Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='xxxx52']Nie zauwazylam ,a mieszkam 16 lat na wsi ,zeby ACD zaganialy konie ,a kilka razy dziennie ide na spacery i po prawej i lewej mam konie i psy tej rasy.
tak zgadzam sie ,ze bardzo posluszne ,nie odstepuja na krok swego opiekuna,bardzo lubia jak im sie zajecie wyszukuje ,gdyz sa bardzo inteligentne.
Moi sasiedzi nie maja plotow ,i nie ma terytorialnego pilnowania i ochrony.Moze ta harmonia z innymi psami zalezy od tego ,ze od szczeniakow przebywaly z innymi psami.
wiesz sama mialam 2 szczeniaki tej rasy,dostalam w prezencie od hodowczyni (z przyczyn rodzinnych je wydala) .Poznalam matke tych szczeniakow.Wspaniale radosne psy.Prawda jest ,ze jak widza obca osobe to szczekaja ,ale tak robi kazdy pies ,ale pozniej machaja ogonkami z radosci.Mialam te psy dosc dlugo i wiem ze to sa psie aniolki ,porownujac z moimi zlosliwcymi niektorymi,ale niestety ja sie nie nadaje na szczeniaki ,gdyz wiem jaka to odpowiedzilnosc i obowiazek .nalezy zapewnic im dobre wychowanie i musialby chodzic do psiej szkoly ,dlatego zadnego niestety nie chcialam sobie zatrzymac ,ale jednego obserwuje z okna ,a drugi przychodzi ze swoja opiekunka w odwiedziny do brata i chodzi z innym psiakiem do psiej szkoly.[/QUOTE]
sądząc z twoich opisów mieszkasz w jakimś psim raju. Może jakieś zdjęcia na potwierdzenie twojej "wiedzy" i "doświadczenia"?

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam bardzo, xxxx52, czy jest jakaś rasa psa z którą nie miałaś do czynienia? Bo po pierwsze mam takie wrażenie jak Unbelievable (psi raaaaaj, skowronki i w ogóle disnej) a po drugie mam wrażenie, że znasz wszystkie rasy psów świata, bo je masz/miałaś/miała Twoja rodzina. Jest to dla mnie co najmniej dziwne :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Przepraszam bardzo, xxxx52, czy jest jakaś rasa psa z którą nie miałaś do czynienia? Bo po pierwsze mam takie wrażenie jak Unbelievable (psi raaaaaj, skowronki i w ogóle disnej) a po drugie mam wrażenie, że znasz wszystkie rasy psów świata, bo je masz/miałaś/miała Twoja rodzina. Jest to dla mnie co najmniej dziwne :roll:[/QUOTE]
z jaki nie mialam to ci powiem do czynienia zbernardynem i paroma innymi.Co zazdroscisz ,ze moje znajome i rodzina uwialbiaja psy i maja nie miej niz 4 psy roznych ras i kolorow od pradzaida mielismy duzo psow gdyz mielsimy duzy dom na przedmiesciu Poznania ,i przygarnialismy wiele zwierzat ,ktore byly wyrzucane na ulice.trafialy nie tylko psy ,ale koty jeze ,wrony .tak trudno zrozumiec majac jednego tylko psa ,ze mozna miec ,a nie rozmnazac.A tak nieuzasadniona zazdrosc robi ludzi chorych .Zlosc tylko szkodzi urodzie dogomaniaczki
Moge na prywatne tobie przeslac zaczynajac od ACD ,taka slodycz ,psie aniolki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']sądząc z twoich opisów mieszkasz w jakimś psim raju. Może jakieś zdjęcia na potwierdzenie twojej "wiedzy" i "doświadczenia"?[/QUOTE]

tak mieszkam w psim "raju ",gdzie zgoda i harmonia panuje miedzy zwierzetami i ludzmi.Byli i zawistni byli i zli ,ale ci wymarli.Ale co ja za to moge ,ze tak fajnie u nas jeszt ,ze dostalam ZA DARMO psy?????????,ze sasiedzi sie spotykaja o 17 godzinie i wszyscy z psami wedruja Co w tym zlego ,albo dziwnego????Dla mnie to normalne,za kilka lat tez w Polsce bedzie normalne ,ale cierpliwosci nalezy i nadzieje miec.jak tak bedziecie moze 70 lat mialy,hi
Podaj e-maile to zasypie ciebie zdjeciami

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']z jaki nie mialam to ci powiem do czynienia zbernardynem i paroma innymi.Co zazdroscisz ,ze moje znajome i rodzina uwialbiaja psy i maja nie miej niz 4 psy roznych ras i kolorow od pradzaida mielismy duzo psow gdyz mielsimy duzy dom na przedmiesciu Poznania ,i przygarnialismy wiele zwierzat ,ktore byly wyrzucane na ulice.trafialy nie tylko psy ,ale koty jeze ,wrony .tak trudno zrozumiec majac jednego tylko psa ,ze mozna miec ,a nie rozmnazac.A tak nieuzasadniona zazdrosc robi ludzi chorych .Zlosc tylko szkodzi urodzie dogomaniaczki
Moge na prywatne tobie przeslac zaczynajac od ACD ,taka slodycz ,psie aniolki.[/QUOTE]

Pewnie, zazdroszczę jak cholera, ale mnie rozgryzłaś :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']mielismy duzo psow gdyz mielsimy duzy dom na przedmiesciu Poznania ,i przygarnialismy wiele zwierzat ,ktore byly wyrzucane na ulice.[/QUOTE]

No tak, do innych przybłąkują się zwykłe kundle i mieszańce, a do Ciebie ACD, Jagterriery, Borzoje, Foksteriery, JRT... Chyba, że masz na myśli psy w typie, a to wnosi zero do tematu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulix']No tak, do innych przybłąkują się zwykłe kundle i mieszańce, a do Ciebie ACD, Jagterriery, Borzoje, Foksteriery, JRT... Chyba, że masz na myśli psy w typie, a to wnosi zero do tematu.[/QUOTE]
Borzoja jednego mialam z dogomani ACD od hodowcow,jagteriery to nie moja rasa ,gdyz mam koty,fokstretoiera mialam imieniem Zaczek z rodowodem i metryka polacy mnie skradli,jamnika 18 lat,sznaucerke z rodowdoem i metryka,papilona z rodwodem i metryka ,owczarka niem z rodowodem i metryka ,hawnesa z madery,francuskiego budozka z metryka i rodowodem zyl tylko 3 lata uratowany od wstretnego hodowcy. (itd wszystkie bractwo wykastrowane bylo i jest)Przez lat tych pieskow bylo ,ale jedne zyly 18 lat inne np 3 lata Cos jeszcze Ciebie nurtuje.Psy mamy te co uratowane z ulicy ze schronisk,a co od hodowcow sie nie ratuje ,byle tylko nie rozmnazano.jestem wrogiem rozmnazania zwierzat poprzez hodowcow co maja wiele ras i zmieniaja rasy w zaleznosci od mody,jak i pseudohodwcow.
Ach zapomialam ,ze mialam wspaniala Sabunie rhodesian ridgebacka mix ze schroniska przybyla do mnie w opieke jak szkielet .wychuchalam ja i przytyla i przejela ja org ktora wyslal ja do psiej szkoly i wyadoptowala
Prosze pytac o moich psach moge mowic i pisac do jutra rana.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Przepraszam bardzo, xxxx52, czy jest jakaś rasa psa z którą nie miałaś do czynienia? Bo po pierwsze mam takie wrażenie jak Unbelievable (psi raaaaaj, skowronki i w ogóle disnej) a po drugie mam wrażenie, że znasz wszystkie rasy psów świata, bo je masz/miałaś/miała Twoja rodzina. Jest to dla mnie co najmniej dziwne :roll:[/QUOTE]

Ja już to dawno zauważyłam. Xxx a może założysz wątek swoich psów i się nimi pochwalisz? Jakieś fotki może?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']tak mieszkam w psim "raju ",gdzie zgoda i harmonia panuje miedzy zwierzetami i ludzmi.Byli i zawistni byli i zli ,ale ci wymarli.Ale co ja za to moge ,ze tak fajnie u nas jeszt ,ze dostalam ZA DARMO psy?????????,ze sasiedzi sie spotykaja o 17 godzinie i wszyscy z psami wedruja Co w tym zlego ,albo dziwnego????Dla mnie to normalne,za kilka lat tez w Polsce bedzie normalne ,ale cierpliwosci nalezy i nadzieje miec.jak tak bedziecie moze 70 lat mialy,hi
Podaj e-maile to zasypie ciebie zdjeciami[/QUOTE]
proszę, powiedz mi gdzie takie niesamowite rzeczy się dzieją, z chęcią tam zamieszkam ;)

mój mail to [email][email protected][/email] , czekam na zdjęcia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atomowka']xxxx52 ile masz w tym momencie psów u siebie w domu? ( jeżeli mogę zapytac)[/QUOTE]
a ile Ty masz? Poza tym to jest watek o rasach psow ,a nie przesluchanie Hi
acha boksera Atosa to miala 25 lat temu tez z rodowadem byl i metryka koniec przesluchania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']O ludzie... Co za poziom. Mamy burżuja. Cholera, my biedota chyba powinniśmy się schowac i wstydzić, żesmy sa biedne Polaki w biednej, skundlonej Poslce :|[/QUOTE]

Ale to nie ten temat to sie nazywa zasmiecanie watku ! ,bo temat jest dogomaniaczki o rasach psow ,chyba ,ze nie macie pojecia dlatego piszecie nie na tematy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']a ile Ty masz? Poza tym to jest watek o rasach psow ,a nie przesluchanie Hi
acha boksera Atosa to miala 25 lat temu tez z rodowadem byl i metryka koniec przesluchania[/QUOTE]

Nie rozumiem Twojego tonu. Nie pytałam czy miałaś kiedyś boksera a ile masz teraz psów. Skoro jest to owiane tajemnicą wystarczyło napisać
Ja mam teraz jednego psa, i odpowiedając wcale nie czuje się jak na przesłuchaniu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']sama jestes winna ze tak je rozmnazacie , walczceiz tymi pseudohodwlami ,zlymi hodowcami zamknijcie bazary targowiska kastrujcie to moze za 20 lat bedziecie sprowadzali psy zzagranicy.
Co nie wiesz ,ze jak sie ma psy ,albo pomaga sie psom to bez pieniedzy ani rusz .Nawet te psie hoteliki kosztuja miesiecznie 30o z.
jak sie nie ma pieniedzy nie mozna pomagac psom i psy miec
Ale to nie ten temat to sie nazywa zasmiecanie watku ! ,bo temat jest dogomaniaczki o rasach psow ,chyba ,ze nie macie pojecia dlatego piszecie nie na tematy[/QUOTE]

A Ty masz i pomagasz. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']dostałam zdjęcia- borzoj, mieszaniec rodezjana, może jakiś sznaucer (co ciężko wywnioskować bo z daleka zdjęcie), reszta to kundelki. A ja się pytam gdzie te ACD i inne przytaczane przez ciebie psy...?

edit: jeszcze prośba- nie życzę sobie pisania do mnie PW ;)[/QUOTE]
Widze ,ze nie znasz sie na psach nie

znasz sie na rasach to nie moj problem ,ze nawet feancucskiego buldozka nie widzialas ,albo mojej 14 sznaucerki minaturki bez zabkow .Chcialas sie do mnie przeprowadzic to pokazalam jak mieszkam a ten tricolor to sa ACD-szczeniaki poczytaj sobie o tej rasie jakie maja kolory
To ci przekaze ,ze sa koloru merle,tricolor,jasno brazowe z bialym i brazowe z bialym nic wiecej " sadzie "nie mam do przekazania hi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Widze ,ze nie znasz sie na psach nie

znasz sie na rasach to nie moj problem ,ze nawet feancucskiego buldozka nie widzialas ,albo mojej 14 sznaucerki minaturki bez zabkow .Chcialas sie do mnie przeprowadzic to pokazalam jak mieszkam a ten tricolor to sa ACD-szczeniaki poczytaj sobie o tej rasie jakie maja kolory
To ci przekaze ,ze sa koloru merle,tricolor,jasno brazowe z bialym i brazowe z bialym nic wiecej " sadzie "nie mam do przekazania hi[/QUOTE]
widzę teraz buldożka i coś koło aussika- ACD w dalszym ciągu nie ma ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']widzę teraz buldożka i coś koło aussika- ACD w dalszym ciągu nie ma ;)[/QUOTE]
Acd -co to jest za rasa?ja otrzymalam od hodowcy English Shepherd -ta spokojniesza odmiane Shepherdow czarno,bilo brazowy.Piekne psy teraz maja 7 miesicy ,a ja robilam zdjecia to byly 4 miesieczne
ACD myslam ze to sa Shepherd ,a sa to?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Acd -co to jest za rasa?ja otrzymalam od hodowcy English Shepherd -ta spokojniesza odmiane Shepherdow czarno,bilo brazowy.Piekne psy teraz maja 7 miesicy ,a ja robilam zdjecia to byly 4 miesieczne
ACD myslam ze to sa Shepherd ,a sa to?[/QUOTE]

Australian Cattle Dog
[B][URL="http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&cd=8&ved=0CCwQFjAH&url=http%3A%2F%2Fwww.dogbreedinfo.com%2Faustraliancattledog.htm&rct=j&q=american%20cattle%20dog&ei=lVCnTc_SMYSZOojX1PIJ&usg=AFQjCNFsqqICYZol935JzTMk45dkQUyVcQ&cad=rja"]
[/URL][URL="http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&cd=8&ved=0CCwQFjAH&url=http%3A%2F%2Fwww.dogbreedinfo.com%2Faustraliancattledog.htm&rct=j&q=american%20cattle%20dog&ei=lVCnTc_SMYSZOojX1PIJ&usg=AFQjCNFsqqICYZol935JzTMk45dkQUyVcQ&cad=rja"] [/URL][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...