Jump to content
Dogomania

Uwaga zŁodziej psÓw!!!!!


basia

Recommended Posts

Życie jest do D... więc śmiejcie się ze mnie, śmiejcie na zdrowie.
Co do niektórych wypowiedzi - nie chodzi o psy, lecz o czipowanie ludzi. Czipowanie psów, jest tylko oswojeniem nas z tym procederem i przekonanie jaka to fajna rzecz. Dla zainteresowanych - przeczytajcie sobie słowa człowieka, który stworzył czipy, a szczególnie część, w której mówi o czipowaniu ludzi...
Po drugie czipowanie psów mija się często z celem. Nie wszędzie istnieje taki nakaz w związku z czym w miastach psy mają czipy, poza dużymi miastami, czyli tam gdzie by się to najbardziej przydało , już nie. Ludzie, którzy dbają o psa czipują, ludzie, którzy puszczają psa samopas i mają go w nosie i tak psa nie zaczipują. I taka jest prawda.

Link to comment
Share on other sites

Pracuje w miejscu, gdzie mam stały dostęp do prasy. Biorę sobie czasem do kawy szmatłwiec w stylu; F, SE można się uśmiać do łez. We wtorkowym bodajże SE, był temat o tym że wzrasta ilość opętań w Polsce i że sami zapraszamy szatana. "ON puka do naszych drzwi a my mu otwieramy">>>>
Ale nic o chipach nie było:hmmmm:

Mój pies jest kundlem, nie ma tatoo, obroże zawsze można zgubić i jak na wieje to chcociaż chip, może pomóc..... Najchętniej to bym mu jeszcze na doopsku wyryła mój adres.

Link to comment
Share on other sites

Morena, ale ma prawdopodobnie wejść przepis o obowiązku chipowania psa. To naprawdę jest dla jego dobra, jakiś czas temu taki chip pomógł odnaleźć znajomą sunię, która przestraszyła się wystrzału, uciekła i trafiła do schroniska. Dzięki chipowi schronisko zadzwoniło do właścicielki, że jej pies tam jest.
Jedyną sporą wadą chipów jest ogromna ilość baz danych i niekompatybilność chipów z czytnikami. To trzeba ujednolicić, bo sam system ma sens - moje psy są zachipowane i kolejne też będą, wolę, żeby były w systemie, niż żeby zniknęły bez śladu, a ja do końca życia bym miała świadomość, że nie zrobiłam wszystkiego, by je odnaleźć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MorenaMoore']Życie jest do D... więc śmiejcie się ze mnie, śmiejcie na zdrowie.
Co do niektórych wypowiedzi - nie chodzi o psy, lecz o czipowanie ludzi. Czipowanie psów, jest tylko oswojeniem nas z tym procederem i przekonanie jaka to fajna rzecz. Dla zainteresowanych - przeczytajcie sobie słowa człowieka, który stworzył czipy, a szczególnie część, w której mówi o czipowaniu ludzi...
Po drugie czipowanie psów mija się często z celem. Nie wszędzie istnieje taki nakaz w związku z czym w miastach psy mają czipy, poza dużymi miastami, czyli tam gdzie by się to najbardziej przydało , już nie. Ludzie, którzy dbają o psa czipują, ludzie, którzy puszczają psa samopas i mają go w nosie i tak psa nie zaczipują. I taka jest prawda.[/QUOTE]
jak już wrzucasz skądś cytat to wrzucaj z oryginału, a nie z jakiejś interpretacji, bo tam on się`różni od tego, co wypisałaś:
"I sprawia, że wszyscy:
mali i wielcy,
bogaci i biedni,
wolni i niewolnicy
otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło
17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia -
imienia Bestii
lub liczby jej imienia. "
(13:16-18 )
A jeśli chodzi o oswajanie ludzi z chipowaniem to sądzę, ze każdy człowiek jako istota rozumna rozróżnia chipowanie psa od chipowania człowieka i nie sądzę, żeby osoby, których psy mają chipy chętniej podchodziły do idei chipowania ludzi.

Link to comment
Share on other sites

Nie kopiowałam tego fragmentu, ale pisałam go z głowy. Nawiasy były wstawione przeze mnie.
Niektórzy komentarzami wykazali się nie tylko brakiem kultury, ale także brakiem inteligencji i niewiedzą (chociażby teksty kompletnie oderwane od tematu, pokazujące, że nie wiecie nawet dlaczego was ochrzczono; wstawianie daty przypadającej na czasy Renesansu, a nie Średniowiecza, itd). Tak naprawdę niejeden mądry z was miałby ubaw. Inni z kolei udowodnili jak bardzo są nudni , robiąc z mojej wypowiedzi wielki HIT, widocznie nie mają nic ciekawszego do opowiadania w pracy. Swoją drogą... za chwilę te same osoby, które tutaj pisały w sposób sprawiający mi wielką przykrość, będą rozpisywać się kwieciście o chamstwie innych psiarzy i o tym jak podli potrafią być ludzie...
:) [B]Sybel, [/B]no rzeczywiście te Twoje argumenty przemawiają... i muszę się zgodzić. A w przypadku kradzieży psa jest to świetne zabezpieczenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MorenaMoore'] A w przypadku kradzieży psa jest to świetne zabezpieczenie.[/QUOTE]
więc o co walczysz w takim razie ? co ma chipowanie psów , do chipowania ludzi - akurat jaki wspólny mianownik w tym temacie ?
Przykrość Tobie ? a niby w jaki sposób ? może złe forum wybrałaś :) są fora o tematyce religijnej , tam powinnaś się uzewnętrzniać i tam byś była na pewno zrozumiana ... tu jest forum o psach , są tu ludzie o równych poglądach , religiach i przekonaniach - więc pisanie o chipowaniu ludzi , o szatanach w psach , było z Twojej stronie nie na miejscu ...

Link to comment
Share on other sites

Vectro, a zastanowiłaś się nad sensem i sprawiedliwością swojej wypowiedzi? Ja szanuję religię innych, nie komentuję poglądów na życie i nie nabijam się z czyjegoś zdania na temat UFO, czy innych , kontrowersyjnych zainteresowań. Nie jestem fanatyczką - napisałam po prostu, że nie jestem przekonana co do chipowania psów, również z tego powodu, że mój pies przez to cierpiał. Natomiast wszyscy uczepili się zupełnie nieistotnych dwóch słów i zrobili z tego "hit".
Nikt o nic tu nie walczy.
Dlaczego wymyślasz zdania, których nie napisałam? "Szatany w psach"?:lol:
Chyba nie od tego jest moderator na forum by jeszcze bardziej podjudzać resztę do ciągnięcia tej farsy. Moje zachowanie jest zatem nie na miejscu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MorenaMoore']:-(O Boże... masakra jest z tymi przynętami do walk... do tej pory byłam w przekonaniu, że to tylko w usa takie rzeczy... ...:-( ...

A co do kradnięcia psów to one nie mają czipów? Chociaż z drugiej strony nie wiem jak można zostawiać psa pod sklepem. Jestem w 100% przeciwna czipowaniu bo jestem katoliczką, ale w sytuacjach kradzieży chociaż na coś by sie zdały.[/QUOTE]

[quote name='MorenaMoore'][FONT=arial,helvetica,sans-serif][COLOR=black]"On też sprawia (szatan), że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię (chip) na swojej prawej ręce albo na swoim czole, i że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia".
Apokalipsa Świętego Jana.
[/COLOR][/FONT][/QUOTE]

może zacznij czytać co piszesz ? :) taka moja prośba

Link to comment
Share on other sites

Morena, generalnie zdrowy rozsądek nie powinien być zagłuszany jakąkolwiek wiarą. Bo niestety, często się tak dzieje i kończy się zazwyczaj tragicznie. Zawsze mnie zastanawiało, jaki jest cel tego, że niektórzy ludzie próbują narzucić swoje poglądy albo na siłę zapoznawać innych z nimi. To Ty nie wiesz, że Twojemu Bogu bardziej podoba się cicha wiara w głębi serca, niż porównywanie chipowania psów i ludzi? Ba, nawet posunęłam się do tego, że zapytałam znajomego księdza, co sądzi o takim porównaniu - i stwierdzil, ze podchodzi to pod łamanie przykazań, bo Biblię interpretować powinni jedynie ci, którzy są do tego przeznaczeni, czyli księża.

Co do chrztu - to, że ktoś został ochrzczony, dopóty nie będzie nic znaczyć, dopóki chrzest będzie się odbywał bez świadomości osoby jemu poddawanej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beam6']No popatrz, też tak mam ;-).

A tak na marginesie, to dawno się tak nie ubawiłam na dogo :roflt:.[/QUOTE]
bo to już nie to samo dogo :( jakoś tak mało teraz wesołych kwiatków ... kiedyś to byli agresywne dogi , dżemiące wilki , kocham cię misiu ... teraz powaga jak na grzybobraniu :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']bo to już nie to samo dogo :( jakoś tak mało teraz wesołych kwiatków ... kiedyś to byli agresywne dogi , dżemiące wilki , kocham cię misiu ... teraz powaga jak na grzybobraniu :placz:[/QUOTE]

był jeszcze agresywny dog niemiecki i druh Patyś :grins:

Link to comment
Share on other sites

Nie wytrzymam!WIEM, Że to nie TAKI WĄTEK<ALE SIĘ ZDRZAŹNIŁAM( cokolwiek to znaczy:)) !! Doleje oliwy do ognia... A co w takim razie z plemionami, które nie mają pojęcia o chrześcijaństwie, bo żyją gdzieś w buszu odcięci od świata, więc ochrzczeni też nie byli- wszyscy buch do piekła????BZDURA!!!
NAJWAŻNIEJSZE PRZYKAZANIE w RELIGII CHRZEŚCIJAŃSKIEJ BRZMI Będziesz miłował Pana Boga twego z całego serca swego, z całej duszy swojej i ze wszystkich myśli swoich, a bliźniego swego jak siebie samego.
W pierwszej części będziesz miłował Boga twego- a już św. Franciszek twierdził,że Bóg jest w kwiatku, w kamyczku, w myszce, kotku, nawet w MorenaMoore...

Dla ateistów wymyślono Nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe - drugiemu odnosi się także do zwierząt..

MORENO PRAWDZIWY KATOLIK NIE POUCZA I NIE GRZMI ,KAŻDEGO DNIA SWOJĄ POSTAWĄ ŚWIADCZY O SWOIM CHRZEŚCIJAŃSTWIE- ZAPISZ SIĘ JAKO WOLONTARIUSZKA DO HOSPICJUM, DO SCHRONISKA , ZNAJDŹ DOM BEZDOMNEMU PSIAKOWI, LUB SAMA JEŚLI MOŻESZ ADOPTUJ OKAŻ MU SERCE, BO WE WSZYSTKICH ŻYWYCH ZWIERZĘTACH JEST BÓG....
PATETYCZNE , może siak czy owak
Ja tam wierzę, że czy dobra czy zła energia- wszystko co wysyłamy w świat wraca do nas...i tyle.

A co do chipowania to jest to sposób na kontrolę, gdyby kota można było też bym zachipowała..A kastracja sterylizacja?? Że niby złe? Złe to jest powoływanie kolejnych zwierząt na świat i topienie, lub wyrzucanie ich na osiedlach z domkami jednorodzinnymi, a nuż jak ktoś nie przejedzie, pies nie rozszarpie, to ktoś weźmie- właśnie taki egzemplarz śpi u mnie na dywanie( 4 tygodnie, zapchlone,brudne i niedożywione- dwa tygodnie temu znalezione pod sklepem- od 7 rano pani z monitoringu go widziała), do głównego sklepu na naszym osiedlu przyjeżdżają tłumy, a on siedział pod murem-do 12, wtedy trafił do mnie) , a kościoły dwa u nas i po same brzegi wypchane w niedzielę katolikami- rzecz jasna...

Nie pisz o swojej wierze MORENO i religijności! Tylko podnieś cztery litery i idź działać jak na katolika przystał- czyń dobro, i zapisz się do jakiegoś kółka Biblijnego, aby właściwie interpretować biblię


AHA JESZCZE JEDNO TO SĄ WĄTKI PSIARZY, NIKT NIE CHIPUJE WŁASNYCH DZIECI TYLKO ZWIERZĘTA- WEŹ TO POD UWAGĘ..
A TWOJEMU PSU JEŚLI MIAŁ niewłaściwie wszczepiony chip i stworzyła się torbiel...proponuję tatuaż, zawsze jest to jakieś zabezpieczenie..


No to się rozpisałam
AMEN

Link to comment
Share on other sites

co do chipowania ludzi , to ja uważam że też jest to świetny sposób :) ileż razy ktoś chory psychicznie , ktoś z amnezją , osoby mocno starsze , giną bez śladu , bo gdzieś tam się wkręcą i nikt nie może ich zidentyfikować ... a ile ludzi ma różne choroby , jak chociażby cukrzyca i nagle słabnie na ulicy ... wtedy medyk odczytuje chipa i wie wsio o człowieku

tylko jeden problem , mamy marne bazy danych

Link to comment
Share on other sites

Aleście nagonkę zrobiły. Dziewczyna napisała, dlaczego nie chipuje i wyraziła swoją opinię (owszem, śmieszną), a tu aż taki cyrk. Tak, też się zasmiałam, ale jak teraz czytam, to mi dosłownie głupio, że taki offtop się zrobił. Troszkę żenujące, nie sądzicie? Też jestem ateistką, ale nie uważam, żeby od razu aż do tego stopnia cyrk nakręcać i przez kilka stron pisać na zmianę z oburzeniem, kompletną ironią i jadem. Ludzie, Morena się tu jakoś za mocno nie udziela, w innym wątku poprosiła o pomoc, a w ten sposób ją skutecznie wypłoszycie z forum.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]a kościoły dwa u nas i po same brzegi wypchane w niedzielę katolikami- rzecz jasna...[/QUOTE]a ilu z tych wiernych-co niedzielę w kościele trzyma na co dzień swojego psa przykutego krótkim łańcuchem do metalowej beczki i tak przez całe lata a do jedzenia jak im się przypomni to nieraz rzuci jakiś ochłap :(
niestety [B]wiara to nie wszystko. zdrowy rozsądek i serce się liczy.[/B]
(i napisałam to jako osoba wychowana w rodzinie katolickiej, po chrzcie, komunii, bierzmowaniu i ślubie kościelnym:grins:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']co do chipowania ludzi , to ja uważam że też jest to świetny sposób :) ileż razy ktoś chory psychicznie , ktoś z amnezją , osoby mocno starsze , giną bez śladu , bo gdzieś tam się wkręcą i nikt nie może ich zidentyfikować ... a ile ludzi ma różne choroby , jak chociażby cukrzyca i nagle słabnie na ulicy ... wtedy medyk odczytuje chipa i wie wsio o człowieku

[/QUOTE]

Pomyślałam o tym jadąc ostatnio w autobusie, tyle osób ginie w różnym wieku nie tylko młodzież...... Ci bezdomni, w śród nich też są i pewnie takie osoby.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...