Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='Fisty']A co sądzicie o welsh corgi pembroke? Ktoś miał styczność z tą rasą?[/QUOTE]

Mieliśmy takiego na agility i był największym szczekaczem, nawet podczas skakania czy w tunelu:lol:
Nie wiem czy takie są wszystkie, ale ten osobnik był nie dosyć że prze aktywny to i jeszcze bardzo towarzyski.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puchu']Zapomniałaś dodać, że charakter miewają paskudny ;) To są twarde psy pracujące, które potrzebują właściciela, który umie je utemperować i dobrze wykorzystać ich inteligencję i energię. Zazwyczaj trzeba uważać w kontaktach z innymi psami[/QUOTE]
...o rany :crazyeye: a co z finlandzkimi emerytami? Czytałam, że często wybierają sobie ACD jako psiaki towarzyszące :D
To ja już lepiej nic nie kombinuję, zostanę przy mojej rasie idealnej ;)

Link to comment
Share on other sites

Nadira, możesz coś o chodziakach napisać?
Szukam dla siebie psa idealnego (którego będę miała za milijon lat :P ) aktywnego, bardzo chętnego do pracy (głównie obedience i głupkowate sztuczki), szalonych zabaw, długich wycieczek pieszych i rowerowych.
Zelży mi na psie, który jest pewny siebie i ma twardy charakter. W stosunku do psów raczej nieagresywny, a obcych ludzi mógłby totalnie olewać, być nieufny.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem co prawda jak ze stosunkiem do innych psów, ale myślę, że nawet jakby było średnio to i tak byś sobie poradziła, żeby to przekuć choćby w ignorowanie, ale wrzucę wszystko, co przychodzi mi do głowy, bo nic nie piszesz o sierści itd. :diabloti: No to: ozik, może owczarek holenderski, może jakaś rozsądnie wybrana malina, a może... niemiec użytek? Np. czeskie psy bywają naprawdę piękne, drobniejszej kości i nie tak zwaliste jak "standardowy ON", czasem się człowiek zastanawia czy to jeszcze ON czy już belg ;) Widuję też coraz fajniejsze charakterowo BOSy, mam wrażenie, że powoli hodowla odchodzi od wizerunku nieśmiałego białego psa, coraz więcej BOSkich widać w obi czy IPO. A z nie-pastuchów, hovawart? Pinczer średni? Pudel? :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Nie mam jakiś wymagań odnośnie sierści :eviltong:
Jedynie co mogę wymagać to wielkość. Taki Arniczy 50cm, 17kg to pies idealny, ale może być odrobinę większy, ale nie mniejszy ;) Raczej chcę sukę.
Sama nie wiem czego dokładnie chcę, bo za parę lat może się wszystko zmienić.
Te typy które podałaś... trafiłaś ze wszystkim poza bosem :eviltong: no może o malinie aż tak bardzo nie myślałam. Chociaż wczoraj koleżanka też proponowała i kelpie.
Nie mam jakiś wielkich aspiracji, chcę psa z którym można zrobić dużo i na fajnym poziomie, ale nie chcę startować w zawodach i być miszczem- wymiataczem :evil_lol: Mi brak wiedzy i doświadczenia. Z Arniczym staram się robić jak najwięcej ale on nie ma takiej korby i jest za miękki.
Trochę myślę o frizbi, dlatego psiak nie może być duży, bo ja jestem słabeusz-kurdupel :eviltong: ale może mi się to odwidzieć.
Dlatego na razie tylko tak się rozglądam, staram poznać psy. Na razie poznałam borderki, hodowlę ozików mam na osiedlu, mam nadzieję, że w końcu poznam chodziaka nadiry (te wygrywają ze względu na wygląd ). Muszę też w końcu dopaść zabrzańskie gronki, bo widziałam je parę razy, ale nigdy nie miałam okazji porozmawiać z właścicielką.
BOSa poznałam- psa asystującego, ale jakoś białe psy mnie nie przekonują, brzydko będzie wyglądał na zdjęciach z moimi czarnuchami :evil_lol:

O pudlu myślałam od dawna, bo to takie uniwersalne i nawet jeśli nie będę miała parcia na jakiś sport, to powinno mi się z nim całkiem fajnie żyć :D
Pinczerkami ostatnio się zainteresowałam (no bo może to właśnie to?), ale jakoś tak sama nie wiem...
Hovki uwielbiam, ale wielkie to to ;)
eeee... chyba jednak owczary wygrywają ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Naklejka']
Pinczerkami ostatnio się zainteresowałam (no bo może to właśnie to?), ale jakoś tak sama nie wiem...
[/QUOTE]

Jeżeli natrafisz na jakieś ciekawe miejsca w sieci z informacjami na temat pinczerów średnich (artykuły, video, blogi, cokolwiek) to podziel się proszę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Naklejka']Nadira, możesz coś o chodziakach napisać?
[/QUOTE]
Oh, o chodziakach to mogę godzinami :)
Jak dla mnie jest na prawdę idealny- zaczynając od wielkości, poprzez urodę, na charakterze i temperamencie kończąc.
Chodskie są niesamowicie wszechstronnymi psami, nadają się chyba do wszystkich psich sportów, wykorzystywane są w dogoterapii, ratownictwie górskim, jako pasterze, podobno mają niesamowity węch.
Polecam zerknąć na fb [url]https://www.facebook.com/groups/chodskypes/[/url]
Z tą twardością może być troszkę kiepsko, bo to raczej wrażliwe psiaki, podobno też niezbyt odważne, ale ja u mojego strachliwości jeszcze nie zauważyłam
Poza tym zapraszam na jakiś spacerek, chętnie moim ideałem się pochwalę ;)

Link to comment
Share on other sites

O pinczerach niestety za wiele nie znalazłam, ale jeszcze pewnie poszukam. Jak nie zapomnę, to podeślę coś ciekawszego. Pewnie skończę na rozmowach z hodowcami, chociaż mam na to jeszcze dużo czasu. Moze wtedy bardziej się wyklarują moje oczekiwania odnośnie przyszłego psa.
Spotkałam jednego bardzo lękliwego chodziaka, trochę mnie to zniechęciło... skoro to psy tak wszechstronne, pracujące w służbach celnych, to moim zdaniem nie powinny mieć słabej psychiki. Może to też kwestia osobnicza? Po prostu musiałabym wybrać odpowiedni miot i szczenię. Ta rasa zainteresowała mnie dawno, chyba wtedy jeszcze nie miałam tybetana, a w PL była tylko jedna hodowla. Jakoś tak te psy kojarzyły mi się z moją suką, taki miks Donka, ale była czarna podpalana i mniejsza. Sentyment do takich psów pozostał ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Naklejka']
Pinczerkami ostatnio się zainteresowałam (no bo może to właśnie to?), ale jakoś tak sama nie wiem... [/QUOTE]
Masz raczej na mysli sredniaka /ok 40-48cm w kłebie/,nie miniaturę /25-30cm/ ?
Odnosnie tych drugich chetnie słuze informacjami, odnosnie pierwszych polecam kontakt z hodowla Casarius, włascicielka jest kobieta z super podejściem do psów,do tego wet, jeśli planuje skojarzenia to naprawde ciekawe i dobrze przebadane ;)

Link to comment
Share on other sites

Bo poznałam bliżej takiego jednego foksa i mi się odmieniło wszystko ;) Teraz w życiu bym nie chciała owczara, jedyne ustępstwo na jakie mogę przystać to collie smooth, jako dodatek do foksów :diabloti:

[quote name='Naklejka']
Czemu mieszkam tak blisko i nie znam Jupika? pff :roll:[/QUOTE]
No właśnie, czemu? :lol: Zapraszam na spacer :)

Link to comment
Share on other sites

Manchester i foks to chyba jedyne terierki, które mi się podobają ;)
Chociaż to są dość małe psy. No ale co mi tam szkodzi je bliżej poznać :D Liczę na to, że tak jak dog zakocham się w jakiejś rasie.
Jeszcze chodziaki, kelpie, gronki, oziki, holendry.

I tak będę miała kundla, bo się jakiś napatoczy tak jak Arni :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Naklejka']Manchester i foks to chyba jedyne terierki, które mi się podobają ;)
Chociaż to są dość małe psy. No ale co mi tam szkodzi je bliżej poznać :D Liczę na to, że tak jak dog zakocham się w jakiejś rasie.
Jeszcze chodziaki, kelpie, gronki, oziki, holendry.

[B]I tak będę miała kundla, bo się jakiś napatoczy tak jak Arni [/B]:lol:[/QUOTE]

:evil_lol:

ja w sumie psa z rodowodem planuje od hmm 10lat? :roll:
I zawsze jak mam "miejsce" to się trafia jakaś bida, no i zostaje :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']:evil_lol:

ja w sumie psa z rodowodem planuje od hmm 10lat? :roll:
I zawsze jak mam "miejsce" to się trafia jakaś bida, no i zostaje :lol:[/QUOTE]
Dlatego zakupu psa się nie planuje w dal, tylko jest okoliczność i bierzesz :D

Link to comment
Share on other sites

Ja nie żałuję, że Arniczy został. Mogę z nim ćwiczyć, psuć go, naprawiać to co ze psułam, uczyć się. To głównie ja się uczę nie pies :)

U mnie wszystko zależy od skończenia szkoły, znalezienia w miarę dobrej roboty. No i miło byłoby się wyprowadzić, ale kiedy to nastąpi i gdzie ucieknę, to nikt nie wie :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Naklejka']Manchester i foks to chyba jedyne terierki, które mi się podobają ;)
Chociaż to są dość małe psy. No ale co mi tam szkodzi je bliżej poznać :D Liczę na to, że tak jak dog zakocham się w jakiejś rasie.
[/QUOTE]

Kiedy się widzimy? :diabloti: Pobawisz się z Jupciem i zobaczysz, że to jedyna opcja :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...