Jump to content
Dogomania

Kupno spaniela bez rodowodu


malina113

Recommended Posts

[quote name='malina113']Pies jakiego chce mój syn to właśnie cocker spaniel i do tego ma być rudy :cool3:[/QUOTE]
Czyli przy wyborze rasy kierowałaś się tylko zdaniem swojego syna?
Wiesz, że spaniel to pies myśliwski, który potrzebuje dużo ruchu i zajęcia? Ile czasu dziennie jesteś w stanie poświęcić na spacery z psem?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kasia&Rika']tylko tyle? a wiek, płeć?! łatwiej będzie szukać :D[/quote]

Heh, jego zdaniem ma to być piesek, nie suczka i najlepiej szczeniaczek, ale rozmawialiśmy już o adopcji i o dziwo zgodził się, pod warunkiem, że będzie to spanielek :cool3:

[quote name='BBeta']Czyli przy wyborze rasy kierowałaś się tylko zdaniem swojego syna?
Wiesz, że spaniel to pies myśliwski, który potrzebuje dużo ruchu i zajęcia? Ile czasu dziennie jesteś w stanie poświęcić na spacery z psem?[/quote]


Zawsze lepszy spaniel niż owczarek niemiecki, jego pierwszy pomysł, który mu z głowy wyperswadowałam:mad: Otóż naczytałam się trochę na temat tej rasy i uważam, ze mam do tego świetne warunki, dom na wsi z ogromną łąką, stawem i polem :razz:

Link to comment
Share on other sites

Szczenię odrobacza się juz od 2 tygodnia życia, powtarza się je po dwóch tygodniach i najlepiej odrobaczać co 2 tygodnie przez pierwsze dwa miesiące, póżniej co miesiąc do 6 miesiąca, następnie co 3 miesiące do końca życia Jeśli chodzi o szczepienia to pierwsze szczenienia w 6-7 tygodniu życie, pozniej doszczepiamy w 10-12 i w 16tygodniu, więc kobieta chce się pozbyć maluchów aby nie narażac się na koszty. Szczeniak musi być z mamą przynajmniej przez 8 tygodni to mama uczy go jak się ma zachowywać, (póżniej jest problem taki jak ze Snapim). Byłaś u tej kobiety widziałaś jak odchowuje szczeniaki, nie kupiłabym nigdy szczenika z kenelowej hodowli on nie wie co to "świat" wszystkiego się boi, musisz wtedy mieć dużo cierpliwości i samozaparcia aby psiak wyszedł na "ludzi".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malina113']Otóż naczytałam się trochę na temat tej rasy i uważam, ze mam do tego świetne warunki, dom na wsi z ogromną łąką, stawem i polem :razz:[/QUOTE]
Fajnie, że masz własny ogródek, ale pies sam się niestety nie wybiega i mimo wszystko trzeba mu poświęcić sporo czasu na zabawe, szkolenie, prace
I zastanów się czy będziesz potrafiła zapanować nad instynktem myśliwskim, który u spanieli jest bardzo silny

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co? Jestem dorosłą kobietą i wyobraźcie sobie, że wiem, że pies to istota żywa i wcale nie jestem bezdusznym dzieckiem. Jeszcze wiem co jest dobre a co złe i nie podejmuję pochopnych decyzji, o czym świadczy fakt, że z Wami na ten temat rozmawiam. Czuję się osaczona, a przyszłam do Was po radę :shake:

Dzięki za rady, na pewno je dobrze wykorzystam.
Życzę powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.polskastrefa.eu/ogloszenia/oddam_spaniela_170152_13340.html[/URL]
młoda ze szczecina

Z DZISIAJ OGŁOSZENIE:
[QUOTE]
Pilnie!!! oddam rocznego cocker spaniela w dobre ręce.Piesek ma wszystkie aktualne szczepienia wychowywał się z dziećmi jest on spokojny.Niestety nie mogę jego trzymać w domu bo okazało się ,że moja córka ma uczulenie . Zainteresowanych proszę o kontakt 501-007-106
[B]Kontakt:[/B]
wrocław woj. dolnośląskie
tel: 501-007-106[/QUOTE]
[jasne, po roku się odazało że ma uczulenie:roll: dzieciaki się znudziły i tyle]


5miesięczny :
[URL]http://www.polskastrefa.eu/ogloszenia/oddam_zlotego_spaniela_z_charakterkiem_169862_13340.html[/URL]

Szczeniaczek mix spaniela
[URL]http://www.ogloszenia.aleokazja.pl/ODDAM-SZCZENIAKA-SPANIEL.html,61858[/URL]
już do odbiory powinny być, bo pisze że za dwa tygodnie, a ogłoszenie sprzed 18dni

Kolejne:
[B]ODDAM PSA
[/B]

ODDAM W DOBRE RĘCE: PSA 10-CIO MIESIĘCZNEGO COCKER SPANIELA.PIES MA SZTYWNĄ TYLNĄ ŁAPĘ(PO ZŁAMANIU).KONTAKT TYLKO TELEFONICZNY 601 885 662

Lokalizacja: [URL="http://www.ogloszenia.aleokazja.pl/0/Zachodniopomorskie/"][B]Zachodniopomorskie[/B][/URL] | [URL="http://www.ogloszenia.aleokazja.pl/2/Koszalin/"][B]Koszalin[/B][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Nikt nie chce na Ciebie naskakiwać, każdy po prostu chce, żeby zwierzakom było dobrze ;).
A nie rozmawiałaś z synem o psie jakieś innej rasy? To będzie jego pierwszy pies? Może wpadłby mu w oko jakiś mniej wymagający futrzak ;). W jakim on jest teraz wieku? Czy on sam czytał coś o psach?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RCookie']
Właśnie to miałam na myśli ;). Nikt nie powinien żałować, że ma takiego, a nie innego psa.[/quote]

To chyba sie niezrozumielismy;) raczej żadna z nas nie załuje, a napewno nie ja, że mamy pieska bez papierów, bo kocha się je mimo wszystko ponad wszystko!! i sa częśćią rodziny:loveu: Tylko tak jak Asia napisała, tą naszą decyzją utwierdziło się pseudohodowców ze robią dobrze. ale czasem trzeba trafić na forum np takie jak to, zeby dostrzec problem. Niestety na błędach człowiek się uczy. Ważne ze dotarło do nas i już drugi raz takiej decyzji nie podejmiemy;)

Link to comment
Share on other sites

Zawsze uważałam, że człowiekiem, który chce kupić psa z rodowodem, kieruje snobizm :oops: No takie miałam zdanie, że musi mieć wszystko co najlepsze i najdroższe. Poniekąd tak jest, ale niektórzy wolą mieć pieska z dobrego źródła i po "selekcji" w dobrym tego słowa znaczeniu :) Teraz wiem już trochę więcej i rozumiem o co chodzi :cool3: Wiem już, że wspieranie takich pseudohodowli jest niewłaściwe, ale co zrobić z pieskami, które już są na tym świecie? Kółko się zamyka :shake:

Link to comment
Share on other sites

Wiadomo, że dobrze byłoby aby i tymi pieskami ktos się zajął. Tylko chodzi oto aby pseudohodowca nie robił z tego interesu, łatwego sposobu zdobycia pieniędzy. Dlaczego nie oddacpieska za darmo, skoro tak zależy mu żeby znalazł domek? Tylko decydując sie na takiego pieska zadbac oto, ąby nie stał sie on kolejnym psem do rozmnażania. A kochać trzeba przecież każdego psiaka, w końcu na to zasługuje, czemu on jest winien, winni są ludzie, bezmyslni ludzie.
I powiem ci szczerez, ze gdybym miała brac pieska, wiadomo, ze juz tylko z rodowodem, to nie wiem czy miałabym czas żeby go np. wystawiać. Ale miałabym czyste sumienie, że nie przyczyniam się do poszerzania pseudohodowli i co najważniejsze, wiem z jakiego źródła biore psa i że istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że będzie mi co chwile chorował;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malina113']Jakie są najczęstsze choroby takiego psiaka?[/quote]

Są to zazwyczaj choroby, do których dana rasa ma predyspozycje. U owczarków niemieckich jest to przykładowo dysplazja, w pseudohodowli nikt nie zadba o badania na tę dziedziczną chorobę, więc jest duże prawdopodobieństwo, że szczeniak też ją będzie miał i się będzie męczyć.

Można też dorzucić agresję, może to nie jest choroba, ale również się dziedziczy (w jakimś stopniu). Z tego co wiem agresja u złotych spanieli jest bardziej prawdopodobna niż u innych, bo właśnie w większości wypadków rozmnażano psy o tym umaszczeniu :hmmmm:. Nie oznacza to, że każdy złoty spaniel będzie agresywny, ale jest większe prawdopodobieństwo, a potem do ceny szczenięcia trzeba dorzucić koszt szkolenia/wizyt behawiorysty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malina113']Jakie są najczęstsze choroby takiego psiaka?[/quote]
W przypadku spanieli chorobami genetycznymi typowymi dla rasy są: PRA (postępujacy zanik siatkówki, pies ślepnie w wieku ok. 5 lat), nefropatia (choroba nerek), dziedziczne zaburzenia zachowań (szczególnie u złotych psów).

Innymi chorobami charakterystycznymi dla spanieli jest jeszcze zapalenie uszu, zaćma, jaskra, wady powiek, alergie.

Link to comment
Share on other sites

Ja też muszę się podpisać pod "apelem" o kupowanie tylko psów rodowodowych. Jak wiele osób wypowiadających się powyżej też mam suczkę bez papierów i chociaż jest moim oczkiem w głowie, nigdy więcej już takiego pieska nie kupię. Pomijając już warunki, w których takie pieski z pseudohodowli często się rodzą... Kiedy kupowałam małą myślałam sobie, że skoro nie zależy mi na jakimś super wyglądającym piesku, to po co mi szczeniak z rodowodem. No i niestety kwestia kasy-chciałam zaoszczędzić. A czy zaoszczędziłam? A gdzie tam! Mimo, że facet, który mi sprzedał małą zrobił na mnie naprawdę dobre wrażenie, już po pierwszym posiłku okazało się, że maluszek jest poważnie chory.Frytka po prostu nie trawiła żadnego pokarmu(chociaż facet zapewniał mnie, że jadła już to i tamto). Pierwszy miesiąc to był horror - walczyliśmy o życie psa. Były podejrzenia strasznych chorób. Okropne nerwy, płacze...po prostu dramat. W końcu wyleczyliśmy małą, ale nadal ma bardzo wrażliwy żołądek i jest tylko niewiele rzeczy, które może bezpiecznie jeść. Nie muszę chyba dodawać, że całą sprawa nie kosztowała mnie tylko sporo nerwów, ale i niezłą ilość kasy...spokojnie starczyłoby na szczeniaczka z niezłej hodowli.
I, o ironio, Frytka wygląda naprawdę nieźle(mimo, że akurat na tym mi naj mniej zależało). Natomiast jest lękliwa. Boi się obcych, a zwłaszcza dzieci! Pracujemy nad tym właściwie od zawsze, maluch ma już ponad rok i jak na razie udało nam się osiągnąć tyle, że jest w stanie spokojnie (bez szczekania) przejść koło mniej ruchliwych dzieci... Na szczęście praca nad socjalizacją z innymi psami poszła szybciej (bo mała bała się wszystkiego co jest obce i się rusza),ale to dlatego, że mieliśmy więcej dobrych psów pod ręką ;)
Wiem, że się rozpisałam,ale naprawdę ryzyko przy kupowaniu pieska z pseudohodowli moim zdaniem jest zbyt wielkie. Szczególnie jeśli to ma być piesek "dla dziecka". Poza tym przecież przystałaś na prośby synka odnośnie tej rasy ze względu na jej charakter,na geny....których niestety nie znasz kiedy bierzesz pieska bez rodowodu. Przecież nikt z takich "hodowców" nie dba czy rozmnażane przez nich psy mają "rasowy" charakter. A dodatkowo przodkom tych psów z jakiegoś powodu kiedyś tam nie "przyznano" rodowodu...
Tak, że moja rada - albio piesek z prawdziwej hodowli, albo adopcja takiego, z którego już wiadomo "co wyrosło" ;) Przecież to ma być dla Ciebie i Twojego synka radość,a nie...wszystko co może się wydarzyć

Link to comment
Share on other sites

Czy mogę wkleić link od hodowcy (mam nadzieję, że to hodowca)? :)
Powiecie mi co o tym sądzicie, a raczej o nim, hodowcy ;)


Teraz to mam zupełny dylemat :crazyeye: Poczytajcie coś z drugiej strony
[url=http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3846259]Kafeteria - UWAGA na hodowle ps

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malina113']
Teraz to mam zupełny dylemat :crazyeye: Poczytajcie coś z drugiej strony
[url=http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3846259]Kafeteria - UWAGA na hodowle ps[/quote]

Tak trochę się zniesmaczyłam tym tekstem. Po pierwsze zawsze powinno się sprawdzić hodowce i hodowle. Możesz poprosić o kontakt z właścicielami psów którzy mają psy z tej hodowli. Dobrze by było odwiedzić hodowle, zobaczyć jak ona wygląda, jacy są rodzice szczeniąt (w wypadku gdy reproduktor jest z innej hodowli nie ma takiej możliwości) itp. Jeżeli nie masz możliwości pojechania i zobaczenia wcześniej powinnaś dużo czasu poświęcić na rozmowę z hodowczynią. Kilka dni przed odbiorem pieska możesz poprosić o przesłanie tekstu umowy abyś mogła na spokojnie ją przeczytać.
To tak na razie mi się nasunęło.

Nie mam spaniela ale na początku roku zaczęłam szukać hodowli psiaka rasy którą wybrałam i co nieco wiem. Zaczęłam rozmawiać z hodowczynią kilka dni przed urodzinami miotu. Przez cały czas miałam świeże informacje o psiakach, jakie są, dostawałam masę zdjęć odpowiadałam na wiele pytań ale również sama je zadawałam. W międzyczasie pojechałam z wizytą do hodowli oddaloną o 350km od mojego domu.
Cały czas mam kontakt z hodowczynią, często rozmawiamy ja wysyłam zdjęcia i dostaje zdjęcia. Zawsze na tą osobę mogę liczyć.

Jeżeli masz możliwość poczekania i odłożenia pieniędzy na psa rodowodowego to warto to zrobić. A jeżeli nie to przygarnij jakąś bidę i daj szansę na wspaniały dom.

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

Na temat artykułu się nie wypowiadam, po prostu ta osoba nie wie o czym pisze.

Najpierw radzę się dowiedzieć dlaczego chce go sprzedać , a potem ewentualnie pojechać i dłuuugo poobserwować jego zachowanie. Pamiętaj,że masz dziecko, które pod obecność psa musi być bezpieczne. Osoba, którachce go sprzedać nie zawsze musi mówić prawdę - ale wiek 7miesięcy to pies młody - można go dobrze ułożyć, ale potrzeba do tego cierpliwości

Atak właściwie - ile ma lat twój syn?
[B]
EDIT[/B]: odznacz te opcje przy dawaniu linków to wszystk będzie ok: są one pod pisaniem postu
Automatycznie zmieniaj linki na tekst
Automatically retrieve titles from external links

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z tą kobietą, nie ma warunków, ona długo pracuje, a o psa dbają, często go wyprowadzają, ale mieszkają w bloku i nie mają warunków :shake: Piesek ma niespożytą energię i nie dają sobie rady. Pani szczerze przyznała, że potrafi trochę napsocić :diabloti:
Pytałam czy oby na pewno nie jest agresywny :mad: I czuję, że kobieta, która pracuje z małymi dziećmi (i sama takie ma) nie mogłaby skłamać. Zresztą sama mam podobną pracę :razz:
Mój synek ma 7 lat :lol:


Przepraszam za sprawy techniczne :)

Link to comment
Share on other sites

Oj powiem Ci, że też mam taką nadzieję. W tym samym czasie, dosłownie ułamki sekundy przede mną zgłosił się inny chętny pan (mieszka w bloku :shake: ) I on ma pierwszeństwo :placz: Jeśli i tym razem mi się nie uda, to chyba odpuszczę z dalszymi poszukiwaniami :-( Nie mam już siły :wallbash:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malina113']Oj powiem Ci, że też mam taką nadzieję. W tym samym czasie, dosłownie ułamki sekundy przede mną zgłosił się inny chętny pan (mieszka w bloku :shake: ) I on ma pierwszeństwo :placz: Jeśli i tym razem mi się nie uda, to chyba odpuszczę z dalszymi poszukiwaniami :-( Nie mam już siły :wallbash:[/quote]
Ciekawa jestem, czym kieruje się ta Pani przy wyborze właściciela.
Jeśli szukam domów pieskom ze schronisk, to przeprowadzam z potencjalnymi chętnymi na psiaka rozmowy i zapisuje co mi się w damym domu podoba, a co nie. Psa nie dostaje osoba, która zadzwoniła pierwsza, ale osoba, która zrobi na mnie najlepsze wrażenie.

Na Twoim miejscu zadzwoniłabym do tej Pani jeszcze raz i przekonała ją, że nie powinna oddawać psa pierwszej osobie, która do niej zadzwoniła. Przekonaj ją, że Twój dom jest lepszy niż mieszkanie w bloku. Z tego co pamiętam masz dom z ogrodem, staw, to idealne warunki dla spaniela. Te psy kochają pływać. Poza tym pies będzie mógł dużo czasu spędzać na dworze w ogrodzie. Nie poddawaj się, walcz o tego psa!

A my będziemy trzymać kciuki! :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

Wydało mi się, że zrobiłam dobre wrażenie i błysnęłam troszkę wiedzą, jaką m.in. dzięki Wam zdobyłam :diabloti: Obiecała, że powie temu panu, że to wcale nie jest kanapowiec, żeby potem nie był zaskoczony :lol:

Tak czy inaczej, jutro się okaże :)


A tymczasem muszę uciekać. Odbiór jutro :razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...