Jump to content
Dogomania

Nocne szczekanie...:(


scadia

Recommended Posts

Jak juz sie uporam z jednym problemem zwiazanym z moim malym Łobuzem to zaraz pojawia sie nastepny. (przynajmniej nudno nie jest ;) )

Odkad wzielismy malucha - On spi z nami w lozku. No i rzeczywiscie cala noc przebiegala bezproblemowo az nie minely ze 3 tygodnie jak go mamy. Zaczelo sie od 2 szczekniec kilka dni temu. Takich bez powodu, moze cos tam uslyszal za oknem. Ale teraz jest juz coraz gorzej. Budzi nas co pol godziny szczekaniem, jakby sie ktos conajmniej wlamywal do mieszkania! Wiec cierpliwie go glaszczemy, mowimy ze nic sie nie dzieje i zeby poszedl spac, jednoczesnie nasluchujemy czy jest jakis powod, ze szczeka no i nic?? Dzisiaj juz sie smialismy, ze moze po mieszkaniu chodzi duch kota, ktorego mielismy jakies 15 lat temu ;) Sama nie wiem. Wiem za to, ze nie jest to szczekanie ze strachu, bo tamto u niego brzmi calkiem inaczej. To jest szczekanie takie, jakby ktos sie krecil przy drzwiach wejsciowych a On alarmuje, ze intruz ma sobie isc. Nie wiem co mam robic, bo rano trzeba wstawac do pracy a takie uciszanie psiaka cala noc jest conajmniej meczace...

Link to comment
Share on other sites

Wiec cierpliwie go glaszczemy, mowimy ze nic sie nie dzieje i zeby poszedl spac, jednoczesnie nasluchujemy czy jest jakis powod, ze szczeka no i nic??

radzę pozbyc sie cierpliwości :). Następnym razem nie pogłaskać (chwalicie go za takie zachowanie...) tylko fuknąć ostro i odesłać na miejsce. Dla pieska "łóżkowego" będzie to na tyle dotkliwa kara, że po kilku podobnych próbach uspokoi się. Psy w nocy są dużo bardziej czujne, wiec jego zachowanie jest typowe. Potrafia wtedy szczekać nawet na wodę kapiącą z kranu w łazience :).

Link to comment
Share on other sites

Kochani, Snoopy tak samo jak wasze psineczki szczeka nocą, i też od niedawna, Mróweczko masz racje najbardziej szczeka jak okno mamy otwarte, wystarczy że jakiś kotek przejdzie :wolfie: koło okna i już jesteśmy wszyscy na nogach, Ja tylko szturcham męża żeby sprwadził na zewnątrz czy ktoś nie chodzi, no i co ma zrobić idzie z latarką w ręku, ale niestety albo stety - fałszywy alarm. Buziaczki i miłych snów :sleep2: :sleep:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mój na szczęście w nocy tylko popiskuje jak mu się coś śni, ale za to w dzień również kiedy jakikolwiek głos, szelest usłyszy, to już zaczyna szczekać.
Ale ostatnio jak coś hałasuje za oknem to zaczyna się wdrapywać na kanapę, a potem na parapet i wygląda zamiast ujadać... Oczywiście sam nie potrafi wejść ale od kiedy zaczął przesiadywać na parapecie po 15 minut w ciszy i spokoju :) to mu pomagamy...
I do tego taki jest słodki jak siedzi dumnie na parapecie wśród kwiatków i gdy ktoś przechodzi za oknem ślicznie kręci główką... :lilangel:

Link to comment
Share on other sites

My jak na razie to mamy spokój w domu. Nawet zastanawialiśmy się czy Alma wogóle potrafi szczekać. Jest to zjawisko bardzo ale to bardzo sporadycznie występujące (jedynie przy zabaiwe sobie poszczekuje i warczy) i to wszystko. Nawet jak kto zadzwoni domofonem lub zauka do drzwi to tylko leci do nich i nic cisza.
Hmmm żeby tylko złodzieja nie wpuściła tak łatwo do domu hehehe

Link to comment
Share on other sites

coco po raz pierwszy wczoraj dała nam przyjemność posłuchania jej szczekania. Z początku myślałam, że może Pokre zrobił jej przez pzypadk jakąś przykrość - i zaszczekała - ale nie. Wkurzała się, że jej niania (Poker) zabrał jej zabaweczkę. Dzisiaj nie szczekała. Mam nadzieję, że nie będzie za bardzo fiziowała ze szczekaniem - w końcu ma dorosły przykład. Acha-nie śpi ze mną w łóżku :( A to ze względu, że drugiemu psu(40kg) było by przykro. Nauczyła się spać w swojej "budce" lub w łóżku Pokera - w zależności od tego jaki ma dzień. Humorzasta ogólnie jest - tak jak pańcia :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...