Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

Hej, marze o psie chyba od zawsze, ale rodzice mi nie pozwalali, bo mieszkamy w bloku, bo to bo tamto... jak wyprowadzilismy sie na wies to tez nie - bo mam mature i mnie dlugo w domu nie ma.

teraz jestem na studiach, zootechnika we wrocławiu:) i zastanawiam sie czy teraz wziac piesa... a poniewaz nigdy psa nie mialam to do konca nie jestem pewna czy biorac psa po prostu nie zrobie mu krzywdy.
zawsze marzylam o duzej razie, cos z owczarkowatych, ale z racji wynajmowanego mieszkania i cotygodniowych dojazdow do domu, taki duzy pies odpada.
jezeli bym sie zdecydowala to wzielabym psa rocznego, malego i ze schroniska, zeby zrobic cos dobrego dla tych biednych zwierzakow... a przynajmneij jednego.

i teraz moje watpliwosci...
mieszkam 50 km od wroclawia i przewaznie co tydzien wracam do domu autobusem (a wiadomo jak to w piatki- tlok i scisk) i naturalnie bralabym ze soba... czy tak mozna? czy sie nie bedzie meczyl, nie stresowal za bardzo...?
dodam ze jesli chodzi o warunki do wybiegania sie to lubie ruch i chetnie bede spacerowala z piesem...
z gory dzieki! :)

Link to comment
Share on other sites

powiem o autobusach tylko - to różnie bywa. w zasadzie widzimisię kierowcy i współpasażerów czy pozwolą ci z psem wejść i jechać. w przypadku malutkiego pieska, który na kolanach się zmieści, jest lepiej i łatwiej, ino ważny kaganiec. ale też cię moga wywalić z autobusu jak źle trafisz.

Link to comment
Share on other sites

A ja powiem tak:
Jeśli obdarzenie miłością psa jest Twoim marzeniem "od zawsze", jeśli tyle lat czekałaś, jeśli jest to do końca przemyślana i odpowiedzialna decyzja (pamiętaj, że z "dobytkiem" o wiele ciężej wynająć mieszkanie!!!!), to bierz biedkę ze schronu jako prezent gwiazdkowy dla Was obojga! Od razu zaznaczam, że jestem wielkim przeciwnikiem "żywych prezentów", ale ten przypadek jest szczególny :loveu:
Ja podróżowałam (co prawda nie co tydzień, ale zawsze...) z dwoma psami (bokserka i jamniczka) oraz z klatką z królikiem i też się dało - bilety towarzystwo miało i kropka. Regulamin regulaminem, życie życiem, ale zawsze skargę można złożyć, że regulamin nie jest respektowany. W końcu jakiś pan od regulaminu nie może być decydentem w sprawie przytulenia do serca psa! :evil_lol: A taki psinek - jak już Cię pokocha - to wszystko zniesie, byle być blisko Ciebie.
A, i jeszcze powiem, że też od dziecka marzyłam o wielkim psie (np. dogu niemieckim... śnił mi się po nocach). Tzw. "warunki" pozwoliły najpierw na kundelaska w typie szpica, potem na jamniora... Gdy poszłam "na swoje" dostałam prezent od losu w postaci cudownej boksinki, do niej dołączyła jamniorka... Od 8 lat mieszkam na wsi, więc teraz hulaj dusza: aktualnie 2 ONki (w tym jedna bieda z dogo na tymczasie), york olbrzym mazowiecki i 2 koty. Mówię Ci - warto zasłużyć na psią miłość, oj warto...

Link to comment
Share on other sites

My non stop podrozujemy i jest ok;) Z malym pieskiem oczywiscie jest latwiej. Nawet jak cie nie wpuszcza do autobusu, bedzie drugi;), nie martw sie tym. Pamietaj tylko, zeby psiaka dobrze wychowac, a wtedy jego towarzystwo umili podroz rowniez innym ludziom:p Kierowca, mysle, w koncu sie do was przyzwyczaji;), gdy regularnie bedziecie goscic w pks-ach...wiem, wiem jak to jest, uwierz mi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jaką rasę wybrać...hm, to zależy, czego oczekujesz od psa. Jeśli ma być on Twoim towarzyszem, to polecam labradora albo goldena, który wymaga co prawda dość sporo ruchu, ale myślę, że dasz radę ją zaspokoić. A poza tym, są top łagodne, wyrozumiałe i przyjazne psy. Nie zgadzam się z wypowiedziami, że nie pasują do dzieci, ponieważ są stosowane do dogoterapii, a poza tym ja sama miałam w dzieciństwie labradora. Pozwala robićze sobą wszystko. Jest świetny. I to samo mogę powiedzieć o goldenie, chociaż ostatnio słyszy się o wielu pseudohodowlach goldenów, które stają sięagresywne....
Husky to też piękne psy, ale majątrudny charakter i potrzebują megadużo ruchu, za to jeśli im się to zapewni (obecnie mam husky'ego) potrafi być wspaniałym i oddanym przyjacielem! Ale musisz mieć dużo czasu i ochoty na zajmowanie się tym psem - poranny jogging, wycieczki rowerowe, długie spacery. Dobrze jest też zapewnić coś, w czym będzie się mógł wykazaćswoją siłą, np. ciągnięcie Cię na specjalnym pojeździe.
A jeśli szukasz psa,w którym możesz obudzić tzw.dobrą agresję, to polecam owoczarka kaukaskiego, wspaniały pies pasterski :)

Link to comment
Share on other sites

Jakiego pieska powinna wybrać para mieszkająca w wynajmowanym mieszkaniu w centrum Wrocławia, małe mieszkanko 45m, piesek będzie zmuszony raz w tygodniu zostawać sam ok 8godzin, poza tym 4 dni około 4-5 godzin, możliwe że mniej, ale na pewno nie więcej.Podobają mi się chihuahua ale jeden hodowca mi mówił że nie nadają się do zostawania samemu a inny twierdził że jego cziłałki zostają same 8h bez problemu - obie znane w Polsce hodowle. Psiaka wzięlibyśmy na wakacjach żeby najpierw spokojnie go wszystkiego pouczyć. Najlepiej psiaki krótkosierstne i małych ras. Jakie rasy polecacie? Jeśli nie chihuahua to proszę o propozycje, choć ja bym bardzo cziłałkę chciała :P
aha musi to być też piesek z którym da się podróżować pociągiem albo pks, bo na razie nie mamy samochodu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rozczochrana']Jakiego pieska powinna wybrać para mieszkająca w wynajmowanym mieszkaniu w centrum Wrocławia, małe mieszkanko 45m, piesek będzie zmuszony raz w tygodniu zostawać sam ok 8godzin, poza tym 4 dni około 4-5 godzin, możliwe że mniej, ale na pewno nie więcej.Podobają mi się chihuahua ale jeden hodowca mi mówił że nie nadają się do zostawania samemu a inny twierdził że jego cziłałki zostają same 8h bez problemu - obie znane w Polsce hodowle. Psiaka wzięlibyśmy na wakacjach żeby najpierw spokojnie go wszystkiego pouczyć. Najlepiej psiaki krótkosierstne i małych ras. Jakie rasy polecacie? Jeśli nie chihuahua to proszę o propozycje, choć ja bym bardzo cziłałkę chciała :P
aha musi to być też piesek z którym da się podróżować pociągiem albo pks, bo na razie nie mamy samochodu[/QUOTE]
ile jesteś w stanie poświęcić godzin dziennie na wyprowadzanie psiaka?

Link to comment
Share on other sites

jesteś pewna że krótkowłosy? Przecież to straszliwie linieje. Ja polecam jednak długowłose/szorstkowłose bo się nie sypią tak bardzo/wcale;).
Jak dla mnie cziłka spoko, ale porozmawiaj z hodowcami o aktywności, chorobach, problemach typowych dla rasy (rzepki!), częstości podawania posiłków i tak dalej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...