Jump to content
Dogomania

Clumber Spaniel


folkemon

Recommended Posts

Czy ktoś słyszał tutaj o tej pięknej rasie??? Z tego co słyszałam to jest ona bardzo rzadka w Polsce (ja znalazłam tylko 3 hodowle). Planuję w przyszłym roku zakup psa i zastanawiałam się nad wyborem rasy: rozważałam kupno któregoś z owczarków, retrieverów lub spanieli i przez przypadek "wpadłam" na internecie na Clumbera - po obejrzeniu licznych galerii oraz przeczytaniu co nieco o tej rasie zakochałam się w niej :loveu: Czy ktoś kiedyś spotkał się na żywo z Clumberem?? Zna ktoś któregoś z polskich hodowców albo jakiś ościennych krajów (Czechy, Słowacja)?? A może jest tu jakiś właścieciel Clumbera???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='folkemon']Czy ktoś słyszał tutaj o tej pięknej rasie??? Z tego co słyszałam to jest ona bardzo rzadka w Polsce (ja znalazłam tylko 3 hodowle). Planuję w przyszłym roku zakup psa i zastanawiałam się nad wyborem rasy: rozważałam kupno któregoś z owczarków, retrieverów lub spanieli i przez przypadek "wpadłam" na internecie na Clumbera - po obejrzeniu licznych galerii oraz przeczytaniu co nieco o tej rasie zakochałam się w niej :loveu: Czy ktoś kiedyś spotkał się na żywo z Clumberem?? Zna ktoś któregoś z polskich hodowców albo jakiś ościennych krajów (Czechy, Słowacja)?? A może jest tu jakiś właścieciel Clumbera???[/quote]
Ja się spotkałam z clumberami na wystawie, bardzo miłe psiaki. :multi: :loveu:
Jeśli chodzi o hodowle, to znam tylko jedną, chyba z Poznania, mają też cockery. :p

Zapraszam na forum o spanielach, może tam dowiesz się czegoś więcej: [URL="http://www.spaniele.pl"]www.spaniele.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']Ja się spotkałam z clumberami na wystawie, bardzo miłe psiaki. :multi: :loveu:
Jeśli chodzi o hodowle, to znam tylko jedną, chyba z Poznania, mają też cockery. :p

Zapraszam na forum o spanielach, może tam dowiesz się czegoś więcej: [URL="http://www.spaniele.pl"]www.spaniele.pl[/URL][/quote]

Ach, szczęściara z Ciebie :cool3: One są przeeecuuudne :loveu: Już się zarejestrowałam na tym forum bo ostatnio przypadły mi do serca spaniele :oops: Ech, ale one są pewnie tak rzadkie i drogie, że z moją biedną studencką kieszenią bym musiała zbierać na takiego psiaka dwa razy dłużej niż np. na springera czy cockera :roll: Ale nie wiem jak go zobaczyłam poczułam takie dziwne ukłucie w sercu i pomyślałam "mój ci on" :lol: Heh, no cóż zaczynam zbierać na to CUDO, poszukam hodowli nawet i w rodzinnej dla clumbera Anglii jeśli trzeba będzie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='folkemon']Ach, szczęściara z Ciebie :cool3: One są przeeecuuudne :loveu: Już się zarejestrowałam na tym forum bo ostatnio przypadły mi do serca spaniele :oops: Ech, ale one są pewnie tak rzadkie i drogie, że z moją biedną studencką kieszenią bym musiała zbierać na takiego psiaka dwa razy dłużej niż np. na springera czy cockera :roll: Ale nie wiem jak go zobaczyłam poczułam takie dziwne ukłucie w sercu i pomyślałam "mój ci on" :lol: Heh, no cóż zaczynam zbierać na to CUDO, poszukam hodowli nawet i w rodzinnej dla clumbera Anglii jeśli trzeba będzie ;)[/quote]
Prawdę mówiąc nie wiem, jaki jest koszt nabycia clumbera w Polsce.
Zawsze możesz podzwonić po hodowlach, popytać, kiedy planują szczeniaki i zapytać chociaż o orientacyjny koszt szczeniąt, żebyś wiedziała jak długo będziesz musiała zbierać na swojego wymarzonego psa.

Znalazłam taką stronkę o clumberach:
[URL]http://www. clumberspaniel .pl/stronaglowna.htm[/URL]
Są tam nazwy wszystkich hodowli w Polsce, a jest ich tylko 3.
Te pieski, które ja widziałam były z hodowli Hanga & Bler.
Mam nawet gdzieś fotki zrobione na wystawie. :p


A wczoraj na wystawie widziałam suczkę, która wyglądała jak szczenię clumber spaniela, a jest to sunia kilkuletnia wzięta ze schroniska. Przebywa w domku tymczasowym, jeśli nie znajdzie się odpowiedni domek, to zostanie tam na zawsze. Ta sunia miała kiedyś wątek tu na Dogo. To przecudna sunia, taka miła i miziasta. Nawet zrobiłam sobie z nią fotki. :cool3: :loveu: Zakochałam się w niej. :loveu: :loveu: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam

Ceny Clumberów w Europie to cena 1200-1600 euros + koszty podróży+ referencje.
Anglicy nie chętnie sprzedaja Polakom jeśli w ogóle. W Anglii tną ogony w 5 dobie życia szczeniecia.
Osoby zainteresowane miotem proszę o kontakt przez stronę [URL="http://www.clumberspaniel.pl"]www.clumberspaniel.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

[quote name='PodajLape.pl']Witam wszystkich

Od wczoraj jest z nami Lolek :) Przedstawiciel tej rasy. Jest cudny. Mam nadzieje, ze zgromadzi się nas większa grupa i założymy podforum rasy :)
Zrobiliśmy mu na szybko stronę ze zdjeciami:
[URL="http://www.clumber.pl"]www.clumber.pl[/URL][/QUOTE]

[URL]http://www.clumber.pl/lolek2.jpg[/URL]
Przesłodki niuniek. :loveu: :loveu: :loveu:

Z jakiej jest hodowli? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger'][URL]http://www.clumber.pl/lolek2.jpg[/URL]
Przesłodki niuniek. :loveu: :loveu: :loveu:

Z jakiej jest hodowli? :cool3:[/QUOTE]

Dzięki za miłę słowa

Hodowla "Kaprys Rejenta" z Krakowa. Właśnie maluszki mają po 8 tygoni - pierwszy w Polsce miot od ponad 20 lat i od razu rekord świtawy w liczbie maluszków :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

[quote name='Grażyna&Spaik&Teddy']Teddy również gorąco wita swoich braci :-)
Zapraszam do naszej galerii [URL]http://picasaweb.google.pl/gajacz[/URL]
Czy wasze maluchy też sie ostatnio tak sypią z sierści ? Z Tedulca wyczesuję straszne ilości ...[/QUOTE]
[B]Grażyna&Spaik&Teddy[/B] witaj na dogo! :p

Ślicznego masz pulpecika. :loveu: Zresztą oba psiaki równie urocze. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grażyna&Spaik&Teddy']
Czy wasze maluchy też sie ostatnio tak sypią z sierści ? Z Tedulca wyczesuję straszne ilości ...[/QUOTE]
Cóż codziennie odkurzam ale wydaje mi się, że teraz jest trochę mniej, apogeum było z miesiąc temu. Na pewno wyczesywanie pomaga,
redukuje ilość białych włosków w domu co nie znaczy, że można rzadziej odkurzać :). Najgorzej było z ubraniami(szczególnie czarnymi ) do puki nie kupiłem takiej klejącej rolki do czyszczenia ubrań.

Link to comment
Share on other sites

Absolutnie nie przeszkadza mi sierść w domu - mam też 5 letniego goldena , zdążyłam się do niej przyzwyczaić ;-) Z czarnymi ubraniami pożegnałam się też już dawno hehe . Martwiło mnie takie dość intensywne wypadanie , ale faktycznie jest już lepiej , chyba wyczesaliśmy większość martwego włosa.
Te słodkie ślepia wpatrzone w człowieka rekompensują wszystko, wybaczam mu nawet już trzeci zjedzony pilot od sprzętu RTV :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grażyna&Spaik&Teddy']
Te słodkie ślepia wpatrzone w człowieka rekompensują wszystko, wybaczam mu nawet już trzeci zjedzony pilot od sprzętu RTV :-)[/QUOTE]
Komórka, stolik, cztery witryny noszą ślady Bruneczkowych zębów, chyba ze 4 pary butów(naprawdę staramy chować do szafki na buty), kilka koszulek ma dodatkowe otwory wentylacyjne, tak samo spodnie, kilka par skarpetek wylądowało w koszu, fotel komputerowy na szczęście i tak był do wywalenia, no i przekonał mnie, że myszka i klawiatura do komputera powinny być bezprzewodowe ale jak powiedziałaś "Te słodkie ślepia wpatrzone w człowieka rekompensują wszystko".

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Witamy ślicznego Teddiego.

Ja mam pytanko o apetyt.
Czy Teddy wcina jak należy czy grymasi?

Lolek to co w ręce to zjada (choć też do czasu) a to co w misce, zazwyczaj zostaje...
Czy to ten upał? A w misce do karmy dorzucane różne fyrkasy - smakołyki zjada a karme wypluwa!!!! Ja już nie wiem o co chodzi (Pamietam, ze jak nasz Laszlo - 6 letni teraz Niufek) był w Lolka wieku to też nie jadł.

Pozdrowienia z Krakowa
PS Dziś widzieliśmy sie z siostrą Verą w Zakopanym - słodziak taki - Lolek jak ją zobaczył to ze szczęścia tyłeczek chciał złamać w pół :) Jak to one :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

[quote name='kumpel od serca']Witam!
Szukam takiej rasy, która najbardziej podobna jest charakterem do nowofundlanda. I znalazłam informacje o clumberach. I zastanawiam się nad zakupem tego psiaka. Moje obawy budzi trochę instynkt płochacza. Jak to wygląda u Was, właścicieli tych przeuroczych spanieli?[/QUOTE]
Nie wiem jak u clumbera z podobieństwem charakteru do nowofunlanda, ale jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś konkretnego o tej rasie, proponuję zadzwonić do hodowli clumberków, tam uzyskasz najwięcej informacji. ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłam i długo rozmawiałam. I dlatego prawie się zdecydowałam. Piszę "prawie" ale jak znam życie i siebie to clumber trafi do mojego domu :)
Ale fajnie jest poczytać o przedstawicielach tej rasy. Tym bardziej, że w dalszym ciągu bardzo mało jest tych piesków w Polsce. Bardzo lubię pracować z psami: posłuszeństwo, elementy agillity, nauka sztuczek. Ale jestem już troche starszą panią i nie zawsze mam ochotę na dłuuuugie spacery i całodzienne szaleństwa. Moją miłością są niufy ale z powodu przeprowadzki do bloku poszukuję rasy zbliżonej temperamentem do nowofundlandów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kumpel od serca']Dzwoniłam i długo rozmawiałam. I dlatego prawie się zdecydowałam. Piszę "prawie" ale jak znam życie i siebie to clumber trafi do mojego domu :)
Ale fajnie jest poczytać o przedstawicielach tej rasy. Tym bardziej, że w dalszym ciągu bardzo mało jest tych piesków w Polsce. Bardzo lubię pracować z psami: posłuszeństwo, elementy agillity, nauka sztuczek. Ale jestem już troche starszą panią i nie zawsze mam ochotę na dłuuuugie spacery i całodzienne szaleństwa. Moją miłością są niufy ale z powodu przeprowadzki do bloku poszukuję rasy zbliżonej temperamentem do nowofundlandów.[/QUOTE]
W takim razie zapraszam na forum spanielowe: [URL="http://www.spaniele.pl"]www.spaniele.pl[/URL]
Mamy tam kilku przedstawicieli tej rasy. Można poczytać o ich psiakach i pooglądać zdjęcia. A może nawet ktoś mieszka niedaleko od Pani i moglibyście się spotkać. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Najlepiej zwróć się z pytaniem odnośnie podobieństwa clumberów do niufków do właścicieli Lolka ([URL="http://www.dogomania.pl/members/103574-PodajLape.pl"][B]PodajLape.pl[/B][/URL]) Oni maja też niufka :). Strona Lolka clumber.pl . Niestety nie znam w ogóle charakteru niufków więc Ci nie pomogę z porównaniem do clumberów.
Ale jakbyś opisała charakter nowofunlandów to mogę Ci napisać czy clumbery są podobne, na podstawie mojego egzemplarza (Bruna braciszka Lolka)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...