Jump to content
Dogomania

"Ja albo mój pies" TVN Style


Marysia B.

Recommended Posts

  • Replies 919
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mysle, ze te psy w wikeszosci takie podstawowe komendy znaja. Kazdy nowy wlasciciel uczy swojego szczeniaczka siadac, bo to takie fajne... Ale po jakims czasie sie nudzi i pies stwierdza, ze na kij ma sie sluchac. A ona potrafi po prostu skupic na sobie uwage psa i wyegzekwowac to co pies gdzies tam juz umie.
Jesli chodzi o tego spaniela to jesli oni sobie nie dawali rady to jakie mieli wyjscie? Trzeba pamietac ze w tutejszych schroniskach (UK) psy agresywne sa usypiane, wiec czy zrobili to oni, czy wet schroniskowy po paru dniach traumy dla tego psa nie ma zadnego znaczenia. Oczywiscie szkoda psa, ale to nie byly przelewki co on zrobil tej corce. To nie bylo klapniecie zebami w celu odstraszenia, to byl pelen atak najpierw na nogi i rece pozniej na twarz (czy na odwrot, ogladalam to rok temu).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zWiErZaKoMaNkA']Mnie też to zadziwia,jak niesforny pies nagle siada,albo milknie. Albo ma ona jakąś "super moc",albo ćwiczą to kilka dni przed emisją. Jeżeli to pierwsze to jestem pod wrażeniem xD[/quote]

Mnie sie wydaje,ze pokazują już przećwiczone komendy.Co według mnie nie zmienia faktu,za treserka ma podejście do psów i potrafi nad nimi zapanować.Program bardzo fajny, sensowny a treserka to dla mnie "baba z jajami" i dużą dozą zdrowego rozsądku, który niejednokrotnie przydałby sie co niektórym właścicielom psów ;) A co do polskiej wersji "psi psycholog" to całkowita porażka była... dobrze ,ze juz tego nie emitują...masakra...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za małego offa :oops:

Zdobyłam książkę- "It's me or the dog" Victorii i ze względu na olbrzymi dług za leczenie kociąt chorych na panleukopenię postanowiłam wystawić ją na bazarku:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f99/ja-albo-moj-pies-wersja-ang-inne-ksiazki-na-koci-dlug-do-22-07-a-142200/#post12638670[/url]
Może ktoś z fanów zechce zalicytować i nas wspomóc? :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl']Ponoć to gordon o rzadko spotykanym czekoladowym umaszczeniu, mówili zresztą, że gordony są głównie czarne podpalane ;) też się zdziwiłam jak podali jego rasę :evil_lol:[/quote]
Wiem, słyszałam, ale te loczki na jego łbie i ten płaszcz z loczków z tyłu przypominał mi bardziej spaniela:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='nevertellnever']Mam pytanko o których godzinach i kiedy teraz leci ten program ??[/quote]
Program leci na tvn Style Prawie przez cały tydzień (chyba oprócz wtorków) Nowy odcinek jest w niedziele o godzinie 15:00:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dunia77']A co to był za program? Bo ja niekumata, z zagramanicy. :shake:[/quote]

Pani rozwiązywała psie problemy :diabloti: Widziałam jeden odcinek. Nie pamiętam dokładnie, ale pies na ogromnej kolczacie i pani uczyła go spokojnie zostawać pod sklepem czy jakoś tak :roll: W każdym razie - sama realizacja mnie tak denerwowała, że nawet metod pani poznać nie chciałam. A wiele osób mówiło, że beznadzieja - plus ten odcinek z psem na kolcach - w ogóle mnie to zniechęciło :razz:

stratoos - fakt, ja też niewiele oglądałam i dobrze ;)

Ostatnio znajoma z psem mi mówiła, że pani w telewizji ("Twój styl" - często ludzie tak mówią na tvn style :razz:) tak robiła, że jak pies się rzuca na inne to trzeba się odwrócić i w inną stronę iść i przestanie zaraz :diabloti: Nie chciałam jej pokazywać, co zrobiłby mój dość agresywny do psów Frotek, gdybym zastosowała tą metodę...;) (Dodam, że połączone to byłoby ze skakaniem na wysokość ramienia i różne takie :diabloti:) Cóż, mam na niego inne sposoby.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stratoos']Nie wiem, nie oglądałam ani jednego odcinka, ale nie żałuję ;)[/quote]
[quote name='zmierzchnica']
stratoos - fakt, ja też niewiele oglądałam i dobrze ;) [/quote]

Ale jakby jednak ktoś chciał pooglądać to tutaj można:
[URL="http://www.tvp.pl/wiedza/zwierzeta/psi-psycholog"]Psi psycholog - Telewizja Polska SA[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwcza']Ale jakby jednak ktoś chciał pooglądać to tutaj można:
[URL="http://www.tvp.pl/wiedza/zwierzeta/psi-psycholog"]Psi psycholog - Telewizja Polska SA[/URL][/QUOTE]

Tylko, że dyskusja jest na temat programu o tym samym tytule, który leciał na TVN, ja też na początku nie wiedziałam :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja nie oglądałam "Psiego psycholga" i z tego co tu przeczytałam nie żałuję;) ,ale oglądałam wszystkie odcinki "Ja albo mój pies". I mimo kilku kontrowersyjnych metod (np.leżenie na ziemi właściciela w celu przywołania psa) to mam dobre zdanie o treserce Victorii ,bo kilka metod w przeszłości wypróbowałam na moim dalmacie (za tęczowym mostem:-() i zadziałało;)

Link to comment
Share on other sites

Osobiście lubię ten program. Trzeba pamiętać, że osoby, które Victoria tresuje, są zwykle okropnie... hmmm... Ograniczone? Nie wiem, jak to nazwać. Może niedoświadczone, bez wyobraźni? Chyba tak by pasowało.

Ta para z labradorami, które dostawały lepsze obiady, niż domownicy, obłedny lęk faceta przed spacerami - to było bardzo chore, idiotyczne wręcz. Albo kobieta, która karmiła swoje pieski herbatnikami i herbatką, a nie wyprowadzała ich na spacer - w ogóle co za pomysł?
Większość metod Victorii jest całkiem sensowna, choć bywają dziwaczne i zupełnie z kosmosu wzięte.

Sama wiem, że kastracja nie załatwia wszystkiego, ale niweluje problemy :] Miałam dalmatyńczyka z ulicy, starszny agresor i gwałciciel z niego był. Po usunięciu jajeczek zrobił się łagodny, a jego popęd skurczył się do "przelecenia" poduchy po obiedzie - choc i tak zawsze dostawał za to opieprz. Z drugiej strony Felek, mały i kochany, został wykastrowany w dość młodym wieku, a potrzeba gwałtu pojawiła sie prawie dwa lata później.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...