Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='czi_czi']Czyli 8 godzin samotności może stanowić problem, tak?[/QUOTE]

Nie przesadzajmy - to jak z każdym psem, trzeba przyzwyczaić i nauczyć, bo lęk separacyjny mieć może jak każda inna rasa ;) Byleby tylko ogółem spędzać z psem wystarczającą ilość czasu i przed wyjściem wymęczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']Odpowiednio przyzwyczajonemu niekoniecznie, ale zdecydowanie to są psy, które uwielbiają przebywać z przewodnikiem.[/QUOTE]

niby tak, ale wyzly chyba najlepiej sie sprawdza w rekach osoby ktora codziennie zasuwa na kilkugodzinne spacery? nie mowie ze w innych rekach by byly nieszczesliwe, pytanie tylko czy jest sens sie decydowac na wyzla, moze sa inne rasy ktora beda zadowolone z tych warunkow i nie sa tak wymagajace pod wzgledem ruchu? ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy był tutaj polecany labrador. Jak czytałam wcześniejsze strony to miałby być to pies do mieszkania. Osobiście znam kilka labków (szczególnie czarnych) które zostają te 8 godzin same i mają ruch zapewniony. No a jak wiadomo to labek jest bardzo wszechstronną rasą. Moim zdaniem świetny też by był dobry pod względem sierści.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kropi124']Nie wiem czy był tutaj polecany labrador. Jak czytałam wcześniejsze strony to miałby być to pies do mieszkania. Osobiście znam kilka labków (szczególnie czarnych) które zostają te 8 godzin same i mają ruch zapewniony. No a jak wiadomo to labek jest bardzo wszechstronną rasą. Moim zdaniem świetny też by był dobry pod względem sierści.[/QUOTE]

tylko laby są duuuże ;) a tu pies ma mieć MAKSYMALNIE 20 kg :) chyba ciezko bedzie znalezc cos takiego i to jeszcze krotkowlosego

Link to comment
Share on other sites

A co powiesz o Manchester terrier.Jest lekki ale nie aż tak mały.
"Pełen temperamentu, zawsze skłonny do zabaw, aktywny, lubiący ruch, spacery i wycieczki, również samochodowe. Nie wymaga jednak stałego zajęcia i regularnej aktywności, długość spaceru zależy także od aury, zimą spacery są krótkie. " - opis z hodowli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czi_czi'] pytanie tylko czy jest sens sie decydowac na wyzla, moze sa inne rasy ktora beda zadowolone z tych warunkow i nie sa tak wymagajace pod wzgledem ruchu? ;)[/QUOTE]

O, manchestery to też fajne pieski są ;)
A ewentualnie można by jeszcze spróbować z pinczerem średnim albo terierem pszenicznym, przy dobrej socjalizacji i wychowaniu krzywdy nikomu nie zrobi, do ludzi bardzo przyjazne, tylko musiałyby im nie przeszkadzać wizyty u fryzjera :)

Link to comment
Share on other sites

19. [B]Polski mix[/B] - od 20 cm: narodowy pies wszechpolski, wytrwały rezydent schronów - umiłowany pies niezmordowanych schroniskowych wolontariuszek. Cichy bohater polskiej wsi: topiony i siekierowany przy urodzeniu, głodzony na półtorametrowym łańcuchu, przymarznięty zimą do podszytej wiatrem budy a latem zdychający z pragnienia - lecz każdego roku odradzający się jak Feniks, w wciąż nowych wcieleniach i trwający jak Ślimak w chłopskiej zagrodzie. O żelaznym zdrowiu, inteligentny, potrafiący przystosować się do wszystkiego. Dla wszystkich pańć... dla wszystkich pańć z wielkim sercem. Takim, jak jego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kropi124']A co powiesz o Manchester terrier.Jest lekki ale nie aż tak mały.
"Pełen temperamentu, zawsze skłonny do zabaw, aktywny, lubiący ruch, spacery i wycieczki, również samochodowe. Nie wymaga jednak stałego zajęcia i regularnej aktywności, długość spaceru zależy także od aury, zimą spacery są krótkie. " - opis z hodowli.[/QUOTE]

[quote name='Instant']O, manchestery to też fajne pieski są ;-)
A ewentualnie można by jeszcze spróbować z pinczerem średnim albo terierem pszenicznym, przy dobrej socjalizacji i wychowaniu krzywdy nikomu nie zrobi, do ludzi bardzo przyjazne, tylko musiałyby im nie przeszkadzać wizyty u fryzjera :smile:[/QUOTE]



Podrzucę manchestera, chociaż kojarzy mi się rasa jako niezbyt wylewna wobec obcych ludzi, a oni by chcieli psa, który nie będzie nieprzychylnie zerkał na gości ;)

Czym się właściwie różni pin średni od manchestera oprócz wyglądu?

[quote name='Kyu']Wspomniałam też wcześniej o krótkowłosym foksie, uważam, że suczka z nieużytkowej hodowli sprawdziłaby się idealnie ;-)[/QUOTE]

Dzięki, też jej podrzucę ;)





A co sądzicie o beaglu?

Link to comment
Share on other sites

Ja również beaglom mówię stanowcze-nie. Pies,którego miałam potrafił zrobić spustoszenie w domu po dwugodzinnym spacerze,na podwórku potrafił zrobić sito z ogromnego basenu gdy na piętnaście minut był zostawiony bez nadzoru.Do tego albo mało kumaty albo taki bystry,ze miał w nosie co się do niego mówi-mimo smaczków.
Córka mojej kuzynki zażyczyła sobie beagla i mimo,że starałam się ją od tego odwieść to nie wyszło.Przypuszczam,ze to ich kolejny pies,który wyląduje gdzieś "u ludzi" albo w schronie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ryss']19. [B]Polski mix[/B] - od 20 cm: narodowy pies wszechpolski, wytrwały rezydent schronów - umiłowany pies niezmordowanych schroniskowych wolontariuszek. Cichy bohater polskiej wsi: topiony i siekierowany przy urodzeniu, głodzony na półtorametrowym łańcuchu, przymarznięty zimą do podszytej wiatrem budy a latem zdychający z pragnienia - lecz każdego roku odradzający się jak Feniks, w wciąż nowych wcieleniach i trwający jak Ślimak w chłopskiej zagrodzie. O żelaznym zdrowiu, inteligentny, potrafiący przystosować się do wszystkiego. Dla wszystkich pańć... dla wszystkich pańć z wielkim sercem. Takim, jak jego.[/QUOTE]

świetne :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='havanese']A co sadziecie o Polskim Gonczym z niepracujacych lini ?[/QUOTE]

Niepracujące linie tej rasy praktycznie nie istnieją. Jeśli jesteś typem, który[B] robi codziennie przynajmniej kilkanaście km na rowerze[/B] to można tę rasę przemyśleć. Zastanawiam się tylko po co?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']Niepracujące linie tej rasy praktycznie nie istnieją. Jeśli jesteś typem, który[B] robi codziennie przynajmniej kilkanaście km na rowerze[/B] to można tę rasę przemyśleć. Zastanawiam się tylko po co?[/QUOTE]

Chodzilo mi bardziej o niepracujacych rodzicow, wiedziala, ze to aktywne psy, ale nie wiedzialam, ze az tak wymagajace pod wzgledem ruchu, malo kto robi codziennie kilkanascie km na rowerze:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='havanese']Chodzilo mi bardziej o niepracujacych rodzicow, wiedziala, ze to aktywne psy, ale nie wiedzialam, ze az tak wymagajace pod wzgledem ruchu, malo kto robi codziennie kilkanascie km na rowerze:)[/QUOTE]

Obawiam się, że raczej trudno będzie znaleźć Ci psa myśliwskiego z nieużytkowej linij. Zresztą wydaje mi się (bo znawcą nie jestem, więc w razie czego czekam na poprawkę ;)), że niezależnie czy rodzice byli pracujący czy nie, w tym wypadku gończy i tak mógłby mieć zapędy. Ja bym poleciła spaniele lub labladora, co Ty na to? Po za tym, warto spojrzeć tutaj:
[url]http://www.dogopedia.pl/rasy-psow/psy-dla-biegaczy-i-rowerzystow.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wola istnienia.']Obawiam się, że raczej trudno będzie znaleźć Ci psa myśliwskiego z nieużytkowej linij. [/QUOTE]

Za dużo powiedziane, to zależy od rasy, która nas interesuje. Np jagdteriera rzeczywiście ciężko by było znaleźć nie-użytka, ale już welsha czy foksa szorstkiego (gładkiego zresztą też) z palcem w nosie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wola istnienia.']Obawiam się, że raczej trudno będzie znaleźć Ci psa myśliwskiego z nieużytkowej linij. Zresztą wydaje mi się (bo znawcą nie jestem, więc w razie czego czekam na poprawkę ;)), że niezależnie czy rodzice byli pracujący czy nie, w tym wypadku gończy i tak mógłby mieć zapędy. Ja bym poleciła spaniele lub labladora, co Ty na to? Po za tym, warto spojrzeć tutaj:
[URL]http://www.dogopedia.pl/rasy-psow/psy-dla-biegaczy-i-rowerzystow.html[/URL][/QUOTE]

Dzieki, za odp:) Ja nie szukam pieska dla siebie, to tak rzucilam dla czi_czi, bo troche sie wpisywal w oczekiwania, a kiedys poznalam fajna suke GP, ale nie wiedzialam, ze to az takie trudne psy.

Link to comment
Share on other sites

Cześć :) Doradzicie mi? chcemy sobię kupić psa - wacham się między dogiem kanaryjskim a rottwiler'em: mamy dom na wsi, z dużym ogrodem, mój brat ma rok, ale mieliśmy rottwailera jak się urodziłam, więc tata ma doświadczenie z tego typu psami, czyli to raczej nie będzie problemem. Mogę mu zapewnić codziennie dużą dawkę ruchu. Mamy kota.
[LIST=1]
[*]
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...