Jump to content
Dogomania

Uwaga zŁodziej psÓw!!!!!


basia

Recommended Posts

Info, które dostała Fundacja Nasza Szkapa
[QUOTE]
[B]"UWAGA ŁÓDŹ/PODDĘBICE I OKOLICE. Komu zginął pies? Przeczytajcie koniecznie! dostałam taką wiadomość: "Sprawa jest taka: w listopadzie koleżance ukradli psa yorka odnalazła go w Poddębicach koło Łodzi wczoraj, sprawa już jest na policji ale okazało się że psiaków różnych ras jest tam około 40 może komuś jeszcze ukradli psa w okresie przed świątecznym można się dowiadywać na policji w Poddębicach z góry wielkie dzięki pozdrawiam""[/B][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Sybel']Ciąg dalszy sprawy, o której pisała Jara:
[URL]http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,13271344,Policja_znalazla_17_kradzionych_psow_w_hodowli__ZDJECIA_.html[/URL]
Wchodźcie i sprawdzajcie, czy nie widać tam znajomych psów.[/QUOTE]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/238978-Policja-znalazła-17-skradzionych-psów[/URL]

Wczoraj zalożono wątek w tej spr.pseudo spod Lodzi .
A to kilka ofiar tych zlodziei -pseudohodowców : Rottek z ogromnym guzem /chyba nowotworem/:
[IMG]http://bi.gazeta.pl/im/0b/81/ca/z13271307Q.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Niestety nie tylko psy rasowe narażone są na kradzież. Tak jak ktoś wcześniej wspominał, kundelki mogą stać się mięsem armatnim, albo tak jak ostatnio posłyszałam od kilku znajomych z Wrocławia, zdarza się iż kradzione są psy wszelakiego rodzaju, maści i wieku. Najczęściej starsze, zapasione. Nie wiem, czy to plotki, czy też nie, ale wolę uważać. Nie chciałabym, żeby ktoś zrobił z mojej suki smalec, wierząc durnie w jego lecznicze właściwości.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

u mnie w mieście przydałoby się takie odpinanie w celu uświadomienia właścicielowi jakie jest ryzyko jak zostawia psa przywiązanego do krat. Przy osiedlowych sklepach zdarza się coraz częściej.Jak kiedyś próbowałam uświadomić ludzi to patrzyli na mnie jak na jakąś rozhisteryzowaną wariatkę.Dalej zostawiają przywiązane. Oby dwa pozostałe psiaki się znalazły.

Link to comment
Share on other sites

Odepniesz to niby uświadomisz właścicielowi, że nie powinien przywiązywać psa przed sklepem do krat, stojaków na rowery itd. Ale tym samym zrobisz krzywdę psu, bo ucieknie i będzie się wałęsał głodny po mieście. Tutaj raczej przydałaby się jakaś kampania społeczna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pari']Odepniesz to niby uświadomisz właścicielowi, że nie powinien przywiązywać psa przed sklepem do krat, stojaków na rowery itd. Ale tym samym zrobisz krzywdę psu, bo ucieknie i będzie się wałęsał głodny po mieście. Tutaj raczej przydałaby się jakaś kampania społeczna.[/QUOTE]

nie chodziło mi o to żeby odpiąć i go puścić ,można go odpiąć i stanąć trochę dalej.W tym całym zamieszaniu gdzie jest pies,pewnie by się nikt nie zorientował że stoi niedaleko.I zapytać właściciela co by zrobił gdyby jednak ktoś na prawdę go zabrał,skoro zrobiłam to ja to każdy mógłby go wziąć.

Link to comment
Share on other sites

Z tym zostawianiem psa pod sklepem to faktycznie nieporozumienie. Dzisiaj widziałam przypiętego pod sklepem szczeniaka pekińczyka. Aż mnie korciło, żeby zrobić to co Ty piszesz, Gelisia. Ot, żeby właściciel miał nauczkę. Ale się powstrzymałam, poczekałam, po psa wyszedł ze sklepu młody chłopaczek (na oko 15 letni) i mu powiedziałam, że dwa osiedla dalej dwa miesiące temu psy kradli i parę innych dosadnych słów. Zwłaszcza, że moją przyjaciółkę (która ma pekińczyka) regularnie zaczepiają menele pytając czy za psa by chociaż mieli na wódkę...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

o masakra... że też ludzie maja takie niecne zamiary :( a juz ci menele to porażka totalna, jeśli ktoś by od nich odkupił za flachę takiego pieska, to o taki nabywca przecież pewnie wie z jakiego źródła kupuje... skończyły sie już czasy zostawiania przywiązanych pupili pod sklepem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gelisia']nie chodziło mi o to żeby odpiąć i go puścić ,można go odpiąć i stanąć trochę dalej.W tym całym zamieszaniu gdzie jest pies,pewnie by się nikt nie zorientował że stoi niedaleko.I zapytać właściciela co by zrobił gdyby jednak ktoś na prawdę go zabrał,skoro zrobiłam to ja to każdy mógłby go wziąć.[/QUOTE]
Ze mną byś łatwo nie miała. Ja wiążę psy pod sklepem jak mam je na oku a więc cały czas widzę co się dzieje. Raz jedna baba zrobiła to co ty proponujesz i mało w ryj ode mnie nie dostała. Jeden pies grzecznie z tobą pójdzie, inny zacznie się wyrywać a inny cię ugryzie czego z całego serca życzę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Wątpię że uświadomieni właściciele wartościowych psów zostawiają je pod sklepem,ale kto wie. Najczęściej zabierają psy na ćwiczenie swoich psich bestii. Jakby nie patrzeć wątek stary,a każda nowo zarejestrowana osoba go odświeża swoimi "spostrzeżeniami" ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...