Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

lady cocker to fajny pies, bardzo aktywny jesli na spacerach bedzie biegał a nie wlukł sie na smyczy to napewno sie nadaje, ale pamietaj one nie sa tak łatwe w ułożeniu jak są śliczne :) spanieli do adopcji jest duzo, tylko dlatego ze urode maja ładna, a to trudne psiaki ;)

Link to comment
Share on other sites

to może berneńczyk lub collie długowłosy? obie rasy uwielbiają inne zwierzaki, mają dłuższą sierść, łatwo i chętnie się uczą, ale wszystko to też kwestia wychowania, na którą trochę czasu trzeba poświęcić i trzeba mieć dużo cierpliwości, ale ja bym była za którąś z tych dwóch ras ;) ale niech się wypowiedzą też bardziej doswiadczeni odemnie

Link to comment
Share on other sites

jeśli ani kociak ani psiak nie będą sie bać nawzajem powinno być ok ;) i jak przeczytałam wcześniej twój kociak ma 3 mies jeśli piesek byłby w podobnym wieku i razem by się wychowały to na pewno nic sobie w przyszłości nie zrobią.
kiedy planujesz psiaka?

Link to comment
Share on other sites

Ja zawsze powtarzam, że wszystko zależy od kota! Ale w takim przypadku polecam wybrać spokojnego szczeniaka z miotu. Bo jak będzie żywiołowy to będą się gonić/bawić z kotem po całym domu!

Z doświadczenia wiem,że ludzie którzy wzięli ode mnie szczenięta i mieli już w domu kota/koty nie mieli z nimi większego problemu (po prostu się przyzwyczajały), mimo iż ja obecnie nie mam kotów .Kiedyś miałam kotka który jadł z jednej miski z psiakami, ssał także sutki suki. Zresztą on ssał wszystko (był chyba bardzo wcześnie odstawiony od matki) i gdy się z nim zasnęło to można było obudzić się z malinką na szyi!:lol: Ale moje psy tolerowały tylko mojego kota inne przeganiały!

Zaobserwowałam też pewną sytuację w pobliskiej stajni, w której też żyją bezdomne koty i kilka psów. Jeden pies gonił koty ale nie wszystkie bo nie wszystkie na niego tak samo reagowały. Jak uciekały to biegł za nimi. A wśród miotu młodych kotków(chodzących ale jeszcze nie stabilnie): jeden maluch dał się psu wylizać a drugi naprężył grzbiet i zasyczał za co pies go obszczekał .

Link to comment
Share on other sites

z szczeniakiem jest tak ze napewno przyzwyczai sie do kotka :) a co do mieszkania bloku, nie ma czegos takiego ze pies sie meczy nie wazne czy to bedzie doberman, rottwailer czy mały chihuahua :) fakt np. kaukaz nie nadaje sie do mieszkania ale to raczej sporadyczne rasy ;)

Link to comment
Share on other sites

[B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/78.html"][COLOR=#00bb00][B]zaba14[/B][/COLOR][/URL][/B] wiesz masz rację jak jest dobry pies to dla niego najważniejsze jest być ze swoim panem i to go uszczęśliwia -nie ważne gdzie. Jeśli tylko ktoś czuje się na siłach i chce trzymać psa w bloku to wszystko ok. Psy w blokach są bardziej zadbane bo właściciel spędzając więcej czasu z psem bardziej zwraca na niego uwagę.

Jest tylko sprawa wychowania małego szczeniaka, jeśli w mieszkaniu jest ktoś tylko 3razy na dzień to trochę ciężko jest na początku. Po prostu szczeniak ma za mały pęcherzyk żeby wytrzymać kilka godzin na powrót pana (co dla dorosłego psa nie jest problemem) i zrobi nie raz siku. Dlatego najlepiej znaleźć odpowiedni czas na szczeniaka -tak aby przez pierwszy miesiąc-dwa ktoś był częściej w domu.

Link to comment
Share on other sites

Witam...;) Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu, jeśli nie to sorry...
Moi rodzice zgodzili się na psa ;) Bardzo się cieszę lecz nie wiem jaką rasę mam wybrać... Zastanawiałam się nad rasą Shar pei ( byłam już zdecydowana;-(...) lecz niedawno dowiedziałam się, że to rasa dla doświadczonych właścicieli czy to prawda? Jeśli tak to muszę wybrać innego pieska ponieważ miałby to być mój pierwszy pies...:-) Czy możecie mi pomóc w wyborze??? Może wymienię w punktach jaki powinien być piesek;-) :
1. W domu mieszka małe dziecko więc musi być łagodny...
2. Może mieć albo długą albo krótką sierść choć lepiej by było gdyby miał krótką...
3. I najważniejsze musi mieszkać na dworze...( oczywiście miałby własną budę i kawałek ziemi, ale nie byłby nigdzie przywiązany)
Na spacery mogę wychodzić codziennie rano około półgodziny, popołudniu na ponad godzinę(i pies biegał by swobodnie ponieważ mamy duże przestrzenie dookoła) i wieczorem na półgodziny...
Macie jakieś pomysły jakiego psa mogłabym mieć??? Jeśli tak to proszę o odpowiedzi...;P Z góry dziękuje...;-)

Link to comment
Share on other sites

Zapraszamy do dzialu "przygarne psa", lub przejrzenia "psy do adopcji" :)

we wroclawskim Schronisku jest sympatyczna Safo:

[IMG]http://www.psy.info.pl/schronisko_wroclaw/ad_p/20091109_1653_09_200.jpg[/IMG][B]1653-09[/B]
Safo
3 miesiące, suczeńka.
Będzie średnia.
[B]Grzeczniutka i spokojna[/B].
Lubi się bawić.
Jest bardzo [B]przyjazna.
Cichutka[/B] i urocza.
Wyjątkowo miła szczeniaczka.

Link to comment
Share on other sites

uratuj życie psu ze schroniska - żaden inny nie odwdzięczy ci się tak mocno...naprawde...to niesamowite doświadczenie.I pamiętaj by mierzyć siły na zamiary (nie bierz psa, który waży 5 razy więcej niż ty bo musisz nad nim panować gdy bedziesz go miała na smyczy...) i pamiętaj, że każdy szczeniak rośnie :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Madzia, załóż wątek na "przygarnę psa" (albo poproś moderatorów o przeniesienie tego tematu) jeśli nie zależy Ci na psiaku rasowym z rodowodem, z hodowli.

Jeśli zaakceptujecie z rodzicami warunki dogo-adopcji (wizyta przedadopcyjna, kastracja psa/suczki) myślę, że dogomaniacy pomogą wybrać Wam odpowiednie futerko do kochania.

Napisz tylko jaka to miejscowość, bo będą wklejać psy z całej Polski pewnie ;)

Bierzecie pod uwagę tylko maleństwo czy może być też podrośnięte szczenię, a może psi młodzieniaszek, np. roczny, półtoraroczny? Pies czy suka? No i krótkowłosy pies raczej nie będzie się dobrze czuł na dworze... :roll: Wątpię, że ktoś z dogo wyda "łysego" psa do budy.

Link to comment
Share on other sites

jesli piesek ma być na zewnątrz to musisz pamiętać o sierści - taki, żeby przeżył. Fantastycznie gdybyś wzięła kundelka. Jest wiele pieknych kundelków, które są silne, zdrowe i świetnie poradzą sobie w warunkach podwórkowych. Rozejrzyj się w miejscowości z której jesteś (skąd jesteś?) na pewno są wolontariusze, którzy dobiorą Ci pieska dobrze do warunków.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]2. Może mieć albo długą albo krótką sierść choć lepiej by było gdyby miał krótką... 3. I najważniejsze musi mieszkać na dworze...( oczywiście miałby własną budę i kawałek ziemi, ale nie byłby nigdzie przywiązany)[/QUOTE] Jeśli piesek ma mieszkać na polu to rozejrzyj się po większych rasach.I raczej kudłatych. Takiemu psiakowi nie straszne będą warunki atmosferyczne. I zwróć uwagę na charakter psa/rasy,ile wymaga kontaktu z człowiekiem,czy nie będzie czuł się źle nie mieszkając 24 h ze swoimi ludźmi. Podam ci przykład: Collie(moja rasa)na pierwszy rzut oka wydaje się idealny do budy.Średniej wielkości,kudłate i lubiące biegać i szaleć. Ale nigdy bym kolaczka do budy nie poleciła.To psy bardzo wrażliwe i potrzebujące ciągłego kontaktu z człowiekiem.W budzie taki pies byłby zwyczajnie nieszczęśliwy. Życzę powodzenia w poszukiwaniu odpowiedniej dla ciebie rasy lub tego jedynego w swoim rodzaju kundelka:):):):-):-):-):-):-) :-)

Link to comment
Share on other sites

niekoniecznie musi to byc pies ze schronu. Może to być mieszkaniec jakiegos DT(domu tymczasowego), gdzie dokładnie dowiesz sie wszystkiego o psie, jaki ma charakter, jak lubi się bawić, ale tez jakie ma wady, czego nalezy unikac, słowem nie bierzesz kota w worku.

Zdecydowanie mało jest ras, dla początkującego psiarza, z psów typowo podworkowych, bo ani kaukaza, ani podhalana, ani CAO, nie poleciła bym nowicjuszowi, to trudne psy, w dodatku duże, dlatego taki mieszaniec, z DT może okazać się strzałem w dziesiątkę. Zajrzyj do PwP, naprawdę zostaniesz zasypania ofertami.;)

Link to comment
Share on other sites

Actina owszem masz racje ze łatwiej wychowac szczeniaka w domu ;) ale i tutaj zdazy nasikac jesli właściciel w pore nie zaowazy :) a jesli ludzie pracuja to cos musza wytrzymac ten czas gdy szczeniak leje w domu... :) inaczej sie tego przeskoczyc nie da... :shake: ale moj szczyl od 7 tyg. gdy spał w klatce nie nasikał tam :) moze zdarzylo sie to kilka razy... :) 2-3... a godzinek miał troszke sporo do wytrzymania od 23 do 6:30 ... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...