Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[SIZE=3][B]Pudel miniaturka, maltanczyk czy york .[/B]
Jestem alergikiem i słyszałam że te rasy są najlepsze jeszcze grzywacz chinski ale nie podoba mi się piesek bez włosków wolę włochate;p
jestem młodą osobą 18 lat, zamieszkam w bloku z chłopakiem i myślimy nad kupnem pieska. [B]inteligentnego i mogącego przebywać z innymi pieskami[/B] bo na 1 piesku na pewno sie nie zakonczy. Mam alegrie na koty na psy nigdy źle nie reagowałam. ale wolę te jak piszecie "mniej uczulające rasy". Co wybrać? uzasadnijcie wybów ;p . możecie podać inną rase jeśli znacie ale nie dużą. z góry dziękuję .[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Polecam sznaucera miniaturkę. również jestem alergikiem, astmatykiem nawet i nie zauważyłam aby obecność psa pogłębiła moją alergię. powiem tak dzięki psu przechodzę łagodniej wiosenne pylenie. zyrtec/amertil i wapno starczają zupełnie;)
u nas w domu były 2 sznaucery. jeden był 2. nadal jest;) i żaden z nich nie miał problemów z tolerowaniem innych psiaków. Una po 2 latach rozpieszczania zaakceptowała z łatwością jaminka. a obecna Kaśka również bezproblemowo znosi moje tymczaski z którymi przyjeżdzam do domu.
sznaucery są to psy lubiące ruch, naukę są ogromnie przyjezne ale umieją focha strzelić. nie kłaczą się ale za to trzeba poświęcić czas na pielęgnacje sierści czesanie, trymowanie oraz wizyty u fryzjera. są to psiaki hodowane do polowań na szczury, choć żadna z moich raczej by się nie nadawała, ponieważ obie pozwalały wyczyścić sobie brodę moim szczurką. polecam poczytanie o tej rasie, ponieważ jest naprawdę interesująca i wdzięczna:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kusia_Czek']tak 2 psy mieszkanie ma 230 m2. a zamiast się czepiać ze nie tam napisane gdzie trzeba dla odmiany mógł by ktoś pomóc. nie wiem czy kupic dwa szczeniaki naraz czy po kolei powiedzmy co rok??[/quote]

Logując się na tym portalu musiałaś zaakceptować regulamin, który mówi, że wątki należy zakładać TYLKO JEŚLI nie istnieje już wątek o podobnej tematyce.

Pomoc dostaniesz w odpowiednim wątku jak sądzę ;) Absolutnie odradzam dwa szczeniaki na raz.

Link to comment
Share on other sites

Najpierw przydałyby się szczegółowe badania, co dokładnie uczula.
Dla alergików polecane są psy bez podszerstka, nie gubiące dużo sierści, w kolorze białym czy jasnym, czyli pudle, maltańczyki, biszony, grzywki.

Chcesz psa bardziej aktywnego, czy takiego, który dostosuje swoją żywiołowość do Ciebie? Planujesz jakieś szkolenie, może sport? Pies będzie do domku z dziećmi czy z samymi dorosłymi? Ile planujesz wydać na psa?

Link to comment
Share on other sites

[B]małe[/B]
-maltańczyk
-york
-pudel
-sznaucer miniaturowy
-bichon
-bolończyk
-coton de tulear
-hawańczyk
-chiński grzywacz
[B]średnie[/B]
-nagi meksykańczyk
-nagi peruwiańczyk
[B]duże[/B]
-mastif tybetański
-airedale terrier
-sznaucer olbrzym

z takich psów dla alergików to chyba te tylko znam. ;p

Link to comment
Share on other sites

dzieci moze za kilka lat:);p chciała bym zeby pies dostosował sie do mnie. a uczulona jestem na koty od razu kicham i wszystko mnie swędzi..., nigdy nie miałam na długo psa góra 4 miesiące kundelka włochatego i mi nic nie było( ale to było zimą) więc wolę nie ryzykować że będe musiała oddawać pieska szczeże nie umiała bym gdybym sie przywiązała :( . i wolę kupić jakąś właśnie rase mniej uczulającą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kusia_Czek']dzieci moze za kilka lat:);p chciała bym zeby pies dostosował sie do mnie. a uczulona jestem na koty od razu kicham i wszystko mnie swędzi..., nigdy nie miałam na długo psa góra 4 miesiące kundelka włochatego i mi nic nie było( ale to było zimą) więc wolę nie ryzykować że będe musiała oddawać pieska szczeże nie umiała bym gdybym sie przywiązała :( . i wolę kupić jakąś właśnie rase mniej uczulającą.[/quote]

To, że jesteś uczulona na koty nie znaczy, że jesteś uczulona na psy ;) Moja siostra nie może wytrzymać z kotem w jednym pomieszczeniu dłużej niż kilkanaście minut, jest cała czerwona, płacze i smarka ale z psami już tych objawów nie ma. Z kolei ja mam chyba lekkie uczulenie na psy, ale mój organizm jest w stanie się sam 'przyzwyczaić' i po trzech tygodniach nie było już u mnie reakcji alergicznej. Oczywiście nie polecam stosowania tego na własnej skórze, u mnie to był raczej przypadek :p

Spróbuj wybrać się na testy alergiczne, wtedy będziesz miała pewność.

Link to comment
Share on other sites

Tu i nie tylko zadalas identyczne pytanie, przeczytaj najpierw podpowiedzi, zamiast sie powtarzac:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f25/hodowle-pudli-miniaturowych-142614/[/URL]
Niezaleznie od wielkosci lokalu, zakup dwoch szczyli nie jest najlepszym pomyslem. Znaczniej latwiej wychowac jednego, sprawdzic sie, czy podolasz roli, a nastepnie decydowac sie na drugiego, ktory bedzie po czesci uczyl sie od juz nauczonego podstaw starszego psa.
No i kwestia finansowa, zakup dwoch szczyli z dobrej, rodowodowej hodowli, szkolenia, zniszczenia w domu, dodatkowe wydatki na weta i akcesoria, to wszystko x2 robi sie dosc pokazna kwota.

Przede wszystkim ustal, czy nie jestes uczulona na psy (siersc, sline, wydzieliny, skore), od tego wlasciwie nalezy zaczac.

Link to comment
Share on other sites

Z mojej strony pytanie nieco nie na temat. Chodzi mi bardziej o aprobatę/dezaprobatę wyboru:]

Otóż mieszkam w domu z dużym ogrodem. Jestem niepełnoletnia, więc nie mam zbyt dużych praw, ale pozostawiono mi do wyboru rasę psa. Jednak musi ona spełniać pewne wymagania, na przykład pies nie może mieszkać w domu. Nie wiem dlaczego. Tak rodzice sobie ubzdurali, tak ma być. Musi mieć krótką, a przynajmniej nie długą w stylu goldena sierść. Pies typowo stróżująco-obronny, jednak nie agresywny. Łatwy do opanowania = lubiący pracę z przewodnikiem (wiem, że nie we wszystkich wypadkach równanie jest prawidłowe, ale dla mnie łatwy do opanowania pies powinien znać parę komend).

Wybrałam Anatoliana.
Mogę mu zapewnić obserwację terenu z wysokości, a słyszałam, że to jest mu potrzebne do szczęścia:)
Ew. Hovawart, ale on ma długą sierść.
Myślałam jeszcze nad Filem brasielirem, ale to już w ostateczności.

Jestem otwarta na różne propozycje;]

Link to comment
Share on other sites

anatolian to na pewno nie będzie "łatwym" psem. poza tym, jeden taki osobnik, którego poznałam, ponoć swojego pańcia nie chciał odstępować na krok, a to problem przy mieszkaniu poza domem. fila, może się mylę, ale ze względu na sierść chyba nie powinien mieszkać tylko i wyłącznie na dworze

myślałaś nad owczarkiem niemieckim? tylko, że one nie "mogą" pracować z człowiekiem, tylko tego pragną i śmiało powiem, że owczarka niemieckiego [U]trzeba[/U] szkolić i z nim pracować, a nie tylko wpuścić na posesję do pilnowania. ale zakładam, że jak chcesz psa, a nie po prostu "Solid Security" to będziesz się nim należycie zajmować, bo on sam się komend nie nauczy.


żaden ze mnie ekspert oczywiście, ale takież moje przemyślenia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sugarr']anatolian to na pewno nie będzie "łatwym" psem. poza tym, jeden taki osobnik, którego poznałam, ponoć swojego pańcia nie chciał odstępować na krok, a to problem przy mieszkaniu poza domem. fila, może się mylę, ale ze względu na sierść chyba nie powinien mieszkać tylko i wyłącznie na dworze

myślałaś nad owczarkiem niemieckim? tylko, że one nie "mogą" pracować z człowiekiem, tylko tego pragną i śmiało powiem, że owczarka niemieckiego [U]trzeba[/U] szkolić i z nim pracować, a nie tylko wpuścić na posesję do pilnowania. ale zakładam, że jak chcesz psa, a nie po prostu "Solid Security" to będziesz się nim należycie zajmować, bo on sam się komend nie nauczy.


żaden ze mnie ekspert oczywiście, ale takież moje przemyślenia[/quote]

Owczarka miałam ostatnio. Zdechł niedawno. I właśnie chciałam teraz jakiegoś innego psa. Dlatego, że ONki potrzebują najlepiej całodobowego kontaktu z człowiekiem. A nie tylko ośmiu godzin [osiem godzin w szkole, osiem sam na podwórku w nocy]. Zresztą teraz nie chcę ONka, bo wiem jak bardzo się przywiązują do człowieka. Westa (również ON), miała ropomacicze. Miała operację, wszystko ok. Ale jak tata pojechał po nią do weta, tak się ucieszyła, że go widzi, że miała zawał i nie przeżyła. Niestety.

Wiem, że anatolian łatwym psem nie będzie, ale wystarczy odrobina pracy i wiedzy, a nie będzie tak źle, jak przypuszczam;) hmm, nie wiedziałam, że anatoliany również tak się przywiązują. Ale nie sądzę, żeby było mu w domu dobrze z podwójnym podszerstkiem...;)

Ja z wielką chęcią z psem pracować bym mogła. Dlatego zawsze ONy mi towarzyszyły;)

Ah! Jeszcze fila. Fila to taka ostateczność, bo jest z tego co mi wiadomo, tylko jedna hodowla w Polsce, więc raczej odpada.

I jeszcze wpadłam na aidi i dużego szwajcarskiego psa pasterskiego. Jak one by się sprawdziły?

Link to comment
Share on other sites

[B]Veah [/B]a czy rozważany jest tylko zakup rasowego szczeniaka czy może przemyślała być adopcję jakiegoś bezdomnego psiaka ze schroniska lub DT? W przypadku zwierza z DT lub hotelu z reguły opiekunowie mogą już bardzo dużo o swoim podopiecznym opowiedzieć i można dobrać psa do swoich oczekiwań i oferowanych warunków :razz:

Link to comment
Share on other sites

Tu te co wyczaiłam

[LIST]
[*] mastifland.pl
[*] [URL="http://www.filabrasileiro-filanteria.com"]Hodowla Filanteria - Fila Brasileiro[/URL]
[*] [URL="http://www.filabrasileiro-riogrande.com"]Fila Brasileiro Rio Grande[/URL]
[*] [URL="http://www.filabrasileiro.ig.pl/indexpol.html"]HODOWLA PSOW OBRONNYCH FILA BRASILEIRO[/URL]
[*] [URL="http://www.masta.pl/fila.html"]Fila brasileiro - hodowla domowa[/URL]
[*] [URL="http://www.geocities.com/filabrasileiropl/frames.htm"]Amatorska hodowla psów rasy fila brasileiro[/URL]
[/LIST]
Oczywiście niestety nie wszystkie hodowle mają lub aktualizują swoją stronę. ;)
Tu adopcje
[URL="http://filabrasileiroadopcja.ehost.pl/"]Strona Adopcji Fila Brasileiro[/URL]
Najlepiej patrzeć na fora lub podfora rasy, np tu:
[URL]http://www.forum.**********/forumdisplay.php?f=35[/URL]

To tak na szybko, właściwie nie specjalnie interesuję się tą rasą. Podobno bardzo 'uzależnia'. xD

EDIT:Cenzura ... :angryy: Chodzi o [URL]http://www.forum.molo[/URL] sy. pl/forumdisplay.php?f=35 [bez przerw]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justynak'][B]Veah [/B]a czy rozważany jest tylko zakup rasowego szczeniaka czy może przemyślała być adopcję jakiegoś bezdomnego psiaka ze schroniska lub DT? W przypadku zwierza z DT lub hotelu z reguły opiekunowie mogą już bardzo dużo o swoim podopiecznym opowiedzieć i można dobrać psa do swoich oczekiwań i oferowanych warunków :razz:[/quote]

Teraz bardziej wchodzi w grę rasowiec. Bo miałam już w typie rasy, kompletnego mieszańca, kundle. Więc chciałam spróbować rasowego;)

[B]Bewarka[/B], dzięki;) Jakoś szukać chyba nie umiem. A jakieś hodowle Aidi masz może? Bo jak szukałam, to żadnego klubu nie mogłam znaleźć, ani hodowli;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...