Jump to content
Dogomania

Tabele wagowe?


starbi

Recommended Posts

czy jest coś takiego? skąd mam wiedzieć, ile powieniem ważyć mój potworek i jak szybko przybierać na wadze? Apetyt ma megaśny, a nie chcę zapaść pieska.

Właściciele innych szczeniaków - ile ważą Wasze psiaki (i w jakim są wieku?)

Z góry wielkie dzięi!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jesli karmisz pieska dokladnie tak jak jest napisane na opakowaniach jedzonka to nie powinno byc zle. Ale nie mozesz dawac wiecej bo bedziesz mial potem problemy.

Goldeny i labrodory maja problemy z tym i potrafia bardzoi latwo utyc. Nie jest to dobre na stawy i zdrowie pieska.

Moja Suzi jest teraz juz dosyc duza wiec chyba nie mam co sie wypowiadac. Ale akurat ona jest nie jadkiem i zawsze byla chudziutka. Teraz gdy ma 8 m-c wazy 26 kg i pani doktor powiedziala ze nie wolno jej przytyc ani o gram poniewaz ma chore stawy i nie moze ich przeciazac.

Ale czy istnieja takie tabele to nie mam pojecia :-? .

Powiem tak wiekszosc retrieverow mozna bardzo latwo spasc, wiec uwazaj.

Pozdrawiam,

Rybka i Suzi

Link to comment
Share on other sites

A mojej Lunie minęły wczoraj dokładnie 2 miesiące i waży teraz jakieś 7 kilo. Ale też mam obsesję na tym punkcie. Wydaje mi się, że wygląda też prawidłowo: ani za chuda ale też nie jest gruba. Znalazłam coś takiego a propo szczeniąt ras dużych :

Wzrost szczeniąt ras dużych trwa minimum 15 miesięcy i przebiega w dwóch fazach.

FAZA 1: Intensywny wzrost do 5 miesiąca. Szczenię buduje swój kościec i przyrasta średnio 130 g na dobę.Około piątego miesiąca uzyskuje już 50% wagi psa dorosłego (zależnie od rasy). Na tym etapie przewód pokarmowy jest jeszcze bardzo wrażliwy.

FAZA 2: Dalszy rozwój między 5 a 15 miesiącem życia. Waga szczenięcia na tym etapie wzrasta powoli, pies nabiera masy mięśniowej a jego kościec stopniowo wzmacnia się.

No i tam jest jeszcze tabelka z której wynika, że:

2 miesiące - 5 kg

3 miesiące - 8-9 kg

4 miesiące - 12-13 kg

5 miesięcy - ok.15 kg

A skąd to mam? Kupowałam karmę RC i dostałam taką książeczkę: Program żywienia dla psów ras dużych. Więc nie wiem czy należy traktować to tak całkiem poważnie.Sama chcę się wsyztskiego dowiedzieć, ale to chyba jak pójdę na drugie szczepienia z Luną to spytam się weterynarza :) A ile waży Twoja Mega??

Link to comment
Share on other sites

No i tam jest jeszcze tabelka z której wynika, że:

2 miesiące - 5 kg

3 miesiące - 8-9 kg

4 miesiące - 12-13 kg

5 miesięcy - ok.15 kg

Moim zdanie to jest troche malo :o przy 5 m-c tylko 15 kg :o ??

Moja Suzi ma 8 m-c i wazy 26kg (jest bardzo szczuplutka)

Kociak a jak dalej idzie ta tabelka :wink:

Link to comment
Share on other sites

a czy wiecie coś na temat większych i miejszych labradorów (europejskich i amerykańskich?).

Moli ma 14 miesięcy i waży prawie 29 kg.Według tabel to zabiedzone zwierze

M

maw moja Suzi wazy 26 kg i nie moze przytyc ani o gram (zalecenia weta).

Mam kolezanke ktora ma pieska (juz doroslego) goldena i wazy 28kg i tez nie moze przytyc ani o gram, poniewaz mamy psy dysplastyczne.

Tez mi sie wydawalo ze to malo ale widac wcale nie :( .

Link to comment
Share on other sites

maw moja Suzi wazy 26 kg i nie moze przytyc ani o gram (zalecenia weta).

Mam kolezanke ktora ma pieska (juz doroslego) goldena i wazy 28kg i tez nie moze przytyc ani o gram, poniewaz mamy psy dysplastyczne.

Tez mi sie wydawalo ze to malo ale widac wcale nie :( .

Moli normalnie waży 27 do 28 kg. Teraz w zwiazku z uczuleniem przyjmuje encorton - który powoduje tycie. Masz rację - ja tez się boje o stawy i teraz minimalnie zmniejszyłam jesj dawkę eukanuby - a dostaje więcej warzyw.

A wiesz coś na temat mniejszych i większych psów?

Link to comment
Share on other sites

Kociak a jak dalej idzie ta tabelka :wink:

A dalej idzie mniej więcej tak:

6 miesięcy: 17-18 kg

7 miesięcy: 22 kg

8 miesięcy:24-25 kg

9 miesięcy: 26-27 kg

10 miesięcy: 28 kg

I później to już bardzo wolno idzie ten przysrost masy. No mi się też wydaje, że to trochę zaniżone. Bo moja sunia już teraz waży więcej niż "powinna" a przy Jej apetycie to podejrzewam, że w miarę upływu czasu to się nie zmieni, tym bardziej, że była największym szczeniakiem a całym miocie :) Ale ważne chyba, żeby tak mniej więcej się zgadzało, co nie?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

jej, jak miło przeczytać, że nie wszystkie goldenki są takie masywne jak na "wzorcowych" obrazkach.
Moja sunia ma 8 miesięcy i parę dni temu spotkałyśmy jej rówieśnika, który był od niej niemal o połowę potężniejszy (fakt, że pies, ale różnica była ogromna). Tak się wystraszyłam, że coś może być nie tak z moim psiakiem - a wet porwierdził, że jak na swój wiek to jest bardzo drobna.
Zmierzyłam jej wzrost - w kłębie ma 52 cm - niby ok. Ale nie jest ani masywna jak jej kolega, ani włos nie jest taki "owieczkowaty"....
Czy mam się martwić? Czy może ktoś podać przewidziany dla tego wieku np. obwód w klacie?

Link to comment
Share on other sites

Esthom - tabela wagi i wzrostu goldków jest zamieszczona na stronie [url]www.goldenretriever.pl[/url]. Są tam podane dane wzorcowe jak również ludki wpisują wagę swoich psiaków w danym tygodniu.
Jantarka - moja suńka jest o połowę mniejsza niż powinna być. Też się martwię bardzo - powinna ważyć około 7kg a waży 4kg....:placz: Powodem jest najprawdopodobniej fakt, że był najmniejsza z miotu i ze durny hodowca od którego ją wzięłam w wieku 6-8 tyg karmił ją tylko raz dziennie!!!:angryy: i to garstką suchej karmy i nic więcej:angryy: dramat. Próbuję ją teraz podtuczyć ostrożnie żeby nie przesadzić - je 5 razy dziennie - suchą karmę z gotownym mięskiem i warzywkami + twarożek z actimelem. Rośnie i troszke nabrała ciałka ale nadal jest maleńka. Jutro idę do weta na 2 szczepienie i dopytam się co i jak z tą wagą.

Link to comment
Share on other sites

Dane za [url]www.goldenretriever.pl[/url]

WIEK*********WAGA DLA SUKI***********WAGA DLA PSA
8tyg.....................5-6 kg...................................6-8kg
12tyg...................9-10kg..................................10-12kg
24tyg...................20-24kg.................................22-25kg
52tyg ..................28-34kg.................................34-40kg

Link to comment
Share on other sites

Uria, z niecierpliwością czekam na zdanie twojego weta - podziel się na forum, ok? Mój generalnie stwierdził, że jak jest zdrowa to tylko się cieszyć - i z tym się zgadzam:fadein: . Ale fakt jest też taki, że nie wypytywał za bardzo, nie zważył nawet....:crazyeye: :shake: jeszcze w sobotę idę do innego weta. jak czegoś się dowiem, to dam znać.

Link to comment
Share on other sites

Jasne jak tylko wrócimy zdam relację. Teraz jestem w Wawie i ide tu do weta - jak wziełam suńkę to byłyśmy w bielsku i tamtejszy wet do którego potuptałam na drugi dzień jak szczenior był u nas powiedział mi to samo co tobie, że pies zdrowy - tylko niedożywiony i mały. Powiedział również, że w obrębie jednej rasy a nawet jednego miotu są takie różnice wśród szczeniaków, że tak naprawdę ciężko coś stwierdzić szczególnie, że matka Tofki miała 10 szczeniąt więc wielce prawdopodobne, że był tłok przy barze mlecznym i nasza psinka dopchać sie nie mogła. Koniec końców rzekł - że to pies zagadka - może wyrośnie a może nie...narazie rośnie ;) Już się pogodziłam z myślą, że mogę mieć goldka miniaturkę:) Byle by zdrowa była. Zobaczymy co nam powiedzą jutro.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie wróciłyśmy od weta - w sprawie wagi wypowiedziała się następująco: podobnie jak poprzedni wet powiedziała, że różnie to jest u różnych psów - że każdy jest przypadek jest indywidualny. W przypadku mojej suńki to że jest mała najprawdopodobniej jest efektem tego, że hodowca ją źle żywił przez okres jak była odstawiona od matki. Powiedziała, że z reguły psy bardzo ładnie nadganiają w poźniejszym okresie - ale różnie bywa. Sprawdziła zawartość karmy pod kątem białka, minerałów i witami - powiedziała że proporcje są idealne, że karma zawiera wszystko czego psiuni potrzeba łącznie z glukozaminą i chndroidyną na stawy i nie zaleciła dodawania żadnych suplementów. Dodała że lepiej psa nie przewitaminizować bo to tylko szkodzi. Powiedziała też, że oceniać pod względem prawidłowości wagi i wzrostu można psa dorosłego bo szczeniory szybko rosną. Jantarka nie wiem czym karmisz swoją psinkę ale na forum czytałam że karmy LBP maja na celu właśnie nie przyspieszanie wzrostu psów ras dużych w okresie dojrzewania- żeby pies nie wystrzelił w górę za szybko bo z tego są tylko problemy. Więc może jeśli twoja psinka wolno rośnie to dobrze - zapytaj weta jak jutro będziesz. Ciekawam co Tobie powiedzą. Czekam na posta:)

Link to comment
Share on other sites

Tak, my też jesteśmy po wizycie. Przede wszystkim wet stwierdził, że z całą pewnością jest to 100% goldek :lol: Powiedział, że u tej rasy rozmiary między psami są tak różne, że ciężko mówić o jakichkolwiek brakach - wzrostem i wagą jest w normie na swój wiek (52 cm/ 24 kg), i na jej szczęście po prostu nie została przez nas spasiona. Nawet powiedział, że to bardzo dobrze, bo przynajmniej na 90% nie grozi jej dysplazja (młode psy z nadwagą to już ryzyko):multi: . Pozwoliliśmy jej swobodnie budować kościec, więc nie powinno być problemów. Porcje karmy ma dostawać wg tabel i to dla niej ok. Generalnie nie mamy zupełnie czym się martwić, bo pies tryska zdrowiem i długo jej zdrowia nie zabraknie, jak jej nie będziemy nadmiernie dożywiać :cool3: Tak więc z wielką ulgą rozpoczęłam weekend.

Jeśli chodzi o karmę (nie wiem co to karmy LBP), to była na royalu, a teraz dajemy jej best choice - wet nam polecił, i na razie jesteśmy zadowoleni. Dosypujemy jej trochę salvikalu a poza tym to załapie się od czasu do czasu na kości, warzywa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jantarka']
:lol: Powiedział, że u tej rasy rozmiary między psami są tak różne...

No nie do końca bym się zgodziła z tym stwierdzeniem bo rozmiary są akurat określone we wzorcu i jeśli to ma być golden to musi się w tym wzorcu mieścić - oczywiście mam na myśli dorosłego psa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...