Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

jezeli hodowla Ci się podoba, odpowiadają Ci charaktery rodziców szczeniaków (zwłaszcza matki) i tak dalej to wybierz pieska z niej:) Jeżeli jednak wolisz długowłosą cziłkę (mi się bardziej podobają:loveu:) szukaj hodowli która Ci się spodoba.
Długowłose zwykle linieją dwa razy do roku (suki jeszcze przy cieczkach), zdecydowanie lepiej niż krótkowłose psy - potrafią się i cały rok sypać, więc cały rok chodzę i zbieram igiełki powbijane we wszystko dobrze że nie jestem pedantką:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xax']Moim zdaniem ZAWSZE lepiej przygotować się na najgorsze,przynajmniej pies nie wyląduje w adopcjach z powodu zaskakującego jednocześnie złego obrotu sprawy.[/quote]

No bez przesady... Optymizm jest najlepszy, a swiadomosc, to inna sprawa;)

A co do czilek, dlugowlose sa najfajowsze;)

Link to comment
Share on other sites

hehe widzę że każdy ma inne zdanie ;)
mi się właśnie raczej podobają krótkowłose biszkoptowe albo tricolorki
miałam pieska mieszańca manchester terrier/rottweiler i miał sierść raczej po terierze też taką igiełkowatą i fakt że dużo z niego tego leciało i się wbijało wszędzie ale taśmy to zbierały i odkurzacz ;) często go wyczesywałam też a cziłka będzie dosyć mniejsza więc sierści chyba proporcjonalnie mniej hehe ;)

Link to comment
Share on other sites

z tych hodowli które są niedaleko mnie najwcześniej psiaczki będą w marcu, ale galeryjka na 100% będzie :))
dzięki wszystkim za rady
ale i tak wezmę krótkowłosą hehe :P
ciesze się że nikt nie wyraził zdania ze ta rasa jest nieodpowiednia przy naszych warunkach - więc chyba dobrze wybraliśmy :)))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NUVA']Spędziłam już prawie trzy tygodnie w internecie, książkach oraz słuchając opini różnych ludzi... i Wybraliśmy dwie rasy
[U][B]"border collie" i "wyżeł weimarski".[/B][/U] Prosimy o doradztwo :lol:[/quote]

Boże :razz: trzy tygodnie w internecie i wybraliście dwie rasy pracoholików, psów wymagających olbrzymiego wkładu pracy i czasu, o co przy dwójce dzieci nie jest łatwo.
Napisz coś o poprzednim psie, czy zamierzasz uprawiać z przyszłym jakiś sport, bo jesli nie jeździsz konno lub na rowerze przynajmnij co drugi dzień, to weimara nie widzę (chyba, że mąż poluje). :shake:

I napisz jak psa wybierałaś, bo wybór wydaje mi się bardzo ciekawy. Może coś o stylu życia rodziny, bo wymiary mieszkania są najmniej ważne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']Boże :razz: trzy tygodnie w internecie i wybraliście dwie rasy pracoholików, psów wymagających olbrzymiego wkładu pracy i czasu, o co przy dwójce dzieci nie jest łatwo.
Napisz coś o poprzednim psie, czy zamierzasz uprawiać z przyszłym jakiś sport, bo jesli nie jeździsz konno lub na rowerze przynajmnij co drugi dzień, to weimara nie widzę (chyba, że mąż poluje). :shake:

I napisz jak psa wybierałaś, bo wybór wydaje mi się bardzo ciekawy. Może coś o stylu życia rodziny, bo wymiary mieszkania są najmniej ważne.[/quote]
mnie sie przypomina ze weimer juz zakupiony ;) chyba ze pomyliłam osoby..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']Bo z takiej cziłałki to się pełno tego włosa powbija :lol:[/quote]
ty się śmiejesz, mój pies wygląda tak:

[url]http://i303.photobucket.com/albums/nn144/martyna2196/P1080012.jpg[/url]
ma 35cm w kłębie i jego sierść jest wszędzie, na dodatek nie ma podszerstka wi jest tego jeszcze mniej :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

na pewno chcesz chi? te male pieski sa wbrew pozorom wymagajace pod wzgledem [B]nie [/B]chodzenia na spacery-nie moga wychodzic na dluzej w zimie,gdy jest mokro.Z tego co przeczytalam to masz w sumie duzo czasu,problemem jest tylko wynajmowane mieszkanie,ale to moim zdaniem mozna wynegocjowac i ustalic z wlascicielem.
Moze odpowiedni dla ciebie bedzie jakis maly trierek(np west),corgi,spaniel?To wszystko zalezy od tego ile czasu jestes w stanie poswiecic na szkolenie i spacery.

Link to comment
Share on other sites

właścicielka jest tylko jakieś 3 lata starsza ode mnie, też ma psa, więc myślę że powinna zrozumieć, pogadam z nią po nowym roku bo na razie jest u rodziny za granicą, jestem pewna że chcę chi bo inne małe psiaki jakoś niezbyt mi przypadły do gustu, przejrzałam wszystkie małe rasy, na pewno yorka nie chcemy hehe

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']
Moze odpowiedni dla ciebie bedzie jakis maly trierek(np west),corgi,spaniel?To wszystko zalezy od tego ile czasu jestes w stanie poswiecic na szkolenie i spacery.[/quote]
???????????
naprawde odradzam kupowania chi sa to niezwykle delikatne pieski ,moze [B]welsh corgi[/B]?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']a welsh corgi?sliczne fajne pieski ;)[/quote]
a czemu ją tak od chihuahua opędzasz? bo im zimno? daj spokój, są ubranka, no i ile my ostatnio mamy śniegu w Polsce... cziłki są fajnymi psami pod warunkiem że wychowa się je jak psy, a nie jak maskotki, można w nimi nawet w agility biegać ;) rozczochrana- jeżeli odpowiadają ci cziłki to nie ma co więcej szukać ;):loveu:

Link to comment
Share on other sites

A moim zdaniem to dobrze ze jestes marudna :) Przynajmniej wiesz na pewno jakiego psiaka chcesz. lepiej zebys marudzila przed wzieciem niz po. Jak sie decydowałam na swoja suke to tez mialam sporo zastrzezen co do tego jaki ma byc pies, ale przynajmniej teraz jestem zniej super zadowolona. I Tobie tez tego zycze :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...