Jump to content
Dogomania

vet aquadent


Rózia

Recommended Posts

Hejka. Właśnie zapisałam się na to forum, bo szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie i mam nadzieję że odpowiedź znajdę :)
Otóż ostatnio moja mama wyczytała w jakiejś gazecie o psach o takim preparacie "vet aquadent". Czy może ktoś z Was go stosował?
Przeczytałam jego skład i szczerze powiem, że bałabym się go użyć. Wie ktoś może jak zawarte w nim składniki działają na układ pokarmowy psów?
Skład:
Woda oczyszczona
Dwuglukonian chlorheksydyny 0,049%
Ksylitol
Gliceryna
Hydroksymetyloceluloza
Polisorbinian 20
Sorbinian potasu
Benzoesan sodu
Wyciąg ze sodu jęczmiennego
Płyn ten dolewa się do wody do picia. Ja weterynarzem nie jestem, ale wyczytałam, że ksylitol uszkadza wątrobę psów.
Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Związki te napewno nie są obojętne dla pisego organizmu. To związki które wchodzą w skład płynów do higieny jamy ustnej równiez dla ludzi. Więc nie wyobrażam sobie jak człowiek mógłby dolewać sobie przypuśćmy do kawki czy herbatki, płyn do higieny jamy ustnej, a co dopiero wlewać psu taki środek do miski z wodą. Jestem przeciwna takim preparatom dla psów.
Jeśli pies ma problem z kamieniem nazebnym to są różne inne preparaty np. do smarowania zębów, czy kości do czyszczenia zebów.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Właśnie się zastanawiałam nad kupnem i szukałam informacji czy ktoś już próbował. I to co tutaj znalazłam mnie zadziwiło. Chyba producent nie wypuściłby na rynek produktu dobrego na zęby, a szkodliwego dla wątroby... Ale ksylitol jest składnikiem jak byk więc jestem skołowana. Czekam na opinię mojej pani wet.

Link to comment
Share on other sites

Oo- to ja tez czekam na jakies konkretne i naukowo wyjasnione info w tej sprawie - mam miniatury u których kamień nazębny jakos szczególnie łatwo sie odkłada; zastanawiałam sie nad tym płynem, ale takze mam obawy co do stosowania przez dłuższy czas w wodzie dla psiaków:crazyeye: a stosować raz na jakis czas to sie mija z celem raczej:razz:
tylko pytanie komu wierzyc?...bo to zdaje sie dotepne u wetów, więc raczej nie powiedza ,ze jest do d....:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Cytuję moja panią wet do której mam 100% zaufania i właśnie dlatego ja w każdym razie tego preparatu nie kupię.

"Nie podoba mi się idea tego preparatu,czyli podawanie non stop psu środków dezynfekcyjnych (myślę tu o chlorheksydynie). Chyba jednak rozsądniejsze jest regularne czyszczenie zębów..."

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Właśnie mój piesek pinczer miniaturowy wyladował u weterynarza jest odwodniony,a najprawdopodobniej z racji stosowania tego preparatu.jest na obserwacji i dostaje kroplówkę,szukaliśmy przyczyn-morfologia ok jednakże te odwodnienie i droga dedukcji doszło do preparatu....co z tego,że w ciągu tygodnia pięknie usunoł kamień psom jesli takim kosztem.trzymajcie kciuki po 19 idę po maleństwo miejmy nadzieje,że jest już w porządku:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...