Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='Alicj@_255']Normalny czyli przecietny koszt utrzymania. Np. Pasterskie psy Bernenskie sa drogie w utrzymaniu , gdyz sa masywne i potrzebuja duzo karmy i dobrej jakosciowo.Przecietny czyli np. niue trzeba wydawac duzo na akcesoria do pielegnacji siersci psa lub na karme z wyzszych polek.[/quote]
Oj, chyba mylisz pojęcia. Każdy pies potrzebuje dobrej jakościowo karmy bez względu na system karmienia i rasę, bo jest to inwestycja w jego zdrowie.
Mam pytanie miałaś kiedykolwiek dużego psa?
Bo odnoszę wrażenie, że nie wiesz czego chcesz i nie wiesz w ogóle o czym dyskutujesz.
Skoro kwestia ekonomii jest dla Ciebie taka istotna, to po co Ci kosztowny pies? Bo o tym, że tanich w utrzymaniu dużych psów po prostu nie ma, no chyba, że te zwyczajnie zaniedbywane, była mowa wcześniej.

Chciałabyś sobie tak wszystko skrupulatnie zaplanować, żeby w to nie musieć inwestować, w tamto, a nie pomyślałaś, że psy na różnych etapach życia, z różnych często nie przewidzianych powodów wymagają większych nakładów pieniężnych?
Co jeśli pies zacznie np. przewlekle chorować? I będzie na co dzień wymagał nie tylko kosztownej, specjalistycznej karmy, ale i leków, rehabilitacji itp.?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicj@_255']Normalny czyli przecietny koszt utrzymania. Np. Pasterskie psy Bernenskie sa drogie w utrzymaniu , gdyz sa masywne i potrzebuja duzo karmy i dobrej jakosciowo.Przecietny czyli np. niue trzeba wydawac duzo na akcesoria do pielegnacji siersci psa lub na karme z wyzszych polek.[/quote]

Kazdy pies potrzebuje dobrej jakosciowo karmy:diabloti:
Pytam bo pisalas ze chcesz duzego psiaka...a duzy i tani w utrzymaniu hmm no moze byc ciezko.
Moze sznaucer olbrzym albo sredniak?? Tylko wizyty u fryzjera potrzebne i nie jestem pewna czy godzina spaceru dla sznupa jest wystarczajaca, dla mojego pseudo sznaucera to zdecydowanie za malo...

Link to comment
Share on other sites

Ale krolika tylko z dobrej hodowli i najlepiej z rodowowem (kroliki tez maja rodowody) :evil_lol:

Ale chyba lepiej, zeby zadac milion pytan aby dobrac odpowiedniego psa.

No nie wiem- kazdy ma inne pojecie na temat zywienia psa. Ale mam nadzieje ze Alicja jest w miare sensowna jesli o to chodzi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aina155']A jaka to jest "karma z wyzszej polki"?[/quote]

Ciesze sie ze wybor rasy mam juz za soba, pod takim obstrzalem pytan chyba bym krolika kupila ze strachu:evil_lol::evil_lol:
Podejzewam ze Alicji chodzilo o RC, Hilsy itp...nie wiem moge sie mylic:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

W schroniskach mało szczeniąt :-o
Od kiedy?!?!

U nas, w Pabianicach to zazwyczaj ok. 30 jest...
A to jest stosunkowo małe miasteczko (porównujac z Łodzią np.)

Kurcze... wystarczy looknąć na to obalone złą sławą allegro, żeby się przekonać ile jest potrzebujacych maluchów... W tym wiele z niechcianych ciąży lub porzuconych suk - wychowanych w warunkach domowych od małego...

A biorąc dorosłego psa ze schroniska wiesz mniej-więcej jaki ma charakter, bo możesz się z nim przejść, odwiedzać go, wiesz jakiej jest wielkości i co na pewno to taki psiak jest do końca życia wdzięczny za wyciągniecie go z "piekła"

Ja Ci mogę polecić np. Tinę...
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/retriever-z-nowej-szkocji-potrzebuje-pomocy-prosimy-o-ogloszenia-bannery-135522/[/URL]
Średnio - duża, włos raczej nie wymaga zbytniej pielęgnacji, odebrana z interwencji, bardzo młoda... Z kompletem szczepień i po sterylce...:razz:

Link to comment
Share on other sites

Jestem chyba taka niezdecydowana w kupnie psa ,ze chyba bede tak ,,gdybac'' cale moje zycie :lol: Ale to chyba wynika z tego ,.ze zabardzo kocham wszystkie psy :loveu: Gdy moj pies zmarl (owczarek niemiecki) zabraklo mi misia:placz: Zawsze gdy sobie o niej przypominam to placze:placz: Jakas pustka w sercu pozostala po niej...po psinie wiernej , kochanej (duzej :lol:). I wlasnie dlatego szukam drugiego misia , ktory wypelnilby ta pustke w serduszku :sad:...Moj pies byl wierny , inteligentny itp...I wlasnie chcialabym takiego psa , ktory moze nie jest podobny do owczarka niemiekiego , ale do jego charakteru:roll:

Link to comment
Share on other sites

Przyszla kolej i na mnie, choc ja to na razie chcialabym sie zorientowac jaka rasa moze byc dla mnie odpowiednia bo zakup pieska planuje za jakies 2 lata.

No wiec, co moge zapewnic:
- towarzystwo Fiony (mojego mieszanca jmanika)
- spacery, zabawe, aportowanie, szkolenie we wlasnym zakresie, a jesli bardzo bedzie potrzeba fachowe to i u specjalisty, bieganie przy rowerze, wyprawy do lasu, na laki, nad wode

Co oczekuje:
- psa wytrzymalego, ktory dorowna Fionie kondycyjnie, a to juz bywa ciezkie dla niektorych psow. Ale tez psa ktory jak jeden, dwa dni wiecej nie pobiega to nie zniszczy mi domu
- psa, ktorego moja obecna suka niestaranuje, czyli jakies 15-25 kg wagi
- chetniej z krotsza sierscia, lub jesli mozna ostrzyc to moze byc i z dluga
- chetnie psa, z ktorym mozna by np frisbie uprawiac (ale to raczej okazjonalnie)
- raczej latwego do szkolenia- kolejnego uparciucha nie zniose ;)

Moje typy: cocker spaniel angielski, sznucer średni, moze aussie.

A co Wy sadzicie? Moze jakies inne rasy mi polecicie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops'][B]aina[/B] pudel sredni lub krolweski :diabloti:
nadaje sie do sportu, kondycyjnie napewno wytrzyma i po otrzyzeniu nie ma tak duzo roboty przy pielegnacj ;)
pozatym wspanialy charakter :razz:[/quote]

No nie wiem, moze... Chociaz za bardzo sie z pudlem nie widze, ale to moze kestia raczej tego ze wiekszosc pudli nie najlepiej wyglada w tych swoich fryzurkach.

A jak 13 kg w biegu na niego wpadnie to nic mu sie nie stanie? Bo to ma byc piesek, ktorego Fionka swoimi "delikatnymi" zabawami za bardzo nie uszkodzi. A ze beda spedzac ze soba duzo czasu wiec musze miec psa co bedzie w stanie to zniesc. Wiadomo, ze nie beda sie bawic caly czas, ale nie chce zeby mu sie cos stalo, podczas harcow. A majac Fione, musze brac jej zdanie (no i mozliwosci) co do psa pod uwage ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aina155']No nie wiem, moze... Chociaz za bardzo sie z pudlem nie widze, ale to moze kestia raczej tego ze wiekszosc pudli nie najlepiej wyglada w tych swoich fryzurkach.

A jak 13 kg w biegu na niego wpadnie to nic mu sie nie stanie? Bo to ma byc piesek, ktorego Fionka swoimi "delikatnymi" zabawami za bardzo nie uszkodzi. A ze beda spedzac ze soba duzo czasu wiec musze miec psa co bedzie w stanie to zniesc. Wiadomo, ze nie beda sie bawic caly czas, ale nie chce zeby mu sie cos stalo, podczas harcow. A majac Fione, musze brac jej zdanie (no i mozliwosci) co do psa pod uwage ;)[/quote]

no wlasnie fryzure pudel moze miec jaka tylko bedziesz chciala jesli nie podoba Ci sie jakos wymyslnie to ostrzyzesz na sportowo ;) albo tez calkiem na zero :diabloti: i bedziesz miala psa krotkowlosego :evil_lol:

sluchaj ja mam pudla bez rodo niby sredni 7kg ma a sucz mam 15 kg i zaufaj ze bawia sie w tarany i deptanie po sobie o zadnemu nic nie jest ;)
pudel chociaz ma juz 12 lat dorownuje dalej bieganiem i skakaniem suce ktora ma dopiero rok ;) te psy do konca swojego zycia sa bardzo energiczne a charakter maja naprawde cudowny i gdyby nie ten wyglad to bylaby moja ulubiona rasa :evil_lol: nie lubie spedzac duzo czasu na czesanie wiec strzyge go na bardzo krotko ;)

polecam :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Na zero- iedalnie :diabloti:

No nie wiem- Fiona potrafi: ganiac sie z kolezanki labem (jak on nna nia spadnie to najwyzej warknie), ostatnio lobuz zaganial skundlonego goldena i to ona narzucala tempo, kiedys naderwala wiezadlo w lapie i co? ano nic, nadal miala ochote sie bawic. Tylko wet byl w szoku ze jeszcze chodzi :evil_lol: Jezdzila kiedys na amstaffie- doslownie, wisiala na nim. Tamten happy, Fiona rowniez. Male psy delikatnie taranuje- tzn ona sie tylko chce pobawic, to pieski sa dzinwe bo nie chca. Wiekszosc wlascicieli na lace boi sie mojego psa (no bo w zabawie zawsze warczy, albo sie gryzie)- ich psy sie nie boja, one Fionke lubia i to bardzo, tylko czasem Fionka je nie najlepiej traktuje.

A najbardziej Fiona kocha aportowac- wiec dobrze zeby drugi pies tez to lubil.

Link to comment
Share on other sites

o no to pudel kocha aportowac ;)
w tym jednym przypadku jest lepszy od mojej suczy on nie wymieka nigdy :evil_lol: jej sie nudzi po 15min ;)
pudel pasuje do Twojego opisu , ale decyzja nalezy do Ciebie i wiadomo nie ma co kupowac psa ktory tak naprawde nam sie nie podoba ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aina155']

A jak 13 kg w biegu na niego wpadnie to nic mu sie nie stanie? Bo to ma byc piesek, ktorego Fionka swoimi "delikatnymi" zabawami za bardzo nie uszkodzi. A ze beda spedzac ze soba duzo czasu wiec musze miec psa co bedzie w stanie to zniesc. Wiadomo, ze nie beda sie bawic caly czas, ale nie chce zeby mu sie cos stalo, podczas harcow. A majac Fione, musze brac jej zdanie (no i mozliwosci) co do psa pod uwage ;)[/QUOTE]

mój szczurzy 8kg przewala się bez problemu z prawie 30kg labką, i ani jednemu, ani drugiemu nic nie jest a mały potrafi dużą przewalić :evil_lol: tyle, że to mięśniak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']Owczarek szkocki?:cool3:[/quote]

Za duzy, za duzo futra (i nie da sie ostrzyc :evil_lol:). A poza tym jakos nie widze collie biegajaca ze mna przy rowerze w takiej pieknej szacie. Chociaz w przypadku tego psa odeszlyby wydatki na fryzjera, a to juz jest duzy plus.

Juz predzej sznaucer :) lub spaniel, no albo proponowany wczesniej pudel.

Tylko w przypadku sznaucera to sie troche boje- one mi sie kojarza jakie takie bardziej zadziorne.

PS. Dobrze ze nie zamierzam psa juz teraz kupowac, tylko najwczesniej za rak, dwa, trzy, bo chyba bym zadnej decyzji nie podjela.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...