Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='Balbina12']Czy chcesz kanapowca?Tylko zauwarz,że takie egzemplarze wśród yorków się zdażają żadko:diabloti:[/quote]

e tam w ogóle! :evil_lol::loveu::cool3:

[I][B]Czika,[/B][/I] ja też jestem alergiczką i astmatyczką. Średnio parę razy na pół roku ląduje w szpitalu. Też moje szanse na psa były równe zeru, ale przy systematycznych lekach, inhalacjach i częstych badaniach kontrolnych mam go.

Popatrz jednak na to też z innej strony. Ile żyje przeciętny pies małej rasy np.york? Ok. 18lat.
Ty przez ten czas będziesz dorastać, Twoje obowiązki przerosną Ciebie samą, dojdzie życie osobiste itp.
Teraz mówisz że będziesz się wszystkiego wyrzekać dla psa , ale jestem pewna że z wiekiem zmienisz zdanie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czikaa']Problem jedyny stanowi to ze jestem uczulona na sierwsc a na sline i naskorek nie robilam testow . ..:angryy:[/quote]
Więc najpierw zrób testy, a potem będziesz mogła się zastanawiać. Trudno robić sobie nadzieję, już nakręcać się na psa.
W pierwszej kolejności powinnaś wraz z rodzicami udać się do alergologa na potrzebne testy (warto nie kończyć tylko na próbie skórnej, ale i zrobić te badania z krwi).
Moja siostra ma 13 lat i [U]w tej chwili[/U] odpowiedzialnie opiekuje się trzyletnią już goldenką. Yorki też wydają jej się "sweetaśne", podobnie traktuje moją maleńką Blanche. [U]Zanim jednak zaczęła coś wreszcie robić i nauczyła się podstawowych obowiązków[/U].. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NaamahsChild']Więc najpierw zrób testy, a potem będziesz mogła się zastanawiać. Trudno robić sobie nadzieję, już nakręcać się na psa.
W pierwszej kolejności powinnaś wraz z rodzicami udać się do alergologa na potrzebne testy (warto nie kończyć tylko na próbie skórnej, ale i zrobić te badania z krwi).
Moja siostra ma 13 lat i [U]w tej chwili[/U] odpowiedzialnie opiekuje się trzyletnią już goldenką. Yorki też wydają jej się "sweetaśne", podobnie traktuje moją maleńką Blanche. [U]Zanim jednak zaczęła coś wreszcie robić i nauczyła się podstawowych obowiązków[/U].. :roll:[/QUOTE]
No tak ale zrobie sobie testy tez praktyczne . Pojade do hodowli i zobacze jak bede sie czula . Pozniej w kwietniu bede miala testy i zobacztmy co wyjdzie . Szkoda tylko jak okarze sie ze bede uczulona . Bede plakala przez cale zycie , zalamie i wogole , bede sie nienawidzic za te ze mam ta alergie . xDD
Ale bede wierzyc ze bede nieuczulona . To nieiwem ktorego pieska wybrac . Yorka czy Shih Tzu ?:-(:-(:-(:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

Piszesz ciągle słodziutki,malutki więc zauważyłam,że zależy ci na wyglądzie ale jak tak,to ok:lol:Yorka czy shih-tzu?Ja tez się nad tym zastanawiałam ale jedna wolałam yorka ponieważ
-chciałam małego terrierka:loveu:
-Shih-tzu nie za bardzo mnie się podobał:diabloti:No nie moge,ta jego mordka jakaś taka dziwna:diabloti:
-shih - tzu są nieco większe a mi zależało na malutkim psiaku-mieszkam w bloku ale na spacery długie chodzę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']Piszesz ciągle słodziutki,malutki więc zauważyłam,że zależy ci na wyglądzie ale jak tak,to ok:lol:Yorka czy shih-tzu?Ja tez się nad tym zastanawiałam ale jedna wolałam yorka ponieważ
-chciałam małego terrierka:loveu:
-Shih-tzu nie za bardzo mnie się podobał:diabloti:No nie moge,ta jego mordka jakaś taka dziwna:diabloti:
-shih - tzu są nieco większe a mi zależało na malutkim psiaku-mieszkam w bloku ale na spacery długie chodzę[/QUOTE]

No wlasnie mi zalezy dlatego na malutkim bo w bloku mieszkam . I chodzi mi o to ktore lepsze . Hmm . Jak sie okarze ze Shih Tzu mniej uczulaja to Shih Tzu biore jak yorki to yorka . Chcialabym miec przyjaciela .:roll:

Link to comment
Share on other sites

może się okazać że po żadnym yorku z hodowli w której jesteś w odwiedzinach nie będziesz mieć odczynu alergicznego a na swojego tak.
Ja tak zrobiłam kiedy byłam bardzo napalona na owczarka australijskiego i poszłam do hodowli się rozejrzeć i czułam się świetnie, a kiedy dostałam na miesiąc na przetrzymanie takiego stwora od koleżanki wylądowałam w szpitalu.

Czasem odczyn może pojawić się nawet po pół roku i więcej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']jak ty bedziesz z nim chodzic to biegać też w kółko nie będzie, szczególnie w jednym ogrodzie :evil_lol:[/quote]
Jakiś ty zabawny :evil_lol: To może tak po ogrodzie spuściłabym go z smyczy :razz: a jakby się wybiegał to bym z nim na spacer poszła :cool1::cool3: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kitka5556']Jakiś ty zabawny :evil_lol: To może tak po ogrodzie spuściłabym go z smyczy :razz: a jakby się wybiegał to bym z nim na spacer poszła :cool1::cool3: .[/QUOTE]

ale ja się wcale nie śmieję:roll: może byś spuściła? cuż za łaska dla psa:diabloti: ja bym na twoim miejscy psa nie brAŁA- bo jeszcze chyba nie wiesz co to znaczy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']ale ja się wcale nie śmieję:roll: może byś spuściła? cuż za łaska dla psa:diabloti: ja bym na twoim miejscy psa nie brAŁA- bo jeszcze chyba nie wiesz co to znaczy[/QUOTE]

Ona ma racje . Z takim yorkiem to musisz ty byc i z nim biegac a nie ze on sam pobiega . Wiem to bo duzo poczyatalam . xDD
No ale co ja mam zrobic ? Jezeli testy wyjda dobrze to bede mogla miec Shih Tzu albo Yorka ? Eh .. Boje sie ze bede jednak uczulona i bede musiala go wydac . Co robic ?

Link to comment
Share on other sites

kochana, ja współczuje miłośnikom rasy, właśnie. ze względu na takie pytania, jak Twoje. Zero wiedzy nt. yorków, zero informacji nt. wychowania i potrzeb psa, i radośnie, "kupujemy sobie jorecka.":multi:

tutaj na forum, jest poświęcony caaluuutki dział Twojej wymarzonej rasie, radze poczytac, dowiedzieć się o co chodzi w akcji rasowy=rodowodowy, pochłonąć dział "wychowanie", a potem wejśc tu jeszcze raz i ze zdobytą wiedzą NAPRAWDĘ podyskutować o idealnym psie dla ciebie. :diabloti:


[quote name='Czikaa']Ona ma racje . Z takim yorkiem to musisz ty byc i z nim biegac a nie ze on sam pobiega . Wiem to bo duzo poczyatalam . xDD
No ale co ja mam zrobic ? Jezeli testy wyjda dobrze to bede mogla miec Shih Tzu albo Yorka ? Eh .. Boje sie ze bede jednak uczulona i bede musiala go wydac . Co robic ?[/quote]


nie kupowac psa, bez 100% pewności, że bedzie ok. Poudzielać się w najbliższym schronie, popytac, może gdzieś niedaleko jest hodowla, pobyć z psami, sprawdzić!

Nie ma ras, które nie uczulają, bo zarówno jork, shi, czy nagi pies meksykański mogą uczulac, w zależności od tego NA CO jest się uczulonym.
Czika, pośpiech jest złym doradcą, lepiej poczekać, upewnić sie, niż potem płakać.


Kitka, pies potrzebuje SZKOLENIA, zabawy, pracy nad jego wychowaniem, słowem pobiegac to sobie mozna samemu. Pies to OBOWIĄZEK, a nie zabaweczka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='***kas']kochana, ja współczuje miłośnikom rasy, właśnie. ze względu na takie pytania, jak Twoje. Zero wiedzy nt. yorków, zero informacji nt. wychowania i potrzeb psa, i radośnie, "kupujemy sobie jorecka.":multi:

tutaj na forum, jest poświęcony caaluuutki dział Twojej wymarzonej rasie, radze poczytac, dowiedzieć się o co chodzi w akcji rasowy=rodowodowy, pochłonąć dział "wychowanie", a potem wejśc tu jeszcze raz i ze zdobytą wiedzą NAPRAWDĘ podyskutować o idealnym psie dla ciebie. :diabloti:[/QUOTE]

To bylo do mnie ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...