Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

ja akurat o CC dużo czytałam i szukałam - jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś ciekawego na ich temat to jest specjalne forum tylko o molosach i tam jest sekcja CC [url]http://www.forum.**********/[/url] - najlepsze hodowle, informacje z pierwszej ręki od hodowców i właścicieli - polecam

Link to comment
Share on other sites

Furciaczek, dzięki:oops:


ja pierwszy raz z CCtem spotkałam się na szkoleniu PT, i muszę przyznać, że pies naprawdę miał swoje zdanie co do tego jak i kiedy wykonywać komendy. To nie tak, że nie był posłuszny, wręcz przeciwnie, widać, że bawił się dobrze. Aczkolwiek, różnica pomiędzy Onkami ze szkolenia, a CC była baaaaaardzo widoczna. I nie mówię tu o rozmiarach:roll: Psisko było super zsocjalizowane, z całej grupy najdelikatniejszy i świadom swoich rozmiarów, z moim 8 miesięcznym rotem byli najlepszymi kumplami :diabloti:
Właściciel CCta, miał jakieś 40kilka lat, w swoim życiu kilka psów, wszystkie szkolił, miał ONa bawili się w IPO. Słowem wiedział co robi, ale i tak okazało się ze CCet go przerósł i musiał szukać rad specjalistów. Zupełnie inaczej szkoli się Owczara, a inaczej molosa. O czym miałam okazję sie przekonać na własnej skórze:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olek603']Witam !
Chciał bym kupić psa. Zastanawiają mnie rasy cane corso i owczarek nimiecki.
Psa będę trzymał w domu i nie wiem która rasa będzie odpowiedniejsza.
Z tego co czytałem owczarki niemieckie są posłuszne i łatwiej wytresować. O cane corso nic nie moglem znaleść. Proszę o pomoc ![/quote]

Może najpierw dokładniej opisz swoje miejsce zamieszkania, czy pies rasy dużej to na pewno odpowiedni wybór. Także musisz napisać jakie masz doświadczenie z psami. A jedną z najważniejszych rzeczy przy wyborze psa dużej rasy jest zasobność portfela, czyli ile możesz wydać na karmę dla psów. Wiem coś o tym bo mam bernardyna i takie duże cudo, potrafi także dużo zmieścić w swoim żołądku. Zżera całe moje kieszonkowe :shake:. No i musisz przyzwyczaić się do dźwigania dziesięciokilogramowych worków z karmą, bo mi osobiście mniejszych nie opłaca się kupować ;). A ha i jeszcze jedno: jeśli chodzi o owczarka niemieckiego przed kupnem trzeba bardzo dokładnie sprawdzić pochodzenie, bo przez to że ta rasa taka jest popularna wytworzyło się strasznie dużo pseudohodowli!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='***kas']Co do Cane Corso, nie jestem specjalistą i nie będę się wypowiadać, wiem, że to psy z mocna psychika, które wymagają tzw. twardej ręki w jedwabnej rękawiczce. Wymaga odpowiedzialnego i doświadczonego właściciela, który zapewni psu rozsądną socjalizację i odpowiednie szkolenie.[/quote]

Twarda ręka w jedwabnej rękawiczce? - ŚWIĘTE SŁOWA :lol: Ale osobiście uważam, że to zdanie odnosi się do KAŻDEGO molosa ;)

Link to comment
Share on other sites

York czy shih tzu ??? Ktory piesek jest lepszy dla mnie....???
dodam ze..
1 )mam sasiadow za sciana wiec potrzebuje cichego psa
2 )bedzie siedzial sam w domu :
przez jeden tydz. 2 godz
drugi tydzien 6 godz i tak w kolko
3 ) musi szybko uczyc sie sztuczek i nie byc agresywny
4 ) mieszkam w bloku
5 ) to nie bedzie mój pierwszy pies wczesniej mialam bernardyna i owczarka niemieckiego
6 ) a moze polecacie mi jakies inne MALE rasy???
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi :razz::razz::razz::razz: ;););)

Link to comment
Share on other sites

Hmmm... Tak, jak czytam, to raczej nie york - piękne, wspaniałe psy, ale bardzo szczekliwe. Shi-tzu nie znam na tyle, aby się wypowiedzieć. Ale tak naprawdę w tej sytuacji polecam owczarka szetlandzkiego - sheltie. To miniaturka collie, wraz z dobrodziejstwem owcz. szkockiego - cicha, chętna do nauki, przywiązana do właściciela. Tyle, że ma gęsty, długi włos, ale york też. Jest to poza tym rasa śliczna i efektowna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MaLLLiiNoWa665']York czy shih tzu ??? Ktory piesek jest lepszy dla mnie....???
dodam ze..
1 )mam sasiadow za sciana wiec potrzebuje cichego psa
2 )bedzie siedzial sam w domu :
przez jeden tydz. 2 godz
drugi tydzien 6 godz i tak w kolko
3 ) musi szybko uczyc sie sztuczek i nie byc agresywny
4 ) mieszkam w bloku
5 ) to nie bedzie mój pierwszy pies wczesniej mialam bernardyna i owczarka niemieckiego
6 ) a moze polecacie mi jakies inne MALE rasy???
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi :razz::razz::razz::razz: ;););)[/QUOTE]
Sugeruje taka jedna rase... pluszowiec sie nazywa. Bardzo grzeczne, ciche, male. Nie protestuja przy przytulaniu, nie sa agresywne ni szczekliwe, moga siedziec w domu same bez opieki przez wiele godzin, nadaja sie do bloku. Nie pasuje tylko to szybkie uczenie sie :shake:
Also: watek zgloszony do moderacji.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam bardzo za offa ale tu bywa dużo użytkowników a trzeba baaardzo dużo ludzi do pomocy.. A sprawa warta uwagi. Jest możliwość zdobycia 10tys lub [B]50tys na pomoc zwierzętom[/B] szczegóły na wątku:
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f402/pomocy-moge-wygrac-50-tys-na-pomoc-psom-143067/"]Pomocy! Mogę wygrać 50 tys na pomoc psom[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darianna'][B]Litterka [/B]- sheltie raczej nie są zbyt ciche z tego co ludzie tu piszą... a raczej wręcz przeciwnie - trzeba je oduczać szczekania...[/QUOTE]

Święte słowa, to chyba najbardziej szczekliwa rasa na świecie:evil_lol:
Szczekają na przywitanie, podczas zabawy i sportów, z radości, ze złości,gdy czegoś chcą, na widok psa, ptaka, człowieka, muchy, pszczoły no i nie wiem co jeszcze....:roll:
A głosik-cóż, ktoś kiedyś porównał szczek szetlanda do odgłosu przecinanego nożem styropianu.

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Chciałbym sprawić sobie 4-nożnego przyjaciela, lecz nie wiem jaką rasę wybrać. Oto moje kryteria:
- Kochający swoją rodzinę.
- Powinien ochronić dom przed włamywaczem lub napastnika podczas spaceru.
- Musi potrafić mieszkać w bloku i zostawać samemu nawet na 8 godzin dziennie.
- Nie powinien być ani za duży, ani za mały.
- Toleruje inne zwierzęta i kocha dzieci. (bardzo ważne)

Mieszkam w bloku, lecz na uboczu miasta i mam 2km do lasu i taką samą odległość nad jezioro (co by się psiak wymoczył :) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tormiasz']- Powinien ochronić dom przed włamywaczem lub napastnika podczas spaceru.[/QUOTE]Nie polece zadnej konkretnej rasy, ale dam ci rade - oddziel posiadanie psiaka od ochrony. Zlodziej wlamujac sie bedzie najpewniej swietnie wiedzial, ze masz psa, wiec bedzie na niego przygotowany: zatrute mieso, bron... Lepszy alarm by byl ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tormiasz']Witam!
Chciałbym sprawić sobie 4-nożnego przyjaciela, lecz nie wiem jaką rasę wybrać. Oto moje kryteria:
[U]- Kochający swoją rodzinę.[/U]
- Powinien ochronić dom przed włamywaczem lub napastnika podczas spaceru.
[U]- Musi potrafić mieszkać w bloku i zostawać samemu nawet na 8 godzin dziennie.[/U]
- Nie powinien być ani za duży, ani za mały.
[U]- Toleruje inne zwierzęta i kocha dzieci. (bardzo ważne)[/U]

Mieszkam w bloku, lecz na uboczu miasta i mam 2km do lasu i taką samą odległość nad jezioro (co by się psiak wymoczył :) )[/quote]

Większość z tych wymagań jest do wypracowania z większością psów (podkreślone).

Tomaszu, miałeś już kiedyś psa czy to byłby Wasz pierwszy piesek? Jakieś konkretne wymagania dotyczące powierzchowności oprócz "nie za duży, nie za mały"? ;) Włos długi, krótki? Raczej szczupły, wysoki, czy umięśniony, 'zwarty'? Jakieś antypatie/sympatie rasowe? Zamierzacie pieska szkolić samemu albo w psiej szkole? Może jakieś sztuczki czy określony sport? To pomoże dogomaniakom w określeniu rasy dla Ciebie i Twojej rodziny. BTW, w jakim wieku dzieciaki, młodsze czy starsze? ;)

Ach, nie zdziw się, że na dogomanii panuje zasada, że doradzamy pieski albo rasowe z rodowodem albo ze schronisk, przytulisk, domów tymczasowych, hotelików. Psy 'rasowe bez rodowodu' to wielkie oszustwo i nabijanie ludzi w butelkę.

Link to comment
Share on other sites

Nie miałem jeszcze psa, lecz co roku jeździłem na wieś a tam psów było mnóstwo i wśród nich się wychowywałem (o ile można tak to nazwać :p ) oraz ja wychowywałem je. Już mówiłem co do wielkości to coś jak Flat coated retriever. Co do budowy to włos najlepiej gdyby był niezbyt krótki, ale nie jak u bernardyna. Budowa ciała nie ma większego znaczenia, choć bardzo ładne są psy klasy Hovawart'a. Sympatie... hmmm, może właśnie Hovawarty i Owczarki Niemieckie, ale reszta rodziny nie chce się zgodzić na tak dużego psa jak Owczarek. Co do szkolenia, jeszcze się nad tym nie zastanawialiśmy, ale raczej będziemy szkolić go samo. Będzie to towarzysz życia a nie pracownik czy wystawowiec. Dzieci w wieku około 5 lat i 17.

Chodzi mi tylko o psa rasowego z rodowodem, jedynie szczeniak, gdyż musi się wychowywać razem z innymi zwierzętami (królik, kot)

PS. Warto też napomknąć, że wszystkie psy (no może poza tymi szkolonymi jako stróże) mnie lubią ;) Nigdy na mnie nie szczekają, nie gryzą i chętnie się ze mną bawią. Kocham psy, lecz rodzina nigdy nie dawała się namówić na czworonoga. Teraz jest okazja!

Link to comment
Share on other sites

A myślałeś może o Owczarku Belgijskim, albo Berneńczykiem? Czy za duże i za bardzo włochate? Owczarki belgijskie są bardzo ruchliwe, sympatyczne, są dobrymi stróżami i akceptują dzieci, a Berneńczyki są trochę mniej ruchliwe niż Ow.B. kochają dzieci i inne zwierzaki, są trochę nieufne do obcych i jeśli wyczują coś niepokojącego na pewno dadzą ci o tym znać, bardzo szybko się uczą i chętnie ;)

Link to comment
Share on other sites

Chyba jednak nie będę skupiał się na psie obronnym, nie ma co się martwić tym co będzie w przyszłości. Raczej wybiorę flat'a dla siebie [url=http://www.podajlape.pl/rasa/66/0/Flat-coated-retriever.php]Flat coated retriever. Atlas psów w PodajLape.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...