Jump to content
Dogomania

szukam dobrego szczeniaka


rybosomka

Recommended Posts

[quote name='oksa']ja szczerze wole po długowłosych ponieważ bardziej mi się podobają i są ładniejsze od on-ów:razz:
A można wiedzieć jakie masz hodowle na oku upatrzone?

Ja polecam hond ,,z gangu kuby'':razz:[/quote]

powiem szczerze,Że zamierzaŁam sie na [b]bodyguard[/b] ale.....coraz wiĘcej zŁego sie dowiaduje :(
po pierwze zaniepokoiŁo mnie to,ze juz nie jeden psiak wyszedl z tej hodowli z ciezkĄ dysplazjĄ.nawet na innym forum jest dziewczyna ktÓra strasznie rozpacza bo sunia juz na operacje sie chyba juz nie nadaje :(
byc moze byŁo tylko kilka przypadkÓw i niepotrzebnie skreŚlam ich ale.....jest jeszcze czas i poszperam,podowiaduje sie.
Moze ktos z was mi powie cos na temat [b]bodyguard[/b]? Z gÓry dziekuje

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Toffuś']A ja spytam się o hodowlę GRAJAN na stronie nic nie pisze o osiągnięciach, ani psów, ani suk i pomimo to że wysłałam maila z pytaniem dotyczącym IPO, HD i ED nie otrzymałam odpowiedzi....Czy ktoś zna ta hodowlę??Ma jakieś doświadczenia z nią związane??No i adres strony WWW [url=http://rikkorwega.ecom.net.pl/]Hodowla Owczark[/quote]

O Hodowli "GRAJAN" mogę z czystym sumieniem powiedzieć - POLECAM !!!
Po bardzo miłej, ale przede wszystkim rzeczowej rozmowie telefonicznej z Właścicielką postanowiłem sam pojechać i zobaczyć pieski.
Uznałem, że najlepiej zobaczyć te jakże urokliwe psiaki w realu :)
Bowiem osobiście nie uznaję w przypadku jakiegokolwiek zakupu, a tym bardziej tak poważnego zakupu jakim jest kupno psa - e-mailowania czy smsowania.
To przecież takie - jak dla mnie oczywiście, nie chcąc nikogo tu urazić - dziecinne...

A więc do hodowli pojechałem i nadal jestem pod wrażeniem !!!
Psy niesamowicie mądre, wyszkolone, masywne, o pięknej gęstej i długiej sierści - jak dla mnie - idealne.
A Rikkor - cudo !!!
I mój zachwyt nie wynikał jedynie z tego, że to przepiękny samiec o czarnej masce, grubych łapach, cudnym długim ogonie - ale to niesamowite, że tak ogromny pies może być tak ułożony.
No i jaki ogromny aport mi przyniósł !!!

Pani Grażyna pokazała mi wszystkie papiery, prześwietlenia piesków na dysplazję - wszystko w jak najlepszym porządku.
Zdecydowałem się na szczeniaka, swoje odczekałem i - powiem szczerze - że od czasu odebrania pieska uważam, iż był to mój najlepszy wybór.
Piesek jest cudny - to nasz mały rodzinny mądrala (pewnie odziedziczył inteligencję i taką towarzyską ogładę od swoich rodziców )
Ilekroć wychodzimy z nim na spacer - wzbudza zainteresowanie ludzi, bo trzeba przyznać, że jest śliczny :)
Z hodowczynią jestem cały czas w kontakcie - telefonicznym, e-mailowym - zawsze mogę liczyć na jej radę i pomoc.
Piesek - jest zdrowy, pełen energii i cieszy całą moją rodzinę.

Jeszcze ad. wypowiedzi Pani - to z tego co widziałem, to na stronie internetowej hodowli można znaleźć dużo informacji.A jeżeli naprawdę poważnie myśli Pani o zakupie - proponuje zadzwonić i po prostu porozmawiać, a najlepiej podjechać :)

Osobiście uważam, że hodowla jest hodowlą profesjonalną, godną polecenia.
Pieski wychowywane są w odpowiednich warunkach, co niewątpliwie jest ważną kwestią jeśli szukamy zrównoważonego emocjonalnie psiaka, który może przebywać z małymi dziećmi.
Na marginesie dodam, że w kolejce na szczeniaka od Pani Grażynki czeka już mój dobry przyjaciel - mam nadzieję, że w najbliższym miocie znajdzie się dla niego mały Rikkuś :) !!!!

Pozdrawiam,
i jeszcze raz podkreślam - należy pojechać do GRAJAN - i wtedy można ze spokojem zadecydować.
Strona internetowa to jedno - ale w realu psy są i większe, i piękniejsze :)
... a i miejscowość urokliwa :)


Marek

Link to comment
Share on other sites

Proponuje zadzwonic do hodowczyni-Moniki napewno jest osoba najbardziej kompetentna.
ja moge napisac że znam hodowle,psy i hodowczynie od wielu lat i moge ja z czystym sumieniem polecic.
psy socjalizowane,doskonale pdchowane,dosrosłe szkolone,przeswietlane(przód i tył),ogólnie uważam że to jedna z najlepszych hodowli DON-ów(szkoda że tylko DON-ów)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam,
chcę kupić szczeniaka owczarka niemieckiego długowłosego i w tym celu przeglądałem strony internetowe różnych hodowli. Co sądzicie o hodowli WILCZE HAMRY, bo właściciel pisze że jego hodowla jest uznawana za najlepszą w Polsce od kilku lat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam!
Chciałabym dowiedzieć się, jakie zdanie mają stali forumowicze tn. czarnego długowłosego owczarka niemieckiego. Jest ich niewiele w różnych hodowlach a ja chciałabym w przyszłym roku chyba właśnie takiego nabyć. Piszę chyba, bo z mężem jeszcze się wachamy, czy podpalany czy właśnie czarny i ostatecznie podejmiemy decyzję pewnie na początku przyszłego roku.,Jestem w kontakcie z hodowlą scrato, która planuje ciekawe skojarzenie PANDRY Wilcze Serce z CASAR vom schwarzen Ritter.
Para ta szalenie mi się podoba a czarna maść mnie bardzo intryguje. A co wy o tym sądzicie?
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Axusia']hehe .. no coz.

tu niestety tez ( było do momentu w ktorym włascicielka nie zauwazyła, ze kłamie .. badz nie przeczytała pewnej wypowiedzi na innym forum )
[URL="http://www.pedigreedatabase.com/gsd/pedigree/582470.html"]ARAK Z LUDOWEJ pedigree information[/URL]

takich przykładów jest wiecej, teraz juz nawet szukac mi sie nie chce[/quote]

Mam pytanie do ciebie co jest nie tak z Arakiem z Ludowej z hodowli Z jadu skorpiona mozesz mi powiedziec.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miazga']powiem szczerze,Że zamierzaŁam sie na [B]bodyguard[/B] ale.....coraz wiĘcej zŁego sie dowiaduje :(
po pierwze zaniepokoiŁo mnie to,ze juz nie jeden psiak wyszedl z tej hodowli z ciezkĄ dysplazjĄ.nawet na innym forum jest dziewczyna ktÓra strasznie rozpacza bo sunia juz na operacje sie chyba juz nie nadaje :(
byc moze byŁo tylko kilka przypadkÓw i niepotrzebnie skreŚlam ich ale.....jest jeszcze czas i poszperam,podowiaduje sie.
Moze ktos z was mi powie cos na temat [B]bodyguard[/B]? Z gÓry dziekuje[/quote]


A skad masz niby takie informacje wiem,że jedna suka która jest w hodowli [B]Bodyguard[/B] miała problemy bo nie mogła nawet chodzić ale ta suka nie urodziła sie w tej hodowli Joasia dużo zrobiła dla tej suni i teraz jest dużo lepiej a po jednym psie nie możesz wnioskować,że inne są chore.
Jak byśmy mieli tak podchodzić to nigdy nikt by nie kupił psa z żadnej hodowli bo można wyczytać złe rzeczy o dużo hodowlach szczerze ja już chyba o wszystkich czytałam coś złego, teraz nie bede szukać bo za dużo jest szukania.Najlepiej powiedz jaka niby sunia ma ta dysplazje jak sie nazywa i po jakich rodzicach jest dokładnie. Bo pisać można dużo.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

[quote name='gochadrozdek']Jestem w kontakcie z hodowlą scrato, która planuje ciekawe skojarzenie PANDRY Wilcze Serce z CASAR vom schwarzen Ritter.
Para ta szalenie mi się podoba a czarna maść mnie bardzo intryguje. A co wy o tym sądzicie?
Pozdrawiam[/QUOTE]
Jak dla mnie CASAR wcale ładnym psem nie jest, no ale kto co lubi. Jedyne co może w nim zaintrygować, to czarna maść. Jeśli chcesz CZARNEGO szczeniaka to koniecznie spytaj hodowczyni czy w poprzednich miotach PANDRY kiedykolwiek zdarzyło się czarne szczenie. Bo generyka jest nieubłagalna i jeśli suka nie niesie ze soba recesywnego genu na czarna maść, to nigdy nie urodzi czarnych szczeniąt tylko... wszystkie beda czarne podpalane. No, chyba że trafi na psa, który ma w genotypie gen dominującej czerni, który jest uważany za dawno zagubiony w puli rasy :lol: ale wtedy wszystkie szczeniaki jakie bedzie taki samiec dawał beda czarne.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Witajcie ;)

W okolicach wakacji chcielibyśmy odebrać szczeniaka owczarka niemieckiego, najlepiej długowłosego właśnie.
Zależy nam zarówno na przyjacielu, jak i na psie wystawowym, dobrym eksterierowo.
Jednak największym priorytetem jest dla nas zdrowie malca, dlatego szukamy hodowli prowadzonej przez prawdziwych miłośników psów, którzy pary hodowlane wybierają rozsądnie, uwzględniajac choroby w linii itd.Zalezy nam również na tym, aby psy miały przebadane stawy.
Powracając jeszcze do wyglądu psa to chyba najbardziej złapał nas za serce Leo Wilcze Hamry i pies w tym typie strasznie by nam się marzył.. : )

Czy moglibyście polecić nam jakies hodowle, planujące szczeniaki w najbliższym czasie?

Pozdrawiam,
Justyna.

Link to comment
Share on other sites

Dlugi włos był wadą dla owczarka niemieckiego, wiec nie mozna go wystawiać u ZKwP... jeszcze, bo niedawno weszło rozporządzenie, że jednak zostanie zaakceptowany jako odmiana, jednak jeszcze nie weszło w życie. Miało być na początku tego roku, ale z braku różnych dokumentów jest przesuniete. Więc póki co wystawy to tylko w PKPR, ZOND, KHRON i masie innych organizacji różnych od ZKwP.

Każdy owczarek niemiecki hodowlanymi musi mieć przebadane stawy i być wolny od dysplazji. Różnica polega na tym, że wiekszość hodowców robi Polskie prześwietlenie, a część wysyła za granicę do Niemiec i tam dostają wyniki dokładniejsze i bardziej rygorystyczne. Na przykład u nas jest jedno A, a u nich jest A1-normal, A2-fast normal, A3-noch zugelassen itd. No, ale niestety nawet to nie daje nigdy pewności, że pies nie będzie miał dysplazji.

Cóż, szukaj małej domowej hodowli, jak daleko jesteś w stanie jechać po malca? ;)

Link to comment
Share on other sites

Nanami dziękuję za odpowiedź..
Właśnie słyszałam, że dony miały zostać zaakceptowane na początku tego roku i szczerze mówiąc myslalam, ze tak tez się stało..:oops:
Hmm.. No to troszkę w kropce jestem..

Aczkolwiek mimo wszystko odpowiem na pytanie, że chciałabym, aby malec był z hodowli Polskiej.. Najlepiej okolice Łodzi, Warszawy lub Krakowa.

Pozdrawiam. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote]Powracając jeszcze do wyglądu psa to chyba najbardziej złapał nas za serce Leo Wilcze Hamry i pies w tym typie strasznie by nam się marzył.. : )[/quote]Bardzo się ciesze, że podoba Ci się mój pies, ale wierz mi, że on taki cudowny nie jest. Ani pod względem anatomicznym ani tym bardziej charakteru. No i ma dysplazje. (między D a E):p Jeśli szukasz psa podobnego do Leo to byś musiała zainteresować się Banco vom Farbenspiel i suki z linii Maxa della Loggia, ale raczej to już nie jest możliwe, bo matka Leo już nie żyje, a innej suki po Duxie nie ma raczej w KONDzie.

Ze swojej strony polecałabym właśnie DONki po ONkach. Tak jak lisica napisała Nikita Equus jest fajną sunią, więc może na nią się skusisz? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Jak widzę nikt nie odpowiedział.
Kiedyś [B]może [/B]mieli jakieś ambicje,teraz?
Kiepściutko,od strony hodowlanej jak i empatii.
Starego psa przewodnika niewidomego,naczelnego repa, oddali na starość,bardziej humanitarnie -uśpić.
Generalnie zwierząt nie mogących już spełniać swoich zadań,pozbywają się.
Ja bym im nie zaufała.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...