Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='dober125717']Rodowód nie jest najwarzniejszy mojego oja znajomy miał dobcia z hodowli posiadał rodowód i taki bajery a był tak głupi ,że atakował wszystkich!!!:evil_lol:[/quote]
To, ze ktos ma niewychowanego psa, to nie wina hodowcy, tylko nabywcy, ktoremu popracowac z psem sie nie chcialo.
A to, ze znajomy byl tak glupi, no coz..., ponoc ich nie sieja :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Wśród dobermanow niestety nie brakuje osobników niezrównoważonych, z wadliwym charakterem, i dotyczy to szczególnie psów bez papierów.

[B]W życiu nie odważyłabym się kupić dobermana bez papierów z niepewnego źródła...[/B] :shake::shake::shake:[/quote]

podpisuje się pod tym wszystkimi kończynami. kupując psa z niewiadomego źródła zwiększasz swoje szanse na kupienie rozwrzeszczanego, lękliwego histeryka, który będzie atakował wszstko... ze strachu. dobermany to psy szczególne, żeby dostać hodowlankę powinny wykazywać się wzorowym charakterem, przechodzą testy, a pseudohodowcy rozmnażają jak leci, byle tylko wyglądało jak doberman, było podpalane, uszy i ogon się uchlasta i jakoś to będzie :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dober125717']TAk tylko Omen bo tak miał na imię pies był na PT i PO!!:p[/quote]

dobki to rasa szczególna, nie wiem, czy czytałeś ale Sota miała podobny przypadek, że pies rodowodowy, hodowlany też atakował ludzi :shake:
wiem, że teoretycznie rodowód powinien być gwarancją, że pies agresywny nie będzie. coraz częściej rodowód taką gwarancją jest. a powiedz mi teraz, jaką masz gwarancję kupienia zdrowego/stabilnego psychicznie psa skądś-tam, a nie z renomowanej hodowli?

[quote name='dober125717']No dobra pogadam ze starszymi żeby mi dołorzyli kase i kupię kundla z papierami.Wiecie może gdzie w Poznaniu można u weta dobiowi uszy kopiować??i za ilę??:p[/quote]

zaraz się gromy posypią :evil_lol:
kopiowanie jest w teorii przynajmniej zakazane prawnie, jednak w praktyce się je dalej stosuje i nie sądzę, żeby ktoś oficjalnie na Dogo Ci podał namiary, bo z tego mogą być hmm... kłopoty.

Link to comment
Share on other sites

wydaje mi się ze na temat dobermanów to Ty nie masz bladego pojęcia... zastanów się ejszcze dziesięć razy zanim kupisz psa.. miesiac czasu to troche mało ;)
o hodowle pytaj w ZK .. w swoim oddziale .. ja psa kupuje za jakies pol roku a sie boje jak cholera :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dober125717']Ja nie mogę no nigdzie nie mogę znależdz żadnego pedzia który kopiuje.[/QUOTE]

Bo jak już Ci napisali jest to prawnie zakazane. A po co w ogóle chcesz to zrobić? To tylko niepotrzebne cierpienie dla psa.
Żeby groźnie wyglądał? Charakter przecież mu się od tego nie zmieni. A jeśli to takie ważne, to jest full groźnie wyglądającyh ras ze stojącymi uszami.

Na psa z papierami można sobie uzbierać i mieć czas przy okazji na znalezienie fajnej hodowli, przygotowanie się jeśli chodzi o wiedzę na temat wychowania ;) Ja tak właśnie zamierzam zrobić bo też milionerką nie jestem i z 1 wypłaty psa z rodowodem nie kupię.

Link to comment
Share on other sites

porownujac dobka do jamnika to uz chyba wszystko przebiles
Radze Ci sie najpierw zastanowic PO CO ci pies?Co chcesz z nim robic?Jezeli chcesz psa strozujacego do domu to nie bierz dobka.Sa to psy potrzebujace BARDZO duzo ruchu ,cwiczen i starannej SOCJALIZACJI.Jezeli jest to twoj pierwszy pies to nie bierz dobermana.Szczerze mowiac nie wiem o co Ci chodzi z tym kopiowaniem-czy z uszami bedzie wygladal mniej "groznie"??:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dober125717']Widziałem już to.Ale dobek z uszami to jak jamnki jest a ja jamniki niezbyt lubię!:oops:[/QUOTE]

Rozumiem, bo mi bardzo podobają się beaucerony
[url]http://www.pedigreedatabase.com/dogs/i/beauceron.jpg[/url]
i z nieobciętymi uszami wyglądają już niestety jak kundelki... Jednak ja prędzej wybrałabym inną rasę niż zamierzona niż obcięła psu uszy, skoro wiem już jakie to dla niego cierpienie.

I to jeszcze nie koniec, polecam lekturę bloga:
[url=http://www.owczarek.pl/zofia/]Owczarek.pl - Szczeniak w domu - Blog Zofii[/url]
Kopalnia wiedzy na temat układania szczeniaka od pierwszego dnia w nowym domu. BTW bardzo polecam książki autroki bloga ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dober125717']Wiem ,że nie wyglądają tak samo ale podobnie przynajmniej szczeniaki:eviltong:.No dobra pomyśle nad uszami;).Tylko jeszcze imię i już.[/quote]

jeszcze imie i juz? dziwie sie ze tak mało wiesz, a zdecydowałeś sie na jedna z trudniejszych ras, ktore zreszta w Polsce sa zleksza zniszczone psychicznie jak nie agresory to bardzo bojazliwe a przy tym wrecz nie przewidywalne... nie boisz sie, ze sobie nie poradzisz?

kocham dobermany nad życie, gdyby nie to że mieszkam daleko od domu i w sumie nie wiem co bedzie za rok, dwa... a nawet za pół roku to najchetniej wzielabym właśnie dobka, ale za duzy pies, za wymagajacy ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dober125717']Widziałem już to.Ale dobek z uszami to jak jamnki jest a ja jamniki niezbyt lubię!:oops:[/quote]

I to jest wystarczający powód, żeby psa narażać na cierpienie? Ogon też ciachniesz?
Chcesz, żeby Twój pies się pięknie prezentował, żeby inni się nim zachwycali?
Zacznij od wyboru dobrej hodowli i odpowiedniego szczeniaka. Zacznij go szkolić, uprawiaj z nim jakiś sport, nawiąż więź, spraw aby był szczęśliwy.
Do tego, aby pies pięknie i dumnie się prezentował nie trzeba pozbawiać go części ciała, wystarczy miłość i zaangażowanie opiekuna.

[quote name='dober125717']A ile może kosztować szczeniak z USA?Z papierami oczywiście.:p[/quote]

A dlaczego chcesz ściągać psa ze Stanów?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania!']A dlaczego chcesz ściągać psa ze Stanów?[/quote]
własnie dlaczego ze stanow? wiesz jak wyglada amerykanskie dobermany? całkiem inaczej niż nasze polskie.. z tego co ja kiedys czytałam to bardzo dobre psy pochodzą z Rosji.. ale gwarancji nie dam..

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że najpierw zastanów się, czy to rasa dla Ciebie i czy wiesz coś na jej temat.
Takiego psa trzeba szkolić, a podejrzewam, że sam nie dasz sobie rady. Więc zamiast zastanawiać się nad imieniem dla pupila, może sprawdź szkółki dla psów.
Bo na razie sytuacja wygląda tak, że psa chcesz już ale ani hodowla nie wybrana, wiedza na temat rasy też chyba troszkę za mała. Szukasz już osoby, która psu skopiuje uszy ale dobrej szkoły jeszcze nie szukałeś? A szczeniaka wychowuje się od początku, więc psie przedszkole by się przydało.
A teraz pytasz o koszt szczeniaka w Stanach? A dzwoniłeś chociaż do jednej polskiej hodowli?

Link to comment
Share on other sites

Absolutnie się zgadzam z dziewczynami.
Zastanów się dobrze, zanim zdecydujesz się na dobka. To nie jest pies dla początkujących właścicieli. Nie można wybierać psa dlatego, że jest piękny. Estetyka jest jednym z tych mało rozsądnych powodów, które kierują człowiekiem przy wyborze psa.
Nie bez powodu dobermany są powszechnie uznawane za agresywne. Uwielbiam te psy i na pewno będę je w przyszłości hodować.. i - no właśnie. Hodowla ma na celu SELEKCJĘ pewnych cech, które maja polepszyć nie tylko eksterier, ale także i charakter rasy. Bawiąc się w pseudohodowle - tak jak było z ONkami, a teraz z yorkami, labkami czy goldenami - niszczy się rasę.

Po co Ci pies aż z USA?:crazyeye: Prędzej szukałabym w Niemczech lub Rosji. Kieruj się charakterem, zanim wybierzesz szczeniaka prześledź psy i potomstwo - zobacz co się z nim dzieje. To cholernie ważne, szczególnie przy tak specyficznym psie, jakim jest doberman.

p.s. Dzisiaj byłam w Bytomiu w schronie. Urocza dobermanka z pseudohodowli, z wieeeelkimi sutkami, na trzęsących się nóżkach wyszła wreszcie z budy. Podeszła do mnie, z wahaniem powąchała, zapiszczała, polizała po palcu. Po czym.. gdy spostrzegła, że zbliżył się mój znajomy - wystartowała. To był atak, wyraźna agresja - wydawało się, że rozszarpie pręty. Wobec mnie nie okazywała niczego negatywnego - ale w tym tkwi problem - taki pies to duża odpowiedzialność. Jesteś w stanie jej podołać?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...