Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

serio polecasz tą hodowlę??? Pika miot rok w rok.... rozumiem gdyby suka była jakaś mega utytuowana, samce dobierane chyba z przypadku, bo też nie jakieś mega zajebiste...widzę, że tendencje mają na wypisywania tytułów dziadków szczeniąt, a nie rodziców... no tak bo rodzice ich nie maja... masakra jakaś.

Eliza też miot rok w rok.  ZERO informacji o jakichkolwiek badaniach, mają 3 rasy w hodowli, jak dla mnie miejsce nastawione na kasę a nie na HODOWLĘ. Rep ma tylko HD i ED, nie ma oczu , nie ma EIC.... 

 

dlaczego polecasz tą hodowlę? bardzo mnie to ciekawi. 

Link to comment
Share on other sites

Rinuś bo drzwi obok mnie mieszka Berneńczyk z tej hodowli, a 2 bloki dalej labrador (właśnie ten z ADHD, z którego się tak smiejecie :P ).

Psy może nie po wystawowych rodzicach, może nie wystawowe, może nie jakieś 'idealne' ale zdrowe, zdrowo się rozwijające, nie chorują i są bardzo, bardzo towarzyskie, bez krzty agresji.

Choćby dlatego również, że hodowlę prowadzą teściowie mojego sąsiada (przyjaciela z dzieciństwa) :)))


'' jak dla mnie miejsce nastawione na kasę a nie na HODOWLĘ'' - takie miejsce nie powinno być w FCI, a jednak jest, więc nie do końca prawda jest to, co piszesz :)

Link to comment
Share on other sites

Rinuś bo drzwi obok mnie mieszka Berneńczyk z tej hodowli, a 2 bloki dalej labrador (właśnie ten z ADHD, z którego się tak smiejecie :P ).

Psy może nie po wystawowych rodzicach, może nie wystawowe, może nie jakieś 'idealne' ale zdrowe, zdrowo się rozwijające, nie chorują i są bardzo, bardzo towarzyskie, bez krzty agresji.

Choćby dlatego również, że hodowlę prowadzą teściowie mojego sąsiada (przyjaciela z dzieciństwa) :)))


'' jak dla mnie miejsce nastawione na kasę a nie na HODOWLĘ'' - takie miejsce nie powinno być w FCI, a jednak jest, więc nie do końca prawda jest to, co piszesz :)

O tak ocena hodowli na podstawie 2 sztuk, ktore mieszkają obok. Pozdro! Mają te zdrowe pieski porobione badanka? Czy zdrowe " na oko" ? :D 
Na tyle miotów ile od nich wyszło to delikatnie mówiąc "niepoważne" podejście. 

A pseudo znajdziesz wszedzie, pod egida ZK, FCI tez ;) 

Brak badań dyskwalifikuje hodowlę na dzien dobry. Osiągnięcia wystawowe to inna mańka, natomiast jaki jest cel hodowli psów, ktore z założenia są "petami"?
I to jeszcze u labków, gdzie no kurde nie ma wyśrubowanych wymagań? 



 

Link to comment
Share on other sites

Rinuś bo drzwi obok mnie mieszka Berneńczyk z tej hodowli, a 2 bloki dalej labrador (właśnie ten z ADHD, z którego się tak smiejecie :P ).

Psy może nie po wystawowych rodzicach, może nie wystawowe, może nie jakieś 'idealne' ale zdrowe, zdrowo się rozwijające, nie chorują i są bardzo, bardzo towarzyskie, bez krzty agresji.

Choćby dlatego również, że hodowlę prowadzą teściowie mojego sąsiada (przyjaciela z dzieciństwa) :)))


'' jak dla mnie miejsce nastawione na kasę a nie na HODOWLĘ'' - takie miejsce nie powinno być w FCI, a jednak jest, więc nie do końca prawda jest to, co piszesz :)

Jaja sobie robisz??????

Psy nie mają podstawowych badań... a suka jest rozmnażana rok w rok, więc nie pitol mi tutaj, że oni hodują dla rozwoju rasy, bo widać, że na kasę lecą! W ZKwP jest wszystko, od naprawdę zajebistych hodowli hodujących z pasją, uwazniie dobierających repa do suki, badających swoje psy na wszystko itd, po pseudo które mają w dupie zdrowie psów a liczy się tylko hajs, I tutaj właśnie ta hodowla mi podchodzi pod to. 

a czemu niewystawowe? Bo dobierają na pałę i rozmnażają jak leci byle hajs w portfelu się zgadzał.

Link to comment
Share on other sites

Nie oceniam hodowli, tylko piszę o tym, że psy sa zdrowe i dobrze się rozwijają :)

Na rodowodzie widziałem, że ojciec ma HD-A, a matka ma HD-B i jest to wg. mnie jedyna wada tej hodowli.

Chyba każdy zainteresowany hodowlą sam zapyta o badania, nie trzeba ich udostępniać w internecie, prawda?

Edit.
Czy wg. Was, jeśli nie ma informacji w internecie o badaniach tzn, że psy ich nie mają? Zadzwoń, zapytaj, potem się do mnie rzucaj :)

Link to comment
Share on other sites

Nie oceniam hodowli, tylko piszę o tym, że psy sa zdrowe i dobrze się rozwijają :)

Na rodowodzie widziałem, że ojciec ma HD-A, a matka ma HD-B i jest to wg. mnie jedyna wada tej hodowli.

Chyba każdy zainteresowany hodowlą sam zapyta o badania, nie trzeba ich udostępniać w internecie, prawda?

Edit.
Czy wg. Was, jeśli nie ma informacji w internecie o badaniach tzn, że psy ich nie mają? Zadzwoń, zapytaj, potem się do mnie rzucaj :)

Stary, dysplazja to nie jedyne badanie jakie psy powinny mieć ;) 
Jeżeli ktoś rozmnaża sukę z biodrami B, przy TAK DUŻEJ populacji danej rasy, to sam sobie odpowiedz o co chodzi. I tak ja wiem, ze można, nawet i bioderko C można. Pytanie tylko po co? ;) 


 

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że można.

Wiem również, że nie jedyne, z racji tego, że u mojej Collie samych badań były z 4 jeśli się nie mylę, które sam robiłem gdy ją odebrałem z pseudo.

W sumie, jeśli mnie pamięć nie myli - ceny berneńczyków rok temu zaczynał się od 1800, a labradorów od 1500, więc w sumie masz rację.

Link to comment
Share on other sites

czy ty troche nie przesadzasz z tymi biodrami?

 

juz na ten temat bylo mnostwo tu na forum.

nie bede miec czasu na gadke, bo zaraz spadam na wystawke, ale chcialam tylko powiedziec, ze biodra b to sa normalne, zdrowe biodra i sama nie mialabym zadnych rozkminek, czy uzycw hodowli psa z biodrami b jesli on spelnialby moje standardy. a zdrowie rasy jest dla mnie ekstremalnie wazne i mam przebadane na wszystko, co trzeba nawet psa, ktory nigdy nie bedzie miec dzieci.

 

to jest troche tak, ze bu rozmnaza sie bioder A tylko psy. genotyp to nie jest to samo, co fenotyp. a psa do suki dobiera sie nie tylko pod wzgledem bioder. hodowcy tam, gdzie hoduje sie zajebiscie, juz dawno to zrozumieli. i wcale nie maja wiecej przypadkow dysplastycznych szczeniat niz w polsce, gdzie kazdy pies ma hd a, a jak ma hd b to jest strasznosc.

Link to comment
Share on other sites

Nie oceniam hodowli, tylko piszę o tym, że psy sa zdrowe i dobrze się rozwijają :)

Na rodowodzie widziałem, że ojciec ma HD-A, a matka ma HD-B i jest to wg. mnie jedyna wada tej hodowli.

Chyba każdy zainteresowany hodowlą sam zapyta o badania, nie trzeba ich udostępniać w internecie, prawda?

Edit.
Czy wg. Was, jeśli nie ma informacji w internecie o badaniach tzn, że psy ich nie mają? Zadzwoń, zapytaj, potem się do mnie rzucaj :)

Ale po czym oceniasz że tam psy są zdrowe? Skoro suka HD-B to nie jest jednak taka do końca zdrowa to raz. A Dwa żeby wiedzieć czy psy są zdrowe to muszą być najpierw ZBADANE na kilka chorób, które niestety towarzyszą rasie.

W dobrych hodowlach jeśli psy są zdrowe to jest to napisane na stronie hodowli, jeśli psy nie są zdrowe bądź nie były wcale zbadane no to tych informacji nie ma.  Cytat z ich strony :

 

 

Hodować to znaczy przede wszystkim ulepszać - kierowani tą dewizą podjęliśmy się żmudnej i trudnej, ale satysfakcjonującej pracy, jako hodowcy. 

 

Przykre to,....bo oni wcale nie polepszają kryjąc rok w rok tą samą sukę bez ch. mając tylko hodowlankę , waląc 6 miotów, repami które też nawet ch.pl nie mają, kryją psami z własnego podwórka tak to można nazwać..... to jest ROZMNAŻALNIA,a nie hodowla.

Link to comment
Share on other sites

czy ty troche nie przesadzasz z tymi biodrami?

 

juz na ten temat bylo mnostwo tu na forum.

nie bede miec czasu na gadke, bo zaraz spadam na wystawke, ale chcialam tylko powiedziec, ze biodra b to sa normalne, zdrowe biodra i sama nie mialabym zadnych rozkminek, czy uzycw hodowli psa z biodrami b jesli on spelnialby moje standardy. a zdrowie rasy jest dla mnie ekstremalnie wazne i mam przebadane na wszystko, co trzeba nawet psa, ktory nigdy nie bedzie miec dzieci.

 

to jest troche tak, ze bu rozmnaza sie bioder A tylko psy. genotyp to nie jest to samo, co fenotyp. a psa do suki dobiera sie nie tylko pod wzgledem bioder. hodowcy tam, gdzie hoduje sie zajebiscie, juz dawno to zrozumieli. i wcale nie maja wiecej przypadkow dysplastycznych szczeniat niz w polsce, gdzie kazdy pies ma hd a, a jak ma hd b to jest strasznosc.

tutaj już chodzi o ta konkretną hodowlę, która kryje taką sukę w imię czego? skoro suka nie jest wybitna, rep tak samo, więc po co ? i to kilka miotów... tym bardziej, że Labradorów jest cała masa....

Link to comment
Share on other sites

Ja tam uważam, że Vizzamore spokojnie dałaby sobie radę z jakimś wyżłem, co więcej uważam też, że warunki, które oferuje, są ok dla większości psów.
Ja mieszkam w mieście, pracuję po 9 godzin, mam też swoje zajęcia typu konie i siłownia, jednak moje psy maja zapewnione to, czego potrzebują.
I owszem - zdarzają się dni w tygodniu, że nie mam czasu i najdłuższy spacer trwa godzinę do półtora, a moje psy nadal żyją i są szczęśliwe :D.
Kwestia dobrej organizacji i tyle.

Czy mogłabyś napisać ile czasu mniej więcej spędzasz na wybieganiu Twoich psów i w jaki sposób to robisz? :)

Który z wyżłów Twoim zdaniem najbardziej nadaje się dla osób, które mieszkają w mieście i prowadzą taki tryb życia jak my? :)

Link to comment
Share on other sites

"skoro suka nie jest wybitna, rep tak samo, więc po co ? i to kilka miotów... tym bardziej, że Labradorów jest cała masa...."

 

 

Ogromnie zabawne podejście.

Musi być champion Pernambuco i Wysp Zielonego Przylądka w hodowli, bo inaczej - to dranie "nastawieni na kasę"?

Krycia muszą, obowiązkowo, odbywać się we Włoszech albo w Patagonii - bo jeśli przypadkiem tłuką sobie swój typ piesków, z użyciem takiego repa jaki im się podoba, to - jak wyżej, "dranie nastawione na kasę".

 

Osobiście wolę jak ktoś zajmuje się uprawianiem swojego ogródka - choćby nawet błądził, ale może jakiś swój cel miał - niż podpinanie się do głównego nurtu.

Te WYBITNE labki widywane na wystawach to głównie licytacja na nieruchawość i rosnące masy tłuszczu, opisywane czemuś jako "pies mocnej budowy" - hue hue.

Link to comment
Share on other sites

 

Osobiście wolę jak ktoś zajmuje się uprawianiem swojego ogródka - choćby nawet błądził, ale może jakiś swój cel miał - niż podpinanie się do głównego nurtu.

Te WYBITNE labki widywane na wystawach to głównie licytacja na nieruchawość i rosnące masy tłuszczu, opisywane czemuś jako "pies mocnej budowy" - hue hue.

dokładnie TEN typ prezentuje ta hodowla, która buńczucznie wpisuje sobie za cel "polepszanie rasy" ;) 

A powtarzanie tego samego krycia, tymi samymi repami, które się ma na własnym podwórku, te same suki...fakt, za tym na pewno stoi cel inny niz kasa ;) 

Serio nikt z nas tu nie jest z "choinki" urwany, każdy wie ze "czempiony wszechświata i okolic" nie muszą miec nic wspolnego z tzw dobrym psem i na pewno nie ilosc tytułów swiadczy o "fajnosci" psa. 
Tyle, ze tam nie ma ani tytułów, ani badań, ani nic. Poza miotami. Rok w rok. :) 

Link to comment
Share on other sites

Ogromnie zabawne podejście.

Musi być champion Pernambuco i Wysp Zielonego Przylądka w hodowli, bo inaczej - to dranie "nastawieni na kasę"?

Krycia muszą, obowiązkowo, odbywać się we Włoszech albo w Patagonii - bo jeśli przypadkiem tłuką sobie swój typ piesków, z użyciem takiego repa jaki im się podoba, to - jak wyżej, "dranie nastawione na kasę".

 

Osobiście wolę jak ktoś zajmuje się uprawianiem swojego ogródka - choćby nawet błądził, ale może jakiś swój cel miał - niż podpinanie się do głównego nurtu.

Te WYBITNE labki widywane na wystawach to głównie licytacja na nieruchawość i rosnące masy tłuszczu, opisywane czemuś jako "pies mocnej budowy" - hue hue.

Berek widać, że nie czytujesz moich postów i że nie wiesz iż sama wole te lżejsze psy niż te ogromne kierdy. Jest naprawde sporo inter.ch. i ch. w polskich hodowlach, które nie są spasłymi psami, naprawdę.

Tych psów z owej hodowli na ringach nie widać wcale, a miotów była cała masa więc to chyba nasuwa jakieś wnioski prawda?

 

Ps. trzymałam odpowiedź z hodowli, że rodzice mają zbadane tylko biodra i łokcie. Gratulacje dla takich ludzi ulepszających rasę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...