Jump to content
Dogomania

Owczarek nienawidzi innych psów


bohlen

Recommended Posts

Witam.
Od jakiegoś czasu mam problem z moim prawie już 3 letnim owczarkiem niemieckim.
Kiedy był szczeniakiem lubił się bawić z innymi psami i nie było z nim większych problemów,natomiast od mniej więcej 1,5 roku strasznie znienawidził inne psy,jak widzi jakiegoś od razu się na niego rzuca,nie ma znaczenia czy suka czy pies.
Jest to już dość uciążliwe,co ciekawe bardzo lubi ludzi i dzieci,czy da radę coś z tym zrobić,jakoś go uspoko[I]ić?

Pozdrawiam
[/I]

Link to comment
Share on other sites

pies ci dorosl.;)
nienawisc podobnie jak milosc to uczucia obce psiej naturze.
pewnie "nie widzi"czy to suka czy pies na odleglosc i wali jak popadnie.:cool3:.jedynym sposobem na to zeby przestal pilowac strefy stada i odganiac wsyzstko co sie rusza[dobrze ze nie ludzi rowniez bo to tez czeste]jest zagonienie go do roboty[onek to minimum 4 godizny ruchu dizennie i to nei na smyczy:cool1:]i zakaz wyskokow tj wziecie siebie do roboty i praca z psem.
jesli onek cie pilnuje tos owca a nie przewodnik;).widocznie nie respektuje zakazow.niema innejdrogi tylko nauczenie psa ze jest zakaz pilnowania i atakowania .bo ty go wprowadzasz.jak?idz do szkoleniowca to ci pokaze.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Popieram.Odwracanie uwagi na smaczki tylko przy dwóch pierwszych wrogach się udaje.:evil_lol:Na piłke przy dwóch nastepnych.Trzeci uważany jest za tego co chce piłke zabrać.:cool1:
Szkolenie,szkolenie i jeszcze raz szkolenie.A co do tej pory robił pies?jest szkolony?Był?

Link to comment
Share on other sites

Witaj.
Ja myślę, że trzeba czegoś więcej niż pujścia na szkolenie. Tam nie koniecznie wytłumaczą Ci dlaczego pies zachowuje się tak a nie inaczej, a myślę, że każdy kto ma psa i mu na nim zależy chciałby go zrozumieć.
Poza tym bez zajęcia właściwej dla człowieka pozycji w "stadzie", czyli przywódcy właściwie nic się nie zdziała. Nie potrafie po tak opisanym problemie wyciągnąć odpowiednie wnioski, bo do tego potrzeba szczegółowego wywiadu, ale myślę, że prawie na pewno jest tutaj problem z hierarchią.

Jeśli jesteś zainteresowany/a konsultacją ze mną proszę o kontakt.

e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
gg: 6414162

Pozdrawiam
Urszula

Link to comment
Share on other sites

Możesz napisać gdzie zdobyłaś taki dyplom? Jakie masz osiągnięcia z własnymi psami? Jakimi metodami pracujesz? Dlaczego piszesz o stadzie, jeżeli żadne zwierze nie tworzy ściśle shierarchizowanego stada z osobnikami innego gatunku? Zresztą psy wogóle nie tworzą stad/watach o ścisłej hierarchi...

Link to comment
Share on other sites

WŁADCZYNI ma racje.Jakie stado i jaka hierarchia?A co my w lesie wszyscy na dziko w jamach śpimy i biegamy na czworakach?:evil_lol:Człowiek to człowiek a pies to pies.Inne gatunki.Jak bym miała konia to miałabym się z nim gryźć po karku i kopać żeby ustalić hierarchię?:diabloti:
Psu potzebne szkolenie,zajęcie pracą.A właścicelowi szkoeniowiec,który pokaże jak pracować z takim psem,poprowadzi cały ten proces,pokaże błędy i nauczy jak ich unikać oraz pomoże odkręcić to co już zostało pospute.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...