Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='evl']że jest kilka 'typów' ;) niższe, wyższe, bardziej przysadziste i bardziej smukłe, ciemniejsze, jaśniejsze, niektóre wyglądają jak miniaturka goldena w czerwonym kolorze np. ;) ale ja tam się nie znam, więc z pytaniami może lepiej do specjalistów :)

tu masz link do działu na dogo [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f630/"]Nova Scotia Duck Tolling Retriever - Dogomania Forum[/URL]

a tu portal o rasie ;) [URL="http://www.novascotia.pl/"]Nova Scotia Duck Tolling Retriever[/URL][/quote]
bardzo dziękuję:-)

Link to comment
Share on other sites

Na razie mój plan jest w powijakach i zostanie tak pewnie jeszcze długi czas niemniej jednak szukam rasy, która dogadywalaby się z labradorem.
Tzn. pies ruchliwy, towarzyski, ciekawski, odważny..
Myślałam nad pembrokiem bądź whippetem. Nie może to być pies zbyt duży..

Link to comment
Share on other sites

pebmbroke i whippet to woda i ogien :evil_lol:
pembroke-troszke niezalezny i szczekliwy domator z wlasnym zdaniem
whippet-nakrecony na pileczke wieczny krotkodystansowy optymista
:evil_lol:
to tak w skrocie-polecam na dobry poczatek lekture wzorcow :)

Link to comment
Share on other sites

wzorce czytam :P
ale lepiej i tak poznać kilka psów danej rasy :)
Pomysł w whippkiem mi się podoba, bo obydwa będą biegać jak szalone, a Bora też lubi piłki.. Optymizm ma wrodzony, cieszy się ze wszystkiego :cool3:

w pembrokach pasuje mi to, że to rasa pracująca, a więc nastawiona też na człowieka jako pies pasterski.. no i z tego co rozmawiałam z ludźmi to i sporty można ćwiczyć :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saite']Co do whippeta, nie sprowadzałabym przedstawicieli tej rasy do "nakręconego na piłeczkę, wiecznego krótkodystansowego optymisty."[/quote]
Codziennie mam kontakt z dwoma whippetami i one wlasnie takie sa. I wpaniale dogaduja sie z innymi psami


posty skacza grrrr :/

Link to comment
Share on other sites

Co do whippeta, nie sprowadzałabym przedstawicieli tej rasy do "nakręconego na piłeczkę, wiecznego krótkodystansowego optymisty." Osobiście nie bardzo wyobrażam sobie zestawienie charta i jego charciej natury (naprawdę wyjątkowo specyficznej) z labkowatym osobnikiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']Codziennie mam kontakt z dwoma whippetami i one wlasnie takie sa. I wpaniale dogaduja sie z innymi psami


posty skacza grrrr :/[/quote]

Przykre, że mając taki bliski kontakt z tymi psami ([B] aż[/B] dwoma osobnikami :evil_lol:) wyłuskałaś z ich "osobowości" tak niewiele i że jednocześnie tak wiele Ci umknęło, skoro sprowadziłaś sprawę do takiego płytkiego stwierdzenia, ale cóż na tym właśnie polega specyfika chartów, to nie są psy dla każdego.
A ja z chartami swoimi i nie tylko swoimi mam kontakt od wielu lat i mam zupełnie inne spostrzeżenia. Nie chodzi tu zresztą o li tylko "dogadywanie się", ale o to, by dwa psy doskonale czuły się pod jednym dachem i były dla siebie wspaniałymi kompanami.

Link to comment
Share on other sites

Dlatego też szukam rasy, która dogadywałaby się z Borą, a przecież nie jestem specem od charakterów poszczególnych ras :)
Whippet odpowiada mi gabarytami, wyglądem i z tego co zauważyłam - też charakterem. Ale pies psu nierówny :)
Na pewno musi być na tyle ruchliwy by dotrzymać kroku energicznej labradorce, która uwielbia całodniowe spacery (i nie mówię tu o 3 godzinach, a o 7/10..), kontaktowy, radosny, chętny do pracy z człowiekiem. Bora jest dominująca w stosunku do młodszych psów wiec może lepiej, żeby to była rasa uległa? Dobrze by było gdyby chętnie pływała i aportowała. z trudnym charakterem powinnam dać radę - 3 lata z wilczakami i 2 z charakterną labką.

Czekam na wasze propozycje z uwzglednieniem pembroka i whippeta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saite']Przykre, że mając taki bliski kontakt z tymi psami ([B] aż[/B] dwoma osobnikami :evil_lol:) wyłuskałaś z ich "osobowości" tak niewiele i że jednocześnie tak wiele Ci umknęło, skoro sprowadziłaś sprawę do takiego płytkiego stwierdzenia, ale cóż na tym właśnie polega specyfika chartów, to nie są psy dla każdego.
A ja z chartami swoimi i nie tylko swoimi mam kontakt od wielu lat i mam zupełnie inne spostrzeżenia. Nie chodzi tu zresztą o li tylko "dogadywanie się", ale o to, by dwa psy doskonale czuły się pod jednym dachem i były dla siebie wspaniałymi kompanami.[/quote]
Kontakt z innymi przedstawicielami tej rasy tez mam ,ale tylko z tymi dwoma codzienny i regularny.Szczerze mowiac nie chce mi sie pisac elaboratu na temat ich osobowosci dlatego napisalam jedno zdanie,ktore dosc dobrze oddaje ich "specyfike".
Swoja droga chetnie dowiem sie jakie sa twoje spostrzezenia?
Wszystkie whippety ,ktore znam to radosne i chetne do wspolpracy z czlowiekiem psy. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']Kontakt z innymi przedstawicielami tej rasy tez mam ,ale tylko z tymi dwoma codzienny i regularny.Szczerze mowiac nie chce mi sie pisac elaboratu na temat ich osobowosci dlatego napisalam jedno zdanie,ktore dosc dobrze oddaje ich "specyfike".
Swoja droga chetnie dowiem sie jakie sa twoje spostrzezenia?
Wszystkie whippety ,ktore znam to radosne i chetne do wspolpracy z czlowiekiem psy. ;)[/quote]
A czy tu przypadkiem nie była mowa o tym, jakiego psa wybrać, by jak najlepiej czuł się z labkiem?
Swoje zdanie na powyższy temat wyraziłam.
Osoba zainteresowana [B]sama[/B] musi podjąć decyzję i [B]sama [/B]musi dotrzeć do przedstawicieli ras, którymi się interesuje oraz ich posiadaczy i przekonać się, który będzie najlepszy dla jej obecnego psa.

W innym wątku kiedyś tam już się dzieliłam swoimi spostrzeżeniami i o ile dobrze pamiętam Ty również w nim uczestniczyłaś, nie zamierzam zatem czynić tego kolejny raz tylko dlatego, że do kogoś nie dociera i ktoś woli stosować z uporem maniaka argumenty w stylu "wiem lepiej, bo mam kontakt z cudzymi psami".
A Twoje wtrącenie o tym [B]elaboracie[/B], który mogłabyś popełnić (gdyby Ci się tylko chciało) jedynie z obserwacji [B]cudzych psów[/B], to już naprawdę szczyt śmieszności i naiwności. Pomyśl dwa razy zanim coś napiszesz.

Link to comment
Share on other sites

hehe a po co ten jad? ;)
Forum jest po to,zeby kazdy wyrazal swoje zdanie-ja wyrazilam swoje spostrzezenia i doswiadczenia,ale tez zawsze podkreslam ,ze wybor rasy jest kwestia indywidualna i powinno sie wpierw pochodzic po hodowlach i wystawach.
Dziwne jest tez ,ze uwazasz,ze nie powinno sie wypowiadac na temat doboru ras ktorych nie jest sie wlascicielem badz hodowca :lol:
No i ciekawa jestem tego rzekomego watku w ktorym uczestniczylam,a w ktorym ty wypowiadalas sie na temat tej rasy bo takowego sobie nie przypominam.
serdecznie pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Witam
Każdemu co innego się podoba.
Trzeba określić swoje oczekiwania
Jeden i drugi jest ładny, u shi-tzu trudna pielęgnacja.
Ja wybrałbym sznaucera min.pieprz i sól i tylko wersja niemiecka,a osobiście to tylko średniak.
Pozdrawiam.:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Witam
Każdemu co innego się podoba.
Trzeba określić swoje oczekiwania
Jeden i drugi jest ładny, u shi-tzu trudna pielęgnacja.
[B]Ja wybrałbym sznaucera min.pieprz i sól [/B]i tylko wersja niemiecka,a osobiście to tylko średniak.
Pozdrawiam.:lol:[/quote]

tu nastąpiło pytanie czy lepszy* jest yorkshire terrier czy shih tzu a Ty jak zwykle wciskasz wszystkim sznupa mini. dobrze się czujesz? :roll:

*a tak w ogóle lepszy znaczy w jakim sensie lepszy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...