Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='asiol']Nie odpowiedziałaś na pytanie- czy będziesz z psem pracować, szkolić go? Nie odpowiadaj wymijająco na pytania, bo o to chodzi, by jak najlepiej wybrać rasę ;)

A myślałaś nad buldogiem francuskim?[/quote]


nie odpowiedziałam wymijająco - ja w ogóle nie odpowiedziałam :evil_lol:. Pewnie, że planuję szkolenie , nawet myślałam o przedszkolu dla szczeniąt. Jeśli chodzi o pracę to zdecyduję dopiero po wyborze rasy. Za buldożki, bokserki dziękuję. A tak na marginesie to co nie mam racji ???

Link to comment
Share on other sites

Ja bym radziła goldena. Skoro masz 2 dzieci i aż 9 godzin nie ma Cię w domku, to golden będzie dobry. Spokojna rasa, nie dominuje, łatwa do ułożenia. Naprawdę. Z labradorem trochę gorzej. One uwielbiają szaleć :roll:
Ale decyzja należy do Ciebie. Proponuję może jakiegoś owczarka albo pieska rodzinnego. Ale czy ma on być duży, mały? Długowłosy czy krótko? :D

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o goldeny to trzeba je odpowiednio wychować bo nie dość, że to duże psy, to obecnie POTRAFIĄ one dominować [co nie znaczy, że dominuje każdy pies w tej rasie ;)]. Obecnie popularność zaszkodziła tej rasie [a to ci nowina :razz:] i zdarzają się psy RODOWODOWE mające problem z agresją... osobiście poznałam 2 agresywne, rodowodowe goldeny na szkoleniu :roll:
Swoją drogą chyba w każdej rasie pies potrafi dominować :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Goldenów jest obecnie mnóstwo. Na moim osiedlu są 2, jedna sunia należy do moich sąsiadów i jest na prawdę super :loveu: Rodowodowa oczywiście, piękna, szczeka jedynie przy zabawie. Na początku to rzeczywiście się starali, co chwile na spacerze, teraz już rzadko - raczej jedynie ogród, a potem zabawa z dziewczynką z 1 kl podst. i chłopakiem z 2 gimnazjum. Bardzo łagodna tak samo jak tamten samiec, ale mniej go znam. Do każdego przechodnia podbiega na pieszczoty, a właściciele mają już tego powyżej uszów :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Skoro pies podbiega do każdego przechodnia to jak na mój gust jest po prostu niewychowany :roll:. Nie obchodzi mnie czy to golden, labrador czy pitt bull - jeśli ja sobie tego nie życzę to ma się trzymać ode mnie z dala... Po za tym właściciele najwyraźniej zapominają, że na osiedlu pies musi być na smyczy [zakładam, że jej nie ma, bo inaczej nie mógłby podbiegać do przechodniów] :mad:.
Swoją drogą mam na osiedlu przekomiczną goldenkę. Fakt, ze sunia chodzi bez smyczy, ale jest bardzo dobrze wychowana - nie zaczepia obcych [chyba że pańcia pozwoli ;)], idzie przy nodze z piłeczką w paszczy. Tylko Birmy boi się tak, że na jej widok aż piłeczke gubi :evil_lol:. Najweselej było jak piłeczka wypadła z goldenowego pychola i poturlała sie pod Birmowe łapska... biedna sunia nie wiedziała co ma robić - lecieć za piłeczką czy uciekać przed potworem :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']Skoro pies podbiega do każdego przechodnia to jak na mój gust jest po prostu niewychowany :roll:. Nie obchodzi mnie czy to golden, labrador czy pitt bull - jeśli ja sobie tego nie życzę to ma się trzymać ode mnie z dala... [/quote]Mnie to nie obchodzi, czy wychowany czy nie...jakby mi to przeszkadzało to co innego...

[quote name='bonsai_88']Po za tym właściciele najwyraźniej zapominają, że na osiedlu pies musi być na smyczy [zakładam, że jej nie ma, bo inaczej nie mógłby podbiegać do przechodniów] :mad:.[/quote]Powiem tak: na moim osiedlu jeśli pies biega bez smyczy a właściciel idzie za nim to już jest ok :cool1: Jednak zazwyczaj widzę psy 'domne' latające całkiem samopas, chyba tylko jeden pies jest bezdomny...Dlaczego tak postępują? Myślę, że z lenistwa - osiedle znajduje się na obrzeżach miasta, policja od czasu do czasu tędy przejeżdża, bardzo rzadko, a jeśli już, to nie robi dosłownie nic, palcem nie kiwnie :cool3: Nie mówie tego o wszystkich, np pan z rotkiem tylko i wyłącznie na smyczy, pani z pudelkiem w ogóle nie spuszcza swojej suni z automatycznej tak samo jak inna pani z małym kundelkiem. No i mój sąsiad, właściciel ONka. Całkowitym przegięciem dla mnie są latające koło 13-tki samopas bulterier i wyżeł! A właścicieli ani widu ani słychu a bezdomne na pewno nie są...:shake:

Link to comment
Share on other sites

ważne jest żeby od razu zacząć wychowywać psa,bo są ludzie którzy zamiast szkolić czekają aż sam zmądrzeje.Widziałam kilka goldenów agresywnych,nieposłusznych,niewychowanych bo właściciel widział gdzieś jaki to wspaniały pies i myślał że sam się wychowa.Ale po za tym dobrze wychowany golden jest wspaniałym psem.Tylko lepiej kupić goldena w jakieś porządnej hodowli bo już wiadomo co moda zrobiła z tą rasą :roll:

Link to comment
Share on other sites

Mając buldoga mogę się chyba wypowiedzieć- mój pies spokojny nie jest, ta rasa ma ADHD :lol: Naprawdę- mój nie usiedzi w miejscu, spacer musi byc długi męczący psychicznie i fizycznie, bulwa coś robić musi!
Poza tym jest to rasa kosztowna w utrzymaniu, psa brać tylko z papierem z DOBREJ hodowli nie stawiającej tylko na esterier ale też na zdrowie i odpowiedni charakter.
Więc wg mnie na spokojnego buldożka licz dopiero po kilku latach (mówie to co zaobserwowałam na buldozich forach i po moim psie).
Co do przywiązania- owszem, jak najbardziej. Buldog potrafi być zazdrosny o własciciela i użyć zębów.
Oprócz tego warto pamiętać, że jest to troszkę idywidualnista (molos małego formatu :evil_lol:), nie robi poleceń ślepo- zawsze myśli czy mu się to opłaca.
Kolejno- środowiskiem naturalnym buldoga są kanapy, nasze łóżka, a my jesteśmy JEGO- nie on nasz. Hanibal (moja bulwa) owinął sobie wszystkich nas w okół palca :oops:.
Ważne też przy buldożku jest to, że ze względu na spłaszczoną kufę nie może on przebywać zbyt długo na słońcu, trzeba dbać o to, bo może się to skończyć tragicznie.
Buldogi są bardzo kontaktowe i dość latwo uczą się nowych rzeczy (jak pisałam wyżej z wykonywaniem różnie bywa :D), dlatego warto to wykorzystać i nawiązywać dobrą więź z psem od początku jego pobytu.

Ogólnie buldożki to fajne psy, ale trzeba dokładnie przemyśleć ich zakup ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Small[/B] nie musisz mnie oświecać, że wychowanie dużo daje :lol:. Sama mam dominującą sukę, którą dzięki wychowaniu daje się utrzymać w ryzach :razz:. Za to moją sąsiadka ma jamnisię, jako szczenię w ogóle nie była dominująca [raczej z tych co przepraszają że żyją :lol:]. Obecnie sunia jest tak rozpuszczona i przyzwyczajona do rządzenia [w domu wszysty się jej słuchają :roll:], że wystartowała do moich 2 suk [hustky i ciut większsza od huskiego pudlica]. Dziewczyny szybko przypomniały jej kto jest większy i silniejszy :evil_lol:.

Dobrze ułożone goldeny SĄ wspaniałe :loveu:. To piękne psy, mające w sobie niesamowity urok i jeśli tylko włoży się w nie troch pracy to chodzce cuda :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Właściwie to nie był (jest) mój pies, ale mieszkałam z nim przez ponad pół roku. Nie wiem zatem, czy lekarz stwierdził ADHD, ale z pewnością psina by sie kwalifikowała:) Suczka (american pitbull terrier) była bardzo aktywna, pobudzona, zadowolona, radosna - i co nie tylko - ale jedynie w domu. Biegała po domu jak szalona, liżąc i każąc się głaskać przez każdego domownika. Nie znosiła z kolei wychodzić na dwór. Każdy spacer był dla niej katorgą - i mam nadzieje, że mój przyszły piesek będzie podobny. Ale to jest chyba raczej kwestia charakteru a nie rasy. Jej domowy kumpel - pies tej samej rasy - był leniwy w domu, a rozbrykany na dworze.
Słyszałam jednak, że takich malutkich szczeniaczków nie można zostawiać w domu, bo może się odbić to na jego psychice.... (?)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']Teraz każde dziecko/pies o normalnej aktywności lub ciut większej ma adhd :roll: Coś strasznego - wystarczy że nie spędza całego dnia na kanapie i już ma ADHD.[/QUOTE]
Dokładnie.
Skoro buldog ma ADHD to ciekawe co musza miec zaganiajace owczarki przemierzajace przy stadach po 50 km dziennie, albo uzytkowe belgi.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olenka1302']Witam,
Chciałabym kupić psiaka, ale zastanawiam się nad wyborem rasy. Chciałabym suczkę niezbyt wielką, która będzie kochaniutka i bardzo przywiązana do właściciela (czyli do mnie:p), raczej typ domowy. Myślę o wyborze buldoga francuskiego i właściwie potrzebowałabym jakieś zachęty.
Nie wiem też, czy lepiej kupić psa rodowego czy też bez (chodzi mi o zdrowie psiaka). Jakieś konkretne za i przeciw buldożkowi?
Dzięki wielkie:lol:[/quote]

[quote name='asiol']Mając buldoga mogę się chyba wypowiedzieć- mój pies spokojny nie jest, ta rasa ma ADHD :lol: Naprawdę- mój nie usiedzi w miejscu, spacer musi byc długi męczący psychicznie i fizycznie, bulwa coś robić musi!
Poza tym jest to rasa kosztowna w utrzymaniu, psa brać tylko z papierem z DOBREJ hodowli nie stawiającej tylko na esterier ale też na zdrowie i odpowiedni charakter.
Więc wg mnie na spokojnego buldożka licz dopiero po kilku latach (mówie to co zaobserwowałam na buldozich forach i po moim psie).
Co do przywiązania- owszem, jak najbardziej. Buldog potrafi być zazdrosny o własciciela i użyć zębów.
Oprócz tego warto pamiętać, że jest to troszkę idywidualnista (molos małego formatu :evil_lol:), nie robi poleceń ślepo- zawsze myśli czy mu się to opłaca.
Kolejno- środowiskiem naturalnym buldoga są kanapy, nasze łóżka, a my jesteśmy JEGO- nie on nasz. Hanibal (moja bulwa) owinął sobie wszystkich nas w okół palca :oops:.
Ważne też przy buldożku jest to, że ze względu na spłaszczoną kufę nie może on przebywać zbyt długo na słońcu, trzeba dbać o to, bo może się to skończyć tragicznie.
Buldogi są bardzo kontaktowe i dość latwo uczą się nowych rzeczy (jak pisałam wyżej z wykonywaniem różnie bywa :D), dlatego warto to wykorzystać i nawiązywać dobrą więź z psem od początku jego pobytu.

Ogólnie buldożki to fajne psy, ale trzeba dokładnie przemyśleć ich zakup ;)[/quote]

Asiol pięknie wszystko opisała. Buldożek [B]TYLKO I WYŁĄCZNIE[/B] z rodowodem ze sprawdzonej hodowli. Choć to na początek może wydawać się dużym wydatkiem.;)

[url=http://www.buldogfrancuski.com]Serwis Buldoga Francuskiego[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...