Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='magdabroy'][B]czarnykapturek [/B]popatrz tutaj: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/8669-Owczarki-Niemieckie-do-adopcji-Ogłaszajcie-też-ONki-na-www-owczarki-eu!/page130[/URL][/QUOTE]

Wow! wspaniale! (tylko ze my w Hiszpanii mieszkamy :-(), a dowiaduje sie na polskim portalu o wasze opinie, bo juz nie raz polskie forum mi pomoglo....wysle linka znajomym z Pl, tez szukaja psa

Link to comment
Share on other sites

a ja wam zadam zagadkę:
nad jakimi rasami myśleć i jakimi się interesować?
z jednej strony,chcę psa który będzie chciał współpracować-szkolenie to must have,chciałabym spróbować zabawy w agility.
chcę żeby był miły.fajnie by było powiedzieć "tak,można pogłaskać" albo puścić go,żeby pobiegał z innymi psami.
z drugiej-musi mieć wysoki próg pobudliwości.nie wyobrażam sobie mieszkać z psem,który szczeka,kiedy tylko usłyszy jakiś szmer.albo po prostu dlatego,że nudy na pudy i trzeba zaznaczyć swoją obecność.
i nie może to być pies namolny.namolny w sensie-ja siedzę,a pies od razu pcha się na kolana.ja leżę,pies na mnie i taaaak mi pokazuje,że mnie kocha.mam już takiego kota i szczerze mówiąc,po kilku godzinach z nim nawet dzieci mają go dość.mnie też ten kot najczęściej wkurza.dlatego pies nie może być taki-musi umieć się sam sobą zająć[tak,zabawki typu kong czy 'smart board' przewiduję.i klatkę też.]
najchętniej by był spory,15kg< [ale grupa 9 też jest fajna]
kłaki mi nie przeszkadzają.
absolutnie nie chart i nie myśliwski[poza retriverami]
podobają mi się Flaty,ale boję się,że to pies który w domu będzie mi "dyszał w kark" i chciał by go ciągle przytulać,głaskać.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, Koszmario, że takiego "przylepca" też można nauczyć, że ma Ci ciągle nie siedzieć na głowie. Moja suka taka jest, ale zauważyłam, że zachowuje się tak tylko w stosunku do osób, które sobie na to pozwolą - ze mną lubi się poprzytulać czy powykładać, ale jak powiem, że koniec to koniec i piesek sobie idzie się zająć własnymi sprawami albo sobie zalega gdzieś dalej, niekoniecznie akurat na mnie. Z kolei niektórych ludzi to strasznie rozczula, bo im się wydaje, że ich piesek tak kooooochaaaa (a ona tylko wykorzystuje okazję na mizianki :evil_lol:) i suka potrafi na nich siedzieć uwiszona non-stop, aż czasem ja muszę zainterweniować, bo zaczyna się robić wręcz namolna. Dlatego ja bym jednak pomyślała o flaciku, oczywiście jeśli masz świadomość, że one uwielbiają różne świństwa spacerkowe do tarzania i/lub jedzenia :diabloti: i trzeba na to mocno od początku zwracać uwagę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koszmaria']a ja wam zadam zagadkę:
nad jakimi rasami myśleć i jakimi się interesować?
z jednej strony,chcę psa który będzie chciał współpracować-szkolenie to must have,chciałabym spróbować zabawy w agility.
chcę żeby był miły.fajnie by było powiedzieć "tak,można pogłaskać" albo puścić go,żeby pobiegał z innymi psami.
z drugiej-musi mieć wysoki próg pobudliwości.nie wyobrażam sobie mieszkać z psem,który szczeka,kiedy tylko usłyszy jakiś szmer.albo po prostu dlatego,że nudy na pudy i trzeba zaznaczyć swoją obecność.
i nie może to być pies namolny.namolny w sensie-ja siedzę,a pies od razu pcha się na kolana.ja leżę,pies na mnie i taaaak mi pokazuje,że mnie kocha.mam już takiego kota i szczerze mówiąc,po kilku godzinach z nim nawet dzieci mają go dość.mnie też ten kot najczęściej wkurza.dlatego pies nie może być taki-musi umieć się sam sobą zająć[tak,zabawki typu kong czy 'smart board' przewiduję.i klatkę też.]
najchętniej by był spory,15kg< [ale grupa 9 też jest fajna]
kłaki mi nie przeszkadzają.
absolutnie nie chart i nie myśliwski[poza retriverami]
podobają mi się Flaty,ale boję się,że to pies który w domu będzie mi "dyszał w kark" i chciał by go ciągle przytulać,głaskać.[/QUOTE]


To pomyśl o Barbecie :)
Szybki, zwinny, nie za ciężki. W domu najczęściej śpi. Na dworze wulkan energii. Lubi się przytulać, ale nie pcha się na kolanka non-stop. Szczekliwe raczej nie są, no wiadomo jak ktoś puka do drzwi, dzwoni to dadzą znać, ale to w sumie tyle.
Ja z moimi psami bawię się w argility, amatorsko dla przyjemności. Ale dają radę :)

Inne dowodniaki pewnie tez by spokojnie dały radę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']koszmaria a o amstaffie myślałaś?dałabys radę?[/QUOTE]

amstaff do agillity? to nie jest łatwa rasa jak źle go wychowa to ani go nie spuści ze smyczy, pies nie dopuści do siebie obcych osób, a w domu też niezły bajzel zrobi, o szczekaniu nie wspominając ;) i klatka nie pomoże bo rozniesie ją w pył. Ja i mój chłopak już to przerabialiśmy, a w psach (szczególnie amstaffach) "siedzimy" nie od dziś

Link to comment
Share on other sites

spoko,spoko,mój swego czasu tez w klatce siedział,więc tez to przerbiałam.mój się wogóle nie odzywa,bardzo rzadko szczeka.do wszelakich sportów uważam że nadaje się jak najbardziej.a [B]koszmari[/B]i podałam tylko te rase jako propozycje-moze juz psa podobnej rasy miała lub z podobnym charakterem i wie co i jak ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koszmaria']a ja wam zadam zagadkę:
nad jakimi rasami myśleć i jakimi się interesować?
z jednej strony,chcę psa który będzie chciał współpracować-szkolenie to must have,chciałabym spróbować zabawy w agility.
chcę żeby był miły.fajnie by było powiedzieć "tak,można pogłaskać" albo puścić go,żeby pobiegał z innymi psami.
z drugiej-musi mieć wysoki próg pobudliwości.nie wyobrażam sobie mieszkać z psem,który szczeka,kiedy tylko usłyszy jakiś szmer.albo po prostu dlatego,że nudy na pudy i trzeba zaznaczyć swoją obecność.
i nie może to być pies namolny.namolny w sensie-ja siedzę,a pies od razu pcha się na kolana.ja leżę,pies na mnie i taaaak mi pokazuje,że mnie kocha.mam już takiego kota i szczerze mówiąc,po kilku godzinach z nim nawet dzieci mają go dość.mnie też ten kot najczęściej wkurza.dlatego pies nie może być taki-musi umieć się sam sobą zająć[tak,zabawki typu kong czy 'smart board' przewiduję.i klatkę też.]
najchętniej by był spory,15kg< [ale grupa 9 też jest fajna]
kłaki mi nie przeszkadzają.
absolutnie nie chart i nie myśliwski[poza retriverami]
podobają mi się Flaty,ale boję się,że to pies który w domu będzie mi "dyszał w kark" i chciał by go ciągle przytulać,głaskać.[/QUOTE]

Jak retriever mniej namolny to może toller albo Chesapeake Bay Retriever. Toller nie jest skłonny do wymuszania głaskań, dla mojej idealnie jest tak może położyć obok najlepiej żeby dotykać mnie ale nie koniecznie muszę ją głaskać. Chesapeake to ogólnie najbardziej twarde retrivery i co za tym idzie najtrudniejsze w ułożeniu(trzeba bardzo stanowczej osoby). Tak jak je poznałam to raczej nie jest to typ ogromnego przytulska.

W agility toller tak na podwórku dla siebie sprawdzą się, większość z nich ma fun z skakania. Na zawodach występują(jeden w reprezentacji polski był) ale moje osobiste zdanie jest takie że jest wiele innych dyscyplin gdzie sprawdzają się lepiej. Inaczej pies będzie miał fan ale nigdy demonem prędkości ani zabójczo skoczny(z porównaniem do np bordera) nie będzie chyba że wybierzesz ten 1/100 przypadek.
Bay raczej tak samo, praca ok ale budowa ciała nie ta co border więc szans z nimi na zawodach specjalnie nie ma.
Ale w obi już oba się sprawdzą, można też konkursy polowe, dummy.

Z innymi psami toller nie ma problemu(jasne jakieś wyjątki są, ale znam też nielubiącego innych psów flata) . Bay szczerze nie wiem. Ludzi obcych raczej oba akceptują tylko to nie golden aby wskoczył w ramiona obcej osoby.

Z szczekaniem, toller zaznaczy że ktoś puka do drzwi ale drze się tak dla zabawy. Za to scream...
Nie widziałam cheapeeake szczekającego ale widziałam ich tylko parę w życiu.

Link to comment
Share on other sites

Tak z ciekawości zapytam co polecicie bo mi się pomysły kończą :diabloti:

Szukam psa raczej rasy niemyśliwskiej/gończej, bez miłości do pogoni i ucieczek, wielkości do kolan, max wielkość labradora. Może być bardzo aktywny, ale z włosem nie wymagającym szczególnej pielęgnacji.

odpada beagle/labrador/golden/owczarek niemiecki/toller

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']Tak z ciekawości zapytam co polecicie bo mi się pomysły kończą :diabloti:

Szukam psa raczej rasy niemyśliwskiej/gończej, bez miłości do pogoni i ucieczek, wielkości do kolan, max wielkość labradora. Może być bardzo aktywny, ale z włosem nie wymagającym szczególnej pielęgnacji.

odpada beagle/labrador/golden/owczarek niemiecki/toller[/QUOTE]
border ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']Tak z ciekawości zapytam co polecicie bo mi się pomysły kończą :diabloti:

Szukam psa raczej rasy niemyśliwskiej/gończej, bez miłości do pogoni i ucieczek, wielkości do kolan, max wielkość labradora. Może być bardzo aktywny, ale z włosem nie wymagającym szczególnej pielęgnacji.

odpada beagle/labrador/golden/owczarek niemiecki/toller[/QUOTE]
Amsztaff :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Amsztaff :loveu:[/QUOTE]

a zapomniałam go dodać do listy "Tego broń boże" :diabloti:
i wszystkie inne, wyglądające strasznie i agresywnie dla potencjalnego człowieka tez odpadają

[quote name='evel']Skoro nie BC, to może collie krótkowłosy?[/QUOTE]

a jak stoimy w Pl. z hodowlami? dużo ich jest?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']
a jak stoimy w Pl. z hodowlami? dużo ich jest?[/QUOTE]

Na pewno są dużo mniej popularne niż włochata wersja ;) parę hodowli by się u nas znalazło, jeśli dobrze pamiętam, to gdzieś czytałam, że fajnego smutka można dostać w Czechach.

Z innych pomysłów może BOS?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Na pewno są dużo mniej popularne niż włochata wersja ;) parę hodowli by się u nas znalazło, jeśli dobrze pamiętam, to gdzieś czytałam, że fajnego smutka można dostać w Czechach.

Z innych pomysłów może BOS?[/QUOTE]

też słyszałam że Czechy i Słowacja ma dużo hodowli tejże rasy, ale nie wiem czy pasowały by im koszty związane z ściągniem psa z zagranicy, a i u nast pewnie też tanią rasą nie są, ja myślę że szukając coś do max 1800/2000zł

BOS jest za duży, nie chcą dużego psa, bardziej im odpowiadają rasy średnie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...