Jump to content
Dogomania

SHIH - TZU (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


Guest maijka

Recommended Posts

[quote name='pumilo']Gwizd przy ringu 46 dłuuuuugi i głoooośny był bardzo wymowny. Wiele osób nie gwizdało, bo nie potrafi :evil_lol: Zagraniczni wystawcy byli zszokowani. Ja się tylko cieszę, że obciach mniejszy, bo sędziowie nie byli z Polski.:evil_lol:[/quote]

Niestety nie byłam przy ringu shih tzu - co spowodowało takie zachowanie?
Widziałam na Ringu Głównym że Zw.Rasy został młodziezowy pies z Bohemii - ale jego wygląd odbiegał nieco od mojego wyobrażenia o Zwycięzcy Rasy z Wystawy Swiatowej.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='rokitnik']Widziałam na Ringu Głównym że Zw.Rasy został młodziezowy pies z Bohemii - ale jego wygląd odbiegał nieco od mojego wyobrażenia o Zwycięzcy Rasy z Wystawy Swiatowej.[/quote]
I nie tylko Twojego :evil_lol: totalny obciach jak dla mnie :flaming:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pumilo']I nie tylko Twojego :evil_lol: totalny obciach jak dla mnie :flaming:[/quote]
A może udało Ci się zobaczyć i zapamiętac jak wypadły polskie psy na tej wystawie. Próbowałam znaleźć wyniki na stronie zkwp - ale tam są tylko pierwsze lokaty (a przecież zasze dają w klasie cztery lokatowe miejsca)
Z katalogu wiem, że stawka była świetna - wspaniałe, uznane hodowle zagraniczne i warto byłoby wiedzieć kto miał jakie miejsce. Może wystawcy podzielą się z nami wiadomościami o lokatach w poszczególnych klasach.

Link to comment
Share on other sites

Za dużo gadałam :oops: i mam niezbyt dokładne wyniki, ale wydaje mi się, że najbardziej z polskich psiaków zaszalała dziewuszka z młodzieży SENSUAL LADY, lok.2.
Widziałam, że sporo osób notowało więc myślę, że wkrótce wszystko będziemy wiedzieć dokładnie.

Świetnie wyglądała na ringu znana hodowczyni z Rosji. Weszła z psem, wytarmosiła nim na wszystkie strony jak kupką siana i na koniec strzeliła go w dziubasa, że mu mało głowa nie odpadła (czarno-biały pies w młodzieży). W sukach podobo przeprowadziła podobną akcję, ale ja już tego nie widziałam. Szwedzi, z którym stałam mieli oczy jak pięciozłotówki:-o i 3 razy pytali skąd ta kobita jest i dlaczego sędzia nie reaguje.....
Znajomi zostali na BISach i na koniec wystawy przyjechała straż dla zwierząt oglądać skrzynkę w jakiej stały na dworze przez kilka godzin pieski z B. Acro.
Czasem się zastanawiam quovadis????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pumilo']Za dużo gadałam :oops: i mam niezbyt dokładne wyniki, ale wydaje mi się, że najbardziej z polskich psiaków zaszalała dziewuszka z młodzieży SENSUAL LADY, lok.2.
Widziałam, że sporo osób notowało więc myślę, że wkrótce wszystko będziemy wiedzieć dokładnie.

Świetnie wyglądała na ringu znana hodowczyni z Rosji. Weszła z psem, wytarmosiła nim na wszystkie strony jak kupką siana i na koniec strzeliła go w dziubasa, że mu mało głowa nie odpadła (czarno-biały pies w młodzieży). W sukach podobo przeprowadziła podobną akcję, ale ja już tego nie widziałam. Szwedzi, z którym stałam mieli oczy jak pięciozłotówki:-o i 3 razy pytali skąd ta kobita jest i dlaczego sędzia nie reaguje.....
Znajomi zostali na BISach i na koniec wystawy przyjechała straż dla zwierząt oglądać skrzynkę w jakiej stały na dworze przez kilka godzin pieski z B. Acro.
Czasem się zastanawiam quovadis????[/quote]
to zatrważające co piszesz o biciu psa (nie wolno tego robic ani w domu, ani na ringu!) U wielu psiaków niestety psychika jest "złamana" i są one tylko kukiełkami w rękach wystawców. Nie mam na myśli perfekcyjnie wyszkolonych egzemplarzy, którym wystawa sprawia także przyjemnośc (co widac po radosnym zachowaniu, machaniu ogonkiem itd.) ale o psach które robią wszystko jak automaty, ale są obojetne na wszystko co wokół nich się dzieje.
Skrzynkę B.Acro widziałam - stała zaraz przy wejściu do Hali z Ringiem Głównym, ale nie domyśliłabym się, ze mozna tam było trzymac psy!!!

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny dziekuje!!!!!!!!!!!!Niesamowite przezycie na tym reproduktorze:lol:Mysle że Magnaś i jego dzieci pokazali klase i jak wyglada shih-tzu.Na lokacie sedzia nas sie pytał skąd jestesmy.[B]Będę skromna ale powiem piekne psy,piekny ruch i Super paczka!!!!!!!!!!
Merlot gratuluje takiego suksesu!!!!!!!!!!!!!!!:loveu::loveu::loveu::thumbs:[FONT=Arial]
Szczeniak po Magnasiu dostał 1 lokate!!!!!!!!!!!!!!!:loveu:[/FONT][/B]
A lokaty:evil_lol::evil_lol::evil_lol: smiech na sale to co sedzina wybierala (bo mozna bylo tylko się posmiać).Cały swiat niech pooglada lokatowe miejsca.Siara:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

gratuluje wszystkim :razz: :razz: :razz:
moim zdaniem nie mamy się czego wstydzić, bo polskie psy wyglądały naprawde dobrze na tle zagranicznej konkurencji....
my wykonaliśmy tzw. plan minimum:eviltong: czyli 2 razy wybitnie obiecująca w puppy class, DoShiDa z lokatą czwartą (niestety mała przestraszyła się hali, poprzednio startowała na dworzu... i nie podniosła ani na sek. ogonka w ruchu... oczywiście już po jakimś czasie po zejściu z ringu( jak sie przyzwyczaiła) biegała z podniesionym i ustawiała swoim szczekaniem wszytkich na około;) :diabloti: ) Demon bez lokaty, ale z fajnym opisem;) tutaj należy pogratulować polskim wystawcą, bo pierwsza i druga lokata właśnie im przypadła! niestety nie mam katalogu, więc nazw nie podam....

Z innych polskich lokat, to pamietam tyle że bodajże w pośredniej (psy) Polska na miejscu czwartym (w baaardzo duzej stawce) i że Rapsodia druga w weterankach!!:loveu: gratuluje!! jak dla mnie powinna być pierwsza:loveu:

Mam nadzieje, że inni uzupełnią polskie wyniki....

Co do BOB, to faktycznie troszke kontrowersyjny... Pies z włoch był według mnie naprawde cudny:loveu:

Finałów nie widziałam, ale widze że był akcent shihtziakowy na reproduktorze:razz: Gratulacje!:)

Link to comment
Share on other sites

co do BOB to ja na miejscu tej wlascicielki/handlera nie wyszedlbym na finaly bo wedlug mnie pies nieciekawy delikatnie mowiac :lol::evil_lol: co prawda nie widzialem go na ringu przy ocenie ale dlugo sie przygladalem na ringu przygotowawczym :eviltong:

mi sie podobaly 2 shih tzu ale chyba wiadomo czyje :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

my zeszlismy z bardzo dobrą, ale z Oleczka jestem zadowolona, pomimo ze z niego diabeł wcielony to nawet bardzo nie fikał na ringu

serdecznie chce podziękować [B]P.Ali[/B] za pomoc, a w szcegolnosci [B]Paci[/B]-super dziewczyna i ja osobiście uwazam ze wiele mogłabym sie od niej nauczyc jesli chodzi o shih i wystawianie piesków

wielkie podziekowania rowniez dla hodowli Merlot dla [B]P.Małgosi [/B]za porady i dla [B]P.Roberta[/B] za poswiecenie czasu na biegania po stoiskach :)

[B]anii [/B]fajnie było Cie poznać, dzikeuje ze podeszłas i przepraszam ze tak krotko, ale zabiegana byłam i zestresowana :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ogladałam finały.Weteranka na finalach nie robila zadnego wrazenia(szczeże mówiac chyba zaczne wierzyc że są miniaturki shih-tzu):angryy: A na bisach 9 to też żadnego wrazenia.Posrod tylu pięknych i efektownych shih-tzakow z Polski i zagranicy wybrany Zw.Swiata?!:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Ala, Krzysiu czy macie fotki waszej gromady z Magnatem? Dajcie coś, bo to zawsze tak efektownie wygląda. No i wklejajcie coś, bo ja fotografa nie miałam i teraz cierpię ;)
Z ciekawostek, to jeszcze powiem, że podczas światówki w Sztokholmie będzie zorganizowana specjalistyczna wystawa shih tzu!!! Jedziemy???:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AngelOfDeath']co do BOB to ja na miejscu tej wlascicielki/handlera nie wyszedlbym na finaly bo wedlug mnie pies nieciekawy delikatnie mowiac :lol::evil_lol: [/quote]

wyszłabyś! I na dodatek myślała, że w końcu znalazł się sędzia który poznał się na Twoim psie :)
Nie znalazłam na tym topiku nikogo, kto uważa, ze jego pies nie zasługuje na zwycięstwo i że gdy wygra, to obciach wchodzić z nim na ring honorowy.
Ale zgadzam się, że wybór tegorocznego WW jest "obciachowy"

Link to comment
Share on other sites

Shih-tzu od Pani Podzemskiej co wygralo rase...na pewno nie bylo na poziom BOB WORLD WINNER. THAT`S JOKE!
wstawiam fotki NEFRETETE Na Przykład - made by PRO PLAN spot

[IMG]http://img377.imageshack.us/img377/3290/mg7080ek7.jpg[/IMG]

[IMG]http://img153.imageshack.us/img153/500/mg7082lo1.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Szkoda że nie zrobilismy fotki jak czekalismy na finały i Necia spala na klatce z moja córka:evil_lol:to był widok;)
Co do samych ocen to tez moim skromnym zdaniem niektóre suczki nie zaslugiwali na b.dobra.Nie powinni byli jej wogole dostac :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AngelOfDeath']co do BOB to ja na miejscu tej wlascicielki/handlera nie wyszedlbym na finaly bo wedlug mnie pies nieciekawy delikatnie mowiac :lol::evil_lol: co prawda nie widzialem go na ringu przy ocenie ale dlugo sie przygladalem na ringu przygotowawczym :eviltong:

mi sie podobaly 2 shih tzu ale chyba wiadomo czyje :evil_lol:[/quote]Angelo masz racje:evil_lol:Jak na range tej wystawy i jako znana hodowczyni to było faktycznie nie ciekawe:roll:Nu coz swiat patrzy ...Opinija o tej wystawie i sedziowaniu poszla w swiat:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pumilo']Szkoda :-( Ja byłam cały czas przy ringach shih tzu. Też Ciebie wypatrywałam. Myślałam, że zrezygnowałaś z przyjazdu.
Agnieszka, może tak bardzo zmieniłaś image, że Ciebie nie poznałam???:razz:[/quote]


Wielka szkoda!!:shake: :shake:
Tak samo z Carotina, nie wiedzialam, ze byla na swiatowce.
Ja siedzialam na krzesle, podczas ocen psow przy ringu, od posredniej, czy otwartej do samego wyboru boba. Wczesniej chodzilam, miedzy ringami, no i mowilam "hello" dziewczynom. Lonke widzialam, ale byla w trakcie i przed ocenami, takze nie chcialam przeszkadzac, a pozniej zniknela mi z oczu. :shake:

Co do oceny sedziego. Tez mnie zastanawia, bo widzialam dokladnie jak ocenial i ktore psy wybieral. Ja stawialam na psa z hodowli raptures, co wzial caciba.
Jak Wam sie podobal?! :razz:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...