Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

shih można obcinać jak najbardziej;) z adopcji tez się trafiają-sama mam 5 miesięczną sunię / adoptowana w wieku 3 miesięcy/ właśnie z dogo:razz: shih polecam ze względu na ,,nieszczekliwość,,. w porównaniu z moimi pozostałymi psami mała jest prawie milczkiem. co do lenistwa shih kłóciłabym się:evil_lol: moja jest żywiołowa i uwielbia sie bawić-ale czas na spacery który możecie poświęcić wystarczy w zupełności.
ale kundelki też fajne:evil_lol: wspólpracuję z fundacja z Poznania / i jestem z Poznania/ i jesli chcielibyście jakiegoś kundeleczka dajcie znac na pw cos Wam poszukamy;)

Link to comment
Share on other sites

A ja polecę pudla - fajne, inteligentne pieski w dowolnej wielkości [są toy'e, miniaturki, średnie i duże :eviltong:]. Pudle lubią ruch, ale większość w domu nie szaleje. Wydaje mi się, że dla miniaturki/średniaka 2-godzinny spacerek połączony z jakimś bieganiem [np. aport] wystarczy. Do tego ze 2 spacerki na załatwienie się [takie po 15-30 minut] ;)... Pudle są świetnymi kompanami jeśli chodzi o bieganie [ja z moją pudlicą -dużą- uprawiam canicross :cool3:].

Dodam też, że fryzury nie muszą być takie straszne... w avarku mam zdjęcie ogolonego pudla, a w podpisie zdjęcia pudla ściętego na "podomowemu" ;)...

Dla osoby chcącej biegać z psem raczej nie poleciła bym shih-tzu [znam parę i tylko 1 sunia lubi trochę więcej biegać, reszta jest raczej leniwa], ale grzywki czy yorki to jak najbardziej... Przy czym york to TERRIER więc powinien być odpowiednio wychowany i mieć dużo ruchu!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']A ja polecę pudla - fajne, inteligentne pieski w dowolnej wielkości [są toy'e, miniaturki, średnie i duże :eviltong:]. Pudle lubią ruch, ale większość w domu nie szaleje. Wydaje mi się, że dla miniaturki/średniaka 2-godzinny spacerek połączony z jakimś bieganiem [np. aport] wystarczy. Do tego ze 2 spacerki na załatwienie się [takie po 15-30 minut] ;)... Pudle są świetnymi kompanami jeśli chodzi o bieganie [ja z moją pudlicą -dużą- uprawiam canicross :cool3:].

Dodam też, że fryzury nie muszą być takie straszne... w avarku mam zdjęcie ogolonego pudla, a w podpisie zdjęcia pudla ściętego na "podomowemu" ;)...

Dla osoby chcącej biegać z psem raczej nie poleciła bym shih-tzu [znam parę i tylko 1 sunia lubi trochę więcej biegać, reszta jest raczej leniwa], ale grzywki czy yorki to jak najbardziej... Przy czym york to TERRIER więc powinien być odpowiednio wychowany i mieć dużo ruchu![/quote]


Hm. Co do pudla, to mam pewne niemiłe wspomnienia z tą rasą, więc wolałabym ją omijać - wiem, że to był jeden, źle wychowany osobnik, ale uraz zostaje.

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='bonsai_88']A ja polecę pudla - fajne, inteligentne pieski w dowolnej wielkości [są toy'e, miniaturki, średnie i duże :eviltong:]. Pudle lubią ruch, ale większość w domu nie szaleje. Wydaje mi się, że dla miniaturki/średniaka 2-godzinny spacerek połączony z jakimś bieganiem [np. aport] wystarczy. Do tego ze 2 spacerki na załatwienie się [takie po 15-30 minut] ;)... Pudle są świetnymi kompanami jeśli chodzi o bieganie [ja z moją pudlicą -dużą- uprawiam canicross :cool3:].

Dodam też, że fryzury nie muszą być takie straszne... w avarku mam zdjęcie ogolonego pudla, a w podpisie zdjęcia pudla ściętego na "podomowemu" ;)...

Dla osoby chcącej biegać z psem raczej nie poleciła bym shih-tzu [znam parę i tylko 1 sunia lubi trochę więcej biegać, reszta jest raczej leniwa], ale grzywki czy yorki to jak najbardziej... Przy czym york to TERRIER więc powinien być odpowiednio wychowany i mieć dużo ruchu![/quote]
Oj pudle są świetne... coraz bardziej mi się podobają pod względem charakteru :loveu::loveu: ale wygląd :-( te wąskie i długie pysie mi nie przypadły do gystu, czy istnieją jeszcze pudelki "starego" typu? :( Krótsza kufa, szersza główka. :-( ?

Link to comment
Share on other sites

Przecie cały ich urok w wąskich pysiach :loveu:

Jak ci się nie podobają, to spróbuj poszukać jak są ścinane pudle w Ameryce - tam mają zostawione szersze pysiaki ;)

O, sama znalazłam jedno zdjęcie... co prada to mix, ale widać o co mi chodzi ;)
[IMG]http://www.maltesemaniac.com/images/maltese-poodle-rescue-coco-gold-28289.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Doradźcie mi..
Mały piesek do towarzystwa, podatny na szkolenie, czysty, nieśliniący się (to znaczy żeby jego śliny nie wycierać ze ścian), najlepiej z troszkę dłuższą sierścią, ale nie gubiący jej mocno, powinien dogadywać się z kotem (ogolnie ze zwierzętami), ponieważ mamy kotkę i fretkę w domu. Tak, wiem, pies idealny.. Ale takie właśnie powinien mieć cechy..
Myślałam o chihuahua, zastanawiałam się nad papillonem, ale gdzieś wyczytałam, że ciężko je nauczyć czystości (papillony). Rozważałam również yorkshire terrierem, bichonem frise (mało hodowli). Ogólnie wszystkie rasy wielkości chihuahua czy yorka. Znam tylko kilka takich ras, więc proszę kogoś o doradzenie mi.
Z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=L'or;11898770]Doradźcie mi..
Mały piesek do towarzystwa, podatny na szkolenie, czysty, nieśliniący się (to znaczy żeby jego śliny nie wycierać ze ścian), najlepiej z troszkę dłuższą sierścią, ale nie gubiący jej mocno, powinien dogadywać się z kotem (ogolnie ze zwierzętami), ponieważ mamy kotkę i fretkę w domu. Tak, wiem, pies idealny.. Ale takie właśnie powinien mieć cechy..
Myślałam o chihuahua, zastanawiałam się nad papillonem, ale gdzieś wyczytałam, że ciężko je nauczyć czystości (papillony). Rozważałam również yorkshire terrierem, bichonem frise (mało hodowli). Ogólnie wszystkie rasy wielkości chihuahua czy yorka. Znam tylko kilka takich ras, więc proszę kogoś o doradzenie mi.
Z góry dziękuję.[/QUOTE]

Przychodzi mi do głowy king charles spaniel albo cavalier, ale jest trochę większy niż chi albo york.

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='bonsai_88']Przecie cały ich urok w wąskich pysiach :loveu:

Jak ci się nie podobają, to spróbuj poszukać jak są ścinane pudle w Ameryce - tam mają zostawione szersze pysiaki ;-)

O, sama znalazłam jedno zdjęcie... co prada to mix, ale widać o co mi chodzi ;-)
[URL]http://www.maltesemaniac.com/images/maltese-poodle-rescue-coco-gold-28289.jpg[/URL][/quote]
O takiego mi właśnie chodzi :loveu: Cudeńko ideał...

EDIT: Znalazłam! To mieszaniec maltana i pudla :loveu::loveu:
maltipoo :loveu:
[url]http://puppies.grousehouse.org/photos/20060504/male-maltipoo-b20060225.jpg[/url]
Cuda!
[quote=L'or;11898770]Doradźcie mi..
Mały piesek do towarzystwa, podatny na szkolenie, czysty, nieśliniący się (to znaczy żeby jego śliny nie wycierać ze ścian), najlepiej z troszkę dłuższą sierścią, ale nie gubiący jej mocno, powinien dogadywać się z kotem (ogolnie ze zwierzętami), ponieważ mamy kotkę i fretkę w domu. Tak, wiem, pies idealny.. Ale takie właśnie powinien mieć cechy..
Myślałam o chihuahua, zastanawiałam się nad papillonem, ale gdzieś wyczytałam, że ciężko je nauczyć czystości (papillony). Rozważałam również yorkshire terrierem, bichonem frise (mało hodowli). Ogólnie wszystkie rasy wielkości chihuahua czy yorka. Znam tylko kilka takich ras, więc proszę kogoś o doradzenie mi.
Z góry dziękuję.[/quote]
Idealnie pasuje pudel :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę pudla i nie lubię spanieli (podobno wredne są).
A co Wy na chihuahuę, bo nie odpowiedzieliście? ;)
Strasznie mi się szczurek podoba i już się na niego 'napaliłam' ;D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']Wszystkie psy szorstkowłose trzeba trymować [wyciągać im stary włos, który sam nie wypada ;)], a długowłose obcinać :razz:... za to nie ma się tony sierści po domu :eviltong:[/quote]

No i za to je kocham.

Co do pudlów. Fajne są :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=L'or;11899849]nie lubię spanieli (podobno wredne są).
[/QUOTE]

A skąd takie rewelacje :cool1: Te rasy spanieli, które wymieniłam, to ostatnie, jakie można nazwać wrednymi.

Chihuahua ok, ale do najłatwiej się uczących i najchętniejszych do współpracy na pewno nie należy ;) I bałabym się, czy kot albo fretka nie poturbują tak małego, delikatnego psiaka, zwłaszcza że chi jest raczej "charakterny".

Link to comment
Share on other sites

o, a ja od hodowców tych troli słyszałam, że one właśnie uwielbiają pracować z ludźmi i że są chętne do szkolenia .. :crazyeye: Może jak od szczeniaka się będzie przyzwyczajać to nie będą się zarzynał z kotem?
Interesuje mnie również rosyjski toy długowlosy, ale jest mało hodowli.. :(

Link to comment
Share on other sites

Też marzyłam o CHi i przez dłuższy czas poszukiwałam białej suczki długowłosej(moja koleżanka ma taką i jest bardzooooo słodka) ale w rezultacie odpuściłam sobie. Dlaczego?
-Cena jest niestety zaporowa. Naprawdę ładna suczka to koszt ok. 3,5 tys.(pieski tańsze)a więc już na wejściu trzeba wyskoczyć z dużej kasy, no ale potem można "zaoszczędzić na jedzeniu", tak mały piesek nie je zbyt wiele i można pozwolić sobie na zakup nawet bardzo dobrej karmy, która nie zniknie tak szybko.......
-W Polsce niestety nie ma idealnych CHi dla zwykłego człowieka, znajomi sprowadzali ale to koszt ok. 4 tys. euro
-Znajoma hodowczyni powiedziała, że niestety Chi niechętnie uczą się czystości, mają mały pęcherz i posikują dlatego dobrze aby na stałe pies miał kuwetkę w domu
-Są bardzo skoczne, jak koty i wszędzie wejdą
-Zestaw chorób genetycznych często spotykanych u tej rasy trochę mnie przeraził
-To pieski ciepłolubne, kaftaniki jednak nie w moim stylu....
-Mogą być lękliwe i szczekliwe(egzemplarze źle socjalizowane, izolowane od innych zwierząt i ludzi, np. noszone tylko na rękach) a ja mam już jednego strachliwca
Mity a'propos Chi:
-To nie jest prawda, że psów tych nie można szkolić, uczą się tak samo szybko jak każda inna rasa
-Wcale nie tak źle sobie radzą z dużymi psami i innymi zwierzakami, potrafią się dogadać nawet z dużo większym od siebie(moja koleżanka ma oprócz Chi kundla wielkości bernardyna oraz kota)
- Złośliwe i jazgotliwe? Dobrze ułożony i socjalizowany Chi jest słodki,bystry,odważny, pełen energii i chętnie uczy się sztuczek, może też biegać w agility.(i jest piękny....znowu mnie naszło, gdybym tylko była trochę bogatsza)

a jeśli chodzi o kota-kot wcześniej czy później zaakceptuje każdego psiaka tylko przez pierwsze dni trzeba pilnować aby szczeniaka nie drapnął w oko (chociaż elegancki kot tego nie zrobi). Mój kot fantastycznie bawi się z psami ( a też mam jednego kurdupelka, sheltie), jak ma dość towarzystwa siada na parapecie, szafie itp.
co do kontaktów z obcymi, dużymi, ciężkimi psami to trzeba zachować taką samą ostrożność jak w przypadku każdej innej małej rasy

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='badmasi']
-Zestaw chorób genetycznych często spotykanych u tej rasy trochę mnie przeraził[/quote]Podeślesz na pv?

Link to comment
Share on other sites

Napiszę tu. Może ktoś rozwinie temat.
To na co hodowca zwrócił mi uwagę to:dysplazja stawu biodrowego, zwichnięcia rzepki, choroby kręgosłupa, zapadanie tchawicy, choroby przyzębia
( bardzo kosztowne), choroby oczu
oprócz tego:choroby serca, wodogłowie, liczne choroby neurologiczne, problemy z żołądkiem, rozszczep podniebienia, wodogłowie
Bardzo trudny poród - jeśli ktoś pragnie w przyszłości zakładać hodowlę

Link to comment
Share on other sites

Raczej nie pali mi się do zakładania hodowli, to bardziej ma być piesek 'na kolanka' chociaż gdyby mial dobry rodowód i nagle mi się odmieniło co do wystawiania jej to bylo by super.
Szukam za granicą, ale tam są ceny kosmiczne :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...