Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='Aleks89']Nic się nie znacie.Gordony to i pozaganiajo owce i postróżujo na podwórku i po polu poganiajo i dziecko mófić nauczom i fszystko mogom robić ,bo łone to som do wszystkiego te gordony no!Sie nie znacie.[/QUOTE]

:evil_lol: Ty sobie uważaj, bo zaraz będzie, że przybyła odsiecz :diabloti:

ale poza tym wielbię Cię Oleczku :loveu::diabloti: Poprawiłeś mi humor na wyjscie z roboty. Także bawcie się dzieci grzecznie, bo spadam o 15 :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']aby czuc sie bezpiezpieczniej na spacerze z psem, nie potrzebuje stroza, tylko psa, ktory w razie czego potrafi sie odpowiednio zachowac.
moje psy potrafia i udowodnily to juz kilka razy.
co wiecej: zaden z moich psow nie "drze ryja bez sensu".

moje psy sa calkiem niezlymi stozami chociaz nikt nie wykorzystuje ich do tego celu.
to, ze "listek leci" nie sprawi, ze sie rozedra, bo maja to w dupie. to dzielne, odwazne psy mysliwskie, a nie japacze, co dra pale bez powodu.[/QUOTE]

oo hahah wróciłaś ze swoimi IDEALNYMI PSAMI W KAŻDEJ DZIEDZINIE?:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']
Nie neguje tego, że moze działać na świadomość człowieka, bo jak pies szczeka, jeży się i w ogólnie robi tą cała pokazówkę to sie wydaje zły i niebezpieczny. Natomiast na ogół mało to ma wspolnego z faktycznym stróżowaniem.
I motylkowa z tego co piszesz to Ti warczy na wiekszosc obcych facetów, wiec u niego to raczej tez niewiele ma wspolnego ze stróżowaniem. Owszem to moze robić wrażenie, ale to nie jest stróżowanie.
:roll:
[/QUOTE]

heh, a tak wyraźnie napisałam, że Ti nie jest psem stróżującym... ;) tylko że to dla mnie bez znaczenia, czy nazwie się to tak czy tak, bo liczy się rzeczywisty efekt, a nie dogo teoria :cool3: i jeżeli nikt mi się nie wpierdziela do domu, bo któryś mój pies daje znać, że nic z tego, to dla mnie taki efekt jest ok, nawet jeśli odbywa się poprzez powarkiwanie(Ti) czy szczekanie(Etna), a nie w sposób w jaki robią to psy typowo stróżujące. myślę, że dla człowieka postronnego to nie ma większego znaczenia, liczy się dla niego to, że lepiej nie wchodzić

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']wydawało mi się, że masz dwa psy[/QUOTE]

wydawało mi się, że pisałam o Etnie oraz że małego mam bardzo krótko i to, jaki do mnie przyjechał nie jest moją winą. za to moją zasługą jest to, że zachowuje się coraz lepiej

Link to comment
Share on other sites

Łeee...liczyłam, że bede miała co poczytać a tu nuda :placz:

Aga, mało mnie z kolei obchodzi co dla postronnego jest, badź nie jest stróżowaniem. Natomiast bardzo mnie to obchodzi jak ktoś się wykłóca, że seter stróżuje. I wybacz, to nie jest dogo teoria, tylko boserwacja wieloletnia, ludzi miliard razy mądrzejszych ode mnie. Mających psy ras typowo stróżujących albo obronnych.

I ani w przypadku Pleśniaka to nie jest stróżowanie. Niestety pies stróżujący to nie jest pies lękliwy :roll: To musi byc piec mega pewny siebie i zrówoważony.

Także koniec offtopu, jak ktoś serio chce podrązyć temat to idzmy gdzie indziej ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']no, to może jeszcze na zakończenie, po raz trzeci napiszę, że nie uważam Timiego za psa stróżującego :) nie wiem, czy czytasz wybiórczo, czy bez zrozumienia.[/QUOTE]

a ja nie napisałam, ze Ti jest strózujący, tylko, że pies strózujący wyklucza się z psem lękliwym. Stróżowanie i lęki nie idą w parze, bo w efekcie ma się japacza. Ogólnikiem Kochana się posłużyłam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']a ja nie napisałam, ze Ti jest strózujący, tylko, że pies strózujący wyklucza się z psem lękliwym. Stróżowanie i lęki nie idą w parze, bo w efekcie ma się japacza. Ogólnikiem Kochana się posłużyłam ;)[/QUOTE]

zupełnie Cię nie czaję. pisałaś o moim psie, chyba że "Pleśniawka" to jakieś określenie dla wszystkich psów ;)
moje psy nie są psami stróżującymi, ale świetnie zniechęcają obcych, a Etna w razie potrzeby posłuży za alarm(nigdy nie szczeka bez sensu) i tyle. nie wiem, po co tu dopisywać coś więcej o tym, że taka i taka rasa nie jest stróżująca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']zupełnie Cię nie czaję. pisałaś o moim psie, chyba że "Pleśniawka" to jakieś określenie dla wszystkich psów ;)
moje psy nie są psami stróżującymi, ale świetnie zniechęcają obcych, a Etna w razie potrzeby posłuży za alarm(nigdy nie szczeka bez sensu) i tyle. nie wiem, po co tu dopisywać coś więcej o tym, że taka i taka rasa nie jest stróżująca.[/QUOTE]

Jeżu nie chce mi się rozbijać na czynniki pierwsze swojej wypowiedzi. Serio :roll: Posłużyłam się przykladem Twojego psa, o czym sama wspomniałas-warczy na obcych facetów. I to ewidetnie jest lękowe, i to nie jest stróżowanie. I tu się zgadzamy obie, gdyż ponieważ pies strózujący nie jest lękliwy.

Może faktycznie mam jakies braki w przenoszeniu myśli w słowo pisane. Za dużo tabelek i cyferek na co dzień :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']Jeżu nie chce mi się rozbijać na czynniki pierwsze swojej wypowiedzi. Serio :roll: Posłużyłam się przykladem Twojego psa, o czym sama wspomniałas-warczy na obcych facetów. I to ewidetnie jest lękowe, i to nie jest stróżowanie. I tu się zgadzamy obie, gdyż ponieważ pies strózujący nie jest lękliwy.

Może faktycznie mam jakies braki w przenoszeniu myśli w słowo pisane. Za dużo tabelek i cyferek na co dzień :diabloti:[/QUOTE]

no warczy. nie jest to stróżowanie. i co z tego, bo tego nie mogę zrozumieć? myślę, że ani jedna osoba, na którą dotychczas nawarczał, nie uznała, że to piesek się boi(choć faktycznie tak jest) i że można to sobie zignorować i np wejść bez pytania do domu :)
ale wbrew temu co sugeruje Oluś, nie skaczę z radości że mój szczeniak warczy, tylko dużo nad tym pracuje i problem powoli znika. natomiast z tego, że Etna informuje, że ktoś przylazł, jestem zadowolona ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']Łeee...liczyłam, że bede miała co poczytać a tu nuda :placz:

Aga, mało mnie z kolei obchodzi co dla postronnego jest, badź nie jest stróżowaniem. Natomiast bardzo mnie to obchodzi jak ktoś się wykłóca, że seter stróżuje. I wybacz, to nie jest dogo teoria, tylko boserwacja wieloletnia, ludzi miliard razy mądrzejszych ode mnie. Mających psy ras typowo stróżujących albo obronnych.

I ani w przypadku Pleśniaka to nie jest stróżowanie. Niestety pies stróżujący to nie jest pies lękliwy :roll: To musi byc piec mega pewny siebie i zrówoważony.

Także koniec offtopu, jak ktoś serio chce podrązyć temat to idzmy gdzie indziej ;)[/QUOTE]

[url]http://definicja.net/definicja/Str%C3%B3%C5%BCowa%C4%87[/url]

STRZEC, PILNOWAC, DOZOROWAC.

tak, seter pilnuje swojego obejscia i chaty.
tak, alarmuje, gdy cos sie dzieje.
tak, jest w stanie nie wpuscic obcego na swoj teren.

a przede wszystkim nie drze paly bez sensu, bo nie ma tego w naturze.

nie kazdy seter. moje jak najbardziej. szczegolnie mlodszy pies.


seter nie robi tego jak kaukaz, ale zespol powyzszych czynnosc jest jak najbardziej strozowaniem.
pies nie musi byc kaukazem ani inna rasa strozujaca, zeby to robic, bo jest po prostu psem i ma to w naturze.

Link to comment
Share on other sites

Normalnie chyba zgubię portki jak będę przechodzić koło domu w którym stróżuje krwiożerczy seter :diabloti:

Tak samo jak na pewno każdy gubi majtki na widok stróżującego jamnika. A nie, zaraz... jamnik to nie pies, nie liczy się :eviltong:

Dla mnie prawdziwe stróżowanie to takie np. w wykonaniu CAO... Ten pies zwykle leży i się patrzy. Żadnego darcia ryja czy pokazówki (jaką np. odwala doberman) ale bardziej bym się tam bała wejść niż do jakiegokolwiek jazgota z tego powodu, że jak piesek uzna, że mam nie wchodzić, to on na to nie pozwoli. Nie pozwoli i już :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

To co moim zdaniem wyróżnia psa stróżującego i oddziela go od psa obronnego, to [B]samodzielność[/B], dlatego nie każdy pies obronny będzie dobrym stróżem, potrzebny jest do tego zrównoważony charakter albo... pan przy boku. Takiego dziamgającego samotnie seterka czy nawet ONka można łatwo wystarszyć, one są tylko mocne w gębie, a tak naprawdę boją dupę jak są same. W obronie właściciela stanie większość psów, ale zupełnie co innego jest gdy pies jest sam i musi podjąć decyzję, a nie ma nikogo za nim. I tu wkracza wieloletnia selekcja hodowlana. Nie KAŻDY pies ma tyle odwagi i samodzielności, żeby to zrobić.

Ale to trzeba trochę znać psychikę chociaż jednej z ras stróżująco-obronnej, poobserwować i wyciągnąć wnioski. A nie mając jamnika czy setera kłócić się na temat stróżowania. To tak jakby właściciel traktora pouczał właciciela motocykla co do jazdy jednośladem po polskich drogach. Stary, co ty mozesz wiedzieć w ogóle na ten temat? :razz:

[QUOTE] ciekawe ilu ludzi spotkanych na ulicy(czyli potencjalni ludzie, którzy będą chcieli wejść) rozróżnia, że istnieje stróżowanie prawdziwe i nieprawdziwe ;-)

[/QUOTE]

Zwykli ludzie nie chcą nikomu wchodzić na posesje, a ci co chcą to wiedzą, bo to ich fach :p

Link to comment
Share on other sites

Każdy z was przesadza ... ja jakoś potrafię uwieżyć w agresynwego setera bo miałam z takim do czynienia.. i jakoś uwierze że wyżeł, seter, rottwailer, dalmatyńczyk w razie zagrożenia ZAATAKUJE... tak samo potrafię sobie wyobrazić że jeśli na posesji jest seter to może obcego nie wpuścić... nie wiem o co szczerze wam chodzi, setery czy wyżły nie są psami strózujacymi ale w razie wtargnięcia na posesje myślicie że piesek przyniesie piłęczkę złodziejowi? :o
Moja suka jest otwarta na OBCYCH ludzi, ale gdy będzie sama na ogródku to nieznajomego nie wpuści, mimo że staffiki to nie są psy strużujące i nigdy nimi nie były... nie będę oczywiście porównywać seterka do kaukaza ale nie będę popadać w skrajność jak niektórzy z was :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...