Jump to content
Dogomania

jaka karma?


madalen76

Recommended Posts

Moja po Eukanubie miala uczulenie i ciagle sie drapala. Teraz jest na Nutro Choice i jej przeszlo. Dobrze bylo tez po Bewi-Dog, ale tego trzeba kupic od razu 15 kg, a to na razie na takiego malucha za duzo i dlugo by lezalo, a czytalam gdzies, ze po pol roku przechowywania sucha kama traci niektore wlasciwosci. Z Purina tez nie bylo zadnych problemow, ale trzeba jej podawac wiecej niz innych karm, a Reina to niejadek, wiec wole wybierac te, ktorych podaje sie mniej.

Link to comment
Share on other sites

po Royalu lizał ściany, więc brakowało w nim czegoś co było potrzebne organizmowi mojego psa. Eukanuby w ogóle nie chciał jeść, no chyba, że był w poobliżu inny pies, który stwarzał zagrożenie jego misce a w zasadzie temu co się w niej znajduje ;-))), ale niestety nie mogę mu zapewnić towarzystwa na czas jedzenia. Acanę je chętnie, ale ma uczulenie, na pysku pojawiły się plamy...

Link to comment
Share on other sites

chyba chodzi o to, ze psu nie smakuje ;)

Ja tez przeszlam przez wszystkie karmy, i mojej najbardziej przypadl do gustu Bosch (i Hill's, ale ten za drogi). Dostaje teraz 1/2 miski Bosch i 1/2 miski dodatki: tunczyk, olej, miesko surowe, gotowane, skrawki sera, czasem dodaje tez biotyne.

Link to comment
Share on other sites

tak tak, to prawda, że mu nie smakuje. Najchętniej to jadłby gotowane, ale pozastanawiam się nad tym gdy młody przestanie tak intensywnie rosnąć, gdy się maksymalnie wyciągnie. Teraz najlepszym wyjściem jest jednak dobrze zbilansowana sucha karma - niestety.

Oczywiście dostaje teraz całą masę warzywek, owocków, kefirek, jogurcik, siemie lniane mielone itp... to jest przysmak Chinookowaty ;-), tak ... ale co teraz?

Link to comment
Share on other sites

tak tak, to prawda, że mu nie smakuje. Najchętniej to jadłby gotowane, ale pozastanawiam się nad tym gdy młody przestanie tak intensywnie rosnąć, gdy się maksymalnie wyciągnie. Teraz najlepszym wyjściem jest jednak dobrze zbilansowana sucha karma - niestety.

Oczywiście dostaje teraz całą masę warzywek, owocków, kefirek, jogurcik, siemie lniane mielone itp... to jest przysmak Chinookowaty ;-), tak ... ale co teraz?

Link to comment
Share on other sites

Moja Azja tez dostawala chyba wiekszosc mozliwych karm. Oczywiscie zaczynalysmy od eukanuby przez royala(royal jej smakowal przez okolo miesiac) hill's(niesmaczny) i wiele innych. Obecnie daje jej karme Bento Kronen i przez rok jeszcze sie jej nie znudzila. Ja jej daje wersje do zalewania woda,ale nie zalewam tylko suche dostaje lub zmieszane z gotowanym(w niedziele). Acana tez jej smakowala :wink:

Piszesz,ze Twoj psiak jeszcze rosnie,wiec oczywiscie powinien dostawac juniora 8)

Link to comment
Share on other sites

słyszałam o Arionie, ale nie mogę nigdzie znaleźć strony internetowej tej firmy... chciałabym poczytać zanim zacznę testować ją na Chinooku ;-))

Ja mam strasznego niejadka w domu, a Arion juz wsówa ponad roki i mu sie dalej uszka trzęsą :) Eukanuba mu się znudziła po ok m-cu. I duzo różnych karm też.

Chyba jest link do ich strony, w linkowni działu żywienie.

Co do bąków po tej karmie, są nie zauważalne :D

I cena jest też bardzo korzystna.

Link to comment
Share on other sites

A zna może ktoś namiar na dystrybutora karm Arion na lubuskie?

Zapytaj się na jakiejś wystawie na ich stoisku napewno ci powiedzą.

Ja nie mam kontaktu z dystrybutorem więc nie mam jak się tego dowiedzieć :(

U mnie to jest robione tak, ja jade do hurtowni zamawiam worki 20 kg ( te dla hodowców) np 100kg teraz mi przywieżli, a zamówione mam 140 kg na teraz. Hurtownik mówi dystrytbutorowi co mi jest potrzebne, a on z dostwą do hurtowni przywozi moje zamówienie, a potem hurtownia przywozi mi je do domku :D

Link to comment
Share on other sites

a wiecie co nasza kaja no najbardziej lubi (o ile to jest możliwe że coś lubi) zwykły Frolik nie wiem podobno ta karma jest trochę słodsza i dlatego. też dawaliśmy jej różne karmy sama nawet sobie wybierała ale Frolik najlepszy, mięciutki, no oczywiscie gotowany kurczaczek i takie inne też czasmi wchodza w grę!! :D

Link to comment
Share on other sites

tak zazwyczaj jest - mojej tez bardziej smakuje pedigre, ale to dlatego, ze te karmy sa sztucznie aromatyzowane. To jak jakby dziecku zaproponowac do wyboru pelnowartosciowy, odzywczy obiad albo MacDonalda.. wiadomo, ze wybierze MacDonalda, bo niby smaczniejszy, ale jesli chodzi o wartosci zdrowotne to wiadomo... Zajrzyj sobie na sklad takich supermarketowych karm jak pedigree, frolic, chapi, itp..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...