utrzymaniu
raczej nie

6)w miare orginalny
napewno tak

7)w pewnym stopniu nieufny
roznie to bywa

8 )zakup nie przekraczający 2000 zł
tak
9)mocno przywiązany do właściciela(to chyba każda rasa:evil_lol: ),ale swobodnie pozostający w domu sam przez 5-6 godzin dziennie
mój rzadko zostaje sam więc nie odpowiem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karolayna']1)pies przyjazny i tolerancyjny w stosunku do małych dzieci
mój np tak, ale znam shih tzu które potrafia dziabnąc zębami jak dzieciak za bardzo dokucza

2)tolerancyjny w stusunku do innych psów
mój chciałby sie bawic ze wszystkim co ma 4 łapy i ogon

3)dość łatwy w prowadzeniu
zalezy o co pytasz

4)aktywny,ale bez przesady
tak

5)dość tani w utrzymaniu
raczej nie

6)w miare orginalny
napewno tak

7)w pewnym stopniu nieufny
roznie to bywa

8 )zakup nie przekraczający 2000 zł
tak
9)mocno przywiązany do właściciela(to chyba każda rasa:evil_lol: ),ale swobodnie pozostający w domu sam przez 5-6 godzin dziennie
mój rzadko zostaje sam więc nie odpowiem[/quote]

Dziękuje za pomoc.
W pytaniu : dość łatwy w prowadzeniu , mam na myśli czy dobrze się go szkoli i wpaja podstawowe zasady posłuszeństwa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Iza*']Dziękuje za pomoc.
W pytaniu : dość łatwy w prowadzeniu , mam na myśli czy dobrze się go szkoli i wpaja podstawowe zasady posłuszeństwa.[/quote]

PT by nie zdal :evil_lol: Tzn. może jakby mial "dobry dzień" na sluchanie pani ;)
Jest to pies niezależny i nigdy nie będzie wzorem super poslusznego i karnego psiaka. Pomimo znajomości poleceń, może czasem "zastrajkować" i odmówić ich wykonania, bo np. będzie mial swoje bardziej ciekawe psie sprawy.
W porównaniu do AST i jamnika mogę powiedzieć, że szkoli się go ŹLE. W porównaniu do ras pierwotnych - bardzo dobrze :evil_lol:

Shih spokojnie może zostawać sam w domu nawet 8 h, nadaje się więc dla osoby pracującej.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje wszystkim za pomoc. Necia , co znaczy dla ciebie drogi w utrzymaniu? Tzn. ile miesięcznie trzeba na niego wydać? W Moim Psie pisało 100-150 zł miesięcznie.Ale nie wydaje mi się żeby aż tyle..
Nie mam go zamiaru wystawiać.

Link to comment
Share on other sites

No no, mam dla Was stawkę.
Aż 29 psów :-o

[B]PIESKI[/B]

[COLOR=purple]* klasa szczeniąt[/COLOR]
[COLOR=purple]Cytulska Jolanta, Bydgoszcz - BOSS Born to Success[/COLOR]
[COLOR=purple]Czarnecka Agata, Gdynia - SHAFIR BLACK BOY Dotyk Anioła[/COLOR]
[COLOR=purple]Hrynkiewicz-Studnik Hanna, Warszawa - ASSO-SUD Sudnikus[/COLOR]

[COLOR=darkgreen]* klasa młodzieży[/COLOR]
[COLOR=darkgreen]Bandurska Żaneta, Warszawa - DUKAT z Babcinego Ogrodu[/COLOR]
[COLOR=darkgreen]Marcinkiewicz Zdzisław, Warszawa - PYSIO Ni-Co-Lo[/COLOR]
[COLOR=darkgreen]Sawkova Miroslava, Ostrava - LEE-KUNG-ATREI Kirabzer[/COLOR]
[COLOR=darkgreen]Woźniak Anna, Celestynów - ASHI YONGTAI Ahinsa[/COLOR]

[COLOR=purple]* klasa pośrednia[/COLOR]
[COLOR=purple]Pliszkie Jolanta, Częstochowa - LUKIER Warkot[/COLOR]
[COLOR=purple]Skrzyński Sławomir, Rejowiec Fabryczny - GALLANT RED BOY ze Slavonina[/COLOR]
[COLOR=purple]Szczotok Adam, Pszczyna - ONASIS Romantyczne Spotkanie[/COLOR]
[COLOR=purple]Trochym Bożena Anna, Lublin - OLIVIER TWIST Ad Acte[/COLOR]

[COLOR=darkgreen]* klasa otwarta[/COLOR]
[COLOR=darkgreen]Cytulska Jolanta, Bydgoszcz - BONNY BOY Bohemia Acro[/COLOR]
[COLOR=darkgreen]Karwowska Małgorzata, Warszawa - CINNABARIS Grandiflora (FCI)[/COLOR]
[COLOR=darkgreen]Kowalska Anna, Radzyń Podlaski - STG.PEPPER Pumilo[/COLOR]
[COLOR=darkgreen]Szczepaniak Zbigniew, Warszawa - LEO-MOON Eli-Sen[/COLOR]

[COLOR=purple]* klasa championów[/COLOR]
[COLOR=purple]Schweizer Teresa, Piastów - DON FILIPPE Vena[/COLOR]


[B]SUCZKI[/B]

[COLOR=darkgreen]* klasa szczeniąt[/COLOR]
[COLOR=darkgreen]Hrynkiewicz-Studnik Hanna, Warszawa - AISHA-SUD Sudnikus[/COLOR]

[COLOR=purple]* klasa młodzieży[/COLOR]
[COLOR=purple]Dębińska Anna, Warszawa - AMIYUKI MEI Ahinsa[/COLOR]

[COLOR=darkgreen]* klasa pośrednia[/COLOR]
[COLOR=darkgreen]Matuszek Ilona, Bluszczów - KAYBAROSHI HAN & HAR SENSUAL LADY[/COLOR]
[COLOR=darkgreen]Piątek Krzysztof, Radom - ARMA Sun of Tybet[/COLOR]
[COLOR=darkgreen]Rzymska Wiesława, Toruń - CLEO Tiramisu[/COLOR]
[COLOR=darkgreen]Sitarek Beata, Warszawa - CANDY BABY Pumilo[/COLOR]
[COLOR=darkgreen]Szczotok Adam, Pszczyna - AMELIA z Pszczyńskiej Puszczy[/COLOR]
[COLOR=darkgreen]Szczotok Adam, Pszczyna - ARKADIA z Pszczyńskiej Puszczy[/COLOR]
[COLOR=darkgreen]Woźniak Ałła, Opole - Na Przykład NEFRETETE[/COLOR]
[COLOR=darkgreen]Zamojska Iwona, Sandomierz - AZZURA Ne Quid Nimis[/COLOR]

[COLOR=purple]* klasa otwarta[/COLOR]
[COLOR=purple]Karbowniczek Agnieszka, Bodzechów - ATEA Sun Of Tybet[/COLOR]

[COLOR=darkgreen]* klasa championów[/COLOR]
[COLOR=darkgreen]Piątek Krzysztof, Radom - TASHA Asterte Gold[/COLOR]
[COLOR=darkgreen]Woźniak Ałła, Opole - BOLOGNA GRAND Hajan Polonia (FCI)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Iza*']Dziękuje wszystkim za pomoc. Necia , co znaczy dla ciebie drogi w utrzymaniu? Tzn. ile miesięcznie trzeba na niego wydać? W Moim Psie pisało 100-150 zł miesięcznie.Ale nie wydaje mi się żeby aż tyle..
Nie mam go zamiaru wystawiać.[/quote]

Izo, wystawiasz czy nie - będziesz musiała kupić odpowiedni szampon i odżywkę. Najtańsze i w miarę dobre to koszt +/- 50,00 zł. Strzyżenie raz na 2-3 miesiące to koszt ok. 50-100 zł w zależności od fryzjera. Psa strzyżonego kąpiesz 1 w miesiącu - [B]nie rzadziej[/B]. Odpowiednie szczotka i grzebień - najtaniej 40 zł. Karma dobrej jakości - min. 90 zł/8,5 kg.
Głupie cążki do pazurków - tnące nie miażdżące - to koszt 20-30 zł. Dodaj szczepienia, odrobaczanie (oczywiście są to sezonowe sprawy, ale też pieniądz) i bezwzględnie preparaty przeciw kleszczom (fiprex - 15 zł/3 tyg. lub frontline - 25 zł/4 tyg).
Oczywiście odnośnie kosmetyków można taniej, ale pies nie będzie miał tak fajnego włosa, jaki mógłby mieć przy odpowiedniej pielęgnacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia']Izo, wystawiasz czy nie - będziesz musiała kupić odpowiedni szampon i odżywkę. Najtańsze i w miarę dobre to koszt +/- 50,00 zł. Strzyżenie raz na 2-3 miesiące to koszt ok. 50-100 zł w zależności od fryzjera. Psa strzyżonego kąpiesz 1 w miesiącu - [B]nie rzadziej[/B]. Odpowiednie szczotka i grzebień - najtaniej 40 zł. Karma dobrej jakości - min. 90 zł/8,5 kg.
Głupie cążki do pazurków - tnące nie miażdżące - to koszt 20-30 zł. Dodaj szczepienia, odrobaczanie (oczywiście są to sezonowe sprawy, ale też pieniądz) i bezwzględnie preparaty przeciw kleszczom (fiprex - 15 zł/3 tyg. lub frontline - 25 zł/4 tyg).
Oczywiście odnośnie kosmetyków można taniej, ale pies nie będzie miał tak fajnego włosa, jaki mógłby mieć przy odpowiedniej pielęgnacji.[/quote]

Dzięki Gosiu za uświadomienie. I tak moim zdaniem , wyjdzie to wszystko taniej niż w przypadku yorka, tam kompie się pieska co tydzień, chociaż chyba shih tzu zje więcej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pumilo2']Mamy shih-tzu i yorki i naszym zdaniem shih-tzu są droższe w utrzymaniu. Z włosem shih-tzu jest o wiele więcej roboty niż u yorka. Kąpie się co ile się uważa za stosowne, shih-tzu wcale nie rzadziej.[/quote]

Mówisz :crazyeye: , a ja myślałam że yorki są gorsze w pielęgnacji.

Link to comment
Share on other sites

Iza ja swoją sunię kompię raz w tygodniu - przeważnie, a czasami bywa że trzeba ją wykompać dwa razy w tygodniu
nie zapominajmy jeszcze ośrodkach które pomogą rozczesać psa bo shih tzu ma włos właściwy (jak u yorka) i olbrzymią ilość podszerstka (tak jak u mojej) który łatwo się kołtuni
w zależności od wielkości samego psiaka i od długości jego włosa szampon i odżywki wystarczą tobie na dłużej lub krucej
ja przeżuciłam się na firmę absorbina ponieważ ma doskonałe preparaty dość drogie bo za 0,958ml zapłaciłam prawie 80zł ale solidnie się go rozcieńcza tzn 50ml :4l więc starczy mi na trochę za szampon Jv San Bernard 250ml płaciłam 60zł ale używasz go w proporcji 1:4 więc absorbina wychodzi dużo taniej

jak już jest napisane we wcześniejszych postach dochodzą jeszcze szczepienia, kpreparaty przciw pasożytnicze, karma
karma royal cannis 1,5kg dla shih tzu to koszt ok 17-20zł

shih tzu i yorki powinny być karmione drobniejszym rodzajem karm specjalnie przyżadzonych dla tych piesków poza wielkością kulek są one wzbogacone w witaminy i preparaty ułatwiające trawienie oraz poprawiające struktórę włosa

więc sama widzisz że shih tzu to dość kosztowny czworonóg.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goja']Iza ja swoją sunię kompię raz w tygodniu - przeważnie, a czasami bywa że trzeba ją wykompać dwa razy w tygodniu
nie zapominajmy jeszcze ośrodkach które pomogą rozczesać psa bo shih tzu ma włos właściwy (jak u yorka) i olbrzymią ilość podszerstka (tak jak u mojej) który łatwo się kołtuni
w zależności od wielkości samego psiaka i od długości jego włosa szampon i odżywki wystarczą tobie na dłużej lub krucej
ja przeżuciłam się na firmę absorbina ponieważ ma doskonałe preparaty dość drogie bo za 0,958ml zapłaciłam prawie 80zł ale solidnie się go rozcieńcza tzn 50ml :4l więc starczy mi na trochę za szampon Jv San Bernard 250ml płaciłam 60zł ale używasz go w proporcji 1:4 więc absorbina wychodzi dużo taniej

jak już jest napisane we wcześniejszych postach dochodzą jeszcze szczepienia, kpreparaty przciw pasożytnicze, karma
karma royal cannis 1,5kg dla shih tzu to koszt ok 17-20zł

shih tzu i yorki powinny być karmione drobniejszym rodzajem karm specjalnie przyżadzonych dla tych piesków poza wielkością kulek są one wzbogacone w witaminy i preparaty ułatwiające trawienie oraz poprawiające struktórę włosa

więc sama widzisz że shih tzu to dość kosztowny czworonóg.[/quote]

Zgadza się. W takim razie czy york jest tańszy w utrzymaniu?
Przecież jego też trzeba czesać,karmić, kupować te wszystkie rzeczy..

Link to comment
Share on other sites

TAK, york jest tańszy w utrzymaniu, shih-tzu jest większy (co za tym idzie trochę więcej je) i ma inny gatunkowo włos od yorka, jest tych włosów więcej. Nikt ci pewnie co do złotówki nie wyliczy ile wydaje na psa. ;) Dla każdego też inna suma jest znacząca. Jeśli chcesz mieć shih-tzu to nie decyduj się na yorka- i odwrotnie. To różne rasy... shih-tzak to pies do towarzystwa, york to przecież terier. Jeszcze jedno- shih-tzu z rodowodem będzie cię przypuszczalnie kosztował kilkaset zł mniej od yorka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pumilo2']TAK, york jest tańszy w utrzymaniu, shih-tzu jest większy (co za tym idzie trochę więcej je) i ma inny gatunkowo włos od yorka, jest tych włosów więcej. Nikt ci pewnie co do złotówki nie wyliczy ile wydaje na psa. ;) Dla każdego też inna suma jest znacząca. Jeśli chcesz mieć shih-tzu to nie decyduj się na yorka- i odwrotnie. To różne rasy... shih-tzak to pies do towarzystwa, york to przecież terier. Jeszcze jedno- shih-tzu z rodowodem będzie cię przypuszczalnie kosztował kilkaset zł mniej od yorka.[/quote]

Hmm..rozumiem i jeszcze raz dziękuje za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Psy klasa pośrednia:
LUKIER Wark-Ot (Mł. Ch. Pl., Mł. Zw. Kl.) - oc. dosk., lok. I, CWC - tym samym Lukier zorpoczął dorosły Championat
Psy klasa championów:
MONTE CARMELLO z Tangulskiej Góry - oc. dosk. lok. I, CWC, BOS, BOB
W klasie szczeniąt zadebiutowała córka Karmela
BIANKA Lesz-Wan - oc. w.o., lok. I, Najlepsze Szczenie w Rasie oraz [B]II BIS Szczeniąt !!!!!!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

:multi:.. bardzo dziekuje .. ciesze sie strasznie bo to moja pierwsza wystawa na ktorą sama przygotowalam Morgana :p, sama wystawialam :eviltong:, i dzieki za rady wszystkim ktorzy uznali z mozna sie ze mna podzielic swoimi doswiadczeniami:calus:

GRATULACJE dla pozostałych zwyciezcow .:thumbs:

Link to comment
Share on other sites

No to teraz ja :) Dawno mnie tu nie bylo,ale nadrobie.
Foty z Olsztyna:

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img509.imageshack.us/img509/1310/tnp1230184aj9ag7.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img509.imageshack.us/img509/3074/tnp1230207sb9sp0.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img224.imageshack.us/img224/1931/tnp1230216ck2cg9.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img509.imageshack.us/img509/5120/tnp1230242ip2ew8.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img509.imageshack.us/img509/8406/tnp1230249bn2dv4.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img159.imageshack.us/img159/812/tnp1230259gi9uw2.jpg[/IMG][/URL]
GRATULUJE MARCINOWI I ANECIE I MICHAŁOWI!! DZIEKUJE ZA WSPANIALE SPEDZONY CZAS! DO ZOBACZENIA W SOPOCIE.. EE... TZN W MLAWIE :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Marcin gratulacje dla Karmela i potomstwa

szukam shih tzu czarnego lub czekoladowego z niewielką ilością białego koloru, suczki no i oczywiście z metryką w rozsądnej cenie (1000zł)
nie musi być super i hiper
mój e-mail [email][email protected][/email]

gdybyście coś wiedzieli to proszę dajcie znać

a tak pozatym to mam nowych sąsiadów
mają 3 grzywacze i yorka i jest fajnie tamte szaleją a moja siedzi i się na nie patrzy

Link to comment
Share on other sites

No to może ja wstawię fotki. Na pierwszej Karmel, natomiast na drugiej bullterier z klasy młodzieży którego wysatwiałem i który zdobył oc. dosk., lok. I, Zw.Mł., Najlepszy Junior w Rasie, Zwycięzca Rasy
[URL=http://img505.imageshack.us/my.php?image=img5325sk9wx3.jpg][IMG]http://img505.imageshack.us/img505/9013/img5325sk9wx3.th.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://img505.imageshack.us/my.php?image=img5294tj1fq6.jpg][IMG]http://img505.imageshack.us/img505/1276/img5294tj1fq6.th.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='misiaczek']Dzień dobry :).

[B]Zmiana w regulaminie-punkt 10.

[/B]10. Użytkowniku – pochwal się foto swojego psiaka, bądź innym równie ciekawym obrazkiem. Pamiętaj jednak, by jego wymiary [COLOR=Red][B]nie przekraczały 640x640 pikseli [/B][/COLOR]– zbyt duże fotki utrudniają życie i będą zamieniane na linki. Jeśli masz problem z określeniem wielkości obrazka – Mod pomoże. [COLOR=Red][B]Jeśli masz do wrzucenia więcej niż pięć, pozostałe wstaw jako linki lub opublikuj w kolejnym poście.[/B][/COLOR] Nie 'cytuj' fotek - zdjęcie, które chcesz zacytować zamień na link.[/quote]
Dzień dobry :).
Przypominam o zmianie w regulaminie.

[COLOR=Red][COLOR=Black]A więc fotki możecie wstawiać większe,niż dotychczas...tyle,że po 5 w poście.Następne jako linki.A jeśli w linkach nie chcecie (też bym nie chciała),to napiszcie drugi post z następnymi 5 zdjęciami :).

[B]: )[/B]...jako że dawno,jak sama piszesz nie było Cię na forum,to mogłaś o zmianie nie wiedzieć.
Dlatego tak na przyszłość proszę pamiętaj.[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...