Jump to content
Dogomania

Czy takie częste sikanie jest normalne?


Szamanka

Recommended Posts

Mój haszczak ma 3,5 miesiąca. Jak to szczeniak, zdarza mu się sikać w domu, choć staram się bacznie go obserwować, by we właściwym momencie wyjść z nim na dwór. Z tym że on naprawdę bardzo często sika :roll: Pewne jest, że gdy się bawi i dostaje jak ja to nazywam - głupawki - to za moment gdzieś nasika. Ostatnio zdarza mu się, że np. leży sobnie i chrupie jakąś kość i sika. Nie wstaje - tylko sika na leżąco. Nie wiem czy to czyste lenistwo, czy coś innego. Pije dużo, nie mam sumienia ograniczać mu wody, choć co niektórzy znajomi to właśnie mi doradzali. Zastanawiałam sie już czy pies może mieć zapalenie pęcherza, bo mój maluch ma czasem naprawdę niezły "spust"...

Dodam tylko, że psiak ma świetny apetyt, nie wybrzydza, jest wesoły i rozbrykany.

Link to comment
Share on other sites

to ja dla uspokojenia dodam, ze u nas tak było mały sikał i sikał..... :roll:

miałam wrażenie, że nic innego nie robię tylko zmieniam gazetki :D

siusiał z radości, jak się wystraszył ale fakt nie leżąc...

również pił ogromne ilości wody

powoli się to normowalo, teraz ma 5-mcy i siusia tylko na spacerkach

ale jak maszy wrażenie, że częściej niż zwykle i coś jest nie ok, to możesz się upewnić czy chorego pęcheża nie ma...

ale mam nadzieję, że wszystko jest dobrze tylko jest jeszcze malutki

Link to comment
Share on other sites

Szczeniak naturalnie sika bardzo dużo.. właśnie to przerabiam.. po spaniu, po zabawie, po jedzeniu. Ale raczej nie zdarza się sikać jak leży.. to może być niepokojące..
Dokładnie tak. Szczeniaki potrafią sikać co 5 minut... Wydaje się, że już się toto wysikało, oglądasz się, a sika znów :evil: . Ale raczej nie pod siebie. Jeśli zdarzyło mu się siknąć na leżąco raz czy dwa, to jeszcze bym nie panikowała. Ale jeśli robi to często, to może być coś nie tak. Dodatkowo, wiek 3,5 miesiąca powinien być z grubsza wiekiem, kiedy takie szczeniackie sikanie co 5 minut już zaczyna przechodzić. Moja rada: poobserwuj go trochę i jeżeli często robi pod siebie, to weź go do weta.
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za rady :) Generalnie to, że sika np. jak sobie leży, to nie jest dokładnie tak, że sam się w ten sposób osika. Właśnie, że ni, cwaniak jeden ;) To wygląda tak, jakby po prostu nie chciało mu się przerywać chrupania, i leżąc tak na boczku - siusia. Sam się, skubany, przy tym nie zamoczy.

Będę go obserwować. A jakby co, to śmigamy do weta. Pozdrawiam i dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moja sunia (AM) ma obecnie prawie cztery miesiące i tez zdarzyło jej się pare razy zrobić siuśki na leżąco, bardzo mnie to niepokoiło i zadzwoniłam do hodowczyni, która powiedziała mi że o ile nie zdarza się to często to nie jest to niczym nienormalnym. Widać szczeniaki czasem tak mają... Choć warto zaobserwować czy nie zdarza się to często.

Link to comment
Share on other sites

jesli moge to chcialabym tu zadac pytanie zblizone ale o gestrzej konsystecji ;)

ile razy w ciagi doby wasze psy robia kupe, nie chodzi mi o rozwolnienie ani o inne choroby tylko z ciekawosci zdrowa kupa ile razy dziennie, jaki wiek jest psa i czym jest karmiony za wszelka pomoc z gory dziekuje :)

Link to comment
Share on other sites

Misia ma 3,5 roku. Bywała w swoim życiu karmiona różnie, od rozmaitego suchego, po gotowane. Bez względu na to, czym jest karmiona robi kupę raz, najwyżej dwa dziennie, chociaż w przypadku karmy innej, niż sucha, często dostaje rozwolnienia (ale nie biegunki - nadal robi tylko jedną lub dwie kupy dziennie). Natomiast próby (nie moje) przestawienia jej na BARF powodowały biegunki.

Link to comment
Share on other sites

Heheh, moj stafik ma też 3,5 miesiąca...
_dingo_, ale Misia ma 3,5 roku. Jak miała 3,5 miesiąca, to wolę nie myśleć, ile razy dziennie siusiała; o ile mnie pamięć nie myli, to non-stop :wink: . I kup też było więcej, chyba dlatego, że była częściej karmiona (teraz jest karmiona dwa razy dziennie; wtedy - trzy).
Link to comment
Share on other sites

To sikanie było chyba jednak niegroźne ;) Mój Szaman za tydzień skończy 4 miesiące. Już nie sika leżąc, i nawet już nie tak często w ogóle. Coraz rzadziej sika też w domu :P Nareszcie 8) A załatwia się w sumie dość często, bo je 4 razy dziennie. Ale ile razy dokładnie to nie wiem..;)

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie. Szaman ma paskudny zwyczaj - zawsze gdy nie wpuszcza się go do jakiegoś pokoju, on w akcie zemsty sika pod drzwiami właśnie tego pokoju..;) Skubaniec jeden 8)
Mam nadzieję, że żartujesz. Psy nie sikają ani "na złość", ani żeby się zemścić. I jedno, i drugie uczucie jest im obce.

Nie wątpię, że sika pod drzwiami pokoju, do któego nie może wejść, ale na pewno nie jest to "w akcie zemsty".

Link to comment
Share on other sites

Czytałam ostatnio, że to co my odbieramy za złośliwość zwierzaków - wcale nią nie jest. Zachowanie Szamana nazwijmy więc jakimś szczególnym zbiegiem okoliczności 8) Bo jakos nie wiem o co mu chodzi..
Zbieg okoliczności pewnie też nie - raczej np. próba znaczenia tego "zakazanego" terenu jako swojego, czy coś w tym stylu.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Moja Orsi ma 2,5 miesiąca i też bardzo często sika ale bardziej niepokoi mnie to że sika gdzie popadnie oprócz tego problemu moja Orsi nie chce chodzić na smyczy i nie wiem czy coś jest nie tak czy po prostu jeszcze za wcześnie na chodzenie na smyczy możecie mi coś doradzić będę wdzięczna bo to mój pierwszy pies i nie jestem za bardzo obeznana

Link to comment
Share on other sites

Na nauke siusiania poza domem pomoga czeste spacery, kilkanascie razy na dobe ( z noca wlacznie), po kazdej zabawie, spaniu, z godzinke po jedzeniu - bo rozumiem, ze szczenie ma komplet szczepien?
Na prace z psem, na poczatek:
[url=http://www.owczarek.pl/zofia/journal/default.asp]Owczarek.pl - Szczeniak w domu - Blog Zofii[/url]

Link to comment
Share on other sites

To oswajaj ja ze smycza i obroza w domu, na dworze tez niech sobie polezy, obejrzy wszystko. Jest cieplo, sa wakacje, wykorzystaj to, niech mloda sie socjalizuje w roznych warunkach (miasto, ludzie, zwierzeta, rowery, samochody, jazda tramwajem i autobusem, lecznica). Jesli teraz zaniedbasz, bedzie dziczka z problemami, lekami, moze agresja...
byle stopniowo, spokojnie. Warto pomyslec o psim przedszkolu, przyda sie Wam obu.
I korzystaj z bloga, wszystko podane na tacy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...