Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

Cocker spaniela? Yyy...to może lepiej Border? :roll: Lubię tę rasę, chociaż nie jest moją ulubioną ani drugą po niej :diabloti:. Chodzi oczywiście o border terriera, nie myślcie sobie :eviltong: ...[URL]http://www.traffordphotos.com/assets/images/Border_Terrier_9W021D-055.jpg[/URL] :loveu:



PS:"Wikipedia prawdę ci powie" jak to mi powiedział brat :cool1: Radziłabym ci nie kierować się nią, każdy może tam napisać co chce. Chociaż akurat zacytowany przez ciebie fragment o sheltie nie jest mitem. Od kilku hodowców i właścicieli słyszałam [czytałam], że sheltie są szczekliwe.

Link to comment
Share on other sites

A King Charles Spaniel?
Bardzo ładny wygląd, nadaje się na psa dla początkującego (podobno łatwy charakter), nieduży - nadaje się do każdego mieszkania, lubi być aktywny, ale gdy trzeba to jest też spokojny.
Nie wiem tylko jak z siersicią u nich, czy mocno wypada czy też nie.

Link to comment
Share on other sites

pomóżcie mi wybrać rasę !!! please
intresują mnie 2 rasy konkretnie: Flat coated retriever i BC :diabloti:, ale chętnie usłysze inne propozycje :cool3:
tylko nie wiem który byłby lepsiejszy:cool3:
no to tak:
mieszkam w dużym domu, jest spokojnie, nie ma ruchu, w okolicy dużo pól, łąk, zalew :diabloti:, mam duży ogród, dziennie mogę poświęcić do 3 godzin, weekendy więcccej, [U]zawsze[/U] w domu ktoś jest, prowadzę aktywny tryb życia :loveu: przewidywane psie sporty ;), zająć się pielęgnacją sierści mogę 3 razy w tygodniu, mam już jednego psa (dalma), nie chcę mieć psa obronnego, w razie czegoś może zaszczekać, wysokość od 50 do 60

Link to comment
Share on other sites

chcę psa chętnego do pracy (sporty:cool3:), pełnego werwy, oddanego właścicielowi
szczerze mówiąc nie wiem dlaczego akurat te rasy :roll:- bardzo podobają mi się ich cechy charakteru;)...chociaż są zupełnie inne:lol:



[quote name='"LadyBell"']A może wyżeł węgierski krótkowłosy? [/QUOTE]
czy ja wiem - wyżły chyba nie dla mnie

[quote name='"LadyBell"']Masz doświadczenie w układaniu psów, szkoleniu?[/QUOTE]
sądzę , że tak

Link to comment
Share on other sites

a ja zapytam, jak z dalmatem? Jak go szkoliłaś czy z nim uprawiasz jakieś sporty?

-----------------------------------------------------------------------------
obejrzałam sobie galerie, psisko cudaśne :) i nie wygląda na swój wiek, dobrze się trzyma ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja kocham kundelki! są kochane na swój sposób! osobiście lubię małe pieski (kundelki) a z rasowych to większe (owczarek niem. golden retr., berneński pies pasterski, border collie)<- moje ulubione rasy! Kundelka kocham za to że jest taki inny, mądry i wogóle.. miałam tego psa przez 15 lat wiele mnie nauczył ;-* ;-)
Owczarka za jego urok, jest śliczny.
Golden retrivier i labrador retrivier (czy jak to się pisze) - lubie za to że są takie mądre. za to że tak niesamowicie potrafią pomagać potrzebującym!!;-)
Berneńczyka - za tą jego wielkość i potężność, piekny pies na wieś.
Border Collie - jest prześliczny! i wogóle bardzo dobry do współpracy ze zwierzętami rolnymi, a ja kocham baardzo konie.. więc przydałby się taki psiaczek na wsi :)) no myślę że troszkę uzasadniłam. :smile:
Ale tak do końca się nie da :P poprostu się kocha! :)
Pozdrawiam i zapraszam na mój fotoblog. [url]www.photoblog.p/hipolisiasta/[/url] :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KoniQsia']Ja kocham kundelki! są kochane na swój sposób! osobiście lubię małe pieski (kundelki) a z rasowych to większe (owczarek niem. golden retr., berneński pies pasterski, border collie)<- moje ulubione rasy! Kundelka kocham za to że jest taki inny, mądry i wogóle.. miałam tego psa przez 15 lat wiele mnie nauczył ;-* ;-)
Owczarka za jego urok, jest śliczny.
[B]Golden retrivier i labrador retrivier (czy jak to się pisze) - lubie za to że są takie mądre[/B]. za to że tak niesamowicie potrafią pomagać potrzebującym!!;-)
Berneńczyka - za tą jego wielkość i potężność, piekny pies na wieś.
Border Collie - jest prześliczny! i wogóle bardzo dobry do współpracy ze zwierzętami rolnymi, a ja kocham baardzo konie.. więc przydałby się taki psiaczek na wsi :)) no myślę że troszkę uzasadniłam. :smile:
Ale tak do końca się nie da :P poprostu się kocha! :)
Pozdrawiam i zapraszam na mój fotoblog. [URL="http://www.photoblog.p/hipolisiasta/"]www.photoblog.p/hipolisiasta/[/URL] :cool1:[/quote]

[B]Retrievera.[/B]
[B]Przez takie teksty ludzie decydują się na 'retriverka', bo jest mądry, sam się wszystkiego nauczy itp... :roll: [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WeronikaM']chcę psa chętnego do pracy (sporty:cool3:), pełnego werwy, oddanego właścicielowi
szczerze mówiąc nie wiem dlaczego akurat te rasy :roll:- bardzo podobają mi się ich cechy charakteru;)...chociaż są zupełnie inne:lol:


to jakby opis owczarków:border collie,szkocki długowłosy.

Link to comment
Share on other sites

No Dianę musiałam sama socjalizować (miała wtedy 4 lata) . Mój tata biorąc psa nie wziął pod uwagę, że trzeba go jeszcze wyprowadzać na spacery, żeby mógł poznać nowe psy, nowych ludzi. Diana teraz jest zupełnie innym psem niż kiedyś. Dziś spokojna, tolerancyjna do innych psów. Kiedyś to był trochę jak taki "agresor", który rzucał się na średnie/duże psy/suki. Ale się cieszę, że tenm czas minął. :)

Chce z psiakiem uprawiać sporty: agility, frisbee, obedience.
Niestety z Dianą się nie da, bo ona "nie lubi się bawić". Rzucam patyk/zabawkę/kozła(do aportowania) ona nic. Popatrzy, ale za nic nie poleci za tym (chyba, że chodzi o jedzonko). Próbowałam wiele razy zabawę z talerzami, ale nic:shake:.
Chcę, żeby mój nast. psiak był energiczny i chętny doo tego typu zabaw. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WeronikaM']No Dianę musiałam sama socjalizować (miała wtedy 4 lata) . Mój tata biorąc psa nie wziął pod uwagę, że trzeba go jeszcze wyprowadzać na spacery, żeby mógł poznać nowe psy, nowych ludzi. Diana teraz jest zupełnie innym psem niż kiedyś. Dziś spokojna, tolerancyjna do innych psów. Kiedyś to był trochę jak taki "agresor", który rzucał się na średnie/duże psy/suki. Ale się cieszę, że tenm czas minął. :)

Chce z psiakiem uprawiać sporty: agility, frisbee, obedience.
Niestety z Dianą się nie da, bo ona "nie lubi się bawić". Rzucam patyk/zabawkę/kozła(do aportowania) ona nic. Popatrzy, ale za nic nie poleci za tym (chyba, że chodzi o jedzonko). Próbowałam wiele razy zabawę z talerzami, ale nic:shake:.
Chcę, żeby mój nast. psiak był energiczny i chętny doo tego typu zabaw. :)[/quote]

Przecież w agility można motywować psa na smaki ;)
A to, czy pies będzie lubiał zabawki wcale nie zależy od rasy (no może trochę), ale głównie od tego, czy nauczysz Go od szczeniaka że zabawki są fajne :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shetanka']Przecież w agility można motywować psa na smaki ;)
A to, czy pies będzie lubiał zabawki wcale nie zależy od rasy (no może trochę), ale głównie od tego, czy nauczysz Go od szczeniaka że zabawki są
fajne :p[/quote]
w agility tak :)
Diana skoczy przez poprzeczkę, ale jeśli będzie zagrodzona droga. Zamiast wybrać "skok" obejdzie dookoła przeszkody :roll: . W końcu ma już 8, 5 roku :p
Będąc "młodym" psiakiem uwielbiała ganiać za zabawkami, ale już jej to "przeszło" :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shetanka']Przecież w agility można motywować psa na smaki ;)
A to, czy pies będzie lubiał zabawki wcale nie zależy od rasy (no może trochę), ale głównie od tego, czy nauczysz Go od szczeniaka że zabawki są fajne :p[/quote]


Raczej zalezy. Wiadomo, że szczeniaki lubia sie bawic i przeciagac, ale jednak łupowosc to łupowosc. Nie kazdy pies to ma, po prostu. Nie dla każdego będzie to najwieksza nagrodą. Nie kazdy pies bedzie tak samo aportowal, nie kazdemu to tak samo przyjdzie itd, takie jest moje zdanie.

co do tych ras, to rzeczywiscie sa bardzo różne nigdy nie polecam nikomu border collie, tym bardziej obcej osobie, ale jesli myslisz o sporcie, o psie energicznym, chetnie współpracujacym, ale jednoczesnie nie masz duzego doswiadczenia, ani nigdy nie prowadzilas psa, ktory mialby wlasnie takie cechy, to mysle, ze border taki bardziej showowy, spokojniejszy z miotu bylby dla ciebie dobry.
Nie mowie, ze flat nie ma tych cech, ale jednak (chyba) retrievery maja taka skołnnosc do węszenia, albo wyczuwania czegos w wietrze:evil_lol: to moze byc niefajna cecha, jesli bedziesz chodzic z psem na wedrówki do lasu, poza tym tak z obserwacji (nie potwierdzone naukowo) wydaje mi sie, że retrievery to psy bardziej aportujace a bordery aportująco-szarpiące się:lol: Nie wiem, czy rozumiesz o co chodzi, ale np labrador woli pobiec za rzucona zabawką i ja zaaportowac, a border ja dopasc, rozszarac (poszarpac sie nią z Tobą).
Ogólnie border wydaje mi się bardziej taki zwinny i opływowy, ale flaty to tez cudowne psy, chociaz własnie zupełnie inne. Wiec ja sie moge o nich wypowiadac tylko z wiedzy teoretycznej albo na podstawie napotkanych/poznanych psów, a bordera mam jak i znam kilka troche lepiej niz powierzchownie. Nie jestem zadnym ekspertem, ale jednak fajniej jest mowic o czyms co się ma w domu, jak ktos chce sie czegos dowiedziec.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]labrador woli pobiec za rzucona zabawką i ja zaaportowac, a border ja dopasc, rozszarac (poszarpac sie nią z Tobą). [/QUOTE]
mój psiak , gdy miał 2-5 lat to właśnie tak się zachowywał. :diabloti: Ja rzucam piłkę, ona leci, bierze w zęby, czai się, ja wykonam ruch w jej stronę, ona ucieka, ja ją gonię, w końcu ją dopadam, łapię za zabawkę, ona z drugiej strony, = szarpiemy się (diana nie odpuszcza szybko, ale gdy powiedziałam "zostaw" to zabawka leżała spokojnie na ziemi) - miała ten "umiar" :roll: ( teraz żałują, że tak nie ma) kocham takie wulkany z "piekła rodem":lol:

Link to comment
Share on other sites

nie powinnas jej dopadac i gonic, tylko jej uciekac.
Mni chodzilo o cos takiego ,ze retrievery to aportery (ale sie zrymowało) i jak cos rzucisz to one to przyniosą, tak po prostu, a potem znowu za tym pobiegną i znowu to przyniosa. Bordery tez tylko w inny sposób... Dlatego, ze inaczej pracowaly retrievery i co innego robią bordery. I inaczej ten łup działa jakby.
Bardziej to wygląda tak, ze border wciska ci zabawke w rękę, zeby się psozarpac, chociaz to zalezy jak był uczony. Jezeli byl uczony aportowania poprzez szarpanie, to tak. W ogóle retrievery chyba mniej lubia sie szarpac a bardziej wlasnie zaaportowac, przyniesc przedmiot i o tym mowilam.
nie umiem tej roznicy inaczej wytłumaczyc, sorry. W kazdym razie sa to dwie rozne rasy, chociaz obie energiczne i skore do zabaw i nauki. Zastanow się, ktorej z tych ras sprosta twoja wiedza i doswiadczenie. czy bedziesz umiala odpowiednio je poprowadzic i nie chodzi tylko o nagradzanie za dobre itd, ale wieksze niuanse w charakterach niz to co pisza w ksiazkach o szkoleniu pozytywnym

Link to comment
Share on other sites

[B]Pudel miniaturka, maltanczyk czy york .[/B]
Jestem alergikiem i słyszałam że te rasy są najlepsze jeszcze grzywacz chinski ale nie podoba mi się piesek bez włosków wolę włochate;p
jestem młodą osobą 18 lat, zamieszkam w bloku z chłopakiem i myślimy nad kupnem pieska. [B]inteligentnego i mogącego przebywać z innymi pieskami[/B] bo na 1 piesku na pewno sie nie zakonczy. Mam alegrie na koty na psy nigdy źle nie reagowałam. ale wolę te jak piszecie "mniej uczulające rasy". Co wybrać? uzasadnijcie wybów ;p . możecie podać inną rase jeśli znacie ale nie dużą. z góry dziękuję .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kusia_Czek']Pudel miniaturka, maltanczyk czy york . Co wybrać? uzasadnijcie wybów ;p .[/quote]

Jak mozemy wybrać jak nic nie napisałaś? :roll: Napisz jakie masz warunki, czego oczekujesz od psa, ile czasu możesz mu poświęcić itp. itd... Dopiero później my możemy ci pomóc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kusia_Czek']Pudel miniaturka, maltanczyk czy york . Co wybrać? uzasadnijcie wybów ;p .[/quote]

Jest już taki temat, poproś modów, żeby przenieśli Twój post tutaj: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f25/jaka-rase-mam-wybrac-vol-2-a-124223/[/URL]

Zależy w jakim celu szukasz psa, o jakich cechach charakteru, o jakiej aktywności. Czy do rodziny z dziećmi, czy dla pracującego singla, czy dla osoby starszej na przykład. No i radziłabym uważać na mit "nieuczulającego psa", bo takie nie istnieją. Jedne psy uczulają bardziej, inne ciut mniej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...