Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='vege*']Mój wujek ma shar-pei'a ale pisałaś, że nie chcesz psa z krótką sierścią więc go opisywać nie będę i do tego shar=pei jest bardzo delikatnym psem jeśli chodzi o pielęgnacje jego skóry.
:eviltong:[/quote]

Moja koleżanka ma shar-pei'a i wiem, że średnio raz w tygodniu jest z nim u weterynarza .... i ma z tym psiakiem ciągłe problemy...

Link to comment
Share on other sites

No tak nie oznacza to, że jej shar-pei też będzie chorował, ale prawie zawsze jest tak, że one chorują bo mają grzyby miedzy fałdkami jak się ich nie czyści raz dziennie. Shar-pe mojego wujka ma rodowód a mimo to często miał problemy ze skórą jak był młodszy, ale teraz na szczęście wszystko jest ok i jest wyleczony :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='[email protected]']Maxxel mam pytanko odnośnie cairn terrierów - czy one są takie szalone i szczekliwe jak np. yorki? Czy możesz polecić jakąś hodowlę żeby poczytać i pooglądać ich psiaki.[/quote]

[url=http://www.cairn.republika.pl/start.html]Cairn Terrier w Polsce[/url]

Tu znajdziesz troche o nim info.
[FONT=Times New Roman]O tym terjerze moge sie wypowiadac jedynie na podstawie obserwacji w zaprzyjaznionej hodowli i informacji od jej wlascicielki.Moj cairn wkrotce mam nadzieje przybedzie do Polski [/FONT][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

shar peie nie mają grzybów między fałdami tylko mogą dostać grzybicę;) / jak każdy inny pies/.
nie widzę jednak sensu przecierania codziennie każdej fałdy skórnej codziennie. ja tego nie robiłam i przez 8 lat swojego życia moja sunia nigdy nie miała problemów grzybicznych.
częściej ich problemy skórne wiążą się z alergiami pokarmowymi. ponadto dochodzą problemy z trzecią powieką- często konieczna jest korekta - aczkolwiek zauważyłam, że u psów z czeskich i słowackich hodowli problem trzeciej powieki występuje o wiele rzadziej:crazyeye:
niestety / z moich obserwacji wynika/, że rasa ta jest obciążona nowotworami. wszystkie psy tej rasy, które znałam / w tym moja sunia i druga psina mojego przyszłego szwagra/ odeszły na nowotwór:shake: i to w tym samym wieku 8 lat...
nie mam pewności czy tą rasę można polecić do domu z dziećmi:roll: ja moją śp sunię mogłabym polecić do domu z dzieciakami bez względu na ich wiek. inne znajome psy tej rasy niekoniecznie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='[email protected]']Maxxel mam pytanko odnośnie cairn terrierów - czy one są takie szalone i szczekliwe jak np. yorki? Czy możesz polecić jakąś hodowlę żeby poczytać i pooglądać ich psiaki.[/quote]

Cairn Terrier to znakomity pies rodzinny - łagodny,niewielki,niezwykle bystry i pełen poczucia humoru.Rasa jest generalnie zdrowa i długowieczna.Nie bez powodu określany jest powszechnie jako ''the best little pal in the world''.Cairn to wielka osobowośc zamknięta w niewielkim opakowaniu.Kto raz weźmie sobie Cairn Terriera - zwykle na zawsze już pozostanie wierny tej rasie:lol:.

Link to comment
Share on other sites

Tylko ze to terier,troche nie zalezny,majace swoje zdanie:evil_lol::p
Co kto lubi:p
Shar pei to nie jest az taka chorowita rasa tylko specyficzna budowa ciala/skory powoduje ze trzeba o nia bardziej dbac...
Kwestia pielegnacji i nie powinno byc az tak zle zeby latac co tydzien do weta:p
A przeciez w innych rasach tez sie moze trafic delikatniejszy pies z problemami,nie mozna dramatyzowac;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miloszz8'][URL="http://www.kynologia.psy24.pl/art.php?art=595"]POLSKI OWCZAREK NIZINNY - hodowla psów, hodowca, wystawy psów, rasy psów, pies myśliwski - KYNOLOGIA.PSY24.PL[/URL] tu masz link odnosnie PONów[/quote]


Miłoszz8 a wiesz jak jest linieniem PONa? Bo ja w większości źródeł czytałam, że nie gubią sierści, że to właściwie włos, że można strzyż, trzeba czesać i tp. ale nigdzie wzmianki o tym, że są problemy z gubieniem ale teraz w jednym gdzieś wyczytałam, że one gubią sierść praktycznie non stop... no i już sama nie wiem ...... o bobteilach też czytałam, że nie linieją w ogóle a to przecież rasy spokrewnione ....

Link to comment
Share on other sites

niestety nie mam teraz kontaktu z włascicielem takze ciezko mi powiedziec, z moich obserwacji na podstawie onka mojego wiem ze non stop gubi siersc. 1 plus długiej siersci jest taki ze łatwiej ją zebrac niz z krótkowłosego psiaka.Sorry ale nie mam mozliwosci Ci powiedziec jak to jest dokładnie z PONami

Link to comment
Share on other sites

W sumie nie wiem nic na temat tej rasy - chociaż z wyglądu mi się podobają - ale z pewnością jak na terierka przystało ma typowy dla nich charakter .... w sumie dzięki za sugestię - poczytam i poszukam .... w sumie terierów pod uwagę nie brałam ale tutaj parę osób polecało mi już cairn terierki i gdy zaczęłam o nich czytać zaczęłam się do terierków przekonywać .... a możesz coś tak od siebie napisać o boston terierach - coś czego nie znajdę w typowym opisie rasy?

Link to comment
Share on other sites

Zaczęłam czytać o boston terierach - z tego co wyczytałam to z terierami mają raczej wspólną nazwę i bliżej im do amstafa niż teriera, no i płynie w nich krem buldożków. Swego czasu zastanawiałam się nad buldożkiem ale słyszałam, że z nich się trochę mocno sypie .... z drugiej strony ta ich sierść jest krótsza i jest jej mniej niż sierść na labradorach czy beaglach ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='[email protected]']Zaczęłam czytać o boston terierach - z tego co wyczytałam to z terierami mają raczej wspólną nazwę i bliżej im do amstafa niż teriera, no i płynie w nich krem buldożków. Swego czasu zastanawiałam się nad buldożkiem ale słyszałam, że z nich się trochę mocno sypie .... z drugiej strony ta ich sierść jest krótsza i jest jej mniej niż sierść na labradorach czy beaglach ....[/QUOTE]

ale za to wbija się jak igiełki ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam !
Chciał bym kupić psa. Zastanawiają mnie rasy cane corso i owczarek nimiecki.
Psa będę trzymał w domu i nie wiem która rasa będzie odpowiedniejsza.
Z tego co czytałem owczarki niemieckie są posłuszne i łatwiej wytresować. O cane corso nic nie moglem znaleść. Proszę o pomoc !

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiasz sie nad kupnem rasy o której nic nie wiesz?:crazyeye:

2 zupełnie różne rasy, inne temperamenty, inne predyspozycje...
Owczarek niemiecki, to psi pracoholik, wymaga rozsądnego i ciągłego szkolenia, jest psem pracującym! Dlatego MUSI mieć zapewniony wysiłek fizyczny, ale tez umysłowy. Pozornie łatwy pies, ale nigdy nie jest tak, że każdy On będzie filmowym Szarikiem, taki pies to efekt ciężkiej i długotrwałej pracy. Jeżeli nie masz czasu na 3 godzinne spacery, kiedy to pies będzie aportował, tropił, uczył się posłuszenstwa, to nie polecała bym takiego domownika. ON znajdzie sobie zajęcie na własną łapę, niekoniecznie Tobie się ono spodoba:diabloti:.

Co do Cane Corso, nie jestem specjalistą i nie będę się wypowiadać, wiem, że to psy z mocna psychika, które wymagają tzw. twardej ręki w jedwabnej rękawiczce. Wymaga odpowiedzialnego i doświadczonego właściciela, który zapewni psu rozsądną socjalizację i odpowiednie szkolenie.

Link to comment
Share on other sites

No i CC to molos, który lubi mieć własne zdanie na temat tego i owego, a dla ONka jesteś Bogiem, zawsze.
Przypominam, że pies rasowy to tylko i wyłącznie pies z rodowodem ;) Wiem, do znudzenia, ale jak ktoś kupuje pseudo CC-ta z niewiadomego źródła to jakby sobie zakupił odbezpieczony granat i trzymał go w szufladzie w przedpokoju, może jednak nie wybuchnie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olek603']Witam !
Chciał bym kupić psa. Zastanawiają mnie rasy cane corso i owczarek nimiecki.
Psa będę trzymał w domu i nie wiem która rasa będzie odpowiedniejsza.
Z tego co czytałem owczarki niemieckie są posłuszne i łatwiej wytresować. O cane corso nic nie moglem znaleść. Proszę o pomoc ![/quote]

Jesli nic nie wiesz o CCtach to dlaczego chcesz takowego hmm:diabloti::cool3:

[quote name='***kas']Zastanawiasz sie nad kupnem rasy o której nic nie wiesz?:crazyeye:


Co do Cane Corso, nie jestem specjalistą i nie będę się wypowiadać, wiem, że to psy z mocna psychika, które wymagają tzw. twardej ręki w jedwabnej rękawiczce. Wymaga odpowiedzialnego i doświadczonego właściciela, który zapewni psu rozsądną socjalizację i odpowiednie szkolenie.[/quote]

Lepiej strescic sie chyba nieda:p
Dodam ze nie polecalabym corsiaka komus kto niema doswiadczenia z psami, to dosc specyficzne i naprawde charakterne psy, ktore w nieodpowiedzialnych lub niedoswiadczonych rekach moga stac sie niebezpieczne. Potrzeba naprawde wiele cierpliwosci, rozwagi i stanowczosci aby wychowac CCta na psa ktory nie stanowi zagrozenia dla innych ludzi czy zwierzat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...