Jump to content
Dogomania

Worona Cup 2004,Szczecin, 23÷24. 10. 2004


Giziu

Recommended Posts

  • Replies 343
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziwię się tym osobom które widziały jak źle traktowane były psy przez niektórych zawodników a nie złożyły protestu do sędziego głównego. Ciężko było wyskrobać kilka zdań na kawałku papieru? Zabrakło odwagi cywilnej? Tutaj anonimowo jest łatwiej pisać? Eh....

Tez się dziwię.

A na mecie nie było żadnego sędziów??? :o

Link to comment
Share on other sites

Osoby które widziały opisywane zajścia mogą złożyć skargę na sędziego lub komosarza zawodów. Skaraga na maszera przedawniła się już.

1.9.2 Maszer, który chce powiadomić o popełnieniu wykroczenia musi zrobić to zaraz po zakończeniu

danego etapu

1.9.3 Doniesienia ustne muszą być następnie wniesione na piśmie nie później niż na 1 godzinę po

zakończeniu etapu, na którym przewinienie miało miejsce.

1.10.5 Maszerowi przysługuje prawo złożenia do Zarządu Federacji w ciągu 7 dni od dnia zakończenia

zawodów skargi na postępowanie Sędziego Głównego lub Komisarza Zawodów. Zarząd

rozpatruje skargę w ciągu 14 dni.

Znajdą się odważni?

Adres PFSZPRP

05-092Łomianki

ulRolnicza 242D

tel0-22 751 43 37

[email protected]

[email protected]

Link to comment
Share on other sites

Dziwię się tym osobom które widziały jak źle traktowane były psy przez niektórych zawodników a nie złożyły protestu do sędziego głównego. Ciężko było wyskrobać kilka zdań na kawałku papieru? Zabrakło odwagi cywilnej? Tutaj anonimowo jest łatwiej pisać? Eh....

A właśnie ! Miałam napisać, ale już się do domu zbierałam: Czemu, u licha, NIKT nie złozył protestu ???? :o Ja bym, jak Boga kocham, złożyła, gdybym to widziała i w mojej ocenie byłoby to (a pewnie tak bym oceniła...) karygodne postępowanie wobec psów...

Już olać inne niedogrania, problemy i problemiki... nawet przewiezienie jednego psa na wózku bez torby można przyjąc dość spokojnie.. Ale takie coś ? :(

Link to comment
Share on other sites

...czyli to prawda.... ciekawe, czy są jakieś zdjęcia z tego finiszu...

Być może zdjęcie się ukaże niebawem musimy przejrzeć zdjęcia wiem że ten fakt był uwieczniony na zdjęciu ale czy wyjdzie hm zobaczymy.Staram się także dotrzeć do kamerzysty który może także uchwycił tem incydent

Link to comment
Share on other sites

A jeszcze jedno Pozdrawiem Cię "PAGAJ"(nie wiem czy dobrze zapamiętałem, nasza strona chwilowo coś szwankuje niestety) i innych których miałem przyjemność poznać na woronie.

:D Pozdrawiam

Wzajemnie :D

Wielkie dzięki za miły wieczór i wizytówkę - nazwy waszego klubu chyba do dziś poprawnie wymówić nie umiem... :lol: :lol: :lol:

Boas pamietaj, ze koło Pagajki siedziałąm ja Agga...miło było Cie poznac... :lol: 8)

Link to comment
Share on other sites

Osoby które widziały opisywane zajścia mogą złożyć skargę na sędziego lub komosarza zawodów. Skaraga na maszera przedawniła się już.

1.9.2 Maszer, który chce powiadomić o popełnieniu wykroczenia musi zrobić to zaraz po zakończeniu

danego etapu

1.9.3 Doniesienia ustne muszą być następnie wniesione na piśmie nie później niż na 1 godzinę po

zakończeniu etapu, na którym przewinienie miało miejsce.

1.10.5 Maszerowi przysługuje prawo złożenia do Zarządu Federacji w ciągu 7 dni od dnia zakończenia

zawodów skargi na postępowanie Sędziego Głównego lub Komisarza Zawodów. Zarząd

rozpatruje skargę w ciągu 14 dni.

Znajdą się odważni?

Adres PFSZPRP

05-092Łomianki

ulRolnicza 242D

tel0-22 751 43 37

[email protected]

[email protected]

A czy tylko Maszer czy pomocnik także lub może jakiś kibic tych zawodów

Link to comment
Share on other sites

A czy tylko Maszer czy pomocnik także lub może jakiś kibic tych zawodów

Według mnie maszer i pomocnik to jedna ekipa. Nawet w regulaminie jest napisane , że maszer odpowiada za zachowanie pomocnika więc chyba nie będzie problemu ze skargą złożoną przez pomocnika maszera.

ZH gdybym widział , że pies jest źle traktowany bez wachania bym to zgłosił. Manu może potwierdzić , że raz już to zrobiłem . Sędzia zareagował właściwie. :snipersm:

Link to comment
Share on other sites

Manu może potwierdzić , że raz już to zrobiłem . Sędzia zareagował właściwie.

Zgadza się. :) Tak samo byłam świadkiem, jak Idaś Starszy był oburzony zachowaniem jednego z zawodników; mówił, że nie można darować takich spraw, bo potem mamy taki poziom maszerstwa, jaki mamy - zgłosił sprawę i była DS.

Jestem zdania, że co pomniejsze potknięcia maszerów można darować, szczególnie, jesli maszer jest niedoświadczony... Sami współkonkurenci często nie żywią wcale urazy w takich drobnych przypadkach.

Ale jeśli stare wygi dopuszczaja się poważniejszych przewinien, to jest już bardzo źle, bo świadczy o tym, że uważają, że mają silne plecy ...i tak niestety często jest :(

A tak nie powinno być... :(

Link to comment
Share on other sites

A czy tylko Maszer czy pomocnik także lub może jakiś kibic tych zawodów

Według mnie maszer i pomocnik to jedna ekipa. Nawet w regulaminie jest napisane , że maszer odpowiada za zachowanie pomocnika więc chyba nie będzie problemu ze skargą złożoną przez pomocnika maszera.

ZH gdybym widział , że pies jest źle traktowany bez wachania bym to zgłosił. Manu może potwierdzić , że raz już to zrobiłem . Sędzia zareagował właściwie. :snipersm:

Ciesze się, że zareagowałbyś właściwie, chociaż w jednym się jednak zgadzamy :)

Co do pytania Jacy... sam wklejałeś fragment regulaminu, stoi jak byk, że maszer... Ale zawsze może do Zarządu napisać i kibic, nie jako skarga przewidziana regulaminem, ale wyraz oburzenia - czy Zarząd powinien wówczas zbadać sprawę? Pewnie tak, czy zechce? może i tak... Twoje pytanie pozostaje, czy jeszcze ktoś napisze...

Ale, ale... biorąc pod uwagę moją dotychczasową korespondencję z Zarządem Federacji reprezentowanym przez Prezesa Dobasa, mam dziwne przeczucie, że moja skarga nie zostanie rozpatrzona, bo nie należe do klubu zrzeszonego w Federacji :) no, ale może jak wyśle maile do wszystkich członków Zarządu, to coś jednak to da? Tylko problem w tym, że nie było mnie przy tym, jest tylko jedno zdjęcie psa wiezionego nieregulaminowo, może jednak pojawią się kolejne?

Pozdrawiam

Ale jakbyśmy wszyscy napisali oczywiście ci co widzieli i w pełni przekonani bo ja akurat nie widziałem ale mój pomocnik widział i napisze do federacji ale czy jedna skarga coś tu pomoże czy federacja zwróci uwagę chociaż Mistrzowi hm tego nie wiem ale jakby wszyscy co widzieli to kto wie ( a ustna uwaga do sędziów była a że trzeba pisać w ciągu godziny niestety nie wiedz regulaminu w końcu debiut na punktowanych zawodach

pozdrawiam jacek

Link to comment
Share on other sites

Dziwię się tym osobom które widziały jak źle traktowane były psy przez niektórych zawodników a nie złożyły protestu do sędziego głównego. Ciężko było wyskrobać kilka zdań na kawałku papieru? Zabrakło odwagi cywilnej? Tutaj anonimowo jest łatwiej pisać? Eh....

Tez się dziwię.

A na mecie nie było żadnego sędziów??? :o

Jak zaczelismy krytykowac to zachowanie to jedna osoba nie pamietam juz kto to byl powiedziala ze w stanach i w niemczech z takiego zachowania i ciagniecia psow sie smieja :evil: a sedzia gl. stwierdzil ze nic takiego sie nie stalo bo on nic nie widzial bo byl w namiocie i ze na mecie nie byl potrzebny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bardzo chetnie o tym doniose tylko nie mam zadnych dowodow!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale duzo osob to widzialo od nas no ale od razu nam powiedzieli ze nie mamy po co skladac zadnych protestow bo to NORMALNE!!!!!!!! ciesze sie ze tak jednak nie jest....

Link to comment
Share on other sites

A czy tylko Maszer czy pomocnik także lub może jakiś kibic tych zawodów

Według mnie maszer i pomocnik to jedna ekipa. Nawet w regulaminie jest napisane , że maszer odpowiada za zachowanie pomocnika więc chyba nie będzie problemu ze skargą złożoną przez pomocnika maszera.

ZH gdybym widział , że pies jest źle traktowany bez wachania bym to zgłosił. Manu może potwierdzić , że raz już to zrobiłem . Sędzia zareagował właściwie. :snipersm:

Ciesze się, że zareagowałbyś właściwie, chociaż w jednym się jednak zgadzamy :)

Co do pytania Jacy... sam wklejałeś fragment regulaminu, stoi jak byk, że maszer... Ale zawsze może do Zarządu napisać i kibic, nie jako skarga przewidziana regulaminem, ale wyraz oburzenia - czy Zarząd powinien wówczas zbadać sprawę? Pewnie tak, czy zechce? może i tak... Twoje pytanie pozostaje, czy jeszcze ktoś napisze...

Ale, ale... biorąc pod uwagę moją dotychczasową korespondencję z Zarządem Federacji reprezentowanym przez Prezesa Dobasa, mam dziwne przeczucie, że moja skarga nie zostanie rozpatrzona, bo nie należe do klubu zrzeszonego w Federacji :) no, ale może jak wyśle maile do wszystkich członków Zarządu, to coś jednak to da? Tylko problem w tym, że nie było mnie przy tym, jest tylko jedno zdjęcie psa wiezionego nieregulaminowo, może jednak pojawią się kolejne?

Pozdrawiam

Ale jakbyśmy wszyscy napisali oczywiście ci co widzieli i w pełni przekonani bo ja akurat nie widziałem ale mój pomocnik widział i napisze do federacji ale czy jedna skarga coś tu pomoże czy federacja zwróci uwagę chociaż Mistrzowi hm tego nie wiem ale jakby wszyscy co widzieli to kto wie ( a ustna uwaga do sędziów była a że trzeba pisać w ciągu godziny niestety nie wiedz regulaminu w końcu debiut na punktowanych zawodach

pozdrawiam jacek

Nie bedzie jedna ja tez juz pisze skarge i wysylam.

Link to comment
Share on other sites

W drugi dzień zawodów stałam na mecie za namiotem sędziów i robiłam zdjęcia, obok mnie stała pani-organizatorka, która spisywała kolejność i numery zawodników wjeżdżających na metę. Koło nas stało kilku maszerów. Przejeżdżając przez metę ściągnął kask i rzucił nim o ziemię..

1.8.1 Maszerzy są odpowiedzialni za zachowanie swoich psów, pomocników i swoje zarówno na trasie jak i na całym terenie zawodów. W czasie wyścigów powinna panować atmosfera miłej sportowej rywalizacji.

Skoro sędzia główny postępował w taki sposób, nie bojąc się konsekwencji, to nie sądze, żeby jakiekolwiek skargi cokolwiek zmieniły.

I dlatego jest ten punkt regulaminu.

1.10.5 Maszerowi przysługuje prawo złożenia do Zarządu Federacji w ciągu 7 dni od dnia zakończenia zawodów skargi na postępowanie Sędziego Głównego lub Komisarza Zawodów. Zarząd rozpatruje skargę w ciągu 14 dni.

Link to comment
Share on other sites

Na tej zasadzie to Honorka tez powinna byc zdyskwalifikowana bo wbiegla przed anukiem na mete... :-? Na tej zasadzie to powinni zdyskwalifikowac jeszcze 2 osoby z velo ktore jechaly przed psami i tego chlopaka co wyprzedzil swojego psa....same dyskwalifikacje..

Link to comment
Share on other sites

Na tej zasadzie to Honorka tez powinna byc zdyskwalifikowana bo wbiegla przed anukiem na mete... :-? Na tej zasadzie to powinni zdyskwalifikowac jeszcze 2 osoby z velo ktore jechaly przed psami i tego chlopaka co wyprzedzil swojego psa....same dyskwalifikacje..

Masz racje Ula, dlatego IMHO zawody nie powinny wogóle być liczone do PP - zbyt wiele uchybień regulaminowi miało tam miejsce. Jako trening w warunkach zawodów albo pokaz dla publiczności owszem.... Ciekawi mnie też sprawa ankiet, czy w tym roku odstąpiono od tego, czy jak? A co z moim tajemniczym falstartem? Na jakiej podstwie uznano że "błąd ten został popełniony bez woli i chęci zawodnika"? Czemu nie był absolutnie przestrzegany p.

"1.5.3 Zaprzęg powinien wjechać na linię startu nie wcześniej niż na połowę czasu oddzielającego startujące zaprzęgi w jego klasie [...]"?

Co ze szwindlem polegającym na przeliczaniu czasów tym, którzy zgubili drogę?

Jak wobec tego wszystkiego traktować DS Marcina z Shibapotaailini?

"Kozioł ofiarny złożony na ołtarzu sumienia ekipy sędziowskiej"? ;)

Pozdrawiam.

P.S.

Ula, ci którzy przyjechali sprawdzić samych siebie, nie będą protestować jeśli zawody zostaną unieważnione, tak sądzę przynajmniej.

P.P.S.

Czy tata juz ochłonął po Twoim "nie, no jeszcze jestem żywa"? ;)

hihi :lol: Shibapotaailuni :P nawet w tabeli wynikow przekrecili nasza nazwe :evil: A w velo mozesz wjechac przed psem ale pod warunkiem ze pies biegnie obok roweru a nie jest ciagniety, tak mowila pani komisarz zawodow na odprawie.pozdrawiam. Kaska.

Link to comment
Share on other sites

hihi :lol: Shibapotaailuni :P nawet w tabeli wynikow przekrecili nasza nazwe

Czyli mam rozumieć, że ta powyżej jest poprawna i oficjalna? ;)

Co do słów Komisarza...

2.3.1 Maszer może jechać na saniach lub wózku, biec obok lub odpychać się jedną nogą. W żadnym przypadku nie dopuszcza się, aby maszer lub pomocnik biegli przed zaprzęgiem

W żadnym wypadku, to w żadnym, bez względu na dezinformacje podaną na odprawie ;)

Tak ta jest poprawna i oficjalna co prawda trudna ale idzie sie nauczuc :D , a co do velo to i owszem , w zaprzegu nie mozesz wyprzedzac psow bo nawet jak byloby to trudne ale mozesz odpychac sie noga a jak to zrobisz jadac na rowerze??? Dopuszczalne jest to ze pies jedzie obok ale nie moze miec szelek naciagnietych na glowe co znaczy ze nie mozesz go ciagnac. A czasem trzeba zwolnic tak ze jedziesz obok psa bo jak innaczej ????

Link to comment
Share on other sites

A czasem trzeba zwolnic tak ze jedziesz obok psa bo jak innaczej ????

A na przykład można tak zwolnić, że przednie koło jest na wysokości ogona psa. :D

No jak mam przednie kolo tuz za psem to wtedy nie ma potrzeby zwalniac tylko sie juz jedzie tempem psa ale czasem jest innaczej :D , szczegolnie na zawodach gdzie dla calosci naszych psow byl to debiut i okropnie sie baly tego tlumu na mecie :lol: i byly strasznie speszone :oops:

Link to comment
Share on other sites

P.S.

Ula, ci którzy przyjechali sprawdzić samych siebie, nie będą protestować jeśli zawody zostaną unieważnione, tak sądzę przynajmniej.

P.P.S.

Czy tata juz ochłonął po Twoim "nie, no jeszcze jestem żywa"?

Ja nie protestuje,ja sie ciesze ze anuk wogole dobiegl na mete :lol:

A po moim "jeszcze jestem zywa" tata wprawdzie troche spanikowal,ale uznal ze wygladales odpowiedzialnie i nie martwil sie zbytnio :lol:

Link to comment
Share on other sites

hihi :lol: Shibapotaailuni :P nawet w tabeli wynikow przekrecili nasza nazwe

Czyli mam rozumieć, że ta powyżej jest poprawna i oficjalna? ;)

Co do słów Komisarza...

2.3.1 Maszer może jechać na saniach lub wózku, biec obok lub odpychać się jedną nogą. W żadnym przypadku nie dopuszcza się, aby maszer lub pomocnik biegli przed zaprzęgiem

W żadnym wypadku, to w żadnym, bez względu na dezinformacje podaną na odprawie ;)

Cieszę sie że juz ktoś zapamietał. chodź naszą nazwe. Wiem że to prawdopodobnie tylo na kompie pamietacie, ale to juz też się liczy. Co do mojej dyskwalifikacji to sie nie martwcie ja jestem duży i jakoś se z tym poradze. Więc pozdrawiam wszystkich których ten sport jeszcze chodź troszkę obchodzi i wiedzą na czym to wszystko powino polegać. Pamiętajcie zdrowie i dobro psa zawsze najważniejsze

:Dog_run: :Dog_run: :Dog_run: :Dog_run: :Dog_run: :Dog_run:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...