Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

Witam. Mam rocznego CAO i 4 miesięcznego jamnika. CAO jest a raczej miałbyć psem stróżujacym ale niestety wogóle nie sprawdza się w tej roli w nocy jeszcze czasem szczeka ale w dzień to praktycznie wszystko mu wisi. I dlatego szukam drugiego psa. Potrzebuje dużego psa który będzie czujny a najlepiej agresywny i o silnym charakterze. Będzie mieszkać na dworze. Psy będą miały oddzielne tereny wiec nie ma problemu ze nie będa się tolerować. Myślałem o owczarku belgijskim. Może ktoś poleci mi jakąś rasę?

Link to comment
Share on other sites

Owczarek belgijski jako pies stróżujący ? Niewiele jest ras tak mocno związanych z człowiekiem. 1) zanudzi się, 2) będzie nieszczęśliwy. A już zostawienie belga samopas, aby szczekał na otoczenie to zupełna katastrofa. CAO to nie ujadajacy przy płocie ON-ek, albo masz psa który późno dorasta, czasami roczny molos to jeszcze dziecko, albo psa który jest tak pewny siebie, że olewa otoczenie. W sytuacji jednak prawdziwego zagrożenia naprawdę może Cię zadziwić. CAO czy kaukaz nie są do szczekania, są to psy, które potrafią zaatakować intruza w całkowitej ciszy. I naprawdę groźne osobniki, leżą sobie spokojnie i potrafią się nie ruszyć nawet jeśli ktoś dzwoni do bramki, leżą i patrzą. Czasem nawet wpuszczą dość daleko intruza na własny teren, problem powstaje dopiero jak się już ruszą, bo nagle okazuje się, że olbrzymi, nieruchawy pies ma super przyspieszenie i nie żartuje. 

Link to comment
Share on other sites

Nie będzie biegać przy płocie bo ja mam dużo działkę i do drogi czyli też do ogrodzenie będzie miał 250m a do sąsiadów mam jeszcze drugie tyle... co do tego charakteru azjaty to mój niestety go porostu nie ma... w niedziele zginął mi rower z podwórka na którym biegał mój pies. Na monitoringu widaćjak cieszy się do złodziei a oni go gąszcza normalnie krew mnie zalała...

Link to comment
Share on other sites

chcesz mojego cao'wca?ten akurat nikomu nie daje podejść do siatki na odległośc 10 kroków(listonosz listy zostawia przewaznie u sąsiadów bo sie boi)-oczywiście żart(głupi).

jeśli szukasz psa szczekajacego polecam cos z terierów lub szpica(chyba wilcze sa mocno szczekliwe)-byc może taki mniejszy szczekacz "nakręci"resztę.albo mieszańca np ze schronu ale "z tych małych kundelków"

Link to comment
Share on other sites

Z kanagalem spotkałem się tylko raz, piękne psy ale jestem w nich całkowicie zielony... myślałem o małym psie w celu ruszenia tego mojego pierdoly ale on jest poprostu za ufny i brak mu czujności on nie zwraca uwagi na to ze ktoś wszedł... myślałem nawet o drugim CAO ale z jakiegoś dobrego skojarzeńia ale to szukanie igły w stogu siana

Link to comment
Share on other sites

Weź wysterylizowana sukę ze schroniska, dobrze stróżującą. Pogadasz z wolontariuszami to ci znajdą. Młody przy niej szybko się nauczy co z czym. Może bedą zbyt głośne, ale jak Ci to nie przeszkadza, to nie ma sprawy.

 

to tez jest bardzo dobry pomysl

 

w praktycznie kazdym schronisku znajdzie sie psa ktory jest mocno terytorialny, mlody moze sie dzieki temu ogarnac, poza tym mlody jest rzeczywiscie dosc mlody, aczkolwiek powinien juz pierwsze oznaki obroncy domu pana wykazywac a tu lipa z tego co piszesz....moze rzeczywiscie mu sie przyda nauczyciel

 

 

jesli nie to to pomysl o tym kangalu, poczytaj, podzwon, popytaj co jak i z czym. u mnie sasiad ma dwa kangale (psa i suke) i te psy sa zarabiste jesli chodzi o pilnowanie terenu; rok temu mial wlamanie i psy daly ostro popalic 4 gostkom ktorzy probowali zwinac mu rzeczy z garazu. natomiast trzeba byc swiadomym tego ze takie psy sa jednak mocno agresywne, maja swoje zdanie i za przyjaciol kumpli wlasciciela nie beda robic. ale skoro masz mozliwosc odizolowania ich to luz ;)

Link to comment
Share on other sites

Będę dziś w Warszawie to podjadę na Paluch i pogadam. Może "coś się trafi". Za intrygowal mnie ten kangal też próbuje się coś dowiedzieć, ale może lepszy był by taki schroniskowy bo boje się ze znowu mogę trafić na psa o słabym charakterze

Link to comment
Share on other sites

randap popatrz tu-ze strony Molosy-pilne adopcje:

 

Niestety Zuzy (suni w typie moskiewskiego stróżującego) nikt nie szuka, nie było w jej sprawie żadnego sygnału od byłych właścicieli mimo umieszczenia jej na kilku portalach.

Dlatego też Zuza zaczyna się rozglądać za nowymi opiekunami, którzy pokochają ją tak mocno jak ona kochać potrafi. Sunia ma około 5 lat, jest psem dystyngowanym, zrównoważonym, nauczonym domowego życia, mocno wpatrzonym w człowieka, o bardzo stabilnym charakterze. Mimo swoich dużych gabarytów w kontakcie jest bardzo delikatna a spacery sprawiają jej ogromną przyjemność bo wtedy może obcować ze swoją największą miłością - człowiekiem. Zuza nie wykazuje niepożądanych zachowań do innych psiaków, raczej je ignoruje (piszemy tu o sytuacji w obecności człowieka). Otwarta, towarzyska, kontaktowa, ładnie chodzi na smyczy, zna podstawowe komendy, po komendzie siad grzecznie czeka na przypięcie smyczy, nie jest nachalna, nie poluje też na mniejsze stworzenia. Sunia mocno stróżuje, jest psem dbającym o swój teren, opcja stróżowania załącza się jej wraz ze zmierzchem. We wtorek mamy umówione USG i Zuza będzie poddana zabiegowi sterylizacji by mogła zamieszkać w nowym domu.

W przypadku suni obowiązuje ankieta adopcyjna, wizyta PA, umowa adopcyjna, wizyta PoA.

Kontakt w sprawie adopcji - Ela 531177704, [email protected]

foto:   https://www.facebook.com/molosyadopcje/photos/pcb.691832907589544/691832834256218/?type=1

          https://www.facebook.com/molosyadopcje/photos/pcb.691832907589544/691832850922883/?type=1

Link to comment
Share on other sites

Bez dobrego pozoranta z CAO nie zaryzykowałabym. Poza tym macie przerobione posłuszeństwo ? Miałeś kiedyś wyszkolonego psa w tym kierunku ? To zawsze dla psa jest przekroczenie jakiejś granicy, a niektóre zaczynają mieć problem z puszczaniem "ofiary". Ogólnie przy kaukazach, CAO, filach i wszystkich psach tego typu jest to dość ryzykowne.

Link to comment
Share on other sites

Witam. Mam rocznego CAO i 4 miesięcznego jamnika. CAO jest a raczej miałbyć psem stróżujacym ale niestety wogóle nie sprawdza się w tej roli w nocy jeszcze czasem szczeka ale w dzień to praktycznie wszystko mu wisi. I dlatego szukam drugiego psa. Potrzebuje dużego psa który będzie czujny a najlepiej agresywny i o silnym charakterze. Będzie mieszkać na dworze. Psy będą miały oddzielne tereny wiec nie ma problemu ze nie będa się tolerować. Myślałem o owczarku belgijskim. Może ktoś poleci mi jakąś rasę?

Się zastanawiam co by tu napisać...CAO jak stróż się nie sprawdza...? Ale dlatego, że mało szczeka? No to chyba bym się tylko cieszył, że mało szczeka. Zresztą, one nie są szczekliwe z natury. Jak potrzebujesz alarmu to kup sobie czujnik ruchu ;)
Ponadto: gdybym musiał wybierać to uwierz mi, że wolałbym wejść na posesję z ujadającym belgiem, niż z milczącym CAO.
Link to comment
Share on other sites

Tylko na posłuszeństwo... Martin powiedział że jest on bardzo towarzyski i szybko wszystko lapal a azjaty to zwykle są bardziej uparte i ze obrona może go tylko wzmocnić jak każdego psa. Faustus przeczytaj moje wcześniejsze wypowiedzi jak pies zachował się przy złodzieju to zrozumiesz Dlaczego jestem trochę zniesmaczny a czujki mam i monitoring ale ciężko żebym miał ciągle aktywny alarm gdy chodze po terenie. Najgorsze jest to ze porostu mieszkam koło dawnego PGRu i na nich najlepiej działa pies bo wyzwanie policji nie ma sensu bo oni kradną takie pierdoly żeby mieć na wino. Jak się nauczy towarzystwo że można wchodzić to jest tragedia

Link to comment
Share on other sites

Możliwe, że ci się trafił CAO wyprany z popędów. Zdarza się to i w innych rasach mogło się zdarzyć i tutaj, szczególnie, że nie wiesz nic o pochodzeniu psa. CAO które znałam były bardzo terytorialne już od szczeniaka, zatem moim zdaniem z twoim psem coś jest nie tak. Możesz go wzmocnić przez pozoranta, ale jak napisali inni - najlepiej gdyby się uczył od starszej suki, która ma to już we krwi. Pies ze schroniska, który robił to wcześniej to dobry pomysł.

Ty chyba wcześniej miałeś 2 dobki które oddałeś, bo za bardzo się do ciebie kleiły, zamiast stróżować? No to z belgiem byś miał to samo, albo gorzej. Odpuść sobie rasy obronne, które są bardzo towarzyskie. Skup się na stricte stróżujących, skoro potrzebujesz psa głównie na podwórko. 

Link to comment
Share on other sites

Czy sa tu jacys wlasciciele charcikow wloskich lub osoby troche znajace sie na rasie?Wczoraj na wystawie psow widzialam kilka takich charcikow i szczerze mowiac bardzo mi sie spodobaly,od wczoraj przekopuje internet i charakter tych pieskow tez wydaje mi sie fajny-od dawna szukalam jakiegos aktywnego pieska,z ktorym mozna "cos" robic ale znajdowalam tylko duze psiska..Bardzo spodobal mi sie weimar,ale podpbno bywa dominujacy i nie jest tak prpsto go wychowac..Czy charcik bedzie latwiejszy do okielznania?Czy on moze jak normalny pies np. Biegac za pileczka, naczytalam sie ze przy skoku z kanapy moga zlamac lape i juz sama nie wiem :)) z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi i przepraszam za brak polskich znakow,mam nadzieje ze mimo wszystko tekst bedzie rozczytywalny :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...