Jump to content
Dogomania

szukam dobrego szczeniaka


rybosomka

Recommended Posts

[quote name='TORNADO']Myslę ze powimmaś poczekac i na spokojnie cos wybrać.Szkoda ,że szukasz psiaka bo wiem ze "Z Gangu KUby " ma jedną fajową suczkę jest zarąbista, pełna temperamentu i spokojnie mógłbym go polecic ale spoko to trudny wybór i nie należy się spieszyc.[/quote]

ktos mowil ze " z gangu kuby " maja wiecej szczeniat chyba

co to za suczka. ile ma miesiecy widziales ja?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W poniedziałek byłem na placu treningowym "Z Gangu Kuby" poćwiczyc zę swoją sunią bo tam w każdej chwili mozna bez problemu wejsc i ganiać do woli.. i rozmawiałem z włascicielem bo bawił sie ze swoimi psiakami na placu i miał dwie młode suczki 2,5 mies (juz zamówiona przez kogoś z pod granicy z Holandią) i druga 5 mies Po Aga i Kato ładna z czarną głową z temperamentem (ta mnie powaliła na kolana) jej zdjęcia 6 ostatnich na jego stronie w miotach sam się zastanawiałem nad kupnem jej ale nie mam warunków na drugą DON-kę. Był tam też pies ale nie pytałem bo wolę suczki.Najlepiej zadzwonic i pogadać z włascicielem bo mogłem cos przekręcić[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/k/USTAWI%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif[/IMG][IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/k/USTAWI%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Hulan zdjęcia tej młodszej w miotach po Dolly Acer Aureum od Zemeckiego i Kaato de Bes od Kłapkowskiego wiem tylko to co napisałem ale cos mówił ze pod koniec tygodnia ktos tam ma przyjechac po nią z pod granicy z Holandią a czy zapłacona to nie wiem bo on raczej nie bierze zaliczek z góry( jak ja chciałem zaliczkować to sie nie zgodził) zobaczyłem swoją ustalilismy termin odbioru i czekała na mnie moja suczka a jeśli chodzi o tą starszą to są i plusy juz widać jaką ma budowę i ja myslę ,że mozna by sie raczej z nim dogadać i zrobic np.wstępną dysplazję myslę, że nie byłoby problemu bo to normany facet ale sorka chyba za duzo sie rozpisałem i jak przeczyta to Hodowca to sie moze zezłosci :mad: ale przeczytaj posty od Oksy albo zapytaj jej bo chyba kupiła jej siostrę nie jestem pewien:lol:

Link to comment
Share on other sites

strona Z gangu kuby obejrzana, psy ladne
cena jest na allegro, ale nikomu nie uwlaczajac cena troche wygorowana..
(jak dla mnie) za 5miesiecznego psiaka. i dziwi mnie ze jest super a jeszcze w hodowli - ale sorry ja tak wszystko podpytuje:eviltong:

byla baaardzo podobna 4 miesieczna w wilczym gniezdzie ale sie spoznilam:placz:
i kosztowala 1500 :lol:

tam sa tez teraz super chlopaki :multi: szkoda ze tylko faceci!

ale z gangu kuby wyglada bardzo pozytywnie :mdrmed:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hulan']strona Z gangu kuby obejrzana, psy ladne
cena jest na allegro, ale nikomu nie uwlaczajac cena troche wygorowana..
(jak dla mnie) za 5miesiecznego psiaka. i dziwi mnie ze jest super a jeszcze w hodowli - ale sorry ja tak wszystko podpytuje:eviltong:

byla baaardzo podobna 4 miesieczna w wilczym gniezdzie ale sie spoznilam:placz:
i kosztowala 1500 :lol:

tam sa tez teraz super chlopaki :multi: szkoda ze tylko faceci!

ale z gangu kuby wyglada bardzo pozytywnie :mdrmed:[/quote]
No chopie z Wilczego Gniazda po DAKARZE to jest wyzwanie,pies o potężnym łupie,waleczności,wrażliwości,tylko dla pasjonatów rasy,to nie psy na kanape.Uwielbiam takie.Z tą 4 mieś to ból ostatni miot po wilczastej córce TIMO vom Berrekasten.
Zobacz u Anety Bilińskiej hodowla EQUUS z Wrocka,może jakiego kłaka ma

Link to comment
Share on other sites

;):placz::evil_lol:[quote name='amitaf']dzieki choć za tyle....fakt jest w HAUS TCHORZ długowłose szczenie,ale sunia-jeśli to jeszcze nawet aktualne...a ja szukam pieska:-(
Widzę że ciężka sprawa:shake: z tym wyborem...hodowli i psa...wiem wiem czasem warto poczekać...ale w ten sposób mozna w nieskonczoność...
jeszcze raz dziękuję.... za samą chęć wypowiedzi...chociażby...[/quote]
Wywołana do tablicy..wiec jestem
Co do "Peta" jak ktos napisał..to za moment z chwila wejscia DON na ringi..suczka ta akurat w porównaniu z innymi bedzie pełnowartosciowym Donem z rodowodem uznanym i honorowanym przez FCI i SV..bo oboje rodzice posaisaja czysto niemieckie pochodzenie i Koerungi..więc to zrozumiałe.
Co do innych szczeniaczków z naszej hodowli to jest 3 tyg. miot po KKL1 Donna vom Haus Tchorz i KKl1 Saxo z Kojca Holan...3 pieski i 2 suczki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amitaf']Hulan napisz proszę gdzie są te chcłopaki?Bo w Wilczym gnieździe napisali że tylko dziewuszka została...:shake:[/quote]


to nie rozumiem dzwonilam tam tydzien temu

ich strona nie aktualizowana na allegro sie oglaszaja

[url=http://www.allegro.pl/item585641161_owczarek_niemiecki_dlugowlosy_pieski_owczarki.html]Owczarek Niemiecki Długowłosy-Pieski,Owczarki (585641161) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nenemuscha'];):placz::evil_lol:
Wywołana do tablicy..wiec jestem
Co do "Peta" jak ktos napisał..to za moment z chwila wejscia DON na ringi..suczka ta akurat w porównaniu z innymi bedzie pełnowartosciowym Donem z rodowodem uznanym i honorowanym przez FCI i SV..bo oboje rodzice posaisaja czysto niemieckie pochodzenie i Koerungi..więc to zrozumiałe.
Co do innych szczeniaczków z naszej hodowli to jest 3 tyg. miot po KKL1 Donna vom Haus Tchorz i KKl1 Saxo z Kojca Holan...3 pieski i 2 suczki.[/quote]
dzięki Ci dobra kobieto za zainteresowanie...i odpowiedź -miło że i sami hodowcy chcą jeszcze co nieco uswiadomić takim jak ja ,pasjonatom ,laikom...(do tej pory nie interesowałam sie rodowodami tak dogłębnie jak dziś;))
Szkoda tylko, że Twój kudłak to dziewczyna...cóż....mam nadzieję trafi do dobrych ludzi...
Pozdrawiam gorąco!

Link to comment
Share on other sites

Ja mam suczkę po rodzicach

MATKA:Aga Kamabeda
OJCIEC:Kato De-Bes

Wabi sie Oksa i jak ja ją kupiłam tz. w styczniu miała wtedy 4 m-ce(właśniechciałam takiego dużego szczeniaka by mi nikt go nie ukradł bo niewiedomo jakcy są ludzie) i była i jest prześliczna.Oksa miała jeszcze 4 rodzeństwa.Ja gdybym miała taką możliwość na kupno jeszcze jednego DON-ka tobym kupiła z tej samej hodowli,ale naraie niemam warunków.


Może w przyszłośći.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hulan']a teraz pytanie laika

dlaczego jak don to po onach? wiem ze don nie hodowlany i nie uznawany albo niehododwlano bo nieuznawany ale czy to jedyny powod..[/quote]
Do tego co napisła Ola dodam że, jeśli posiadacz DONA w przyszłości chciał w psie sporty,na poziomie MP wejść z ramienia ZKwP,to tylko z takim który ma rodowód FCI,nie żadna inna organizacja. Pozatym niewielki procent hodowli DON spełnia jakiekolwiek kryteria hodowlane,niestety.Ja osobiście znam 3 hodowle DON gdzie hodują na psach z FCI,pod względem użytkowum+eksterier z zachowaniem regół hodowania.
Hodowla z ZKwP daje wiekszą możliwosć trafienia dobrego psa,mimo kłaka.
Większość kłaków ze stowarzyszeń hodowlanych jest mierna jeśli chodzi o charakter,psy przerośnięte, lękliwe, agresywne lękowo,ubogie w popędy.
Generalnie popłuczyny owczarka niemieckiego.
Ostatnio widziałam suczkę przepiękną eksterierowo z jakiejś hodowli zrzeszonej w jakimś zaściankowym związku,kompletnie wypraną z popędów i tak potwornie lękową ze bała się własnego cienia.

Link to comment
Share on other sites

I jescze jest jeden plus w hodowli,,z gangu kuby''.Otóż hodowca zaproponował abym wraz ze swoim psem przyjechała (jak bedzie mało osób na szkoleniu) na szkolenie.

[SIZE=5]TA HODOWLA JEST GODNA PODZIWU! ;)[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Czytam,słucha ciekawych wypowiedzi i nowosci"dla mnie ciemnej kobiety"..i ciagle słysze ze DON to jest taki ,DON to ma takie ..inne rozmiary..inny charakter..
Ludzie ...jest się tylko jedna prawda jakiej powinnismy sie trzymac..
DON to taki sam owczarek o takich samych walorach ,rozmiarach i tak samo"trzymajacy normy wzorca" jak ON ...bo to jest jedna rasa ..(róznia sie tylko struktura i długościa włosa!)przynajmniej wg.FCI i SV!
AMEN

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nenemuscha']Czytam,słucha ciekawych wypowiedzi i nowosci"dla mnie ciemnej kobiety"..i ciagle słysze ze DON to jest taki ,DON to ma takie ..inne rozmiary..inny charakter..
Ludzie ...jest się tylko jedna prawda jakiej powinnismy sie trzymac..
DON to taki sam owczarek o takich samych walorach ,rozmiarach i tak samo"trzymajacy normy wzorca" jak ON ...bo to jest jedna rasa ..(róznia sie tylko struktura i długościa włosa!)przynajmniej wg.FCI i SV!
AMEN[/quote]Ola,ale tej wypowiedzi nie rozumiem.Wyjasnij

Link to comment
Share on other sites

Zaczne od tego ze wczoraj w rozmowie z jeda z forumowiczek dowiedziałam sie że DON to prawie niedzwiedz nie owczrek,że sa duzo wyższe od krótkowłosych,mocniejsze i mają inny charakter...to mnie normalnie"rozłozyło na łopatki"stąd ta wypowiedz..może ludzie po jej przeczytaniu przetra oczy i zobacza że DON to nic innego(te same wady i zalety)jak Owczarek niemiecki tylko o innej długosci włosa!I tak powinien byc traktowany!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

A o to chodzi.
Poniekąd jakąś rację miała ale,no właśnie-bo taka moda panuje w stowarzyszeniach,nie ZKWP poza PKOND(kurcze zmienili nazwę i pokiciało mi się)tam to raczej im większy tym lepszy,pow.70 cm,tam również właśnie z tymi popędami to kruchutko, ale dla mnie DON to ten z korzeniami FCI, nie KW w piątym pokoleniu,bo tu to tak naprawdę nie wiadomo co w genach siedzi.
Natomiast różne charaktery no to bujda bo ja z takim stereotypem to walczę,kłak to owczarek ino nieogolony.
Hammer full serwis(rzekłabym za dużo) popędy,Lucynka 58 cm w kłębie, to samo wcale nie różni się od rodzeństwa niekłaczatego.
Natomiast tak jak napisałam 3 dość dobre hodowle kłaków znam i wsie z Dolnośląskiego,dwie z ZOND i jedna PKOND(Remo)wsie na Fci hodują.
Zresztą jak trafia Ci się kłak to sama wiesz że taki sam urwipołeć jak reszta.Falco vom Haus Tchorz,Demon Dorplant,jak by ogolić to normalny Onek się robi,cechy charakteru,popędy też na wysokim poziomie i takie psy dla mnie to DON w pełnym tego słowa znaczeniu ino długość kłaka je różni od rodzeństwa
Mnie też czasami ludziska denerwują,bo stereotyp DONa to wielki misiek mamlas,do miziania,aczkolwiek tak jak pisałam że te spoza FCI są jak dla mnie kontrowersyjne bo tam nie ma sztuki hodowlanej ino zapotrzebowanie rynku,po za wyjątkami o których wspomniałam.

p.s.ale w przypadku zmiany wzorca przez SV,to może i powstanie nowa rasa DON:evil_lol:,no bo co zrobią hodowcy wielopokoleniowych kłaków,gdzie bazowali na własnym przydomku i starali się własną linię wyprowadzić,a tam FCI to nieraz daleko oj daleko w rodowodzie albo KW jak w przypadku Wilczego Serca
ciapnij sobie na [URL="http://www.pedigreedatabase.com/gsd/pedigree/535404.html"]GUGA Szlachetny Przyjaciel[/URL]

[URL="http://www.pedigreedatabase.com/gsd/pedigree/535404.html"]Przyjaciel[/URL],[URL="http://www.pedigreedatabase.com/gsd/pedigree/535408.html"]CH.PL. AJAX Wilczy Szaniec pedigree information[/URL]
Masakra i to są DON,takich kwiatków można więcej znaleźć
Generalnie jak by poczytać sobie rodowód np Borysa z Wiśniowego Sadu to tam się dzieje:evil_lol:
syn Asty od św Mateusza,ona córką As Szlachetny Przyjaciel PKW 0001 a on syn Abasa nr rodowodu KW.
Wszystkie psy co mają w rodowodzie Borysa z Wiśniowego Sadu nie powinny dostać rodowodu,ale PKPR wydaje

Link to comment
Share on other sites

hmmm chyba za późna godzina i nie kumkam już tematu, ale chyba chodzi Wam o to że Donek po Onkach to pełnowartościowy Onek tyle że ciut bardziej kłaczasty... yes? :)
uciekam lepiej spać, bo jak wsadzam nos między drzwi to booli i nie będę się już dzisiaj narażać na przerobienie mnie na wędzone kości :lol: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

hmmm chyba za późna godzina i nie kumkam już tematu, ale chyba chodzi Wam o to że Donek po Onkach to pełnowartościowy Onek tyle że ciut bardziej kłaczasty... yes? :)
jeśli o to chodzi, to mi ulżyło, a jak niet to... uciekam lepiej spać, bo jak wsadzam nos między drzwi to booli i nie będę się już dzisiaj narażać na przerobienie mnie na wędzone kości :lol: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Witam
Mam nadzieje ze dobrze tutaj trafiłam buszując po forum.
Ja równiez szukam owczarka długowłosego i tutaj sporo cennych rzeczy sie dowiedziałam.
Zachęcacie do kupowania szczeniecia po ONach ok.Ale jesli w hodowli długowłosej rodzice sa własnie po ONach to dlaczego juz odradzacie?
Troszkę tego nie rozumiem.
Mam na oku kilka hodowli gdzie własnie wszystkie są zakupowane w hodowlach krótkowłosych.

Link to comment
Share on other sites

ja szczerze wole po Długowłosych ponieważ bardziej mi się podobają i są ładniejsze od On-ów:razz:
A można wiedzieć jakie masz hodowle na oku upatrzone?

Ja polecam HOND ,,Z Gangu Kuby'':razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...