Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

Chyba chodzi o to, że jest więcej okazji, miejsc itp. Bo małego puścisz w parku i wydaje mi się, że mało kto będzie miał pretensje. Z dużym jest problem, chyba, że się ma fajną okolicę. W kagańcu i na lince przecież nie da się aportować - mój obecny sąsiad przeprowadził się z Katowic tutaj i ma zupełnie innego psa, bo jego zwierz chodząc na smyczy i w kagańcu był agresywny i nieszczęśliwy a teraz w ogródku spędza większość czasu [plus spacery, ale na smyczy]...



To jak zadecydowałaś?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']kurcze w tym przypadku by mi bardziej pasowal west :cool3: i rodzice nie beda sie pieklic bo nie linieje,i maly jest wiec latwiej bedzie go wybiegac :razz:[/QUOTE]
:crazyeye::evil_lol::evil_lol::evil_lol: ja mogę swoją Su pożyczyć do prezentacji 'małe to łatwiej wybiegać':evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bewarka']Chyba chodzi o to, że jest więcej okazji, miejsc itp. Bo małego puścisz w parku i wydaje mi się, że mało kto będzie miał pretensje. Z dużym jest problem, chyba, że się ma fajną okolicę. W kagańcu i na lince przecież nie da się aportować [/quote]

Między westem a szetlandem nie ma jakiejś ogromnej różnicy. Wagowo są porównywalne 5/7-10 kg. Różnią się wysokością 26-30 (W) i 33-38 (O.SZ.)



[COLOR=Red][B][SIZE=2]MNIEJSZY NIE ZNACZY MNIEJ RUCHU![/SIZE][/B][/COLOR] :diabloti: co więcej nie jeden york potrzebuje więcej ruchu niż bernardyn.
Po za tym terrier to terrier i żywioł swój ma.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Palatino Linotype]Błagam pomóżcie drodzy ,,psiarze'';)!Mam okropny dylemat!Jaką rasę psa mam wybrać? Mam nadzieję ,że pomożecie mi wybrać na podstawie mojego opisu.

Mieszkam w bloku.Miałam owczarka niemieckiego.Aktualnie posiadam kundelka , a raczej kundliczkę :shiny: oraz kota i gryzonia ,a więc potrzebuję psa tolerancyjnego i łagodnego.Na spacer z psem mogę poświęcić godzinkę ,najczęściej z psem przechadzam się do parku. Chcę psa ,który jest tani lub ,,normalny'' w kosztach utrzymania. Potrzebuję psa pojętnego , który szybko się uczy oraz sprawnego , który z chęcią będzie aportował lub biegał za firiesbe. Pies będzie tresowany przeze mnie. Potrzebuję także psa , który może przebywać sam w domu od 4-7 godzin. A bym zapomniała chcę psa dużego. [/FONT] [FONT=Palatino Linotype]:buzi:Za pomoc w wyborze rasy psa wszystkim serdecznie dziękuję :calus::Dog_run:
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Z duzym psem, ktory moze biegac ze frisbee moze byc probelm ze wzgledu na stawy.

A powiedz mi ile czasu dziennie chcesz poswiecac na zabawy? I czy aportowanie ma byz raczej okazjonalne czy stalym elementem spaceru?

A taka propozycja- bida ze schronu odpada?

Link to comment
Share on other sites

Cześć jestem Marta moją ulubioną Rasą Jest West Highland White Terrier :loveu:.Westie jest to pies energiczny, odważny, uparty i pewny siebie. Jest ruchliwy, wierny i towarzyski, lubi zabawy, przywiązuje się do bliskich, akceptuje dzieci.Ta Rasa coraz częściej jest spotykana w takich konkurencjach jak [U]agility[/U],obedience i dogdancing.WESTIE TO NAJLEPSZA I NAJCUDOWNIEJSZA RASA PSÓW NA ŚWIECIE :eviltong: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta i Maks']Cześć jestem Marta moją ulubioną Rasą Jest West Highland White Terrier :loveu:.Westie jest to pies energiczny, odważny, uparty i pewny siebie. Jest ruchliwy, wierny i towarzyski, lubi zabawy, przywiązuje się do bliskich, akceptuje dzieci.Ta Rasa coraz częściej jest spotykana w takich konkurencjach jak [U]agility[/U],obedience i dogdancing.WESTIE TO NAJLEPSZA I NAJCUDOWNIEJSZA RASA PSÓW NA ŚWIECIE :eviltong: .[/quote]

a jaki związek ma to, jaka jest Twoja ulubiona rasa z tym tematem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']:crazyeye::evil_lol::evil_lol::evil_lol: ja mogę swoją Su pożyczyć do prezentacji 'małe to łatwiej wybiegać':evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/quote]
ale ja pisalam o wescie :lol: bo akurat ten terrier w sprawie wybiegania to nie terrier :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicj@_255'][FONT=Palatino Linotype]Chcę psa ,który jest tani lub ,,normalny'' w kosztach utrzymania. [/FONT][FONT=Palatino Linotype] A bym zapomniała chcę psa dużego. [/FONT] [FONT=Palatino Linotype]:buzi:[/FONT][FONT=Palatino Linotype]
[/FONT][/quote]
to chyba sie wyklucza :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicj@_255'][FONT=Palatino Linotype]Błagam pomóżcie drodzy ,,psiarze'';)!Mam okropny dylemat!Jaką rasę psa mam wybrać? Mam nadzieję ,że pomożecie mi wybrać na podstawie mojego opisu.

Mieszkam w bloku.Miałam owczarka niemieckiego.Aktualnie posiadam kundelka , a raczej kundliczkę :shiny: oraz kota i gryzonia ,a więc potrzebuję psa tolerancyjnego i łagodnego.Na spacer z psem mogę poświęcić godzinkę ,najczęściej z psem przechadzam się do parku. Chcę psa ,który jest tani lub ,,normalny'' w kosztach utrzymania. Potrzebuję psa pojętnego , który szybko się uczy oraz sprawnego , który z chęcią będzie aportował lub biegał za firiesbe. Pies będzie tresowany przeze mnie. Potrzebuję także psa , który może przebywać sam w domu od 4-7 godzin. A bym zapomniała chcę psa dużego. [/FONT] [FONT=Palatino Linotype]:buzi:Za pomoc w wyborze rasy psa wszystkim serdecznie dziękuję :calus::Dog_run:
[/FONT][/quote]

A myślałaś może nad cocker spanielem angielskim? No tyle że jest to pies raczej średni 12-15 kg i ok.40 cm w kłębie.
Ale mi jakoś tak pasuje do Twojego opisu. Sport uprawiać może, jest dosyć podatny na szkolenie, nie wybitnie szczekliwy. Pielęgnacja nie jest skomplikowana, koszty też powinny być umiarkowane.
Jedno mnie tylko zmartwiło w Twojej wypowiedzi. Czy godzina spaceru to nie za mało na cały dzień? czy chodziło Ci o to że godzinę trwa długi spacer + kilka ok.20 na siusiu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyBell']Między westem a szetlandem nie ma jakiejś ogromnej różnicy. Wagowo są porównywalne 5/7-10 kg. Różnią się wysokością 26-30 (W) i 33-38 (O.SZ.)


[COLOR=Red][B][SIZE=2]MNIEJSZY NIE ZNACZY MNIEJ RUCHU![/SIZE][/B][/COLOR] :diabloti: co więcej nie jeden york potrzebuje więcej ruchu niż bernardyn.
Po za tym terrier to terrier i żywioł swój ma.[/quote]Ale ja nie mówie o westach i sheltiakach, nie wiem na co mnie cytujesz :eviltong:


Nie przeczę a nawet potwierdzam, jednak tu też nie wiem co to za porównanie, co ma york do bernarda ? :diabloti:



Alicja, no właśnie może jakiś pies z DT? Spacery jakie zaoferowałaś wydają mi się stosunkowo krótkie, więc musiałby to być jakiś molosowaty flegmatyk. A wtedy nie mogłabyś wysoko rzucać frisbee, o zawodach zapomnij :diabloti: więc...berneńczyk? Dobrze myślę?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']:crazyeye::evil_lol::evil_lol::evil_lol: ja mogę swoją Su pożyczyć do prezentacji 'małe to łatwiej wybiegać':evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/QUOTE]

ja mam takie małe porównanie z dzisiaj- dwa psy, jack russell terrier i prawie labrador robiły wszystko tyle samo, tak samo. Labradorka padła po powrocie do domu, dosłownie padła, a mój szczur mógłby dalej, ale zaczęła się pora snu więc też spoczął : P i tak upadła teoria łatwego wybiegania małego psa :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Hej. To znowu ja. Wiem, że macie mnie już dość:roll:, ale prosze doradzajcie.
Wraz z bratem napisaliśmy tego posta, by wybrać optymalnie najepszego pupila.
________________________________________________________________
Chciałabym pieska przyjacielskiego,:loveu: nie agresywnego. Małego bądz
średniego. Zlezy nam, by nie potrzebował więcej niż 20 minut na spacer poranny, 1,5h na popołudniowy, 45 minut na wieczorny. Chicielibyśmhy z psem popróbować jakieś sporty, ale nie chcemy jakiegoś sportowca tylko przyjaciela :D. Wystawy raczej nie. :p Wolelibyśmy nie gubiącego sierści. Podoba nam się między innymi : [COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][B]Australian Silky Terrier[/B] ,
[B][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Norfolk Terrier[/FONT][/COLOR] , Border Terrier, Maltańczyk, Bischon Frise, Hawańczyk[/B].
Prosimy o radę! Bardzo nam zależy! Zastanawiamy się naprawde poważnie.:razz:
[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agneska']Hej. To znowu ja. Wiem, że macie mnie już dość:roll:, ale prosze doradzajcie.
Wraz z bratem napisaliśmy tego posta, by wybrać optymalnie najepszego pupila.
________________________________________________________________
Chciałabym pieska przyjacielskiego,:loveu: nie agresywnego. Małego bądz
średniego. Zlezy nam, by nie potrzebował więcej niż 20 minut na spacer poranny, 1,5h na popołudniowy, 45 minut na wieczorny. Chicielibyśmhy z psem popróbować jakieś sporty, ale nie chcemy jakiegoś sportowca tylko przyjaciela :D. Wystawy raczej nie. :p Wolelibyśmy nie gubiącego sierści. Podoba nam się między innymi : [COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][B]Australian Silky Terrier[/B] ,
[B][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Norfolk Terrier[/FONT][/COLOR] , Border Terrier, Maltańczyk, Bischon Frise, Hawańczyk[/B].
Prosimy o radę! Bardzo nam zależy! Zastanawiamy się naprawde poważnie.:razz:
[/FONT][/COLOR][/quote]
[U][B]BORDER TERRIER[/B][/U] - super kompan dla całaej rodziny, przyjacielski, kocha się bawić, 2,5 godz (20 min, 1.5 h i 45 min=2,5 h) wystrczy, ale nie może być to tylko spacer na smyczy -pies musi trochę pobiegać, pobawić się -wyszaleć, dobrze gdyby w tym było trochę tresury, zabaw psychicznych jak i fizycznych. Kocha wszytskich - psy, koty ludzie:loveu:
proponuje właśnie tego:multi:terierka;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyBell']A myślałaś może nad cocker spanielem angielskim? No tyle że jest to pies raczej średni 12-15 kg i ok.40 cm w kłębie.
Ale mi jakoś tak pasuje do Twojego opisu. Sport uprawiać może, jest dosyć podatny na szkolenie, nie wybitnie szczekliwy. Pielęgnacja nie jest skomplikowana, koszty też powinny być umiarkowane.
Jedno mnie tylko zmartwiło w Twojej wypowiedzi. Czy godzina spaceru to nie za mało na cały dzień? czy chodziło Ci o to że godzinę trwa długi spacer + kilka ok.20 na siusiu?[/QUOTE]

ja się na cockerach nie znam jakoś bardzo, ale to pies użytkowy był czy godzinka ruchu to nie jest za mało?:crazyeye:Czy polecanie takiej rasy przy takich wymaganiach ma sens?
Ba, dla mnie godzinka ruchu dziennie to za mało dla każdego psa:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aina155']Z duzym psem, ktory moze biegac ze frisbee moze byc probelm ze wzgledu na stawy.

A powiedz mi ile czasu dziennie chcesz poswiecac na zabawy? I czy aportowanie ma byz raczej okazjonalne czy stalym elementem spaceru?

A taka propozycja- bida ze schronu odpada?[/QUOTE]

Na zabawy myślę ,że mogę poświęcać około 30,40 minut...Aportowanie raczej chciałabym ,żeby było stałym elementem spaceru:bluepaw:

Link to comment
Share on other sites

Ciocia ma psa w typie Cockera.
Suczka ogólnie super, socjalizowana, uczona co i jak od wejścia do domu. Co do spacerków, to gdy wychodziłam z nią ostatnio to zeszło trochę :diabloti: Coś koło dwóch godzin. A był to jeden spacer na cały dzień. Dodatkowo młoda wychodzi rano na 30 min. i kilka razy na tzw. 'siku'.

Więc osobiście wydaje mi się, że godzinka to trochę mało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WeronikaM'][U][B]BORDER TERRIER[/B][/U] - super kompan dla całaej rodziny, przyjacielski, kocha się bawić, 2,5 godz (20 min, 1.5 h i 45 min=2,5 h) wystrczy, ale nie może być to tylko spacer na smyczy -pies musi trochę pobiegać, pobawić się -wyszaleć, dobrze gdyby w tym było trochę tresury, zabaw psychicznych jak i fizycznych. Kocha wszytskich - psy, koty ludzie:loveu:
proponuje właśnie tego:multi:terierka;)[/quote]
No to super. Mój brat właśnie go chciał. A jest o nim jakaś strona polska? Lista hodowlii ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...