Jump to content
Dogomania

Worona Cup 2004,Szczecin, 23÷24. 10. 2004


Giziu

Recommended Posts

  • Replies 343
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

MasterJedi - nie wiem jak traktować to co pszesz...

Co do Maćka i SG - poczytaj sobie ten topic, Maciek tu pisze, napisał też że ma swiadka na swoją rozmowę z SG. Tak więc byłeś uprzejmy napisac nieprawdę - zostałeś wprowadzony w błąd? No nie tylko Ty i nie pierwszy raz, dezinformacja ciągnie się za tymi zawodami... Pisałeś, że zawodnik musi znac regulamin - fakt, to prawda, ale czy organizator też nie powinien go znać? A może stosować się do niego? Jak chcecie "załatwić" żeby trasy "D" i "SK" naciągnęły się i klasyfikowały w PP? Wiesz, nie pisz mi znów "a co mieliśmy zrobić jak nam w ostatniej chwili miejsce zawodów zmienili" - nie wiem co mieliście zrobić, organizujecie zawody, więc trzeba było pomyślec i o tym, to się nazywa "plan B". Takie tłumaczenie przypomina mi gościa z którym kiedyś pracowałem - zmieniał mnie, nie mogłem wyjść póki on nie przyjdzie, a jak się 2 godziny spóźnił to mówił "a co miałem zrobić jak zaspałem? to moja wina?"

Pozdrawiam

ZaHoryzontem Nie Maćka tylko Marcina, ale nie martw się masz prawo nie pamiętać. Nie złoszczę się. Ja swą wersię nadal podtrzymuję, ale uważam że już to nie ma sensu. SG i tak się nie przyzna (to było na wieczorze maszera i mógł tego nie zapamiętać za dobrze hehe jeżeli wiecie o co mi choodzi :D),a komisarz, no właśnie to bym chciał posłuchać dlaczego dyskwalifikacje były wybiórcze. Czyżby tu też się uwidaczniała polska rzeczywistość, że są lepsi i lepsiejsi :D . Albo wszystkich albo niekogo. JA osobiście wolał bym żeby było nikogo bo dyskwalifikacji nikomu nie życzę i nie będę życzył nigdy. Przecież to jest tylko zabawa i to powinno być najważniejsze.

Pozdrawiam Ciebie jak i Adama z dzikeiego zachoodu :D

P.S. Już 6 naszych piesków choruje i dwa są świerzo po :(

Link to comment
Share on other sites

ZaHoryzontem Nie Maćka tylko Marcina, ale nie martw się masz prawo nie pamiętać.

Cicho, poprawie się, tak ostro ćwicze wymowę Shibapotaailuni, że mogłeś mi się pomylić.. ;)

To się rozumie jak masz takie usprawiedliwienie. Ćwicz hehe nie połam sobie przy tym tylko niczego :D .

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie, pokaż na które pytanie nie odpowiedziałem. Poprawię się.

1). Dlaczego nie było żadnej reakcji przewidzianej regulaminem na następujące przypadki:

a). Pies przywieziony na wózku, w warunkach niedopuszczonych przez regulamin

odp. A kto upoważnił cię do interpretowania regulaminu przeczytaj sobie punkt regul.2.2.10. i jedyną osobą która może to nie zaakceptować jest 1.4.3. a nie "widz"

b). Maszer nie zatrzymał zaprzęgu i ciągnął psa po ziemii

Odp. A nie prawda zatrzymał się info u żołnierza.

2). Czy wobec długości trasy "D" i "SK", która rażąco odbiega od określonej w regulaminie będą te klasy klasyfikowane w PP?

3) W jaki sposób, bez fotokomórki na starcie zmierzono mój falstart o 0.26 s i dlaczego nie było na to żadnej reakcji? Ja jestem pewien, że wystartowałem około sekundy PO sygnale startu - skąd więc korekta mojego czasu w drugą stronę?

4). Dlaczego część zaprzęgów nie posiadała wyposażenia określonego w zaproszeniu na zawody jako obowiązkowe, a mimo to zostały dopuszczone do startu?

Odp. A który punkt regulaminu nakazuje sprawdzenie WSZYSTKICH?Sędzia nie ma obowiązku sprawdzać wszystkich zaprzęgów i zawodnikow ale powinien zatrudnić ciebie na następnych zawodach, wszystko widzisz.

5). Dlaczego klasyfikacja w klasie D odbywa się niezgodnie z regulaminem Federacji?

Odp. A co jest nie tak.?

6). Nie jest jeszcze dla mnie całkiem jasne kto i w jaki sposób przejechał trasę w pierwszym dniu zawodów. (przyczyna opóźnienia startów) No i dlaczego w tym akurat czasie przejazd był konieczny, ale to już tylko i wyłącznie moja ciekawość.

Odp. Przejechanie trasy jest zapisane w Regulaminie przedmowa pkt.3 Może pytali Komisarza.?

7). Dlaczego nie było ankiety podsumowującej zawody - w poprzednim sezonie zawody zaliczane do PP musiały być ankietowane - czy w tym sezonie odstąpiono od tego?

Odp. A niby co ona mialaby dać, że 5 gości sobie pogada o tym że ich marzeniem jest Iditarod ,a w porywach na 5km mają problemów na 29 stron

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

W drugi dzień zawodów stałam na mecie za namiotem sędziów i robiłam zdjęcia, obok mnie stała pani-organizatorka, która spisywała kolejność i numery zawodników wjeżdżających na metę. Koło nas stało kilku maszerów. Przejeżdżając przez metę ściągnął kask i rzucił nim o ziemię..

1.8.1 Maszerzy są odpowiedzialni za zachowanie swoich psów, pomocników i swoje zarówno na trasie jak i na całym terenie zawodów. W czasie wyścigów powinna panować atmosfera miłej sportowej rywalizacji.

Maszer to inaczej poganiacz psów( liczba mnoga) a nie psa więc kup sobie więcej psów.

Skoro sędzia główny postępował w taki sposób, nie bojąc się konsekwencji, to nie sądze, żeby jakiekolwiek skargi cokolwiek zmieniły.
Sędzia odpowiada przed Komisarzem. złożył ktoś skargę u Komisarza?

I dlatego jest ten punkt regulaminu.

1.10.5 Maszerowi przysługuje prawo złożenia do Zarządu Federacji w ciągu 7 dni od dnia zakończenia zawodów skargi na postępowanie Sędziego Głównego lub Komisarza Zawodów. Zarząd rozpatruje skargę w ciągu 14 dni.

Maszerowi nie pchającemu rower

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie, pokaż na które pytanie nie odpowiedziałem. Poprawię się.

1). Dlaczego nie było żadnej reakcji przewidzianej regulaminem na następujące przypadki:

a). Pies przywieziony na wózku, w warunkach niedopuszczonych przez regulamin A kto upoważnił cię do interpretowania regulaminu przeczytaj sobie punkt regul.2.2.10. i jedyną osobą która może to nie zaakceptować jest 1.4.3. a nie "widz"

b). Maszer nie zatrzymał zaprzęgu i ciągnął psa po ziemii A nie prawda zatrzymał się info u żołnierza.

2). Czy wobec długości trasy "D" i "SK", która rażąco odbiega od określonej w regulaminie będą te klasy klasyfikowane w PP?

3) W jaki sposób, bez fotokomórki na starcie zmierzono mój falstart o 0.26 s i dlaczego nie było na to żadnej reakcji? Ja jestem pewien, że wystartowałem około sekundy PO sygnale startu - skąd więc korekta mojego czasu w drugą stronę?

4). Dlaczego część zaprzęgów nie posiadała wyposażenia określonego w zaproszeniu na zawody jako obowiązkowe, a mimo to zostały dopuszczone do startu? A który punkt regulaminu nakazuje sprawdzenie WSZYSTKICH. Sędzia nie ma obowiązku sprawdzać wszystkich zaprzęgów i zawodnikow ale powinien zatrudnić ciebie na następnych zawodach, wszystko widzisz.

5). Dlaczego klasyfikacja w klasie D odbywa się niezgodnie z regulaminem Federacji? A co jest nie tak.

6). Nie jest jeszcze dla mnie całkiem jasne kto i w jaki sposób przejechał trasę w pierwszym dniu zawodów. (przyczyna opóźnienia startów) No i dlaczego w tym akurat czasie przejazd był konieczny, ale to już tylko i wyłącznie moja ciekawość. Przejechanie trasy jest zapisane w Regulaminie przedmowa pkt.3 Może pytali Komisarza.

7). Dlaczego nie było ankiety podsumowującej zawody - w poprzednim sezonie zawody zaliczane do PP musiały być ankietowane - czy w tym sezonie odstąpiono od tego? A niby co ona mialaby dać że 5 gości sobie pogada o tym że ich marzeniem jest Iditarod a w porywach na 5km. mają problemów na 29 stron

Pozdrawiam

Odnosnie pkt.1.b. Owszem maszer sie zatrzymal jak przekroczyl linie mety!!!!!!!!!!!! Zreszta niebawem sie to wyjasni bo jest juz 5 swiadkow na to wiec niewiem co to za zolnierz ale pewnie ten co stal na lini mety.....

Link to comment
Share on other sites

Paradoks?!:)- 5 rok z rzędu główna nagroda przypada tej samej osobie, nagroda za najszybszy zaprzęg wśród największych zaprzęgów; nagrodę otrzymuje jeden ze współorganizatorów, jeden z układających trasę

Odp. Kiepskie masz informacje, raz wygrał Korzeniewski a nagroda jest pozaregulaminowa i napewno nie będzie nikt z tobą tego uzgadniał

Najszybsze zaprzęgi; B1- z huskimi?, B2 z malamutami?, czy B3 z eurodogami?:)Skoro dnia drugiego klasa C i B miały ten sam dystans to dlaczego nie wziąć pod uwagę zawodników z klasy C, a jeden z nich miał czas lepszy niż zdobywca powyższej nagrody z klasy B ?!

Odp. Oprócz Eurodogów wszystki pozostałe rasy były stworzone do pracy a nie do wyścigów więc co robiły te psy na wyścigach.

jacek

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie, pokaż na które pytanie nie odpowiedziałem. Poprawię się.

1). Dlaczego nie było żadnej reakcji przewidzianej regulaminem na następujące przypadki:

a). Pies przywieziony na wózku, w warunkach niedopuszczonych przez regulamin A kto upoważnił cię do interpretowania regulaminu przeczytaj sobie punkt regul.2.2.10. i jedyną osobą która może to nie zaakceptować jest 1.4.3. a nie "widz"

b). Maszer nie zatrzymał zaprzęgu i ciągnął psa po ziemii A nie prawda zatrzymał się info u żołnierza.

2). Czy wobec długości trasy "D" i "SK", która rażąco odbiega od określonej w regulaminie będą te klasy klasyfikowane w PP?

3) W jaki sposób, bez fotokomórki na starcie zmierzono mój falstart o 0.26 s i dlaczego nie było na to żadnej reakcji? Ja jestem pewien, że wystartowałem około sekundy PO sygnale startu - skąd więc korekta mojego czasu w drugą stronę?

4). Dlaczego część zaprzęgów nie posiadała wyposażenia określonego w zaproszeniu na zawody jako obowiązkowe, a mimo to zostały dopuszczone do startu? A który punkt regulaminu nakazuje sprawdzenie WSZYSTKICH. Sędzia nie ma obowiązku sprawdzać wszystkich zaprzęgów i zawodnikow ale powinien zatrudnić ciebie na następnych zawodach, wszystko widzisz.

5). Dlaczego klasyfikacja w klasie D odbywa się niezgodnie z regulaminem Federacji? A co jest nie tak.

6). Nie jest jeszcze dla mnie całkiem jasne kto i w jaki sposób przejechał trasę w pierwszym dniu zawodów. (przyczyna opóźnienia startów) No i dlaczego w tym akurat czasie przejazd był konieczny, ale to już tylko i wyłącznie moja ciekawość. Przejechanie trasy jest zapisane w Regulaminie przedmowa pkt.3 Może pytali Komisarza.

7). Dlaczego nie było ankiety podsumowującej zawody - w poprzednim sezonie zawody zaliczane do PP musiały być ankietowane - czy w tym sezonie odstąpiono od tego? A niby co ona mialaby dać że 5 gości sobie pogada o tym że ich marzeniem jest Iditarod a w porywach na 5km. mają problemów na 29 stron

Pozdrawiam

Odnosnie pkt.1.b. Owszem maszer sie zatrzymal jak przekroczyl linie mety!!!!!!!!!!!! Zreszta niebawem sie to wyjasni bo jest juz 5 swiadkow na to wiec niewiem co to za zolnierz ale pewnie ten co stal na lini mety.....

Odp. A który punkt nakazuje sie zatrzymać jak pies się wywróci lub w jakiś inny sposób "podróżuje" świadków można sobie workami na wagę nakladać tylko co to ma do regulaminu i tego sportu.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie, pokaż na które pytanie nie odpowiedziałem. Poprawię się.

1). Dlaczego nie było żadnej reakcji przewidzianej regulaminem na następujące przypadki:

a). Pies przywieziony na wózku, w warunkach niedopuszczonych przez regulamin A kto upoważnił cię do interpretowania regulaminu przeczytaj sobie punkt regul.2.2.10. i jedyną osobą która może to nie zaakceptować jest 1.4.3. a nie "widz"

b). Maszer nie zatrzymał zaprzęgu i ciągnął psa po ziemii A nie prawda zatrzymał się info u żołnierza.

2). Czy wobec długości trasy "D" i "SK", która rażąco odbiega od określonej w regulaminie będą te klasy klasyfikowane w PP?

3) W jaki sposób, bez fotokomórki na starcie zmierzono mój falstart o 0.26 s i dlaczego nie było na to żadnej reakcji? Ja jestem pewien, że wystartowałem około sekundy PO sygnale startu - skąd więc korekta mojego czasu w drugą stronę?

4). Dlaczego część zaprzęgów nie posiadała wyposażenia określonego w zaproszeniu na zawody jako obowiązkowe, a mimo to zostały dopuszczone do startu? A który punkt regulaminu nakazuje sprawdzenie WSZYSTKICH. Sędzia nie ma obowiązku sprawdzać wszystkich zaprzęgów i zawodnikow ale powinien zatrudnić ciebie na następnych zawodach, wszystko widzisz.

5). Dlaczego klasyfikacja w klasie D odbywa się niezgodnie z regulaminem Federacji? A co jest nie tak.

6). Nie jest jeszcze dla mnie całkiem jasne kto i w jaki sposób przejechał trasę w pierwszym dniu zawodów. (przyczyna opóźnienia startów) No i dlaczego w tym akurat czasie przejazd był konieczny, ale to już tylko i wyłącznie moja ciekawość. Przejechanie trasy jest zapisane w Regulaminie przedmowa pkt.3 Może pytali Komisarza.

7). Dlaczego nie było ankiety podsumowującej zawody - w poprzednim sezonie zawody zaliczane do PP musiały być ankietowane - czy w tym sezonie odstąpiono od tego? A niby co ona mialaby dać że 5 gości sobie pogada o tym że ich marzeniem jest Iditarod a w porywach na 5km. mają problemów na 29 stron

Pozdrawiam

Odnosnie pkt.1.b. Owszem maszer sie zatrzymal jak przekroczyl linie mety!!!!!!!!!!!! Zreszta niebawem sie to wyjasni bo jest juz 5 swiadkow na to wiec niewiem co to za zolnierz ale pewnie ten co stal na lini mety.....

Odp. A który punkt nakazuje sie zatrzymać jak pies się wywróci lub w jakiś inny sposób "podróżuje" świadków można sobie workami na wagę nakladać tylko co to ma do regulaminu i tego sportu.

1.8 ZACHOWANIE

1.8.1 Maszerzy są odpowiedzialni za zachowanie swoich psów, pomocników i swoje zarówno na trasie

jak i na całym terenie zawodów. W czasie wyścigów powinna panować atmosfera miłej sportowej

rywalizacji.

....

1.8.3 Znęcanie się nad psami w jakikolwiek sposób jest zabronione. Jeżeli Komisarz Zawodów uzna, że

maszer znęca się nad psem musi zdyskwalifikować zawodnika..

Wystarczy??? Chyba wszystko na ten temat.....

Link to comment
Share on other sites

ZH sorki bardzo!!! To mnie sie tak zacytowalo ale juz wiecej nie bede :D ale poruszyl mnie ten post a szczegolnie tekst o velo...a tak apropo ostatnio udalo mi sie znalezc kilka ciekawych punkt.odnosnie regulaminu startu w velo w topiku pod ta nazwa wiec Wandziu zapraszamy tam,poczytaj sobie troszke :wink:

Link to comment
Share on other sites

Żeby było smieszniej, po tych właśnie numerkach publiczność głosowała na najładniejszy zaprzęg :) Alek do dziś nie może wyjść z szoku że to on jest najpieknięjszy :)

To nas też zaskoczyło :):) Ale cóż... Vox populi.... :):)

Czy ktoś uważa, że tutaj też coś przewaliliśmy? he? Pewnie, gdyby wygrał Górowski, to byście tak ocenili.... :p

A czy wiadomo ile głosów dostał Przemysław Salkiewicz z Shibapotaailuni? Ogólnie wygrana Alka mi pasuje, bo jakby nie było 'moje' barwy, no i Andy to pies po Maxie i Azji, czyli z mojej "hodowli"... Co prawda Azja jest po sterylce i więcej szczeniąt w tej konfiguracji nie planuje, w zasadzie na najbliższe lata wcale nie planuje, ale stysfakcja jakby nie było pozostaje :)

pozdrawiam

A czy to oznacza że Przemek miał dużo głosów czy co:D ??. Bo od nas część na niego głosowała, ale nie mam pojęcia ile głosów zdobył. Myślę, że gdzieś koło 10 może 15. Nie dał bym se jednak za to nic uciąć :D

Link to comment
Share on other sites

A czy wiadomo ile głosów dostał Przemysław Salkiewicz z Shibapotaailuni? Ogólnie wygrana Alka mi pasuje, bo jakby nie było 'moje' barwy, no i Andy to pies po Maxie i Azji, czyli z mojej "hodowli"... Co prawda Azja jest po sterylce i więcej szczeniąt w tej konfiguracji nie planuje, w zasadzie na najbliższe lata wcale nie planuje, ale stysfakcja jakby nie było pozostaje :)

pozdrawiam

A czy to oznacza że Przemek miał dużo głosów czy co:D ??. Bo od nas część na niego głosowała, ale nie mam pojęcia ile głosów zdobył. Myślę, że gdzieś koło 10 może 15. Nie dał bym se jednak za to nic uciąć :D

Mnie też ciekawi ile Przemek miał głosów i jak to policzono. Z punktu widzenia publiczności, obaj mieli ten sam numer... A Wy jak głosowaliście? na '19' czy na '119'? No jakoś jestem pewien, że nikt z publiczności nie wiedział że żółte numerki trzeba o 100 zwiększyć, a przecież powinni ;)

No ale może organizator wie ile Przemo głosów dostał i jak je rozdzielono od tych Alkowych...

Pozdrawiam

Z tego coo wiem to głosowanie na najpięknijszych było sprawka głosu i organizatorzy nie mieli nic z tym wpólnego. Prawda jest taka, że z naszych psów najwięcej napewno dostał Przemek to znaczy jego pies Cross. Może to się poprostu nałozyło i nagroda sie dostała Alkowi hehe :wink: . Więc można powiedzieć że zdobyliśmy to wspolnymi siłami :. Fajnie że to akurat wy, a nie ktoś inny przypadkowy hehe. Bo raczej jak ktoś głosował to normalnie, numerem. Skąd mógł wtedy wiedziec, że żółty to oznacza sto :lol: . Pozdrawiam Alka i Ciebie ZH a dacię kiedys Przemkowi chodź go potrzymać:D:D.

Link to comment
Share on other sites

Tak się teraz zastanawiam czy to moja sunia czasem nie była najpiekniejsza czyli zprzęg ja miałem numer 10 ż czyli 100 czyli 10 w żółtym kolorze hm? a jest naprawde śliczna

A która nie jest? ;)

Moja tez jest śliczna i to nad wyraz i miała z tego co wiem, aż dwa głosy nawet:D

Link to comment
Share on other sites

Tak się teraz zastanawiam czy to moja sunia czasem nie była najpiekniejsza czyli zprzęg ja miałem numer 10 ż czyli 100 czyli 10 w żółtym kolorze hm? a jest naprawde śliczna

A która nie jest? ;)

Moja tez jest śliczna i to nad wyraz i miała z tego co wiem, aż dwa głosy nawet:D

A skąd wiesz?

A ile my mieliśmy?

Wiem tylko dlatego że osoby które na nią głosowały powiedziały mi o tym, ale nie wiem czy głosy były oddane poprawnie. Znając życię pewnie nie.

Link to comment
Share on other sites

No i co tam słychać w wiadomej sprawie?

Bo na stronie Federacji to się jeszcze sezon nie rozpoczął nawet :)

Pozdrawiam

Ja osobiście nie wiem co i jak z ta sprawą, ale zapraszam ponownie na nasza stronę. Dodaliśmy na niej znowu kupę zdjęć z worony. Te tym razem moim zdaniem są naprawde dobre (jezeli nie najlepsze z tych co widziałem). Poza tym dodaliśmy jeszcze forum. Więc jak ktoś ma ochotę jeszcze tam coś nam napisać serdecznie zapraszam. http://www.shibapotaailuni-team.aplus.pl/

Pozdrowionka dla wszystkich dogomaniaków.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...